Alle boeken van Eric Carle (rupsje nooitgenoeg is de bekendste). Allemaal Onzin (Paul van Loon) is superleuk om voor te lezen. Onze zoon (bijna 4) vind hem prachtig, maar ook zijn twee grote nichten (5 en 7) hebben ervan genoten. En voor een peuter is nijntje natuurlijk ook altijd goed. Onze zoon is daar nog steeds dol op. Die 'leest' hij nu zelf. Ook zijn we hier begonnen met Mr Finney (over prachtige platen gesproken).
Paul van loon heeft sowieso leuke boeken. Dochter van 5 is ook gek op Dolfje Weerwolfje. Het sleutelkruid van Paul Biegel is hier ook in no time uitgelezen... Erg spannend maar erg leuk. Nu het Nachtverhaal liggen van Paul Biegel.. Ook leuk maar niet zo geweldig als het sleutelkruid. Jan en Noortje doet het hier ook nog steeds goed. Wij hebben het grote avonturenboek voor peuters en kleuters... Gedichtjes en zoekplaatjes voor de peuters, wat langere verhalen voor de kleuters. Lezen we nog regelmatig. En dochterlief is gek op Kolletje.. Maar het kan aan mij liggen... Ik vind kolletje helemaal niet fijn lezen eigenlijk. Leuke van 5 is dat je gewoon een heel boek kunt voorlezen. Dochterlief wilde bijv graag Harry Potter... Nou dat kan, staat gewoon in de kast. Duurt een paar dagen.. Maar langzaam maar zeker kom je wel door het boek heen. Heksje Lily is trouwens ook superleuk... Eigenlijk voor 8-jarigen om zelf te lezen maar het is ook heel leuk om ze voor te lezen. Die lenen wij altijd in de bieb. E op het moment ook uit de bieb: brammetje baas
Elke avond is het hier ook weer dolle pret en staan ze al te popelen om een boekje uit te zoeken * Ik zou wel een kindje lusten * De aap met de blauwe billen * Woezel en pip * Beer is ziek * Pip de pinguin is verdwaald * Nijntje boekjes * Welterusten allemaal
Hier erg populair bij onze 2,5 jarige (meisje): Liselotje Pietertje Pet Van een mol die wil weten wie er op zijn kop gepoept heeft Nijntje Jip & Janneke Ik zou wel een kindje lusten Rambamboelie en Jammer de Jammer De Gruffalo Raad eens hoeveel ik van je hou Verschillende gouden boekjes Een vijver vol inkt
Mijn zoon van 4,5 vind Pluk van de petteflet helemaal geweldig. Hij weet ook nog precies wat er gebeurd is in het vorige verhaaltje en kent alle namen. Vind ik knap, onthou het zelf amper! Mijn zoon van bijna 3 vindt dit niet zo leuk, verhaaltjes zijn te lang. Hij houdt er op dit moment meer van om zelf een verhaaltje te verzinnen rond een prenteboek.
Hier momenteel been boek van engy bengy favoriet. Hij roept al voordat we naar oven gaan om 'bus!' Verder boeken van Kikker en Dikkie dik. De mogen héél af en toe
oh heb je even... ? Zo veel.. ik ben dol op boeken dus dat scheelt misschien.. Hier; jip en janneke, floddertje. winny de pooh, pinkeltje ( van mij van vroeger ) Jop boekjes, Nijntje, enge geluiden in de nacht is ze dol op weet even niet van wie het is ... en kan ook niet kijken want het ligt in haar bed.. ( ze wil altijd een boekje mee in bed.. )
Onze meid is dol op "mama kwijt" en op "stoute hond", allebei van dezelfde schrijver, Chris Haughton. Nijntje gaat er ook goed in, maar "mama kwijt" is toch favoriet, ook omdat daar bewegingen bij horen. bol.com | Mama kwijt, Chris Haughton | Boeken bol.com | Stoute hond!, Chris Haughton | Boeken
Pietertje Pet voor je jongste! Dat zijn zulke leuke verhaaltjes over een ondeugend jongetje. Mijn dochtertje is bijna vier jaar en smult er van. Voorleesboeken: Jip & Janneke (wel een beetje oubollig taalgebruik) Pietertje Pet Het grote gekke verhalenboek Het poep- en piesprinsesje Prentenboeken Ik zou wel een kindje lusten Het Dikke Dik verhalenboek Winkie en Stinkie en Het Pluizige Vogeltje Nijntje Zo voelt het op de Savanne (prachtig voelboek met stoere dieren) Ik wil een knuffel Een zoen, alles voor een zoen De zoekboeken van Annette Fielding zijn ook gaaf. Kijk ook eens hier: De boekenkast van Marianne Busser & Ron Schröder Mijn dochtertje is nog geen vier, dus voor jouw vijfjarige weet ik niks. Al denk ik dat de voorleesboeken van Schröder/Busser wel zullen aanslaan.
Hier is Jan en Noortje nog onverminderd populair En ze hebben ook nog allerlei andere boekjes... Ook voor oudere kinderen We hebben nu een boekje voor kinderen die net leren lezen van Marianne Busscher in de bieb geleend. Ook al leuk!
Thanks Saskia. Ik ga even googlen. Leuk extra cadeau voor haar verjaardag. Ik ben dol op boeken geven en lezen (beroepsdingetje).
Wiebelbillenboogie Fiet wil rennen Jip en Janneke Maar dat andere boek is voor thuis natuurlijk ook heel leuk! Straks zijn de voorleesdagen voorbij en dan beland op school dat boek achterin de kast. Voor kinderen is herhaling juist heel erg leuk!
Weet je wat zo'n lief voorleesboek is: Verhalen van Grote Beer en Kleine Beer. Ik word altijd jaloers op het eindeloze geduld van Grote Beer. Het inspireert mij als moeder en mijn jongste dochter vindt het fantastische verhalen. Zij wordt bijna 3.
Hier geen beroepsafwijking... Maar wel enorm leesverslaafd. Ze krijgt ook elke verjaardag een leuk boek dus Zit even te denken over dat boek dat ik ondertussen bij elke kleuter al in z'n tas heb zien zitten uit de schoolbieb. Over een dino die leert fietsen... Irritant dat je er dan precies niet op kunt komen... Heb er vanochtend op school nog mee in m'n handen gestaan