Glucose meten ivm zwangerschapsdiabetes

Discussion in 'Gezondheid' started by Minniemouse1974, Jul 11, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. unexpectedmom

    unexpectedmom Fanatiek lid

    Jul 30, 2012
    2,037
    0
    0
    NULL
    NULL
    bij mij is het denk ik ook pas net ontwikkeld. Mijn kindje was afgelopen donderdag in elk geval goed op maat.

    In elk geval veel sterkte meiden! Fijn om te delen met jullie. Houden elkaar op de hoogte!
     
  2. gebakje

    gebakje VIP lid

    Dec 15, 2010
    5,130
    0
    0
    Heerle (NB)
    Bij mij is het denk ik wel al een aantal weken, want die kleine meid lag wel voor op groei.
     
  3. Wherona

    Wherona Fanatiek lid

    Feb 11, 2010
    4,258
    0
    0
    Administratie werk
    Noord Holland
    veel succes voor de meiden die vandaag naar de gyn. moeten.
    Ik moet nog een paar weken wachten en dan kan ik ook de OGTT test doen en dan zullen we het zien of het dit keer weer zo is. Ik blijf lekker tot die tijd meelezen om op de hoogte te blijven.
     
  4. unexpectedmom

    unexpectedmom Fanatiek lid

    Jul 30, 2012
    2,037
    0
    0
    NULL
    NULL
    #1144 unexpectedmom, Feb 4, 2013
    Last edited: Feb 4, 2013
    Wel goed dat ze er in elk geval nog tijdens de zwangerschap achter zijn gekomen. Dan weten ze dat je in elk geval met medische indicatie in het ziekenhuis moet bevallen en dat ze je kindje dan moeten testen op glucose/ insuline.

    Volgens mij moeten wij dan 24 uur blijven na de bevalling. Maar de gyn zal vanmiddag wel vertellen hoe het allemaal zal gaan. Heb ook een afsrpaak staan met de dietist voor deze week. Hopelijk kan zij een goed dieet voorschrijven waarbij ik niet hoef te spuiten.
     
  5. seallable

    seallable Bekend lid

    Nov 3, 2011
    684
    89
    28
    NULL
    NULL
    Unexpected succes vandaag, ik moet om 13.40. Ik heb nog geen afspraak bij de dietiste want ik heb een doorverwijzing nodig anders word het niet vergoed. Die zal ik vanmiddag wel krijgen. Wil er wel haast achter zetten, die onzekerheid word ik niet goed van.

    Gebakje, hoe voel jij je er nu onder?

    Ik heb t echt nu pas ontwikkeld de waarden in het eerste trimester waren wel normaal. Hoe dan ook aangezien je 50% kans hebt om het na je bevalling in type 2 te ontwikkelen blijft dit voor mij een grote rode vlag en ook een reden om ook na de bevalling me aan een dieet te houden. Gezien mn mams diabeters 30% extra risico geeft en mn overtollige kilootjes ook niet mee werken heb ik meer kans om dit te ontwikkelen dan de staatsloterij te winnen.

    Iedereen een fijne gezonde dag gewenst
     
  6. unexpectedmom

    unexpectedmom Fanatiek lid

    Jul 30, 2012
    2,037
    0
    0
    NULL
    NULL
    succes ook seallable!
     
  7. Hilse

    Hilse Niet meer actief

    Succes vandaag meiden!
    Zit nu op m'n telefoon hb wel alles gelezen, niet alles onthouden en typen is ook wat lastiger haha :p

    Ik vanmorgen bij de vk geweest, ctg gehad want voelde minder leven maar alles was goed.
    Heb donderdag een afspraak bij de internist...
    Waardes zijn tot nu toe goed, hoop dat het zo blijft!

    Zal later nog even verder reageren als ik op de laptop zit :)
     
  8. gebakje

    gebakje VIP lid

    Dec 15, 2010
    5,130
    0
    0
    Heerle (NB)
    Uhm, ik voel me er niet anders onder. En of ik in het ziekenhuis met medische indicatie ga bevallen is ook nog niet zeker. Ligt eraan wat mijn suikerwaardes gaan doen, en hoe de volgende groei echo is.
     
  9. unexpectedmom

    unexpectedmom Fanatiek lid

    Jul 30, 2012
    2,037
    0
    0
    NULL
    NULL
    Fijn dat alles goed was Hilse! Hopen dat de waardes ook goed blijven.
     
  10. unexpectedmom

    unexpectedmom Fanatiek lid

    Jul 30, 2012
    2,037
    0
    0
    NULL
    NULL
    oh ok, ik dacht dat het sowieso een med indicatie was. Nu ja, hoor vanmiddag wat de gyn erover zegt.
     
  11. unexpectedmom

    unexpectedmom Fanatiek lid

    Jul 30, 2012
    2,037
    0
    0
    NULL
    NULL
    Volgens de vk had ik sowieso een mi, maar volgens de gyn hoefde dat niet als de waardes toch goed bleven met behulp van een dieet. Hoop dat ik weer terug naar de vk mag! Bij de gyn vond ik het maar afstandelijk allemaal. Krijg van de week nog een groei echo. Volgens de co was mijn kind/baarmoeder zo groot als bij 32 weken normaal is. Maar vorige week op de groeiecho was mijn kind nog prima op maat. Ik heb meer vertrouwen in de echo. Dat is het enige wat ik nou helemaal niet erg vind aan de situatie; de extra echo's :)
     
  12. Steph80

    Steph80 Bekend lid

    Apr 26, 2012
    881
    1
    16
    NULL
    NULL
    Nou hopelijk heeft de gyn dan gelijk Unexpected Mom!;)

    Ben wel benieuwd hoe het straks gaat bij de gyn; krijg je meteen allerlei onderzoeken of is het eerst alleen een gesprek?
     
  13. seallable

    seallable Bekend lid

    Nov 3, 2011
    684
    89
    28
    NULL
    NULL
    Hallo meiden,
    Ik heb eend dagje ziekenhuis achter de rug pff! Bij de gyneacoloog gingen ze bellen voor een afspraak bij de internist en dietiste, maar een patient had afgezegd dus kon meteen door. Wel handig maar ook vermoeiend :)

    Baby alles goed, alleen gaan ze bij de gyneacoloog uit van mn menstruatiecyclus dus ben nu weer op 1 mei als uitgerekende datum. Verder is ze precies op schema kwa groote en gewicht. Ook niet teveel vruchtwachter ofzo, gerust gesteld dus :)

    Bij de internist besproken hoe nu verder, eerst met een dieet proberen. Dietiste heeft mijn voedingsschema bekeken die ik sinds vrijdag volg, was prima mocht alleen 2 broodjes extra eten, als tussendoortjes. Alleen niet in de ochtend omdat dat alleen mijn afwijkende waarde was. En ik heb een glucosemeter gekregen, kan ik 2x in de week een dagcurve mee maken. Had vanavond 1.5 na patatjes eten 5.0.

    Verder blijf ik gewoon bij de gyneacoloog, en heb een leukerd dus vind het niet zo erg. Enige zekerheid is wel dat ik niet overtijd zal gaan lopen.
     
  14. unexpectedmom

    unexpectedmom Fanatiek lid

    Jul 30, 2012
    2,037
    0
    0
    NULL
    NULL
    Steph, het is denk ik per ziekenhuis verschillend. Ik moest een hele vragenlijst beantwoorden met de co, daarna werd mijn buik gevoeld door de co en de gyn, en vervolgens legde de gyn mij uit dat ik weer een echo moest maken deze week en naar de dietiste moest. Niet heel anders dan de vk, die zei ook echo maken en dietiste. Ik moet nu dus alleen mijn dietiste in het dorp afzeggen en nu naar een dietiste in het ziekenhuis.
    Bij mij namen ze trouwens ook de groeiecho datum als uitgerekende datum. Als je uit gaat van mijn cyclus dan kom je heel ergens anders, omdat ik zo'n lange cyclus heb.
     
  15. Hilse

    Hilse Niet meer actief

    @seallable, hebben ze al wat gezegd over inleiden bij jou dan?
    Bij mij zeiden ze dat ik alleen ingeleid wordt als ik insuline zou spuiten. Anders wordt het gewoon aangekeken tm 40 weken..
    Maar lijkt me logisch dat je met zwschapsdiabetes liever niet overtijd loopt gezien de kans op een groter kindje toch blijft..
    Ik heb trouwens een vage internist, geen leuke vent. Net afgestudeerd en ontzettend uit de hoogte. Ik ben zelf 21 en volgens mij heeft hij het idee dat ik nog maar een kleintje ben, terwijl we er gewoon voor gekozen hebben en alles prima geregeld is.
    Hij laat dat ook gewoon merken in z'n vragen en houding, zo vervelend!
     
  16. Hilse

    Hilse Niet meer actief

    @unexpectedmom, hier ook onregelmatige cyclus dus is ook uitgegaan van de eerste echo's qua groei.
     
  17. unexpectedmom

    unexpectedmom Fanatiek lid

    Jul 30, 2012
    2,037
    0
    0
    NULL
    NULL
    @Hilse, wat vervelend dat die internist zo doet tegen je! Hoe oud je ook bent, of je er nu wel of niet voor gekozen hebt, het zou niet moeten uitmaken want het blijft een feit dat jij moeder wordt en nu met zw diabetes zit. Wat hij persoonlijk van je leeftijd vindt is niet van belang voor je gezondheid en die van de baby.
    Als het echt heel vervelend is kun je misschien om een ander vragen. En anders hier gewoon lekker je irritaties over die man neer schrijven. :D
     
  18. Hilse

    Hilse Niet meer actief

    Hihihi ja ik dacht ook al vraag wel om een ander. Maar ik heb m'n antwoorden wel klaar. Heb genoeg dingen meegemaakt waardoor ik niet op m'n kop laat zitten!
    Maar op zo'n moment als er rare opmerkingen komen denk je soms echt van ehhhh en dan achteraf: had ik dit of dat moeten zeggen.
    Maargoed! Ik zal het hier een beetje van me af schrijven hahaha :D
     
  19. unexpectedmom

    unexpectedmom Fanatiek lid

    Jul 30, 2012
    2,037
    0
    0
    NULL
    NULL
    En zelfs als iemand nog niets heeft meegemaakt.. Er zijn toch ook zat meiden van 30 die nog zo bleu zijn als wat en moeder worden. Ik vind het echt raar hoor dat mensen zo doen op grond van de leeftijd.
    Maar ja, je verwacht het natuurlijk ook niet. Je hebt een vaste relatie, denkt er samen goed over na, bent er aan toe en dan ineens iemand die je heel anders gaat behandelen, dan sta je wel even te kijken.
     
  20. Hilse

    Hilse Niet meer actief

    Ja daar heb je ook gelijk in!
    Ja klopt, is gewoon een beetje respectloos van zo'n vent.
    Ben erg benieuwd wat hij donderdag te melden heeft :D
    De rest van alle vk's en medisch personeel is allemaal super aardig gelukkig! :)
     

Share This Page