Dosering melatonine iemand?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Elegance, 2 feb 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Balou

    Balou Fanatiek lid

    27 mrt 2007
    2.320
    4
    0
    verzorgende IG
    prov Groningen
    Onze dochter krijgt er 2, maar zij is net 5 jaar. Zij krijgt ze vlak voor het slapen gaan want zij reageert er vrij snel op. Onze dochter heeft ze ook meer voor het inslapen. Voordat ze Melatonine kreeg was ze altijd nog zo'n 1,5 uur aan het 'feesten".
     
  2. mona23

    mona23 Niet meer actief

    Inderdaad het is een inslaper en geen doorslaper
     
  3. Elegance

    Elegance VIP lid

    13 nov 2008
    5.478
    2
    38
    Yes! Al 2 nachten heeft hij geslapen tot 2 uur! Het kan nig altijd toeval zijn.. Maar het lijkt te helpen! Ntuurlijk was ik vannacht wakker omdat eerst dochterlief wakker was.. Tandje 5 en 6 komen door.. En daarna kon ik niet meer slapen... Maar het begin is er.... :):)

    Wb inslaper of doorslaper.. Wat maakt het mij uit! ;) zolang hij maar slaapt toch! Hebben we iig alles geprobeerd! :)
     
  4. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    29 aug 2007
    22.170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Ook nog even spuit elf hier...het werkt om in slaap te vallen, maar dat effect is na 4-6 uur weg. Meestal werkt het niet om er dan nog eentje te geven (en volgens mij wordt dat ook afgeraden, weet niet waarom).

    Ik hoor om me heen wel dat de dosering uitproberen is, ken een paar kinderen die met 3 of 4 tabletjes gingen bedplassen. De een viel beter in slaap met 1, de ander met 2.

    Heb het zelf ook een poosje gebruikt i.v.m. jetlag. Maar ging er zo levendig van dromen dat ik DAAR weer moe van werd. En je moet ook echt half uur tot uur na innemen gaan liggen en tot die tijd rustig zijn. Toch nog even de vaatwasser uitruimen en inruimen, of toch nog even verstelwerk doen verpest het effect. Net als manlief die leuke spannende film opzet :)
     
  5. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Dit is natuurlijk een drogreden, want je geeft je kind immers ook geen oestrogenen of schildklierhormoon.
     
  6. sandraske

    sandraske VIP lid

    23 jul 2010
    14.043
    0
    0
    Noord-Brabant
    Onze dochter heeft melatonine gehad via de huisarts, 1 mg en later 2 mg. Het hielp eventjes maar na een week zaten we gewoon weer in het oude ritme (ieder uur wakker). Wij zijn toen extra vit D gaan geven ipv weer melatonine. In combinatie met de kidsleep wekker en een hekje voor de deur zodat ze de kamer niet af kan, heeft er voor gezorgd dat ze eindelijk doorslaapt. Tuurlijk word ze weleens wakker maar ze valt vrij snel weer in slaap nu..

    Sterkte ik hoop dat het blijft helpen!
     
  7. nanni1996

    nanni1996 Fanatiek lid

    23 jul 2008
    3.640
    322
    83
    Ja was via de kinderarts, ons zoontje was toen 2,5 jaar.
     
  8. Elegance

    Elegance VIP lid

    13 nov 2008
    5.478
    2
    38
    Dat is idd vl. Onze arts wilde ze jiet voorschrijven. Goed dat het julli geholpen heeft.

    Helas werd meneer om 2 uur wakker.. meestal.blijft hij wakker tot een uur of 6. Wat de nachten juist zo slopend maakt. Hij houdt ons dan al die tijd wakker door het zingen, praten en schreeuwen. We hebben hem een tabletje gegeven en na 10 min was het weer stil. Met dit resultaat zouden we al blij zijn. Zolang hij maar uitgerust wakker wordt.
     
  9. palmie37

    palmie37 VIP lid

    8 jun 2009
    5.294
    40
    48
    administratief medewerkster
    overijsel
    Respect voor jullie, lijkt me erg zwaar zo weinig slaap! Hoop voor jullie dat het in ieder geval een beetje werkt zodat je dan in ieder geval een beetje meer rust krijgt!
     
  10. kris8

    kris8 VIP lid

    17 aug 2009
    8.032
    3
    36
    Ik zeg toch niet dat dat een reden is om te geven ;) ik wil er alleen mee zeggen dat het al in je lijf zit. De een heeft er meer van dan de ander .. nou ja het was gewoon een opmerking.. Natuurlijk geef je je kind een hoop lichaamseigen dingen niet als toevoeging ..
     
  11. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Totdat niet onderzocht is of een kind te weinig slaaphormoon aanmaakt, zou IK dat dus niet geven. Er kunnen zoveel redenen zijn waarom een kind slecht in slaapt valt.

    Een gezond mens heeft ook schildklierhormoon, maar dat geef je ook niet zomaar. Of de pil. Ik denk dat men meteen op de SEH staat als een kind een pilletje Thyrax of 'de pil' uit je strip heeft gesnoept.

    Een van de bijwerkingen heeft betrekking op een ander belangrijk hormoon. Ik ben gewoon geen voorstander van het gebruik van hormonen bij kinderen in de groei.

    Bovendien is melatonine helemaal niet getest op kinderen.
     
  12. Gijsje

    Gijsje Fanatiek lid

    29 okt 2008
    3.862
    0
    0
    Brabandse Land
    Ik heb vandaag voor mijn zoontje melatonine voorgeschreven gekregen,ze heeft tabletten van 3mg vorgeschreven maar als ik dat hier zo lees is dat wel erg veel dus?

    En hoe geven jullie het? Een pilletje neemt ie niet in dus ik denk dat ik maar een tabletje verkruimel in wat drinken,lijkt me geen probleem toch?
     
  13. bernadet26

    bernadet26 Fanatiek lid

    28 sep 2009
    1.335
    1
    36
    winkel medewerkster
    ik heb ze ook voor mijn dochtertje gebruikt maar was 3mg
    heb ze een week gebruikt maar weer mee gestopt omdat haar gedrag zo erg veranderde (echt een draak werd ze).
    ze sliep er wel op hoor maar ja met 3 mg krijg je en volwassenen nog plat dus verbaast me ook niet
    die van de kruidvat bijv zit maar 0.1mg in maar hielpen hier niks.
    nu gaat het trouwens gelukkig wel weer goed en word ze amper snachts wakker.
    om het patroon te doorbreken heeft ze een paar nachtjes bij oma geslapen en vanaf toen ging het weer goed.
     
  14. bernadet26

    bernadet26 Fanatiek lid

    28 sep 2009
    1.335
    1
    36
    winkel medewerkster
    hier werden ze gewoon door geslikt (ze vond het zo stoer haha dat ze een pilletje mocht)
    maar 3mg is echt te veel hoor, is dosering voor volwassenen.
    heb ze dus ook gehad voor dochter en hoorde van schoonzus die bij de apotheek in zh werkt dat die dosering veel te hoog is.
    lees vorige bericht.....
    ik zou voor de 1,5 gaan want die kunnen ze ook voorschrijven
     
  15. Gijsje

    Gijsje Fanatiek lid

    29 okt 2008
    3.862
    0
    0
    Brabandse Land
    Ja ik moet ze toch zelf betalen dus net hier om de hoek van 1,5 gehaald die zijn ook zo te koop van Sleepz.
    Pfff ik hoop dat het helpt om de boel weer o pde rit te krijgen want echt.....Ben alleenstaand en kan er soms echt niet meer tegen,het is zo'n lieverd maar dat slapen,heb vanacht gewoon een potje liggen janken!
     
  16. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    hier zeg ik dat het een snoepje is. en aangezien hij nooit snoepjes krijgt is dit wel heel bijzonder :)
    hij krijgt het rrouwens niet elke avond. als ik zie dat hij ligt te knikkebolleen op de bank na een drukke dag kan ik hem zonder probleem naar bed brengen.
    hij krijgt nu ook neusspray ivm middenoorontsteking, dus krijgt hij de komende dagen sowieso geen pilletje. hij is al zo snel moe nu, dus is het niet nodig.
     
  17. lovelymom

    lovelymom Fanatiek lid

    30 nov 2011
    3.798
    0
    0
    hier krijgt dochterlief op advies van de kinderarts 1 tabletjes heeft een hele poos goed gewerkt.. maar morgen moet ik toch maar weer langs door de adhd medicatie en de melatonine die zijn werk niet doet ligt ze vaak tot 22.00 wakker en midden in de nacht ook.. gisteravond heb ik om 22.00 maar eentje bij gegeven
     
  18. Gijsje

    Gijsje Fanatiek lid

    29 okt 2008
    3.862
    0
    0
    Brabandse Land
    Ik heb altijd begrepen dat ze pas na de 7 jaar iets van adhd ofzo kunnen vaststellen? Het zit namelijk bij ons in de familie maar dit kreeg ik te horen ivm mijn zoontje.
     
  19. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.807
    866
    113
    Noord Holland
    Ff tussendoor maar hebben jullie al eens dextro geprobeerd?

    Hier ook een slechte doorslaper gehad en sinds we dextro voor t slapen geven slaapt hij door.
    Mijn schoonzusje had dat vroeger ook nodig en zoonlief ook.

    T slechte slapen kan ook te maken hebben met een te snel zakkende suikerspiegel dus t is natuurlijk altijd nog te proberen voordat je echt medicijnen toe stopt;)

    Succes met de slecht slapende kindjes, is erg vermoeiend:(
     
  20. Elegance

    Elegance VIP lid

    13 nov 2008
    5.478
    2
    38
    Dextro? Dat is dubbel, want ik ken het alleen van meer energie krijgen..
    En 3 mg.. Dat lijkt mij ook heel erg veel... Misschien zelf gewoon 1 mg eerst proberen?

    We hopen op een 3de goedenacht....
     

Deel Deze Pagina