Reflux , moet ik er persee wat mee ?

Discussion in 'Baby en dreumes' started by lisanne123, Jan 30, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    Rozemarijke , wat ziel
     
  2. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    Rozemarijke , wat zielig zeg voor je dochtertje .
    Heeft ze er veel last van?
    En dat is helemaal vervelend als je medicijnen krijgt en het wordt nog erger , dat is wel schrikken zeg !

    Is de reflux nu met de juiste medicijnen wat haar hartritmestoornis niet verergerd wel (zover het kan) onder controle ?
    En haar verstoppingen en krampjes is dat al minder geworden ?

    Dankje voor het advies , heb nu even een beter beeld over de medicijnen .


    ..., Aach wat zielig zeg . Ook heel lastig dat je de pijn niet door heb als een baby om andere medische redenen ook al pijn heeft en ook daarom kan huilen .

    Bedankt voor de tips
    Zal de graviscon is eerder proberen om het resultaat te bekijken .
    Vorige keer is heeft hij erg gespuugd na de graviscon maar weet niet zeker of het daar aan lag , kan ook naslag van zijn prikjes zijn geweest.
    Spugen is hier drama , door de jhbpm krijgt hij het bijna niet omhoog . En moet er veel moeite voor doen.

    Ik leg hem op me schouder zeg maar als hij in slaap valt dus heel recht , of in me armen recht. Laat hem daar meestal zelfs slapen omdat ik bang ben dat het zuur erger wordt als ik hem terug leg.

    Ik heb morgen een afspraak bij de ka maar vind het zo lastig de ene dag gaat alles zo goed en denk ik medicijnen is niet nodig de andere dag is het weer drama en denk ik er moet echt medicijnen komen .

    Bluesky , bedankt voor het meedenken , ik ga het morgen overleggen met de kinderarts . Goed dat je het zegt . Wie weet is dat de oorzaak dan zou de oplossing makkelijk zijn .

    Zorgelukkig , bedankt voor je tips . Ik heb inderdaad een vast ritme enzo . Maar zijn ritme is echt 5 voedingen op een dag smidags om de 3 à 4 uur , Savonds rond 7/8/9 laatste fles en om 2 à 3 uur snachts weer de fles . En dat ritme krijg ik er echt niet uit . Dus als ik minder geef dan 200 zit ik en aan weinig voeding per dag voor zijn gewicht en met een krijsend kind . Lang niet elke voeding hoor . Maar als hij Savonds geen 200 krijgt gaat hij niet eens slapen . Gister 140 gegeven . Meneer bleef krijsen , dacht eerst van zijn zuur maar toen hij 50 bij kreeg viel hij gelijk in slaap .
    Dus probeer het er maar uit te krijgen dat ritme . Echt lastig zeg !!



    Hier weer best vreemd , om half 3 zijn fles gehad vanacht . Om half 7 klokken en slikken , ook gelijk de hik en wakker (maar kan ook zijn omdat hij zijn fles wou) . Maar 5 uur na zijn fles nog slikken enzo is dat niet vreemd ? Hij keek er niet zuur bij ofzo . Maar ik hoorde het echt omhoog komen ! Veel last leek hij er niet van te hebben . Snap er niks van is dat dan gewoon een boertje wat dwars zit ?

    Want na 5 uur is de melk toch al verteerd lijkt mij ?
     
  3. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Hoe doe je dat met slapen dan, dat hij pas zo laat in slaap valt? Hoe ziet dat er uit, wat doe jij allemaal? (Ik probeer even een helder beeld te krijgen, zodat ik ook gericht advies kan geven... :)).

    We lijken hier nu een goede balans te hebben met de medicatie, dus dat gaat wel aardig. De laatste weken alleen het ene virusje na het andere, dus rustig is het nog niet echt :( Ik kijk uit naar het voorjaar en het einde van het griepseizoen... ;)
     
  4. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    #64 lisanne123, Feb 4, 2013
    Last edited: Feb 4, 2013
    Ik zal bij sochtends beginnen .
    Om half 7 zijn flesje . Daarna nog even op bed met mannetje rechtop in me armen meestal niet meer moe . Dus lekker in zijn wipstoeltje , 20 minuutjes ongeveer . Als hij niet meer wilt merk ik dat wel .
    Dan als hij nog wakker is in de box totdat hij gaapt of moe is.
    Dan even lopen met hem om bij me zitten (in bedje of wagen wil hij niet ook niet opgehoogd ) dan valt hij meestal een half uurtje in slaap .3 uur na zijn vorige fles dus rond half 10 / 10 uur wordt hij weer wakker . Doen we de fles rustig aan met veel boeren tussen door en pauzes (ook om dat hij nogal veel wil en dan misschien voller zit) . Dan is het onderhand half 11 . Dan is hij weer echt wakker , brabbelen en lachen en wil dus niet echt slapen . Dus dan weer even spelen (hij slaapt dan of deze ronde 3 uurtjes ongeveer of na zijn volgends fles) nou dan dus 3 uur geslapen(zit dan ongeveer 4 uur tussen zijn fles ) en zijn fles en als hij deze ronde dus 3 uur heeft geslapen na zijn volgende fles wakker . Nou dan gaan we naar de winkel dan slaapt hij meestal wel .
    Dan zijn fles van 3/4/5/6 uur , na die fles is hij meestal aan het zeuren en wil hij eigenlijk meer drinken wat niet mag dat zijn dus zeur/huil uurtjes. Dus meestal krijgt hij zijn fles dan wat eerder na 3 uur dus al . Dan is het rond 6/7/8/9 . Dan is hij moe dus even huilen van de moeheid , 10 minuutjes met hem lopen/wiegen en hij slaapt dan meestal 6 7 of 8 uur lang . Dan ktijgt hij rond 3 uur snachts zijn fles en slaapt hij weer ...

    Haha beetje onduidelijk , het komt er op neer dat hij 5 voedingen krijgt . Dat hij sochtends tussen de voedingen wegdommelt en slaapjes van een half uur of kwartiertje doet (of gewoon geen slaapje)
    Dat hij smidags een slaapje doet van 3 /4 uur kan na zijn ene voeding zijn en anders na zijn andere . Dat hij daarna zeur en huil uurtjes heeft en Savonds dus heel lang slaapt en snachts ook goed !

    Dit is een dag waarbij het zuur niet heel erg is , hij wordt er wel in zijn slaap door verstoord maar dat is niet veel en valt ook vrij snel weer in slaap toch lijkt hij wel klokkend en slikkend een beetje wakker te worden.
    Maar zonder huilen of pijnlijk gezicht.

    Ook hebben we dagen waarbij het zuur in meerdere maten opspeelt dat hij dus huilend/slikkend wakker wordt maar ik hem wel weer in slaap krijg (ook weer om na 10/30 min huilend/krijsend wakker te schieten van het zuur) dit kan soms maar 1 keer voorkomen met een slaapje dat valt dus mee maar ook om het kwartier . .maar ik hoor wel dat het slikken en klokken dus veel voorkomt in zijn slaapjes waar hij ook veel wakker van schrikt de ene keer . De andere keer alleen oogjes open en weer dicht en de andere keer krijsen. Dus 1 slaapje smidags van 2/3uurtjes en vanaf Savonds dus goed slapen .

    En er zijn dagen dat het drama is met het zuur en ik uren bezig ben hem te laten slapen maar hij echt steeds op schoot weer wakker schiet om de 10 minuten en ik hem dus bijna niet meer in slaap krijg .
    Terwijl hij heel moe is ! En kan hij ook heel lang elkaar krijsen .
    Deze dagen waren nu na zijn prikjes weer zo erg !
    Zulke slechte dagen met zoveel slikken omhoog komend zuur en huilen had hij echt al 2 weken niet gehad.

    Maar bij al deze dagen is zijn avond slaapje gewoon heel lang en goed en snachts ook !! En 1 slaapje smidags bijna altijd ook wel .
    Heb het huilen tussendoor en luiertjes er niet bij geschreven .
    De ene dag kan het echt perfect gaat en denk ik heeft hij nou echt heel erg last van het zuur en de andere dag kan het drama zijn !!
    Is het vreemd dat hij verschillende soort dagen heeft ?

    Dit is volgends mij echt een heel onduidelijk verhaal is best lastig op me mobiel typen , haha kan niet echt goed terug kijken naar het geheel .

    Fijn dat de balans nu goed lijkt te zijn . Is volgends mij nog best een lastig proces om de goede balans te vinden ?
    Vervelend zeg dat ze steeds virusjes te pakken heeft , zal wel ook niet veel goeds doen voor haar reflux ?
    Hoop inderdaad dat ze snel uitgeziekt is en dan voorlopig niks meer te pakken krijgt !!
     
  5. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    Hij komt ook erg moeilijk in slaap , huilt zichzelf ook in slaap . En altijd voor het slapen eerst 5 à 10 minuutjes huilen behalve snachts .

    Is soms ook lastig om te zien of hij nou huilt van het zuur of omdat hij moe is .

    Verhaal lijkt hier een zooitje haga in het echt zit er wel een ritme in .
    En ben badje en wassen vergeten erbij te zetten . Is vaker wassen ivbm exceem .
     
  6. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    #66 lisanne123, Feb 4, 2013
    Last edited: Feb 4, 2013
    Daarom ook mijn twijfels voor medicijnen . Het kan hier een paar dagen echt minder gaan . Maar ook een week echt goed . En telkens in de week ben ik weer om zeg maar . En hoop ik dat het dus gewoon minder is geworden en zo blijft en op dat moment wil ik geen medicijnen omdat ik blijf hopen dat het niet meer zo erg wordt .

    Maar ook dan is hij een onrustige slaper .
    Moet steeds schudden , geruststellen laten zien dat ik er ben .
    Weet soms niet of die onrust en geluiden dan door de reflux komen.
     
  7. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    Help alweer teveel gezegt en gehoopt dat het zuur wat minder was . Nu weer krijsend wakker geworden van het zuur :( .
     
  8. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Heeft hij toevallig ook symptomen van kiss-syndroom? In dat geval zou een osteopaat heel veel goeds kunnen doen. Bij onze oudste was het spugen over na 1 behandeling bij de osteopaat, ging ze weer normale hoeveelheden drinken en huilde ze veel minder/ging beter slapen.

    Zoniet, dan is bij deze hoeveelheid onrust medicatie toch wel handig, denk ik. Zowel voor je kleintje als voor jezelf.
    Je zou eerst eens kunnen kijken wat er gebeurt als je gewoon stelselmatig gaviscon na de voeding geeft. Misschien is dat genoeg...
    En zoniet, dan bij de huisarts aan de bel trekken.

    Qua slapen: slaapt hij op zijn rug of zijn buik? Op de buik is namelijk voor reflux-kids veel fijner vaak, omdat de maaginhoud dan moeilijker terug kan stromen.
     
  9. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Vandaag nog afspraak maken met de ha!
     
  10. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    Rozemarijke , ik heb eerlijk gezegt geen ervaring met het kiss syndroom zie wel kenmerken op internet hoe je het bij wat oudere kinderen kan herkennen . Bijvoorbeeld achterstand in dingen . Maar hij is 10 weken dus weet niet hoe ik het dan moet herkennen .

    Ik wil zowizo een afspraak gaan maken bij een osteopaat .
    Niet geschoten is altijd mis , dus het is het proberen waard !

    Morgen naar de kinderarts dus daar bespreken dat ik nu echt medicijnen wil . Zal ze medicijnen voor schrijven ?
    Zo niet wordt ik woest en ben ik in alle staten !

    Nu nog op zijn rug . Hij slaapt overdag in de kinderwagen. Maar dat houd hij 10 minuten vol . Dus meer op schoot en dan of op me borst of recht . Zou ik hem in de wagen ook op zijn buik kunnen leggen ?


    Zogelukkig , ik had 2 mogelijkheden vandaag naar de huisarts die tegen medicijnen is , dus dat wordt al drama en dan verwijst hij me als nog door naar de kinderarts . Of morgen naar de kinderarts , en dat er echt een keer goed geluisterd wordt en wat aan gedaan wordt .
    Dus heb dan toch gekozen voor morgen .
     
  11. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    O, ik wist niet dat je morgen sowieso al naar de ka moest (waarvoor als ik zo vrij mag zijn?). Kaart het aan, ik weet dat dat moeilijk is, want er is altijd te weinig tijd.
     
  12. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    Zogelukkig ,

    Ik zal het zeker aankaarten .
    Bedankt voor je advies :) .
    Tuurlijk mag je zo vrij zijn haha krijg allemaal tips en adviezen zou dan nogal vreemd zijn als er niks gevraagd mag worden .

    Mijn zoontje is een paar daagjes na de geboorte erg geel geweest hij is daarom opgenomen en onder de lamp geweest .
    Vandaar dat ik gelijk bij de kinderarts loop .
    Had over een week weer controle maar heb dat verzet naar vandaag (het is al 00:00 geweest haha dus vandaag )
     
  13. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    Klopt inderdaad er is altijd weinig tijd ! Dat probleem is met alles op het ziekenhuis begon met de gyneacoloog en nu met de ka .
     
  14. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Caitlyn ligt hier in de wagen ook op haar buik. Voor naar buiten heb ik nu de wandelwageninzet erop, ze zit al zo stevig dat dat goed gaat gelukkig :) (Ben de afgelopen weken eigenlijk niet met 'r weg geweest, omdat ik de wandelwageninzet nog niet aandurfde, maar d'r met die gladheid ook niet in de draagdoek wilde en op haar buik in de reiswieg dus geen succes is als ze wakker is, (ziet ze natuurlijk niks... saaaaaaaiiii ;)).
    Maar ik heb het matrasje van de reiswieg ook gewoon opgehoogd en daarin slaapt ze dus als het uitkomt ook op haar buik.
    Ze hield het op haar rug nooit langer dan 5 minuten vol. Op haar buik eerst maar 3 kwartier, ze moest er wel echt even aan wennen, maar dat werd vervolgens al vrij vlot anderhalf of 2,5 uur :)

    Succes vandaag!
     
  15. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    Rozemarijke ,

    Bedankt voor al je hulp !
    Hihi snap inderdaad dat het je dan even niet meer buiten bent geweest is ook lastig . Eigenlijk te klein voor de wandelwagen maar te groot voor de wagen . En inderdaad op haar buikje liggen als je loopt met de wagen is lastig haha inderdaad saai !
    Hier begint meneer al te zeuren in de ligwagen , natuurlijk achteraf gezien ook door zijn reflux maar ook omdat hij het gewoon saai vind !

    En in de maxicosi hoe vind ze dat ?
    Kan natuurlijk niet te lang maar voor eventjes wel .
    Maar de draagdoek kan nu natuurlijk ook weer .

    Zal zo even reageren en uitgebreid verslag doen nu even snel een paar vraagjes want ben lichtelijk in paniek als meneer zich eerder meld voor zijn fles weet ik niet eens hoe ik zijn medicijnen moet geven !


    Tussen kwart voor 6 en kwart voor 7 krijgt meneertje zijn fles .
    We hebben nexium gekregen .
    10mg op een dag . Maar snap er niks van ! Moet her voor de voeding of na de voeding hoe werkt dit ?
    Wil het bij zijn volgende fles gaan doen dus hoop op antwoord

    Zal het ook even in een nieuw topic plaatsen en hopen op snel antwoord ookal is het etenstijd
     
  16. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Ik kijk altijd even hoe het loopt. Bij erge honger krijgt ze gewoon eerst de fles, maar als ze rustig is, krijgt ze eerst de nexium en dan de fles.
    Houd er even rekening mee dat het even kan duren voor je resultaat ziet van de nexium! Het werkt niet direct!
     
  17. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    Rozemarijke ,
    Dankje !
    Geef jij ook 2x een half zakje .
    Heb nu een halve gedaan en morgen ochtend weer .

    De kinderarts zei , voor als mensen blijven zeuren schrijf ik maar iets voor maar het is bewezen dat het niet helpt Pff .
    En als het helpt moet het gelijk helpen zei ze .

    Maar lees dat het bij de een echt gelijk werkt en bij de ander even nodig heeft .
    Hier zit hij voor het eerst in tijden na zijn fles rustig in zijn wipstoel .
    Dus lijkt al minder last te hebben .
    Voor het eerst in tijden niet onstebeurt avond eten .

    Hoelang krijgt jou dochtertje al nexium ?
    Wat vervelend zeg al zoveel opnames en nog maar zo klein :( .
    Verschrikkelijk en voor jou zelf natuurlijk ook .
    Bevallen doet pijn maar je ligt liever dagen lang te bevallen dan je kind met pijn zien of dat je kind opgenomen moet worden .
    Dat vond ik in iedergeval toen hij opgenomen moest worden omdat hij onder de lamp moest .
     
  18. lisanne123

    lisanne123 Fanatiek lid

    Feb 28, 2012
    2,862
    0
    36
    Huh snap het nu even niet meer .
    Wil 2x een half zakje geven maar je schijnt een half zakje niet te mogen bewaren .
    Het wordt niet vergoed en is 40 euro per maand .
    Zou het zonde vinden om telkens 1 half zakje weg te gooien !
     
  19. chantal26

    chantal26 Fanatiek lid

    Jun 25, 2007
    4,181
    0
    36
    Onze jongste heeft ook verborgen reflux gehad. Ze heeft een week in het ziekenhuis gelegen, en heeft medicatie gekregen.
    Helaas hielp dat niet.
    Op een gegeven moment ben ik naar een osteopaat gegaan, ik ben daar 5 keer geweest.
    Ze is veranderd in een heel vrolijk kindje en ze heeft nergens geen kast meer van.
     
  20. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Wij geven 2 keer 4 mg, maar maken daarvoor idd 2 keer een heel zakje aan en de rest gaat weg. Als het een paar uur staat, wordt het helemaal zwart, dus dat kun je idd echt niet later geven. En zelf afwegen gaat niet in milligrammen... ;)
    De eerste keer moet je zelf betalen, als je kinderarts daarna op het recept vermeldt dat het voor chronisch gebruik is, krijg je het vergoed hoor! (Gelukkig wel! :)).

    En hier helpt het dus echt.

    Osteopathie: als de reflux veroorzaakt wordt door een klemzittende zenuw kan dat idd enorm helpen. Bij onze oudste was dat zo en was de reflux na 1 behandeling over. Bij Caitlyn heeft de osteopathie helemaal niets geholpen.
     

Share This Page