Hallo meiden, mijn zoontje is 10 november geboren. maar omdat wij in het ziekenhuis hebben gelegen heb ik pas op 20 januari de kinderbijslag aangevraagd. nu staat er op de site dat er wordt uitbetaald op vierde kwartaal: op 3 januari. eerste kwartaal: rond 5 april. tweede kwartaal: rond 5 juli. derde kwartaal: rond 5 oktober Dus ik krijg op 5 april voor het eerst kinderbijslag nu is mijn vraag krijg ik dan ook nog de kinderbijslag over januari met terug werkende kracht? of krijg je zowiezo niet het eerste kwartaal? alvast bedankt voor jullie reacties! Groetjess
Kinderbijslag hoef je toch niet aan te vragen, dat gaat toch automatisch? Je krijgt vanaf januari kinderbijslag als je kind in november is geboren, dus voor het hele eerste kwartaal, uitbetaald in april.
Als je kleine na 1 oktober is geboren dan krijg je pas na 1 april voor het eerst kbs. Mijn kleine is van 3 april en ik kreeg daardoor pas na 1 okt voor het eerst. Was ze voor 1 april geboren dan had ik vanaf 1 juli gekregen.
Je krijgt altijd achteraf betaald, in dit geval van 1 januari t/m 30 maart, dit krijg je 1 april. aangezien je zoontje in november is geboren (gefeliciteerd trouwens ) krijg je het 4e kwartaal 2012 (van 1 okt t/m 31 dec) niets uitbetaald
Inderdaad gaat het automatisch en heb je zelf niks hoeven aanvragen en krijg je pas vanaf het volgende kwartaal.
Onze zoon is ook in november geboren. Je krijgt pas in april de eerste keer kinderbijslag heeft niets te maken met de datum van aanvragen. Gaat inderdaad automatisch....
Waarom moest je zelf kinderbijslag aan vragen dan? Je moet ook al lig je in het ziekenhuis je kind binnen een paar dagen aan geven bij de burgerlijke stand en de kinderbijslag gaat dan automatisch wel. Kan het zo zijn dat je dan pas je papieren hebt ingevuld met bijvoorbeeld je bank rekening nummer..
Dankjewel voor de snelle reacties! Ik kreeg een brief thuis van de SVB dat ik het aan moest vragen online met m'n DigiD. Maar het is duidelijk ik krijg dus in april voor het eerst kinderbijslag. dus niet over nov dec bedankt!!
Ben je niet in de war met kindgebonden budget? Kinderbijslag krijg je altijd. Hoef je niet aan te vragen. En je krijgt in april de eerste keer.
nee want wij hebben geen recht op kindgebonden budget.. en dat gaat toch via de belastingdienst toch niet via de SVB?
ja klopt Dus dat je hebt moeten aanvragen klopt dan dus niet Hoe heb je dat gedaan dan? Of is dit gewijzigd sinds 2010 ( dat kan ook) Maar alsnog krijg je alleen van april.
Ik heb het ook online moeten 'bevestigen' met me digi d hoor gewoon van de svb!! Dus klopt wat ts bedoelt aanvragen
Ik heb het bij Eva ook moeten 'aanvragen'. Bij Lisa kreeg ik vanzelf bericht. Denk dat het is voor je rekeningnummer ofzo.
Ja de SVB weet nl niet automatisch op welke rekening het geld moet worden gestort. Dus ontvang je een "aanvraag" na de geboorte van je eerste kindje. Wanneer jij niets invult.... krijg je ook geen geld.... want het kan niet worden gestort. Volgende kindjes worden automatisch bijgeschreven na melding door het GBA.