Sinds vorige week houd ik ineens flink wat vocht vast in m'n enkels. Zo erg satvhet pijn begint te doen. Ik heb nu het voeteneind van m'n bed omhoog staan en probeer ook veel te drinken en minder zout te gebruiken. Ook heb ik geen strakke sokken en schoenen meer aan. Zijn er nog andere dingen die ik kan doe of juist moeten laten?
Helaas hielp er bij mij weinig, behalve met de voetjes in een bak met koud/lauw water. Dat gaf nog even verlichting en verder zoveel mogelijk in beweging blijven. Ik was 30 kilo aangekomen vorige zwangerschap en door alleen te bevallen 25 kilo kwijtgeraakt aan vocht. Bij mij deden mijn handen en voeten het meeste pijn toen, wat helaas nog een tijd na de bevalling bleef. Heb je overigens je bloeddruk laten controleren sinds je ineens vocht vasthield? Sterkte met je laatste loodjes!
Dat niet, maar moet woensdag weer voor controle naar de vk. Vorige keer was m'n bd 55/100 dus da's heel netjes!
Helaas zegt dat niets over je bloeddruk nu... Ik zeg niet dat je bloeddruk nu hoog is, maar als je ineens zoveel vocht vasthoudt dan had ik echt de vk even gebeld voor een extra bloeddrukcontrole. Je bloeddruk kan ineens veranderen nl.
Ik ben zelf nog niet op dat punt aangekomen gelukkig! Maar mij lijkt dat veel water drinken zal helpen. En wat je anders kan doen is een bepaalde sport zien te vinden wat niet teveel van je eist, maar waar je wel goed bij gaat zweten.. hoewel ik mij goed kan voorstellen dat je hoofd daar totaal niet naar staat nu haha
Voeten omhoog, voeten in een koud badje met water en ik deed slippers aan (maar daar is het nu een beetje koud voor). Volgens mij zijn er ook bepaalde dingen die je kunt eten/drinken die vocht afdrijven.
Ik heb het alleen 's avonds door middel van de sokken die in mijn benen staan.... Maar heb het alleen als ik de hele dag druk bezig ben geweest.Als ik rustig aan heb gedaan en met mn benen even omhoog heb gezeten niets aan de hand. Mijn tip: Benen omhoog!
geen last van, ik loop iedere dag nog minstens een half uur. Begint nu wel op wachelen te lijken maar ik ga door ha ha
met de voeten omhoog zitten wanneer het kan, veel water/thee drinken. klinkt raar maar water en thee voert het vocht af. heb er ook last van en bij mij helpt het enorm.
Heb er idd ook meer last van als ik veel gelopen of gestaan heb. Vandaag dagje met de voetjes omhoog gezeten en het voelt al een stukje beter! En veel water gedronken. Gelukkig een weekje vakantie dus hoef niet veel te doen. Kunnen m'n voetjes mooi ff tot rust komen! Bedankt voor de tips allemaal!
Verschillende soorten groenten zouden ook vochtafdrijvende functie hebben, oa bleekselderij, spruitjes, sla, sperziebonen, tomaten en dergelijke. Verder wel in beweging blijven, maar ook geregeld even met de voetjes omhoog. Voor vocht in de enkels zou je nog een kussen(tje) onder het voeteneinde van je matras kunnen leggen. Let er wel op dat je dan met je hoofd niet te laag ligt...dat is ook weer niet prettig. Goed water drinken.
Bewegen. Elke dag een half uurtje fietsen/wandelen en veel drinken maar dat doe je al. Elke dag zo'n 2 koppen brandnetelthee.