Op naar de 40, nog gaan voor een 3e???

Discussion in 'Baby en dreumes' started by Mooni, Feb 19, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Mooni

    Mooni Actief lid

    Oct 12, 2007
    316
    0
    0
    Ik ben nu 36 jaar, we hebben 2 kindjes van 4 en net 1 jaar.
    Nu wil mijn man erg graag een 3e kindje. Ik ook wel, maar toch twijfel ik; word ik niet te oud? krijg ik vervelende onderzoeken? is het niet te druk met 3 kinderen? Ik word soms gek van mezelf!

    Wie staat er hetzelfde voor?
     
  2. Merryl

    Merryl Fanatiek lid

    Jun 25, 2012
    4,368
    192
    63
    Met 36 ben je niet oud hoor. Zelf zou ik het nooit doen, maar werd dan ook op mijn 25ste moeder. Dat is denk ik de reden. Maar als je het graag wilt waarom dan niet? Volg je gevoel.
     
  3. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Waarom zou je onderzoeken krijgen?
    Zeker als de vorige zwangerschappen goed verlopen zijn, heb je weinig reden om aan te nemen dat er een volgende zwangerschap wel iets mis zou gaan/zijn.
     
  4. Kari37

    Kari37 Fanatiek lid

    Nov 19, 2009
    2,571
    1
    0
    Ik ben op mijn 37ste zwanger geraakt en twee weken voor mijn 38ste bevallen.

    Heb een probleemloze zwangerschap gehad zonder kwaaltjes, een prima bevalling en een kerngezonde dochter.
    Heb tijdens de zwangerschap een nekplooi meting gehad en een triple screening en de uitslagen waren verhoudingsgewijs goed dus er waren geen verdere onderzoeken vereist.

    Ben nu 40 en we gaan voor een tweede binnenkort.
     
  5. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,212
    35,975
    113
    Als je het graag wilt zou ik er gewoon voor gaan. Zelf zou ik het dan niet meer doen denk ik, maar ik ben 29 en heb er al 3, dus heel andere situatie. Maar ik zou wel mijn gevoel hierin volgen.

    3 is wel druk trouwens haha vind ik.
     
  6. Ona

    Ona Fanatiek lid

    May 8, 2011
    1,469
    1
    36
    Leeftijd is denk ik het minste probleem. Ik heb op mijn 36e ook een prima zwangerschap en bevalling gehad en een prachtige, gezonde dochter gekregen. Het voordeel is zelfs dat de combinatietest vergoed wordt. Ik zelf voel me niet te oud (ben inmiddels 37). Mijn buurvrouw heeft op haar 42e een gezonde zoon gekregen. Wat ik lees is dat je man het graag wilt en jij twijfelt. Dat is denk ik belangrijker om bij stil te staan. Dat je er zelf volledig achter staat.
     
  7. Nyn

    Nyn Fanatiek lid

    Jan 14, 2013
    1,008
    0
    0
    NULL
    Arnhem
    Te oud voor wat? Om straks nog energiek met jonge kinderen om te gaan? Je hebt er eentje van net 1, als je binnenkort zwanger zou worden dan is de jongste straks 2, daar zit niet zoveel leeftijdsverschil tussen. Wat ik bedoel te zeggen, als je nu nog energie genoeg hebt voor je jongste, zul je dat over een jaartje ook nog wel voor een eventuele derde hebben.
    En of het hartstikke druk is met drie kinderen, tja, ik denk het wel haha. Maar dat heeft niet zoveel met je leeftijd te maken, dat is gewoon druk.

    En of je vervelende onderzoeken krijgt.. Dat hangt er vanaf. Je weet zelf wss ook wel dat hoe ouder je bent, hoe groter de kans op complicaties of afwijkingen. Maar de eerste testen (nekplooimeting, vlokkentest) zijn volgens mij niet (heel erg) vervelend. Geen epersoonlijke ervaring mee trouwens. Mocht daar iets negatiefs uitkomen, dan zou je wellicht een spannende tijd tegemoet kunnen gaan. Maar dat kan ook op je 25ste. De kans wordt alleen groter naarmate je ouder wordt.

    Waarom twijfel je? Vind je jezelf te oud (en zie je het dus gewoon niet zo zitten, merk je aan jezelf/je lichaam dat het genoeg is zo, dat je een derde niet kunt geven wat je je huidige kinderen wel kunt geven, merk je dat het afgelopen jaar met de jongste al een stuk zwaarder is gevallen dan met de oudste enz.?, of ben je vooral bang dat anderen/je kinderen later je te oud vinden?

    Probeer inderdaad eerst om erachter te komen waarom je twijfelt, en of deze twijfels uit jezelf komen.

    Succes, ben benieuwd wat je gaat beslissen.
     
  8. AnkeM

    AnkeM Fanatiek lid

    May 21, 2011
    2,278
    1
    0
    Ik was 36 toen onze dochter werd geboren en ben 38 als onze tweede komt. Over die derde zijn we nog niet uit, maar is ook zeker nog niet uitgesloten. Maar als ik 40 wordt, is het sowieso klaar, maar dat is een gevoelskwestie.
    Vorige zwangerschap ging probleemloos, deze ook tot nu toe. Hebben inderdaad bij beiden een combinatietest laten doen,dat is eenbeetje bloed prikkenplus een extra echo. Goede uitslag gelukkig.

    Als je het mij vraagt is je leeftijd geen bezwaar!
     
  9. happymama

    happymama Niet meer actief

    Lekker doen hoor als je wilt .
    Mijn zus heeft er 3 en ze zei de overstap van 1 naar 2 is groter dan van 2naar 3
     
  10. Lisszy

    Lisszy Fanatiek lid

    May 27, 2008
    2,602
    6
    38
    Female
    Ik begrijp je gevoel al ben ik dan wel 6 jaar jonger dan jij.

    Wij hebben 2 dochters en ik zou heel erg graag een derde willen maar nu nog niet. Als mijn meisjes allebei naar school gaan en lekker zelfstandig zijn, dan zou ik nog heel graag een derde kindje willen mogen krijgen. Maar dat is ook pas over een jaar of vier dat we weer gaan proberen. Laat het dan 1 a 2 jaar duren, voordat het lukt (als het dan natuurlijk nog lukt bij ons).

    Ik zal er voor gaan, als je gevoel er goed bij is! Oud ben je zeker niet! :) Over onderzoeken etc kan ik je niks vertellen. Misschien kun je eens informeren bij een verloskundige?

    Succes met jullie beslissing!
     
  11. Emmeken36

    Emmeken36 Bekend lid

    Nov 12, 2008
    874
    0
    0
    Ik werd met 36 voor de 2e keer zwanger, het bleek een spontane tweeling. Werd een geweldige zwangerschap en na ruim 39 weken een fantastische bevalling (zonder ook maar een hechting, een dag later waren we thuis).
    De 'onderzoeken' worden je aangeboden maar hoef je niet te laten doen, dat blijft je eigen keus. Iedereen krijgt die tegenwoordig in principe aangeboden: combinatietest en 20 weken echo, meer is het niet. De eerste hebben we niet gedaan (werd ook min of meer afgeraden bij een tweeling omdat je een vertekende uitslag kan krijgen) de 2e wel, net als bij m'n eerste zwangerschap toen ik 33 was.

    Ik voel me zeker geen ouwe moeke, je bent zo oud als je je voelt en ik denk dat het zeker voordelen heeft om wat oudere ouders te zijn (net zoals jong ouders worden weer andere voordelen heeft)

    Ik heb de grens hier trouwens voor mezelf ook bij 40 liggen, niet dat ik me dan opeens wel oud voel maar goed, manlief is nog 4 jaar ouder en ergens moet je toch een keer een eindpunt hebben. Nou zijn wij met 3 kinderen ook wel klaar, al zou ik een zwangerschap zo weer doen...misschien als we nog snel ergens een miljoentje of wat winnen dat het er nog van komt, anders gaat er bij manlief een knoop in ( het streven was hier 2 en misschien nog een 3e als ik nog geen 40 was, maar nummer 3 is dus al met zijn broertje mee komen liften)
     
  12. Agter

    Agter Fanatiek lid

    May 3, 2012
    2,266
    0
    0
    In een huis
    Oudere moeders hebben vaak intelligentere kinderen, moet je maar denken! :)
     
  13. Ona

    Ona Fanatiek lid

    May 8, 2011
    1,469
    1
    36
    Haha is dat zo Agter? Ik had zelf wel eerder aan kinderen willen beginnen maar m'n leven is anders gelopen. Gelukkig voel ik me nog vitaal en kan ik het lichamelijk nog goed aan. Volgens mij is later kinderen krijgen helemaal van deze tijd. Ik hoor het steeds vaker en in mijn omgeving zijn er ook allemaal oudere pappa's en mamma's.
     
  14. SDonya

    SDonya Niet meer actief

    Tsja ik ben gewoon heel eerlijk en ik vind het dus wel oud.. Maar he, als jij het graag wilt en je er goed bij voelt wie ben ik dan en wat doet mijn mening er dan toe?! Gewoon doen waar jullie je goed bij voelen en niks aantrekken van wat andere er van vinden! ;)
     
  15. SDonya

    SDonya Niet meer actief



    Jaaaaaaaaa hoooooooor! Wat een l*lkoek:p

    Jij geloofde zeker ook al die bakerpraatjes bij een zwangerschap??;)
     
  16. Sallie

    Sallie VIP lid

    Sep 27, 2008
    8,257
    292
    83
    Voor de klas
    Noord-Holland
    Ik zou je gevoel volgen!

    Ik zeg nu dat ik het wel oud vind, maar ik weet totaal niet in welke situatie ik op die leeftijd zou zitten en hoe ik er dan over zou denken. Daarnaast vind jij mij waarschijnlijk jong ( ben nu 25) en zie je dingen heel anders. Eigenlijk denk ik dat alleen jij en je man hier samen uit kunnen komen...
     
  17. FairyLaughs

    FairyLaughs Niet meer actief

    Als je gezond bent en jullie willen het beiden? Dan is er geen reden om het niet te doen toch? Ik vind 36 helemaal niet te oud..
     
  18. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Ik ben op mijn 36ste zwanger geraakt van de derde, en ben nu 37 en moet nog een paar weken. Deze zwangerschap gaat net zo als de vorige, misschien nog wel iets makkelijker. Mijn nichtje die 10 jaar jonger is dan ik en ook in verwachting van haar derde heeft hetzelfde. Waarschijnlijk ben je je zo druk met al 2 krummels die rondlopen dat je geen tijd hebt voor kwaaltjes :D

    Qua onderzoeken mag je nog steeds zelf kiezen of je ze wilt doen, het enige is dat ze na je 36ste helemaal vergoed krijgt omdat je dan in een risicoklasse valt. Maar de keuze is helemaal aan jullie.

    En of het te druk is met 3 weet ik pas over een paar weken, maar ik heb geleerd dat je zo druk bent als je je zelf maakt. Ik vermoed dat na deze kleine (en ik blijf gewoon 4 dagen in de week werken) mijn ramen de eerst komende 10 jaar niet meer gezeemd worden :D Er zitten maar een bepaald aantal uren in een dag en je moet gewoon goed voor jezelf kijken wat je in die uren per se wilt doen en wat kan blijven liggen. Ik vind het zelf allemaal nog niet zo uitzonderlijk druk, en besef ook wel dat over een jaartje of 5 deze 'tropenjaren' voorbij zijn.

    Succes met jullie keuze!
     
  19. Agter

    Agter Fanatiek lid

    May 3, 2012
    2,266
    0
    0
    In een huis
    Huh?
    Daar is gewoon onderzoek naar gedaan, en de uitkomst geeft dat aan.
    Google er maar eens op.

    Bijvoorbeeld:
    De genetica van intelligentie, en het gelijk van Prem | sciencepalooza
     
  20. Jazziepooh

    Jazziepooh Niet meer actief

    Als jij graag nog een kindje wilt, dan zou ik er voor gaan.
    Mijn moeder heeft 3 kinderen in totaal, alle 3 gehad in de leeftijd van 35-40. Mij als laatste op d'r 40ste. Als je het graag wilt, financieƫl kunt, gezond bent, waarom niet?
     

Share This Page