Ik stond net in de winkel te bedenken wat we vanavond nu weer eens zullen eten, en ineens viel mn oog op witlof. Heb het ooit wel eens op maar echt nog bijna nooit. Ik weet dat je er een lekkere salade van kunt maken, maar wat nog meer? Koken met een sausje? Of met ham en kaas? Kortom: wie heeft er lekkere witlofrecepten en wat eten jullie erbij?
Miujn ouders eten het altijd heel saai gekookt, met gekookte aardappelen en een tartaartje Ik doe het meestal in de ovenschaal met hamblokjes erdoor en geraspte kaas erover. En dan aardappelpuree lekker!
Ik pakte vroeger altijd zo'n zakje van knorr (of maggi weet even niet meer) maar die zie ik nergens meer dus doe ik het nu zelf. een ovenschotel ermee maken, aardappelpuree als beginlaag, dan de (gekookte) witlofjes in de ham rollen en erop leggen, dan pak ik melk met kruidenkaas warm dan samen op dat het een smeuig iets word en gooi ik erover heen, dan nog wat geraspte kaas erop en de oven in (in principe is het al gekookte dus hoeft niet lang een half uurtje ofzo. Dit vinden de kids heerlijk, je krijgt een zachtere smaakt (wel goed de onderkantjes verwijderen (onder en binnenin zit de bitterste smaakt)
De rauwe witlof ' ontkonten' en pellen, tot het bijna niet meer los komt. Het middelste gooi je weg. De velletjes doe je in een kom. Je klopt wat eitjes los, doet er een scheutje ketjap, een snufje knoflook, een beetje melk en wat ketchup bij. Dan olijfolie in de koekenpan, de witlof blaadjes kort aanbakken tot de knapperigheid verdwijnt. Zodra dat gebeurt, hup, eimengsel er overheen. (soort mega omelet krijg je dan) Naar smaak kaas/cheddar toevoegen. Eten met 'n aardappeltje! Vind ik altijd erg lekker! Het ziet er 'n beetje raar uit- maar de smaak is goed!
hier 5 minuten voorkoken. ondertussen een mengsel maken van: - ei - melk - mosterd - hamblokjes - verschillende lekkere kruiden (zelf naar smaak) - klein beetje gerapste kaas dan de witlof er door mengen, kaas erover en 20 minuutjes in de oven op 180 graden dit doen we vaak in combi met gebakken aardappels en stukje vlees..!
kontje eraf snijden, daar zit een bitter stuk in. witlof koken tot het bijna gaar is, dan goed laten uitlekken, ham en kaas eromheen wikkelen en in de oven.
Voorkoken, daarna in ham rollen en dan plakken kaas erover en dan nog 20 min in ds oven jammm meestal eten wij er gebakken aardappelen en gekookt ei erbij Of koud, in stukjes snijden. Flink wat eieren koken, dressing maken van olie, mayo, ketchup, suiker, beetje azijn en dan alles door elkaar. Erg lekker
wij maken witlof op verschillende manieren klaar: 1) stoven in een pan: Snij de witlof in kleine stukjes (kern weggooien), dat in een pan met deksel, flink wat peper en een beetje zout erbij en dan stoven tot de witlof niet meer te knapperig is. 2) Salade: Snij de witlof in kleine stukjes (kern weggooien), was deze stukje en laat ze uitlekken, dan wat stukjes appel erdoorheen. Dressing als volgt: suiker mengen met wat azijn, daar een scheutje koffiemelk doorheen en dan een dikke schep mayonaise. Dit goed mengen en door de witlof en appel roeren. 3) Witlof uit de oven: Stronkjes halveren en kern eruit halen. In een plakje ham rollen, plak kaas erover en zo de oven in. Eet smakelijk. ps. wij eten vanavond katenhaasje met nr 1
Witlof snijden ( kern eruit), in reepjes dan roerbakken. Kruiden naar smaak eventueel. Lekker met een maizenapapje of ham/ kaassausje.
Wij wokken de witlof meestal. Eerst in stukjes snijden en dan even wokken en dan spekjes erbij, heerlijk!! Vaak gebakken aardappels en vlees erbij.
Witlof in bladerdeeg 's morgens de witlof in de lengte door midden snijden, het 'hart' eruit snijden, koken, goed uit laten lekken En dan een uurtje voor etenstijd ofzo de witlof met ham en kaas in de bladerdeeg rollen, 45minuutjes in de oven tot het goudbruin is (180graden) Met frietjes of gekookte aardappeltjes, en een lekker stukje vlees, niets bijzonders
Witlof in stukjes snijden en idd natuurlijk het bittere midden eruit. Dan in stukjes in ovenschaal met hamblokjes en veel geraspte kaas erbij. Dit een minuut of 30 in de oven. Oooh heerlijk vind ik dat! Kan zo'n schaal wel in mijn eentje op zonder iets erbij
hier meestal gestoofde witlof met een sausje van honig, groentesaus met tuinkruiden. of rauw met een gesnipperd uitje, geraste kaas en bv ananas. ik heb nu nog een restje liggen van vorige week, die snij ik gewoon fijn en roerbak ik vanavond met andere groente
Met een mesje de achterkant er af snijden en dan de kern er een beeyje uit snijden Dan de witlof koken Vervolgens ham er om heen en in een ovenschaal doen strooi hier geraspte iaas over Vervolgens doe je hier aardapelpuree over heen Nog een beetje geraspte kaas En dit doe je in de oven Op ongeveer 180 grade ongeveer 15 min Erg lekker En dan kan je naar wens nog een stukje vlees bij eten Hoeft niet ivm de ham maar kan wel