Naar mijn idee is moet een kat opdezelfde manier gehouden worden als bijv. een hond. Naar buiten kan, maar wel in een afgedekte tuin of aan de lijn. Ben blij dat mijn katten wél binnen zitten, en niet zomaar de straat op kunnen rennen waar het verkeer geen rekening met ze houdt, waar ze niet gepakt kunnen worden door kattenhaters of jochies op 31 dec. daarbij heb ik echt een hekel aan katten die in mijn tuin komen kakken en pissen en ook nog voor m'n deur gaan zitten bedelen. Maar dit is zo'n uitzichtloze discussie, je komt er nooit uit!
Wat hier eerder boven werd gezegt. Katten zoals honden aan de lijn.. (zie je niet vaak, staat ook beetje raar bij een kat hihi) Maar of inderdaad in de tuin, soort van kattenren. Zelfde als met een konijn vind ik dat het wel ruimte moet hebben om te rennen, zie tuin! lekker grote tuin met een hok waar het snachts warm kan zitten. Want ik vind kattenkak ook vies als dat zomaar op straat ligt. Zelf altijd binnenkatten gehad, puur vanwege dat k niet wil dat andere "last" hebben van mijn beestenboel! Hihi...
Nou, mijn angst is mijn probleem. Maar het feit dat de katten van iemand anders in mijn tuin komen, is toch anders. Dat ik er zo bang van ben, ligt aan mij. Maar los daarvan hoef ik geen dieren van een ander in mijn tuin. Ook geen honden, schildpadden of hamsters. Als ik dat zou willen, had ik ze zelf wel. Supersoaker en emmer water staan klaar. Ik hoop heel erg dat ze uit de buurt blijven:x
ik geef je helemaal gelijk, de angst is inderdaad u probleem maar dat de katten van anderen in u tuin komen hoort eigenlijk niet u probleem te zijn, hun horen ervoor te zorgen dat jij ook van de lente en zomer kan genieten zonder de hele tijd op de hoede te zijn. tuinslang kopen, extreem koud water en spuiten
Nou, als ik mijn cavia naar buiten zou doen denk ik niet dat hij nog terugkomt. Beetje rare vergelijking.
WIKIPEDIA: Een gedomesticeerd dier voldoet aan zes criteria: Gemakkelijk en flexibel dieet Snel opgroeien Zich voortplanten in gevangenschap Een aangenaam karakter hebben en niet agressief zijn tegenover mensen. Niet snel in paniek raken De mens als zijn meerdere erkennen in de groepshiërarchie Omdat katten zich niet houden aan die laatste regel
Tja, waarom is een kat een buiten dier? Mijn katten zijn buiten dieren omdat ze binnen niet gelukkig worden, ik vind het heerlijk om te zien hoe mijn katten genieten van de sneeuw, de zon, het gras, de struiken en zelfs de regen. Ik ben blij dat ik mijn katten zo dicht mogelijk bij hun natuurlijke levenspatroon kan laten leven. En née, konijnen, cavia's, hamsters en zelfs vissen horen ook niet voor ons plezier in een (te) Klein kooitje maar gewoon in een grote ren met genoeg bewegingruimte en ook weer zo veel mogelijk gericht op hun natuurlijke levenspatroon.
Amen Ik heb er 3, die elke dag wel buiten komen. Maar ze zijn ook zo weer binnen, dus om het nu buitenkatten te noemen... 's ochtends en 's avonds moet de bak verschoont worden, dus zoveel wordt er denk ik niet buiten gekakt. Er lopen hier heel veel katten in de wijk en ik hoor nooit iemand klagen. Vind dit eigenlijk een kansloze discussie, komt denk ik zo'n 2 keer per jaar hier weer terug. En wat denk je er nu mee op te schieten? Denk dat niemand nu opeens zn katten binnen gaat houden.
klopt! Ik ben niet meer dan personeel voor ze! Maar ik vind het heerlijk, zo lekker eigenzinnig als ze zijn.
Geen 1 dier hoor je in een hokje te houden...!! Dat is ook de reden waarom ik nooit geen rat/konijn/hamster zou houden. Maar ik ben dan ook iemand die niet graag naar een dierentuin gaat. Ik weet echt wel dat die dieren het alles behalve slecht hebben maar ik vind het gewoon zielig dat een dier niet volgens zijn eigen natuur/instincten kan leven. Waarom een kat een buitendier is...?? Dat komt door de karakter van een kat. Een kat is een jager, dat is zijn/haar instinct. Een hond bijvoorbeeld, leeft via zijn/haar instinct in een roedel en zal via een rangorder leven. Zal samen met zijn/haar roedel binnen zijn en er op uit trekken en onderdanig zijn aan de roedelleider. Een kat is instinctief een solidair dier die er het liefst alleen op uit trekt. De uitspraak "Een hond heeft een baas en een kat heeft personeel" geeft ook duidelijk dat verschil aan. Toch kun ook katten leren om binnen te leven. Sommigen zullen dit best vinden, anderen komen in opstand. Elke kat heeft natuurlijk ook zijn/haar eigen karakter. Ondanks dat katten solidaire dieren zijn kunnen ook zij zich hechten aan bepaalde mensen/dieren om zich heen. Mijn katten bijvoorbeeld, kunnen altijd naar buiten als ze dat willen. Toch kiezen ze er zelf voor om het grootste deel van de tijd gewoon thuis te zijn. Lekker chillen met papa, mama de kids en elkaar en gaan tussendoor even cadeautjes voor ons halen. Maar ze willen wel duidelijk zelf die keuze kunnen maken. Want zodra je de ramen allemaal dicht doet beginnen ze net zo lang te zeuren tot je ze weer de optie geeft naar buiten te gaan. Dan gaan ze soms even een paar minuten naar buiten maar vaak gaan ze ook weer gewoon lekker ergens liggen met in hun achterhoofd dat ze in ieder geval de vrijheid hebben naar buiten te gaan als ze dat willen
Och ik word zo gek van al die katten! Heel mijn voortuin ligt onder de kattenstront, wat nou als mijn zoontje straks lekker wil spelen, dit gaat niet omdat al die beesten mijn tuin bevuilen. en als ik dan bijvoorbeeld glasscherven in de tuin wil leggen zodat ze niet meer in mijn tuin komen of prikkeldraad, dan ben ik de boosdoenener... is te gek voor worden!
zullen die sensoren niet kunnen helpen? dat als er een kat voorbijloopt er een geluid afgaat waar ze niet tegen kunnen?
waren het maar binnendieren...... ik wordt zwaaaar geirriteerd van die katten in onze tuin die aan alle bomen krabben en alles onderpoepen en kotsen..
Was je dan van plan je zoontje tussen de glasscherven te laten spelen? Enneh... Ik vind katten in m'n tuin ook vervelend.. Maar geen haar op m'n hoofd die dat zou willen "oplossen" met glasscherven. Over te gek voor woorden gesproken..
dus toch die katten binnen houden. pech dat ze dan buitendieren zijn maar ik hoef de kak van jou kat niet in mn tuin