restschuld hypotheek meefinancieren in nieuw huis?

Discussion in 'De lounge' started by Rianne 85, Mar 3, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tines mam van 2

    Tines mam van 2 Bekend lid

    Feb 11, 2013
    973
    0
    0
    wij hebben vorige week een adviseur thuis gehad.
    wij willen hier graag weg maar blijven met een restschuld zitten. als we een beetje geluk hebben is die 10.000 euro. in het slechtste geval meer.

    een lening hebben op het moment dat je een hypotheek afsluit is not done. het meefinancieren van een restschuld kan. er is volgens de adviseur 1 bank die dat doet.

    ik zou iemand uitnodigen om te kijken wat de mogelijkheden zijn.
    die kan je dan ventueel ook uitleggen hoe het met je hypotheek nu zit. want dat is ook nog een dingetje. wij moeten hem bijvoorbeel dom gaan zetten naar een bank spaar hypotheek want we hebben nu annuiteit. en als je dan straks je hypotheek gaat verhogen betaald je je helemaal scheel maandelijks.
     
  2. Zonnebeertje

    Zonnebeertje Fanatiek lid

    Jul 1, 2007
    4,257
    0
    0
    Bij ons kon het wel, bijna 3 jaar geleden, maar dat ging maar om 3000 euro
     
  3. Cynnie1984

    Cynnie1984 VIP lid

    Feb 25, 2009
    6,014
    141
    63
    R'dam
    Ik zou eens gaan informeren over een WOZ krediet zo hebben we het gat van 30K gevuld.
     
  4. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Maar als je een lening afsluit voor een restschuld heeft dat ook invloed op de hoogte van de hypotheek die je daarna kan afsluiten.
     
  5. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Ik weet niet wat voor adviseur jij langs hebt gehad maar ik vraag hoe hij aan sommige dingen komt. Of dat jullie hem verkeerd begrepen hebben maar dit klopt echt niet.
     
  6. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Klopt, als je 'm naast je nieuwe hypotheek sluit als bijv. annuiteitenlening wordt de lening anders 'gecorrigeerd' op je max. te lenen bedrag dan een consumptieve lening.
    Maar het heeft zeker invloed.
     
  7. Sterrefeetje

    Sterrefeetje Niet meer actief

    Dat kan niet meer al schijnt ING of Rabo uitzonderingen te maken. 1 van die twee in ieder geval. Succes!
     
  8. Duchess

    Duchess VIP lid

    Jan 26, 2006
    11,503
    3
    38
    Eindhoven
    Rabobank niet, daar hebben wij onze hypotheek, maar was niet mogelijk! ;)
     
  9. Tines mam van 2

    Tines mam van 2 Bekend lid

    Feb 11, 2013
    973
    0
    0

    en wat klopt er dan niet volgens jou?
     
  10. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Jawel hoor. Ligt eraan welke Rabobank. Mogen de lokale banken namelijk zelf een besluit overnemen.
     
  11. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Dat het not done is om een lening te hebben bij het aanvragen van een hypotheek. Er zijn zoveel mensen die een lening of krediet hebben en dit in de inkomsten/lasten bij de aanvraag van de hypotheek prima kunnen dragen. Het wordt gewoon in mindering gebracht op het max te lenen bedrag.

    En dat je je hypotheek MOET omzetten naar bankspaar is ook niet aan de orde. Je KAN je hypotheek nog tot 1 april omzetten naar bankspaarvorm maar het ligt maar helemaal aan de specifieke situatie van iemand of het (fiscaal) gunstig is of niet.
    En over de ophoging. Die kun je nu al niet meer niet meer doen in een bankspaarvorm. Ook je bestaande mag je per 1 april a.s. niet meer ophogen qua doelkapitaal. Als je de hypotheek ophoogt, dan moet dit sowieso als annuiteit of lineaire lening.
     
  12. Rianne 85

    Rianne 85 Bekend lid

    Feb 8, 2011
    501
    0
    0
    Bedankt voor alle reacties.
    Heb even met een adviseur gebeld en hij geeft aan dat het wel mogelijk is alleen zitten de banken er inderdaad niet op te wachten.De restschuld zou hier rond de 20000 zijn:x. Dit kunnen we wel omzetten in een lening. En dan kunnen we nog makkelijk de nieuwe hypotheek krijgen, maar wil eerst alles zeker weten voordat we het huis te koop zetten!!!
     
  13. kiki80

    kiki80 Fanatiek lid

    Sep 6, 2006
    3,967
    0
    0
    Centraal
    Hier een restschuld van zo'n 70.000 bij verkoop nu denk ik, maar de bank dacht goed met ons mee. Nu hoeven wij niet perse te verkopen, maar er werden ons genoeg mogelijkheden gegeven, spaargeld, extra krediet etc. Wel ging het er bij ons even om dat we naar een veel goedkopere woning over willen (de helft van nu). Misschien maakt dat verschil
    We hebben aangeboden extra af te lossen, maar dat hoefde ook niet van de bank. Geen paniekvoetbal werd ons geadviseerd.
     
  14. Rianne 85

    Rianne 85 Bekend lid

    Feb 8, 2011
    501
    0
    0

    Moet je trouwens voor zo'n adviseur betalen??
     
  15. Tese

    Tese Niet meer actief

    En wat ik me afvraag, wij moeten over 4 jaar voor ons huis een nieuwe hypotheek afsluiten. Maar we hebben het huis toen gekocht voor 210.000 en er zit inmiddels een hypotheek op van 260.000. (door wat stomme beslissingen in het verleden)
    Gaan we hier problemen mee krijgen met een nieuwe hypotheek?
     
  16. Rianne 85

    Rianne 85 Bekend lid

    Feb 8, 2011
    501
    0
    0
    Daar kan ik je niet mee helpen....
    weet wel dat je dezelfde hypotheek houdt maar wel tegen de rente die dan geldt. Dus of het een voordeel word durf ik niet te zeggen...
     
  17. Zus

    Zus Fanatiek lid

    Jun 25, 2008
    1,081
    0
    0
    Wij hebben wel de tip gekregen om eerst de hypotheek te regelen en dan de lening af te sluiten voor je restschuld. Zo'n lening drukt behoorlijk op het bedrag wat je mag lenen voor je hypotheek.

    Hier hebben we hetzelfde aan de hand. We kunnen makkelijk een hogere hypotheek krijgen dan wat we nu hebben. We kijken alleen naar goedkopere woningen om te verbouwen, maar dat lukt dan weer niet op een normale manier. Dus of je wordt gedwongen een duurdere woning te kopen of een PL te nemen met iets hoger rentepercentage.
    Wie worden er dus beter van deze afspraken: De Banken....
    Hoe dan ook ze krijgen meer geld.
     
  18. Rianne 85

    Rianne 85 Bekend lid

    Feb 8, 2011
    501
    0
    0

    Ja maar dat betekend dat ik eerst de nieuwe woning moet kopen... of begrijp ik het verkeerd??
    Dit is een nieuwbouwwoning en daar komen ook weeer zoveel kosten over heen...( moeten nog gebouwd worden)
    tis een hele studie ben ik wel achter!
     
  19. Kibbeling

    Kibbeling VIP lid

    Mar 21, 2011
    5,188
    0
    0
    NULL
    zuid holland
    Ik heb hier toen met de hypotheekadviseur naar gekeken en ook wij konden onze restschuld (te weten 7000,00) niet mee financieren in de nieuwe hypotheek. Wij moesten het ook eerst aflossen of er een lening voor nemen. Uiteindelijk met behulp van familie kunnen regelen.
     
  20. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Dat wordt best een lastig geval, ik denk dat je hier echt goed overna moet denken. Bij nieuwbouw komt bouwtente, dit betaal je gedurende de bouw van het huis, steeds een deel, loopt de bouw uit betaal je vaak extra. Daarnaast komt alles er nog bij, keuken, badkamer, wc. Zit het wel bij de prijs dan is het standaard, dus voor alles wat je anders extra of mooier wil moet je dan alsnog extra betalen. Vloeren, wanden, gordijnen, tuin. Alles moet gedaan worden en kost echt heel veel geld. Als dat er ook allemaal bij komt terwijl je ook een grote restschuld hebt, is dat niet heel verstandig.
     

Share This Page