Tuurlijk, niet iedereen leest alles. Maar als er gezegd kan worden dat ik klaag in al mijn andere posts in dit topic of mezelf tegenspreek, dan verwacht ik ook dat de posts die over mijn paniekstoornis gingen ook gelezen zijn toch? Maargoed, anyhow. Zo zit de vork dus in de steel. Ik heb geen zin om te discussiëren waarom ik dat niet vermeld heb in mijn openingspost. Ik vind ook niet dat ik het overal hoef te vermelden, want het is voor mij al te vaak een excuus als ik mezelf niet oké voel. Het is ook niet de oorzaak van het huishouden. Want eerlijk is eerlijk, ik doe genoeg! Al het dagelijkse huishoudwerk (min het koken) is voor mij. Dat ik minder goed kan organiseren heeft dan weer wel met het gepaniek te maken. Ik ben dubbel zo chaotisch.
Misschien moet je gewoon niet zoveel van jezelf verwachten... Doe gewoon op een dag de dingen die je kan/wil.. De rest komt de volgende dag wel weer.. Ik doe standaard elke dag stofzuigen, boodschapjes, eten maken en voor de kleine zorgen owja en afwassen De rest is allemaal bijzaak.. De ene dag doe ik niks en de andere dag doe ik wassen,ophangen,opvouwen,dweilen dan heb ik dis een hele drukke dag.. Ik doe gewoon wanneer ik 'zin' heb( heb er nooit echt zin in maar goed) en als ik geen zin heb doe ik t niet, simpel zat Hier trouwens ook heeeeel chaotisch... Ik ben vaak heel druk in mn hoofd als mn huis een rommel is(en dat is regelmatig ) Maar miss helpt et juist wel voor jezelf ook structuur in te brengen... Dus ontbijten met je zoontje, even samen spelen, daarna ga je een uur ofzo werken, daarna doe je iets kleins in huis, lunchen met zoontje, spelen, nog iets in huis eind van de middag nog even uurtje werken En dan weer verder werken in alle rust als je zoontje op bed ligt... Als je een beetje schema in je eigen leven inbrengt gaat het veel makkelijker(ben t levende bewijs haha)
Ik heb je hele topic gelezen en snap ergens wel dat er gezegd wordt dat je je soms tegenspreekt. Want aan de ene kant zeg je dat je paniekstoornis er niks mee te maken heeft, aan de andere kant zeg je dat je door je stoornis niet kan 'aanpakken' ivm stress en paniek. Ook zeg je in je laatste post dat je al genoeg doet en manlief alleen koken, maar in je eerste post zeg je dat hij de was doet, kookt, vuilniszakken en boodschappen. Maar goed, dit is uiteindelijk niet de antwoord op de vraag die je openingstopic stelt. Om je vraag te beantwoorden: ja ik voel me wel eens een mislukking als huisvrouw, maar probeer dat dan weer te compenseren door de week erop meer te doen en manlief meer werk uit handen te nemen. Probeer de lat voor jezelf ook niet te hoog te leggen!
Ik heb momenteel geen baan en ben nog niet zo heel lang bevallen van de kleine, maar het gros van het huishouden neem ik voor mijn rekening. Straks ga ik weer wat fotografieklussen doen vanuit huis... Maar soms merk ik dat ik niet zoveel in huis doe als ik zou willen. Dit ivm de kleine die hier het ritme bepaald. Dat betekent dus dat ik tussen voedingen en slaapjes door het hele huis aan moet pakken. Ik doe zoveel mogelijk, maar als iets erbij inschiet voel ik me ook best schuldig! Dan heb ik het voor mijn gevoel niet goed gepland en denk ik:'tja... zoveel hoef ik niet te doen en nog kom ik er niet aan toe'. Uiteraard doe ik mijn best en dat zorgt dat ik het schuldige gevoel een beetje kan relativeren... Maar toch... Ik begrijp denk ik wel wat je voelt...
Nou het heeft er vooral mee te maken dat ik niet vind dat ik het overal voor als excuus wil gebruiken, maar natuurlijk is het moeilijk om regelmaat te creëren als je nog niet 100 procent in je vel zit. En dan vind ik eigenlijk nog dat ik ook veel werk en aangezien ik gewoon werk draagt man ook in het huishouden bij. Logisch natuurlijk en hij vind dat zelf ook. Maar je voelt je gewoon sneller schuldig, dit omdat hij al veel moet laten ivm met die stoornis van mij.
Ik heb enkele topics van je gelezen en ja dan denk ik soms echt doe iets met de adviezen. Zo bijvoorbeeld over je blogs, je wil graag de mening van mensen hebben maar wanneer deze negatief is schiet je direct in de verdediging. Feedback is helaas niet altijd positief. Je zegt geen adviezen te willen, maar dat is niet uit je openingspost uit te maken. Daarnaast lijkt het met juist harstikke fijn als je adviezen krijgt. Wie weet heb je er juist wel wat aan. Maar dat weet je echter alleen als je het uitprobeerd. Zoals ik zei, maak een lijstje. Ik ben zelf ook ontzettend chaotisch. Lijstjes doen hier wonderen. Wie weet helpt het jouw ook en geeft het je wat rust. Het is gewoon goed bedoelt
Feedback is alleen feedback als je er wat mee kan. Dit is ook vaak op de blogs niet het geval geweest. Feedback is namelijk niet hetzelfde als een compliment geven of afkraken. Vind ik niet leuk is namelijk geen feedback, maar een mening waar ik niks mee kan. Maar goed, dat maakt ook niet zo uit meer. Maar die discussie is al geweest. Als de eerste zegt; Je man doet best veel en jij weinig en er wordt vervolgens alleen maar gereageerd met +1 of met ja ik heb 7 kinderen en doe nog meer als jij. Dan heb ik iets van uhhmm..???? Ik vroeg in de openingspost om herkenning. Maar anyhow, een lijstje is best een goed idee ja. Zat daar ook aan te denken inderdaad. Kan dat best eens proberen. Net zoals hem naar mijn moeder brengen een dag.
Werkt jouw vriend fulltime? Dan vind ik eerlijk gezegd dat hij erg veel doet in huis, met name het kookgedeelte. Hij kookt elke dag? Oke, jij doet het dweilen, stofzuigen en de badkamer etc... maar gebeurt dit bijv. ook elke dag? Ik werk 3 dagen, mijn vriend 5 dagen. Ik begin vaak pas in de middag met werken en hij al om 7 uur in de ochtend. Hij haalt de kids dan op van het KDV. ik kook overdag al voor hen zodat ze in de avond meteen kunnen eten. Ook doe ik de boodschappen overdag nadat ik de kids afgezet heb bij het KDV. Vaak heb ik dan de speling om nog even de supermarkten af te gaan. Is het KDV geen optie voor jullie? Ik zou eerlijk gezegd niet aan werken toe komen met een kind voor wie ik ook nog eens moet zorgen.
Maar dat snap ik dus niet........ Blijkbaar werk je niet uren achtereen door.. Dan kan je er toch een wasje in gooien? Hoeveel tijd en moeite kost een wasje sorteren en de machine ingooien? Dat heb je zo gedaan. Dat je vriend in het weekend alle was moet gaan sorteren, draaien, ophangen en moet opvouwen vind ik apart. En van dat koken, sja...... Begrijp ik ook niet. Mijn vriend werkt van 07.00 tot 17.00 uur. Is 17.30 uur thuis en ik zou het dan erg lullig vinden als hij ook nog eens de keuken in moet. Je doet het overkomen alsof je 24 uur per dag werkt. Wellicht moet je je tijd anders indelen, beter plannen.
Dat is wel een goede tip! Waarom plan je de meeste uren dat je moet werken niet als je zoontje 's avonds op bed ligt? Kan je al gauw een paar uur maken! Als ik het zo lees, loopt jouw dagschema kris kras door elkaar, en daar zou ik persoonlijk ook niet echt gelukkig van worden... Enne, ik vind idd ook dat jouw man erg veel doet in het huishouden. Ik zou me daar ook schuldig over voelen eerlijk gezegd .
Hoooo ff. Als er gewassen moet worden doe ik dat, same met opvouwen e.d. Ophangen sowieso niet want we hebben een droger. Ja ik stofzuig elke dag, ik ruim elke dag sowieso op. Doe wat er gedaan moet worden. Dus is een beetje onzin dat er nu wordt gedaan alsof ik te belabberd ben mijn potrn uit te steken. Oja en bovenop wat ik overdag werk, werk ik dus ook de hele avond. Vaak tot een uur of 11, 12.
Ik werk 24 uur, waarvan een zaterdag. Mijn vriend hoeft doordeweeks niets te doen. In het weekend doet hij wel boodschappen, vaatwasser in/uitruimen, stofzuigen en soms koken. Heel soms schiet t huishouden er een beetje bij in. Zoals met mooi weer de afgelopen dagen. Tja, dan zit ik liever buiten met m'n zoontje. Morgen weer een dag denk ik dan. Maar over t algemeen loopt t prima. Ik hanteer hier vrijwel dagelijks dezelfde structuur, voor mijn zoontje prettig ivm zijn autisme. Misschien is t voor jou ook goed om een schema aan te houden? Overigens werkt mijn vriend ook 1 dag thuis, maar Sven gaat dan wel naar t kdv.
Dus je werkt zeven dagen per week en dan overdag én 's avonds? Hoeveel uur maak je per week en hoeveel brengt het op? Want als je zoveel uren maakt als dat jij nu schetst dan zou je gewoon een fulltime salaris moeten hebben? En is het dan wellicht een idee om 1 of 2 dagen per week een poetshulp te laten komen? Want met zoveel uren werk is het ook wel fijn om eens iets met je zoon en of man te doen? Kan me goed voorstellen dat jullie daar nu helemaal niet aan toe komen met de uren die jij maakt?
Maar verder lijkt me eigenlijk dat ik niemand een verklaring schuldig ben en al helemaal niet over hoeveel t oplevert. N.a.v. Van dit topic het nog eens besproken met vriend en we houden het lekker zo. Het gaat prima aldus vriend. Dus goh, ik zal wel hard genoeg werken anders had hij het daar niet mee eens geweest. Dus wij gaan gezellig op dezelfde voet verder en ik voel me niet schuldig meer. Makkelijk zat.:-D
Zeven dagen per week zes uur per dag werken betekent dat je 42 uur per week werkt. Waarom zeg je dan dat je parttime werkt? Qua uren werk je fulltime hoor. Dan kun je toch veel beter een huishoudelijke hulp nemen als je het combineren lastig vindt.
Even deze nog. Die drie uur overdag is niet aaneengesloten heh, dat gaat ook niet met die kleine. Dus als ik dan bezig ben stop ik snel om hem aandacht te geven, naar buiten te gaan , luier opletten etc. Of natuurlijk stofzuigen of iets anders moeten
Lastig ja, maar dat loopt wel los. Moeten nu gewoon overnieuw de regelmaat zoeken nu hij niet meer slaapt. Komt allemaal wel goed.
Even hoor, maar dit is toch helemaal geen antwoord op mijn vraag? Haha. Maar succes in ieder geval, lijkt me echt verschrikkelijk om zeven dagen per week zes uur per dag te moeten werken. Mag hopen dat er een behoorlijk inkomen tegenover staat om het enigszins te compenseren. Succes!