ik moet echt de eerste arts nog tegenkomen die dat zegt, echt waar. hier de drie die ik het heb gevraagd waren erg duidelijk hierin.
ok dus omdat je het hebt nagevraagd is het ook direct juiste info? ik ben wel zeer benieuwd naar wetenschappelijke stukken. En dan niet naar stukken die door de makers van deze doeken zijn gemaakt. Maar echt onafhankelijke onderzoeken, met evt schade op de lang termijn etc
Natuurlijk bevordert het dragen de band met het kind, geeft troost enz, niemand beweert dat dat niet zo is, maar dat is totaal niet merkgebonden. maar vragen mensen zich nooit af waarom een simpel lap omgezoomde stof van 5m bij 1m bijna 100 euro moet kosten?
nou hier wel gesproken hoor, die zeiden dat het voor korte stukjes niks uitmaakt. Of het al dan wel of niet juist is ,laat ik dan maar even in het midden. Daarom ben ik ook wel benieuwd naar wetenschappelijke onafhankelijke stukken.
dat is maar wat je er aan wil geven natuurlijk he. er zijn er van vele minder ook hoor. je moet ook kijken naar het materiaal waarvan de doek gemaakt is. ik heb er hier een aantal liggen, je hebt gewoon katoen, linnen, wol, cashmere, zijde, ... je geeft wat je wil, je hebt dure en goedkopere merken.
dus als 3 van de artsen het zeggen is het ook direct juist? ( even een klein voorbeeldje, wat waarschijnlijk niet zo is) maar stel dat deze 3 artsen aandelen hebben in ergonomische doeken ,dan is het niet zo gek he dat ze dit zeggen? Ik ben gewoon heel benieuwd naar wetenschappelijke info, dat het echt zo is. Heb je dat ook? Bij welk gebruik het schadelijk zou zijn en de tijdsduur etc etc Hier zeiden ook 2 artsen dat onze dochter geen kma had, nou als ik daar in was blijven geloven ,dan was het met onze dochter niet meer goed gekomen ,want kma had ze.
ik heb voor ik me er dieper in verdiept had ook even gedragen met een bb. Dat hield ik zelfs niet langer vol dan een kort stukje, terwijl ik nu met doek of ergodrager uren kan dragen zonder enkel probleem.
Maar ik geloof ook best dat als je uren draagt zo'n doek een stuk prettiger is voor zowel moeder als kind, maar ik doel nu op risico's in korte stukjes. ( half uurtje per dag bijv )
een arts heeft toch voor iets gestudeerd neem ik aan, waarschijnlijk niet voor het gebruik van doek of drager maar wel over hoe de heupjes van babies ontwikkelen en het best kunnen zitten. medische stukken zijn niet in mijn bezit nee, ik ga dat eens bevragen.
Vind het geweldig het dragen. Ik heb een girasol rainbow draagdoek en heb me zoontje paar keer kunnen dragen. Helaas heeft hij er een super groot hekel aan en wil niet gedragen worden Tot me verdriet gaan we de doek dus weg doen. Pas nog geprobeerd maar nog vond hij het niet fijn. Wel is dit inderdaad veel beter, ik vind het ook super mooi om te zien een baby/kind in een draagdoek. Vaak zie je ze gewoon genieten zalig.
,ja een arts heeft idd gestudeerd ,maar dat zegt niet alles. Kijk maar naar mijn stukje over kma bij mijn dochter. Ik ben benieuwd naar onafhankelijke stukken
op zo een kort stukje denk ik niet dat het echt heel nadelig zal zijn, is net als je kind op de arm houden dan qua houding. maar als je je kind wil dragen in een drager al is het maar een half uurtje zou ik dit doen op een verantwoorde manier van dragen stel dat je een drager nog moet aanschaffen kan je eens zo goed kijken voor een ergodrager (doek is niet voor iedereen even handig want vraagt wel een beetje oefening in het knopen)
Als ik m'n boerenverstand er op loslaat lijkit me dat een BB of aanverwante heus geen blijvende schade zal aanrichten. Maar het kind wordt daarin alleen in z'n kruis ondersteund, en bij die ergodingen van knieholte tot knieholte. Tja, ik vind een bank ook stukken comfortabeler zitten dan een fietszadel. Dus wat dat betreft zie ik geen voordeel van de BB tov ergonomische dragers. Qua prijs zijn ze ongeveer even duur. Ik vind idd wel dat draagdoeken idioot duur zijn. Het is natuurlijk iets genuanceerder dan 'honderden euro's voor een lapje stof", het moet wel een bep. weving zijn, dik en stevig genoeg en degelijk getest dat het veilig is om pasgeborenen te dragen, daar zitten best kosten in natuurlijk. Maar ik denk wel dat er schandalig veel winst wordt gemaakt. Maar ja, wat de gek er voor geeft..
indd winst wordt op al de zaken gemaakt die we aankopen, schoenen, kleding, meubels, auto's, ... dat is de economie natuurlijk. en indd dan weet ik ook wel waar ik op wil zitten
Ik snap niet dat mensen niet gewoon kunnen zien dat het niet goed is.. daar is zo'n stuk helemaal niet voor nodig. Helemaal het dragen met het gezichtje van je af is verkeerd, dat kun je je toch indenken..?! Je zit op je kruis met een holle rug, je benen bungelen erbij, en alles komt op de heupjes.. Kindjes die in de BB worden gedragen leiden heus niet, maar er is iets beters te krijgen.. Ik ga voor de Bondolino.. en ga hem zo snel mogelijk gebruiken, je kan je pasgeboren baby hierin doen zoals een kikkertje, gebogen knietjes en een bolle rug ipv hol.. beetje zoals in de buik.. (En die is nog geen 100 euro..)