Wie kan me alsjeblieft een tip geven

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door mama8, 11 mrt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. oO bloem 0o

    oO bloem 0o Actief lid

    23 feb 2013
    290
    0
    0
    Onveilig vrijen ;)
    Omg. Eindhoven
    Ik ben persoonlijk absoluut geen voorstander ervan om je kind aan te moedigen een ander kind maar terug te meppen.

    Ten eerste niet omdat je een verkeerd beeld geeft van verweren.
    Ten tweede niet, omdat je niet weet wat de gevolgen zijn, misschien slaan ze terug.
    Ten derde niet omdat het op school misschien ook nog eens op zijn sodemieter krijgt, sta jij dan met je goede bedoelingen.

    Ik denk dat je in gesprek moet blijven, dat je haar een paar vriendinnetjes uit moet laten nodigen, met haar er ook bij, en dat je dan toezicht moet houden op of alles goed gaat. Op die manier leren ze in een leuke situatie met elkaar om gaan.

    Verder haar veel zelfvertrouwen mee te geven.
    Op 5 jarige leeftijd kun je ook nog invloed hebben op het kind wat pest. Daar zou je ook op een kinderlijke, vriendelijke manier een gesprekje mee aan kunnen gaan door haar te informeren over wat pesten allemaal met je kan doen.
     
  2. belize

    belize VIP lid

    25 feb 2009
    11.105
    203
    63
    en weet je eigenlijk helemaal zeker dat M zo met je dochter omgaat? misschien is er een andere reden waarom je dochter school niet meer leuk vindt en dit allemaal aan je vertelt?
     
  3. misa

    misa Niet meer actief

    Ik zou het ook zeker heel duidelijk met de juf oppakken. Een gesprek aanvragen en je niet af laten schepen. Ze maakt maar een plan. Pesten moet echt wat aan gedaan worden.

    Maar de tip om mariette eens uit te nodigen voor het spelen is ook geen slecht idee. Of bespreek het met die moeder en zorg dat jullie met mama's en dochters samen wat afspreken.
     
  4. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Idd, daarnaast lees ik ook dat M. Regelmatig bij jullie speelt. Ik snap niet dat terwijl jouw dochter zich bij haar zo onveilig voelt, zo er dat gaar schoolresultaten eronder lijden (voor zover daar sprake is bij 5 jarigen) je dit toelaat. Ik begrijp dat jij en moeder kennissen zijn en ze daardoor ook bij jullie over de vloer komt. Samen leren spelen kan een oplossing zijn het pesten te stoppen maar dan moet je dut ook wel aan moede bespreekbaar maken.
     
  5. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Zegt Mariette dat?
    Lijkt me ook niet de bedoeling en geen schoolvoorbeeld van weerbaar als ze daar op in gaat.

    Eerder een schoolvoorbeeld van 1 kind dat heel veel profijt heeft van dat een ander kind graag haar vriendinnetje wil zijn.

    En dat ze bij ook regelmatig komt spelen maakt het verhaal heel anders dan in je openingspost lijkt :)
     
  6. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Je hebt het al besproken met de juf? En die doet er niets aan? Dan bespreken met de directeur, lijkt mij.
    Het gebeurt op school, dan is in eerste instantie school verantwoordelijk.
     
  7. adi

    adi Niet meer actief

    Maar ze komt dus bij jullie thuis om met je dochter te spelen? Waarom?

    Ik bedoel, waarom nodigt je dochter haar uit als het zo'n verschrikkelijk kind is, en waarom sta jij dat toe als je zelf al zo' n lage dunk hebt van dat meisje en haar moeder?
     
  8. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Deelt die Mariette ook?
    Of is het vooral je dochter die deelt en doet wat zei graag wil?

    Onze dochter had vorig jaar ook zo'n vriendinnetje... Waarbij zijzelf dus ook de onderdanige partij was. Gelukkig kwam ze er op een zeker moment zelf ook achter.
    En toen ze vervolgens ook nog eens niet uitgenodigd werd op het feestje van "haar beste vriendin" was het tranen met tuiten...
    De dag van het feestje was echt zoooo zielig
    Vader van het meisje stond op het schoolplein met een gitaar en een liedje dat alle kindjes mee moesten komen..
    En ik ging met een hoopje sip kind naar huis.

    Was bijkans boos op d'r vader dat ie het zo deed.. Maar goed.. Buiten dat dit heel sneu was voor mijn dochter kun je als ouder ook niet overal rekening mee houden verder.
    En hij vond het ook wel echt heel sneu toen hij het later hoorde en opperde meteen dat ze dan volgende keer als ze zou komen spelen samen op de gitaar zouden gaan spelen (beste man is muzikant.. Dus dat is altijd leuk)

    Die volgende keer is er nooit meer van gekomen.
    Wij hebben bewust niks aangemoedigd in die richting.. En dochterlief was er ook ineens klaar mee.

    Mar dat meisje deed precies hetzelfde.. Maakte handig gebruik van dat Anne zo graag met haar speelde om eigen voordeel te halen.
    Maar zie ook dingen als "jeetje wat een stomme jas heb jij! Die heb je altijd al aan..."
    (Toen ik dat later tegen de juf vertelde en zei dat ik het prima vond dat de "vriendschap" wat bekoeld was.. Moest ze lachen en zei dat ze zelfs dat meisje d'r ouders al eens op school had gehad voor anti-sociaal gedrag. Blijkbaar deed ze het bij meer kinderen)
     
  9. mama8

    mama8 Niet meer actief

    Ik vond je moet zelf je neus stoten de laatste keer dat ze bij haar is geweest is vorige maand omdat moeder vroeg of ik wou helpen met het kinderfeestje en dat was al lang geleden afgesproken. Ze spelen verder al een maand of 3 niet meer omdat die van mij niet wou.
     
  10. mama8

    mama8 Niet meer actief

    Zie hierboven 😃
     
  11. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Misschien dat ze zelf ook wel doorheeft dat het toch een minder leuk vriendinnetje is en dat ze haar daarom niet wil uitnodigen?

    En nee... Dat andere meisje ging begin van het jaar naar groep 3 en ze komt zelfs nooit meer ter sprake.
    Daarentegen speelt ze wel regelmatig met een ander meisje uit groep 3 en met eentje uit groep 4... Dus de reden is denk ik toch niet enkel dat ze in een andere klas zit :)
     
  12. pardoes

    pardoes VIP lid

    15 apr 2009
    7.669
    1.427
    113
    Tijdje terug was er een leuke aflevering van little bill op nick jr, ging ook over pesten en die zei dan telkens terug ja en?? Ja En?? En toen stond de pester met zijn mond vol tanden en liep weg, misschien die eens met haar kijken en sws met de juf bespreken ;)
     
  13. mama8

    mama8 Niet meer actief

    Ik heb het tegen moeder van m verteld het enige wat die zei is ach het is normaal wat ze doet hoort bij de leeftijd en het gebeurd op school dus is het niet mijn probleem.
     
  14. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Lekker kort door de bocht :)

    Sluit ook mooi aan bij dat onderzoek van een tijdje terug.
    Dat mensen hun kinderen vrijer laten dan ooit (zelfs vrijer dan in de hippie-tijd) maar wel vinden dat andermans kind wel wat beter mag luisteren en meer fatsoen mag laten zien.
    How typical.

    Maar als ze zo reageert Zou ik ook niet zo vaak meer gezellig met d'r aan de koffie zitten bij mij thuis.
    En me ook niet schuldig voelen als dochterlief haar dochter niet op haar feestje wil. Soort van appel valt niet ver van de boom enzo :)
     
  15. mama8

    mama8 Niet meer actief

    Voel me helemaal niet schuldig meer om eerlijk te zijn haha
    En ze mag niet meer op de koffie komen
     
  16. belize

    belize VIP lid

    25 feb 2009
    11.105
    203
    63
    je kunt ook door gaan met de juf denk ik dan.
    ik dacht dat m misschien zo reageert op je dochter juist omdat zij niet meer bij haar mag komen spelen? daar kan een kindje echt boos en verdrietig over zijn.je dochter en M speelden vroeger wel samen en ineens niet meer.hoe kwam dat?heeft daar misschien M moeite mee?
     
  17. Line

    Line Fanatiek lid

    7 jan 2007
    2.694
    266
    83
    Mee eens.
    Nodig Mariette uit voor een speelafspraakje met je dochter.
    Hier ook gedaan met een jongen uit de klas van mijn dochter die nogal vervelende trekjes vertoonde. Mariette is nog maar 5 en heeft absoluut geen inzicht in de consequenties van haar gedrag.
    Terug schelden vind ik geen optie. Vertel zelf aan je dochter dat ze prachtig is en dat het niet belangrijk is wat andere kinderen van haar kleren vinden. Zo bouw je aan eigenwaarde en weerbaarheid. Weerbaarheid betekent voor mij niet terugschelden, maar je kind zelfvertrouwen geven.
     
  18. Line

    Line Fanatiek lid

    7 jan 2007
    2.694
    266
    83
    Wow, fijne reactie :(. Als haar moeder er zo in staat, zegt dat ook al iets over het gedrag van Mariette. Sneu voor het meisje.
     
  19. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.255
    4.484
    113
    Hier op school zijn ze net begonnen met de kanjertraining.

    Daar leren ze de kinderen dus dat als ze gepest worden ze Stop hou op zeggen. Wordt er niet gestopt door de ´pester´ dan gewoon erbij weggaan, en bij andere kindjes gaan staan of spelen. Daarmee gaat de lol er vanaf voor de pester omdat hij of zij geen aandacht krijgt.

    Afspraakjes kun je ook telefonisch regelen daarmee zet je M redelijk buiten spel.

    Ook kun je aan je dochter vertellen dat wat M nu met haar doet iets is wat vrienden niet tegen elkaar zeggen of doen.
     
  20. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @line: meisje komt dus al regelmatig spelen... :)
    Nahja.. Kwam dus blijkbaar :)

    Ik zou het wel even bij de juf melden trouwens als je dat nog niet had gedaan. Dan kan die even een oogje in het zeil houden.
    Het lijkt me niet de bedoeling dat ze dusdanig beïnvloed wordt dat ze op school ineens achter gaat lopen en continu loopt te jammeren.

    Bij ons werken ze veel in groepjes en dan zet juf de 2 kemphaantjes uit elkaar als ze geen tijd heeft om het in de gaten te houden en juist bij elkaar wanneer ze de tijd heeft om te letten op wat er gebeurd zodat ze kan ingrijpen indien nodig.

    E als juf zelf al,vraagt wat er aan de hand is.. Zal ze toch enigzins open staan voor jouw suggestie dat er blijkbaar iets mis gaat tussen die 2 dames.. Ook al weet je niet precies wat dat is.
     

Deel Deze Pagina