Ons meisje heeft 4 oma's en 4 opa's + ook nog mij beide oma's! Voor haar opa's en oma's doen we oma/opa+ voornaam. Voor de overgrootomoeders is het oma oma (91) en grote oma (81). Maar goed, ze is 9 maanden, dus ze zal het straks zelf wel gaan veranderen! Ik ben benieuwd wat ze ervan gaat maken.
Wij hebben voor onze ouders opa & oma (naam van hun hond) en voor mijn opa en oma is het grote opa en grote oma
Mijn ouders heten opa en oma. Mijn schoonmoeder en vriend noemen we oma en B. Mijn sm gaf aan wel Bep genoemd te willen worden. Heb er maar oma Bep van gemaakt. Mijn moeder noemen we nog wel eens oma knoei... En sm oma flits. Haha! Mijn opa en oma noemen we oude opa en oude oma. Mijn andere oma, die helaas overleden is, wilde altijd Omi genoemd worden. Ook mooi!
Mijn ouders worden opa en oma kyo genoemd dat is de naam van de hond die ze hebben En mijn schoonouders opa + voornaam en oma + voornaam
Overgrootopa (mijn opa) had al een bijnaam gegeven door andere achterkleinkinderen, en dat was erg duidelijk voor onze dochter. Dus wilden we dat ook voor onze ouders. We hebben aan hen gevraagd wat ze wilden. Mijn moeder wilde absoluut niet opa/oma+achternaam, omdat haar schoonouders ook zo genoemd werden. Dus werd het opa/oma+voornaam. Bij mijn schoonouders trouwens ook.
gewoon opa en oma, ze heeft maar 1 paar, dus als ze het over opa en oma heeft hoeven we niet te vragen welke
Mijn vriend is Vlaams en ik Nederlands. Ik heb dus ook gemerkt dat er in Belgie voor elke grootouder een andere naam wordt verzonnen. We hebben er echter voor gekozen om ze allemaal gewoon opa en oma te noemen en daar hebben we ook geen bezwaren op gekregen.
mijn ouders zijn oma en opa de moeder van mn vriend is oma zeur maar dat moeten we afleren voordat ons mannetje leert praten mn vriend begon zo, niet ik
Wij hebben van de week bedacht; Opa en Oma Fiat (opa is grote Fiat-fan). en Opa en Oma Fent (toen opa wist dat hij ern kleinzoon kreeg, moest er een grotere caravan komen, een Fent) Vroeger hadden wij ook bijnamen voor de opa's en oma's!!
Hee, die hebben wij ook!! mijn man is engels Hier lekker makkelijk dus, opa, oma, nana en [voornaam] partner van smoeder is pas aantal jaar in beeld, dus die is voor ons geveol geen opa.... overgroot ouders noemt ze zoals wij ze ook noemen. Mijn eigen opas waren altijd met achternaam, en omas met voornaam mijn mans oma heet gewoon Gran, smoeder wilde dát absoluut niet, vandaar het nana. Ach ja, lekker makkkelijk voor ons.
moet je niet doen joh, is veel leuker als kinderen dat zelf bedenken! Zo heete mijn moeder een tijd lang, oma knaapje. Dit omdat ze mijn neefje af en toe knaapje noemde. Is toch veel leuker!
Hier hebben we opa & oma en pake & beppe. Dat had ik zelf vroeger ook. Ideaal, zo'n gezin met tweetalige achtergrond. Het is altijd duidelijk over wie het gaat. Mijn opa en oma heten nu voor mijn zoontje 'opi en omi' en mijn pake en beppe noemen we meestal 'andere pake en andere beppe'. Hoewel mijn beppe het soms over 'oude pake en oude beppe'. Wat op zich wel waar is, maar ook wel erg confronterend klinkt, haha.
"Voordeel" dat ik geen ouders heb. Dus opa en oma. Maar gok dat anders opa en oma "Mara" (hun hondje) was ofzo
Inderdaad, beetje jammer als dat soort dingen zo aangeleerd worden en de kinderen niet eens weten waarom ze opa en oma zo noemen.
Wij doen het hier wel zo, ook al noemde ik mijn ouders ook niet bij naam. Ik vind het voor een kind wel heel duidelijk
Opa en oma en pake en beppe. En hebben we het over mijn opa en oma dan zeggen we de plaatsnaam er achter zodat ze weet waar we heen gaan of over wie we het hebben. Maar meestal zegt ze zelf al oudere opa en oma. Niet waar hun bij zijn dan is het gewoon opa en oma voor haar maar wel als ze over hun praat. En mijn beppe noemt ze zelf ook oudere of andere beppe. Maar praten wij over haar dan zeggen we de plaatsnaam er achter. Maar het gaat allemaal wel van zelf op een gegeven moment. Dan verzint het kindje zelf wel iets. Zo is het nu een hype bij ons dat ze de jongere generatie met de voornaam er bij noemt. Mijn ouders en schoonouders vinden dit niet erg maar heb liever niet dat ze dit bij de oudere generatie doet. Of ze zegt zelf paki beppie omi en opi voor de jongere generatie.
Hier is het opa & Omama en opa koe & oma geit (de laatste 2 is door mijn oudste dochter verzonnen, omama wou mijn schoonmoeder graag genoemd worden.)