weinig boodschappen geld wat eten per week: deel 2

Discussie in 'De lounge' gestart door Marnat, 11 mrt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. cvm1985

    cvm1985 Fanatiek lid

    2 aug 2010
    3.692
    32
    48
    Morgen weer, kip bij plus kilo voor 5,50 in drie porties van ruim 300 gr ingevroren, dus 1,80 p keer, wereldgerecht van knorr uit de voorraad van de aanbieding 1 euro, ui en paprika, bij elkaar dus 3,50 voor de hele maaltijd 3 personen. Wij zijn geen geote eters dus houden dan nog een portie.over die manlief op zn werk als lunch eet.
     
  2. cvm1985

    cvm1985 Fanatiek lid

    2 aug 2010
    3.692
    32
    48
    Dan een avond goulashkroket en patat plus worteltjes erbij voor dochter, 1,50 voor de hele maaltijd hahaha. Eten ong 1x p week snack (want goedkoop) maar meestal geef ik dochter dan als lunch een restje aardappels met groente uit de vriezer zodat ze toch haar groente binnenheeft.
     
  3. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief


    Wat er `fout`is aan teveel pasta is dat er in pasta vaak weinig tot geen vezels zitten, net zoals wit brood versus volkorenbrood.
    In aardappels zitten vezels en daarom voegt het meer toe uit de schijf van 5. Als je bijvoorbeeld volkorenpasta neemt zit je beter. (ik volg een voedingscursus en ik vroeg dit mij toen ook af en dit was het antwoord dat ik kreeg)
     
  4. o0melis0o

    o0melis0o Actief lid

    29 jun 2012
    471
    6
    18
    Vrouw
    Dierenartsassistente Paraveterinair - in wording
    Heerlen
    Ik zag bij de Lidl dat ze vezelwit brood hadden, 2 stuks voor €2.. Daar stond bij dat dit dus witbrood is wat vergelijkbaar aan vezels is tov volkorenbrood. Iemand enig idee in hoeverre dit allemaal klopt enzo? Heb het eens meegenomen en smaakt niet zo vies. Had eerst ook wel eens de blue band broden van de Appie, maar die vind ik echt vies. en 2 broden voor €2 valt ook reuze mee
     
  5. mamavoorde2x

    mamavoorde2x Bekend lid

    25 jul 2010
    602
    79
    28
    Hallo dames en mischien ook heren. Ik heb net heel wat pagina's gelezen en word er eigenlijk wel heel enthousiast van.
    Wil ook zo graag goedkoper uitkomen met de boodschappen maar het lukt gewoon echt niet. Dus moet drastisch veranderen
    Wij zijn hier met zijn vieren,2 volwassen en 2 kinderen onder de 8
    Per week zit ik zo tussen de 85 en 100 euro. Hier zitten de luiers nog geen eens altijd bij. Hoe doen jullie dat voor 50 euro??
    Ik maak al een weekmenu met daarin zeker 1 x pannenkoeken en keer friet en paar dagen aardappelen vlees en groente maar loopt toch iedere keer op.

    Ga altijd eerst naar de Lidl voor het meeste en daarna naarde c1000 die er naast zit voor de dingetjes die Lidl niet heeft.

    Wat nemen jullie aan extra dingen mee lees bijv toastje op zaterdag avond of hoeveel chipjes en koekjes. Let naar mijn idee goed op de prijs maar is altijd schrikken
     
  6. Ons Kleintje

    Ons Kleintje Niet meer actief

    het is erg bewerkt: eerst zijn de vezels eruit gehaald en daarna er weer ingezet en daarom is het minder gezond dan gewoon volkoren of tarwebrood. (is wat ik heb geleerd :p)
    Daarom is het niet vergelijkbaar met volkorenbrood.

    puurdere producten zijn vaak gezonder en bevatten ook minder calorieen. ze vullen je maag beter en misleiden de hersenen niet.
    Dit doen lightproducten wel, en hierdoor krijg je hierna zin om meer te eten van andere dingen omdat je je hersenen gefopt hebt.
     
  7. minon

    minon Niet meer actief

    #4387 minon, 14 mrt 2013
    Laatst bewerkt door een moderator: 14 mrt 2013
    Hier doen we in het weekend doen we vaak vanalles wat. Goedkoppste toastjes 0,70 cent voor geloof 10 pakjes. Daar doe ik dan met restjes uit de koelkast wat lekkers mee.
    - restje aardappels mixen met een augurkje, paar plakjes ham of blokjes lunchworst/smac en een klodder fritesasus erdoor
    - paar eitjes koken en prakken met aromat klodder fritesaus, augurkje en beetje kruiden zoals chilipeper, kerrie etc.
    - paar plakjes leverworst of als je smeerworst hebt op een toastje smeren. Pate is tenslotte bijna hetzelfde en een stuk duurder.
    - plakjes komkommer met kaas en stukje ui
    - half plakje cervelaat worst met een augurkje of een plakje doorsnijden en oprollen tot een hoedje en er wat huzaren/rundvlees of sellerysalade in doen.
    - of gewoon een lekkere bak met exotisch fruit in het seizoen. Mango, verse ananas, kiwi, banaan, aardbei dat soort dingen. Mjummie en in de zomer komt daar vaak een paar bolletjes ijs bij als het warm is. Heerlijk in de tuin met een boek ;)
    Zo kun je al wat lekkers op tafel zetten met restjes uit de koelkast.
    Verder heb ik max 2 zakken chips in de week.
    Koekjes eten wij bijna nooit en als we visite krijgen dan maak ik vaak een mooie taart met marsepein e.d. Dit is een hobby van mij dus als er een gelegenhied is dan maak ik graag een klein taartje voor 8 personen ongeveer. Dit is dan wel duurder maar maak er af en toe ook wel eens eentje voor familie en het geld wat ik er dan voor krijg houdt ik apart om weer nieuwe materialen van te kopen.
    ow en snoepjes hebben we nu niet maar kennissen van ons doen dat als volgt: zij heeft een voorraadje snoep in de kast en koop iedere week ongeveer 1 ding bij. De kinderen hebben ieder een eigen trommeltje waar ze op zondag dingetjes in krijgen bijvoorbeeld rozijntjes, chocola, paar snoepjes en koekjes. Hier mogen ze dan iedere dag wat uit halen en zelf beslissen wat en hoeveel. Heb je op woensdag al je trommeltje op heb je pech. Ze krijgen dan alleen nog wat fruit. Dit heeft ze gedaan o dat haar kindjes altijd bij iedereen om snoepjes vragen. Dit is nu over doordat ze een hoeveelheid krijgen en als dat op is hebben ze pech. Vind het wel een slim bedacht systeem. Zo houdt je ook op een bepaalde manier de hand op de knip in het snoepgedrag.
     
  8. lilian79

    lilian79 Bekend lid

    28 feb 2013
    807
    0
    0
    alkmaar eo
    ik heb nog wel een lekkere pastasaus! wordt bij ons thuis "pasta di mama"
    ik neem kipfilet, marscarpone, stukje gorgonzola (bij de lidl allebei niet zo duur, zit al samen verpakt!) beetje kookroom, groenten (je kunt een zakje soepgroenten nemen of roerbakmix of je groentela leegmaken, kleinsnijden en er doorheen) kip aanbakken in olijfolie, eventueel spekjes erbij (doe ik wel altijd apart aanbakken zodat ik t vet kan weg laten lopen en gooi ik ze er later bij) dan de kazen erbij en laten smelten, kookroom erbij, pasta koken eventueel geraspte kaas eroverheen...klaar...vaak heb ik voldoende voor 2 x omdat ik er ook graag een salade bij eet, de rest vries ik in, en is erg makkelijk als we uit de zwemles ofzo komen en ik het alleen nog maar op hoef te piepen in de stoomoven (magnetron kan natuurlijk ook)...alle kids vinden het lekker, het is snel makkelijk, en niet heel erg duur!
     
  9. lilian79

    lilian79 Bekend lid

    28 feb 2013
    807
    0
    0
    alkmaar eo
    o schiet me nog iets te binnen...ik heb al 2 naar schoolgaande meiden, en die nemen elke dag een pauzehapje mee naar school, ik ben een voorstander van gezond eten dus zo min mogelijk (vooruit, 1 x in de week mogen ze een koekje mee naar school) koek en dergelijke... ik koop een bakje cherrytomaatjes, worteltjes en komkommer, die rijg ik aan een satestokje en dat is dan hun pauzehapje! veel goedkoper en gezonder! Ook maak ik elke ochtend verse smoothie (ja er gebeurt hier een hoop om 7.30 in de ochtend), supersnel en ontzettend gezond! vanilleyoghurt en seizoensfruit erbij (nu zijn de aardbeien ed weer goedkoop) blender aan en drinken maar! alles kan erin, druiven, banaan, appel, peer....alles kan! weer eens wat anders dan een glas melk bij je broodje hagelslag toch?
     
  10. annet1985

    annet1985 Fanatiek lid

    14 okt 2011
    4.136
    0
    36
    friesland
    Ik herken het meid, ik dacht ook altijd dat ik wel op de prijs lette enz, maar nee dat bleek niet het geval te zijn. Ik deed rustig voor 150 euro per week boodschappen zo bleek. Nu ben ik echt heel bewust er mee bezig, pin 100 euro per week en daar moet ik het mee doen. Ook de luiers en de voeding enz, en weet je het gaat super goed ik heb zelfs deze week bijvoorbeeld lekker vlees gehaald bij de slager omdat ik er zin in had, daarnaast had ik nog 3 pakken voeding van de kruidvat, en 2 pakken luiers van de c1000 moet wel zeggen dat ik er mazzel mee had hoefde maar 2=1 te betalen ;) En had ook nog luiers gekocht bij de wehkamp laatst dus voorlopig liggen hier nog wel 350 luiers haha
     
  11. lilian79

    lilian79 Bekend lid

    28 feb 2013
    807
    0
    0
    alkmaar eo
    valt me trouwens wel op, dat de meesten toch wel 1 x in de week patat/pannenkoeken/snacks eten...is het niet gezonder/goedkoper om iets grotere porties te koken en deze dan in te vriezen voor een "makkelijke" avond?
     
  12. annet1985

    annet1985 Fanatiek lid

    14 okt 2011
    4.136
    0
    36
    friesland
    eens :) wij eten alleen op zondag uit de airfryer een patatje maar wel met sla en groente enz. En pannenkoeken eten we echt maar 1x per maand denk ik!
     
  13. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    20 jan 2011
    3.890
    0
    36
    Wij hebben niet eens een frituurpan. Wel een actifry maar die gebruiken we weinig.
     
  14. aora

    aora Actief lid

    6 sep 2012
    444
    13
    18
    NULL
    NULL
    hier ook geen frituurpan, kom je ook niet in de verleiding. Je kunt ook genoeg snacks in de oven klaarmaken :).

    Wij snoepten heel erg veel, gewoon omdat we het in huis hadden. Ik haal nu 1 rol koek per week en tot mijn grote verassing hebben we daar ook genoeg aan. (Ik dacht ik koop 1 rol en dan zie ik wel hoelang we ermee doen. Eerste twee weken was even afkicken van de suiker dus toen heb ik bijgehaald. Maar nu pak ik 's avonds een bakje vla met yoghurt en rozijnen of ontbijtkoek of een beschuitje met hagelslag en dan hoef ik eigenlijk geen snoep meer. Ml pakt hier dan de koekjes)

    Mijn dochter is 1 dus ik heb geen idee hoe het met twee oudere kinderen gaat. Zal vast heeeeeel anders zijn :p
     
  15. tjessia

    tjessia Fanatiek lid

    1 feb 2009
    2.889
    0
    0
    Wij hebben wel een frituurpan want als ik voor 6 personen friet moet halen (bij ons op de hoek) dan ben ik een fortuin kwijt!
    En we eten elke vrijdag friet, gewoon omdat we er dol op zijn haha.
    Verder de hele week gezond..maar ach hoe ongezond is friet eigenlijk? Ik bak ik zonnebloemolie en nemen er allemaal ketchup of niets bij dus ik denk dat dat allemaal wel meevalt.
     
  16. nijnonijntje

    nijnonijntje Niet meer actief

    Ach een keer snacken in de week is echt niet verkeerd hoor. Maar meerdere dagen is een ander verhaal. Dat is inderdaad niet zo gezond dan.
     
  17. Marnat

    Marnat VIP lid

    10 aug 2009
    29.821
    3
    38
    Vrouw
    Medewerker Thuiszorg
    Groningen
    Hier de week boodschappen weer binnen .
    12 pak melk meer dagen .
    Katten grit
    spekjes voor de kapucijners vandaag .
    bananen
    4 Cola
    spinazie 5 keer
    platte aardappelen .
    13 euro .

    Vlees groente brood enz hadden we nog .

    volgende week gelukkig weer geld word weer krap maandje 3 verjaardagen achter elkaar .
     
  18. deetje8

    deetje8 Bekend lid

    29 nov 2012
    781
    0
    0
    Vind ik ook! Moet kunnen!
     
  19. FB1984

    FB1984 VIP lid

    17 jul 2010
    7.586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Waar halen jullie cola? En welk merk?
     
  20. Marnat

    Marnat VIP lid

    10 aug 2009
    29.821
    3
    38
    Vrouw
    Medewerker Thuiszorg
    Groningen
    Hier de euro shopper 39 cent de fles. ah
     

Deel Deze Pagina