Eerste tenaamstelling was idd 1999. Hij gaat morgen kijken naar die riem en ik eis gewoon een nieuwe riem, doet die dat niet gaat de koop niet door.
als ik dit allemaal zo lees zou ik dus absoluut niet meer die auto bij deze man kopen, of dr nou wel of geen riem, ketting of what ever zit. Als die niet eens weet wat hij verkoopt zou ik het al niet vertrouwen
Als de orginele motor nog in de auto zit, dan zit er zeker een distributieriem op. Dit kun je terugvinden op auto onderdelensites. Daar staat precies aangegeven op kenteken wat je voor de auto kunt bestellen en daar staat de distributieriem tussen. Wel vind ik het vreemd dat de verkopende monteur er blijkbaar zo weinig verstand van heeft. Dat zou voor mij een reden zijn om verder te kijken, want als hij al niet eens weet of hij erin zit, dan gaat vervangen hem vast ook niet lukken. Dat is bij deze auto's een rotwerk om te vervangen zegt mijn man. Als je wilt kijken op internet zodat je het hem kunt bewijzen, zoek dan eens op distributieset Febi21249. Dat is de set die in de auto kan, let er ook op als je hem wel koopt dat hij ook meteen de waterpomp vervangt, want dat moet gelijktijdig. Een kroon en pignonwiel zit in de versnellingsbak en heeft dus niks te maken met de distributie.
Nog even over een Twingo in het algemeen, mijn vriend is APK keurmeester en monteur, en juist erg over twingo 's te spreken qua onderhoud en dergelijke. Ook qua prijs is onderdelen valt het reuze mee t.o.v. andere merken. Hij ziet als keurmeester al ruim 10 jaar auto's voorbij komen, dus genoeg vergelijkingsmateriaal. Ik rij zelf al jaren Twingo, nu ook al weer 4 jaar eentje uit 2000 en weinig kosten eraan. De Ford Ka die ik had, had ik een stuk meer problemen mee. Succes met je zoektocht!
Ford Ka zijn weggooiers na een ton zijn die op . Ik zou eerder voor een peugeotje kijken of iets dergelijks. Twingo zijn we ook niet zo fan van... Ik werk op een auto bedrijf dus weet waar ik over praat
Mijn man is ook APK Keurmeester en uiteraard monteur en als hij het woord Twingo alleen al hoort roept hij meteen "niet doen" Toch grappig zo'n verschil in mening! Hij vindt weer dat Japanse auto's het minste problemen geven, qua onderhoud en reparatie. Dus het betrouwbaarst zijn. Je snapt wel dat wij al jaren Japans rijden..en ff afkloppen... nooit problemen mee gehad gelukkig.
Apart hè Mijn vriend krijgt juist weer jeuk van Aziatische auto's. Hoe dan ook, ik ben nog steeds verbaasd over de ruimte in een twingo, ik heb er van alles in vervoerd, van een buikkastje tot een gasfornuis. Wat ik ook fijn vind is dat de achterbank verstelbaar is, dus zelf kiezen voor een grote kofferbak of meer beenruimte.
Raar dan toch dat tweedehands Japanners vaak veel beter uit de testen van de ANWB en Duitse testen komen dan bijvoorbeeld de Renault Twingo.Simpelweg omdat ze kwalitatief gewoon beter zijn. Maar goed, het blijft toch altijd een kwestie van smaak een automerk. Vaak blijf je bij een automerk hangen als die je eenmaal goed bevalt. Rijd zelf al jaaaaaaaaaren Toyota en heb zeer weinig onderhoudskosten. Mijn vriend rijdt Ford en maakt qua onderhoud veel meer kosten.