Voor de leden die een vriend als automonteur heeft

Discussion in 'De lounge' started by Tweekids, Mar 15, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Eerste tenaamstelling was idd 1999.
    Hij gaat morgen kijken naar die riem en ik eis gewoon een nieuwe riem, doet die dat niet gaat de koop niet door.
     
  2. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Zou de auto wel zonder multi riem kunnen? Misschien dat die zich daar in vergist heeft?
     
  3. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    Jan 24, 2013
    7,328
    474
    83
    Multirein. Is voor hele andere dingen. Nokkenas bijv.
     
  4. kippiekip

    kippiekip Niet meer actief

    als ik dit allemaal zo lees zou ik dus absoluut niet meer die auto bij deze man kopen, of dr nou wel of geen riem, ketting of what ever zit. Als die niet eens weet wat hij verkoopt zou ik het al niet vertrouwen
     
  5. lin80

    lin80 Fanatiek lid

    Apr 7, 2008
    2,798
    1
    0
    Als de orginele motor nog in de auto zit, dan zit er zeker een distributieriem op. Dit kun je terugvinden op auto onderdelensites. Daar staat precies aangegeven op kenteken wat je voor de auto kunt bestellen en daar staat de distributieriem tussen. Wel vind ik het vreemd dat de verkopende monteur er blijkbaar zo weinig verstand van heeft. Dat zou voor mij een reden zijn om verder te kijken, want als hij al niet eens weet of hij erin zit, dan gaat vervangen hem vast ook niet lukken. Dat is bij deze auto's een rotwerk om te vervangen zegt mijn man. Als je wilt kijken op internet zodat je het hem kunt bewijzen, zoek dan eens op distributieset Febi21249. Dat is de set die in de auto kan, let er ook op als je hem wel koopt dat hij ook meteen de waterpomp vervangt, want dat moet gelijktijdig.
    Een kroon en pignonwiel zit in de versnellingsbak en heeft dus niks te maken met de distributie.
     
  6. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Heb net gebeld en gezegd dat ik er vanaf zie.
     
  7. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    Feb 11, 2010
    2,273
    0
    0
    +10
     
  8. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Mee eens
     
  9. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    Feb 11, 2010
    2,273
    0
    0
    en wat zei hij?
     
  10. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Klonk niet heel blij, maar begon me ook onrustig te voelen dus dan maar wat langer verder kijken.
     
  11. sneeuwpop

    sneeuwpop Fanatiek lid

    Feb 11, 2010
    2,273
    0
    0
  12. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Komt vast door de hormonen die overhaaste beslissingen :p Ben erg blij dat jullie zo hulp konden bieden :)
     
  13. wondertjeinmaak

    wondertjeinmaak Fanatiek lid

    Sep 2, 2012
    4,652
    7
    38
    Female
    Goed dat je de auto niet gaat kopen. Er komt vast wel een andere mooie, goede auto voorbij komen ;)
     
  14. Nikita1981

    Nikita1981 Actief lid

    Nov 25, 2011
    114
    0
    0
    NULL
    NULL
    Nog even over een Twingo in het algemeen, mijn vriend is APK keurmeester en monteur, en juist erg over twingo 's te spreken qua onderhoud en dergelijke. Ook qua prijs is onderdelen valt het reuze mee t.o.v. andere merken. Hij ziet als keurmeester al ruim 10 jaar auto's voorbij komen, dus genoeg vergelijkingsmateriaal.

    Ik rij zelf al jaren Twingo, nu ook al weer 4 jaar eentje uit 2000 en weinig kosten eraan. De Ford Ka die ik had, had ik een stuk meer problemen mee.

    Succes met je zoektocht!
     
  15. Pluisjee

    Pluisjee Fanatiek lid

    Mar 15, 2012
    4,592
    20
    38
    Female
    Noord Holland
    Ford Ka zijn weggooiers na een ton zijn die op .
    Ik zou eerder voor een peugeotje kijken of iets dergelijks.

    Twingo zijn we ook niet zo fan van...

    Ik werk op een auto bedrijf dus weet waar ik over praat ;)
     
  16. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Maar Twingo is de enige die nog echt ruim is van binnen en erg licht dus maar 19 wegenbelasting pm :)
     
  17. Lindanails

    Lindanails Niet meer actief


    Mijn man is ook APK Keurmeester en uiteraard monteur en als hij het woord Twingo alleen al hoort roept hij meteen "niet doen"

    Toch grappig zo'n verschil in mening!

    Hij vindt weer dat Japanse auto's het minste problemen geven, qua onderhoud en reparatie. Dus het betrouwbaarst zijn.

    Je snapt wel dat wij al jaren Japans rijden..en ff afkloppen... nooit problemen mee gehad gelukkig.
     
  18. Nikita1981

    Nikita1981 Actief lid

    Nov 25, 2011
    114
    0
    0
    NULL
    NULL
    Apart hè;) Mijn vriend krijgt juist weer jeuk van Aziatische auto's. Hoe dan ook, ik ben nog steeds verbaasd over de ruimte in een twingo, ik heb er van alles in vervoerd, van een buikkastje tot een gasfornuis. Wat ik ook fijn vind is dat de achterbank verstelbaar is, dus zelf kiezen voor een grote kofferbak of meer beenruimte.
     
  19. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Raar dan toch dat tweedehands Japanners vaak veel beter uit de testen van de ANWB en Duitse testen komen dan bijvoorbeeld de Renault Twingo.Simpelweg omdat ze kwalitatief gewoon beter zijn.

    Maar goed, het blijft toch altijd een kwestie van smaak een automerk. Vaak blijf je bij een automerk hangen als die je eenmaal goed bevalt. Rijd zelf al jaaaaaaaaaren Toyota en heb zeer weinig onderhoudskosten. Mijn vriend rijdt Ford en maakt qua onderhoud veel meer kosten.
     
  20. Appeltjes

    Appeltjes Fanatiek lid

    Jan 2, 2013
    1,276
    10
    38

    idd dit dus!
     

Share This Page