Ik vind het wel heel knap dat je van dag tot dag kan leven, zonder spaargeld, met kinderen. Ik zou dat persoonlijk echt niet kunnen, zou niet meer slapen van de stress denk ik. Heb al te vaak meegemaakt dat er plotseling geld nodig is voor wat niet kan wachten. Zeker met een koophuis zou ik dat echt geen optie vinden. Maar ook zoals bij mijn schoonvader die vorig jaar overleden is; dan ben je blij als je binnen 10 minuten tickets (a 1000 euro...) kan boeken om zo ernaartoe te kunnen, samen.
Nee dat is waar, maar als het stuk zou zijn, zou ik wel een beetje sip worden hoor, weer met de afwasborstel afwassen? En serieus geen tv kijken beetje saai hihi
Als het geld niet hebt dan houdt het op, maar wanneer het wel kan vind ik het verstandig dat je spaart. Ik heb het jaren niet gekunt en vind het zo'n fijn idee dat wij nu een buffer hebben om dingen op te kunnen vangen, maar ook zo dat ik na mijn verlof nog een maand extra onbetaald verlof op kan nemen enz. Tja ik vind het verstandig.
Maar ik denk altijd andersom, als je zoiets op afbetaling kunt kopen (met of zonder rente) ben je dus in staat om maandelijks een extra bedrag apart te zetten. Want dat extra bedrag gaat naar je afbetaling. Waarom ben je de sores dan niet voor en zet je hoe dan ook maandelijks een bedrag apart op je spaarrekening?
Precies, ons kindje heeft vorig jaar (uiteraard onverwacht) 21 weken in het ziekenhuis gelegen en wij hebben in het RMC huis gewoont. Dat kost 15 euro per nacht. Totaal dus 2205,- aan onvoorziene kosten. Moet er niet aan denken dat dat niet kan omdat het geld er niet is. Ik snap heel goed dat er mensen zijn die simpelweg niet kunnen sparen maar als het even kan vind ik het wel zo slim, al is het maar 50 euro per maand
meer dan genoeg om een half jaar de hypotheek te kunnen betalen een wasmachine te kopen. Ik zou het heel benauwd krijgen als onze spaarrekening leeg was. We hebben een onderbedrag wat er minimaal op moet staan.
Zo kijk ik er ook tegenaan. Maar ik snap niet dat er heel veel geld uitgeven wordt aan (in mijn ogen) luxe dingen zoals I-pads, I-phones, flatscreens enz en dat er dan wordt gezegd dat er nit gespaard kan worden..... Dat er gewacht moet worden op allerlei toeslagen om rond te kunnen komen....
Omdat ik dat zonde vind eerlijk gezegd, de reden heb ik al een paar pagina's terug gegeven, ik sta gewoon heel anders in het leven wat dat betreft. En ik vind het geen sores als de Tv ( bijvoorbeeld ) kapot gaat, ik vind het jammer tuurlijk dat geef ik eerlijk toe maar ik hoef niet meteen een nieuwe. Wil er alleen mee zeggen dat het leven zo kort is, geniet er van zo lang het kan, het is echt niet zo dat als er nu iets groots komt qua rekeningen dat we het niet kunnen betalen, wij kijken gewoon heel anders tegen sparen en.
Prima, iedereen staat er anders in. Maar het valt me vaak op dat mensen zeggen dat ze wel iets op afbetaling kopen en er niet bij stilstaan dat dat wel betekent dat je maandelijkse vaste lasten omhoog gaan Maar zoals ik het lees is het bij jullie een bewuste keuze en heb je de ruimte wel als er wat kapot gaat om de afbetalingen te betalen, prima toch?
Dat snap ik inderdaad ook niet. En ik vind luxe dingen dan ook niet belangrijk om direct weer te vervangen.
Dat beseffen wij dan natuurlijk heel goed dat je vaste lasten dan omhoog gaan Anders moet je er inderdaad ook niet aan beginnen. Het is een beetje een eigen keus om niet te sparen ja en andere kant misschien ook ( als ik eerlijk ben ) een lakse keus, heb gewoon geen zin in om pm iets vast weg te moeten zetten. En het komt nu echt over alsof wij bakken vol met geld hebben maar dat is absoluut niet zo, wij hebben ook een hele lang tijd met heel weinig moeten doen en dus niet konden sparen.
wij sparen 25 op lopende rekening voor Menno, 75 op lange termijn spaarrekening voor Menno (aan dit geld kunnen we niet aan zonder kosten op te betalen... maar we blijven er dus af) op "mijn" spaarrekening staat nu een 1000 euro en op die van mijn man een 3500 euro (van mijn rekening hebben we net wasmachine, droogkast en nieuwe gsm betaald)... wij sparen vaste bedragen per maand ben in ieder geval blij dat we altijd iets achter de hand hebben
Ik ben altijd bang als er opeens iets gebeurt (overlijden bijv) dat een ander dan met mijn 'schulden' opgezaldeld zit. Ik zou dan ook liever dat extra bedrag van aanbetaling op een spaarrekening zetten en dan heb je iig al een buffer voor het geval er echt iets kapot gaat.
Ja maar daar zijn we voor verzekerd ( overlijden ), dus daar hoeven we ons helemaal geen zorgen over te maken.
Wij hadden er genoeg op staan, maar hebben gisteren alles eraf gehaald door dat Cyprus gedoe. Ik heb geen vertrouwen meer in de banken, dus alles gaat hier nu in een oude sok. Als ze in Cyprus aan je spaargeld kunnen komen dan kan dat hier ook. Als ik het in huis heb kunnen ze er niet aan komen en om de rente die je tegenwoordig krijgt op de spaarrekening hoef je het ook niet meer te doen.
Wat moet je trouwens met 20.000 spaargeld? Als je spaart voor een auto huis enz snap ik het maar als buffer? En denk ook dat als je een koophuis heb je heel anders tegen sparen aan kijkt wij huren als de cv stuk is is dat niet ons pakkie aan. Als ik de ruimte had om 1000 pm te sparen zou ik dit nog niet doen. Dan ga ik liever eens per week uit eten of lekker daggie weg.