Wanneer op zwemles?

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Dani84, 27 mrt 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Dani84

    Dani84 Niet meer actief

    Hoi

    vanaf welke leeftijd gaat een kindje op zwemles?
    Mijn zoon wil dit graag omdat al veel kindjes in zijn klas op zwemles zitten.
    Zelf vind ik het nog wat te vroeg omdat hij vanaf jan pas op school zit..

    Hij heeft wel gauw last van ooronstekingen door t water en daarom heeft hij in zijn 4 jaar nauwelijks gezwommen..
    Omdat hij daarna bijna altijd een oorontsteking of oorpijn had.
    Nu de laateste 2x zijn we wezen zwemmen met oordopjes en het ging heel goed geen oorpijn!

    Ik zat zelf te denken na de zomer..
    wat is "normaal" ?

    Alvast bedankt!
     
  2. Mrs Hair

    Mrs Hair Fanatiek lid

    9 jun 2010
    3.330
    0
    36
    Jurist
    Zwolle
    Veel kinderen gaan rond 4 jaar op zwemles. Onze twee oudste zijn ook rond die leeftijd op zwemles gegaan, maar onze jongste gaat écht pas later.

    Kinderen van rond de 4 hebben veel minder kracht. Ik heb aan onze oudsten en aan hun vriendjes gezien dat het daardoor echt lang duurt. De kinderen die begonnen met 4, en de kinderen die een jaar later begonnen met 5, waren gelijk klaar!

    En geloof me, het is echt niet leuk om elke week voor dag en dauw op zaterdag in het zwembad te zitten. Onze jongste gaat daarom ten vroegste met 5, maar misschien pas met 6 (en dan een snelle cursus).
     
  3. Mrs Hair

    Mrs Hair Fanatiek lid

    9 jun 2010
    3.330
    0
    36
    Jurist
    Zwolle
    Onze oudste heeft over A+B ongeveer 1,5 jaar gedaan, de middelste over A+B bijna 2.
     
  4. Yolanthe

    Yolanthe VIP lid

    veel beginnen met 4 bijna meteen, bij dochter in de klas heel veel kinderen van 4 die er al op zitten. Dochter staat sinds augustus op de wachtlijst en zou binnenkort aan de beurt zijn, maar kreeg nu bericht dat ze pas in sept. start. Dus met 5j9mnd pas. Voordeel is wel dat ze sneller haar a zal hebben dan als ze met 4 was begonnen.
     
  5. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    hier bewust pas vanaf een jaar of 5 . hebben ze veel meer kracht , snappen beter wat er bedoeld word en het naar school gaan kost dan ook niet meer alle energie.
     
  6. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    ik zou nú inschrijven en dan starten in september. Dan zijn ze goed gewend op school en nét wat ouder.

    Zwemmen is namelijk ook erg inspannend. En tot die tijd lekker regelmatig gaan zwemmen nu het goed gaat met de oren!
     
  7. mmes

    mmes Lid

    27 mrt 2013
    29
    0
    0
    ik ga nu bijna wekelijks zwemmen met onze dochter om haar watervrij te maken. Vanaf 5 gaat ze op zwemles, den hebben ze veel meer kracht dan met net 4. Dit op advies van de zwemjuf .
     
  8. Dani84

    Dani84 Niet meer actief

    Super dames dank jullie wel dan wachten we mooi nog even.
    Hij is van december dus net 4jr.. ;)
     
  9. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    Hier met 4 maar de oudste is even groot als een 5 jarige met ook die kracht. En we hebben hier een abc pakket met diploma garantie voor een vaste prijs dus hoelang er over gedaan word maakt niet uit
     
  10. Stroopie

    Stroopie Fanatiek lid

    11 jun 2009
    3.158
    11
    38
    Ik zou niet eerder beginnen dan 5 jaar. Dan hebben ze meer kracht en hun motoriek is dan ook wat beter. Ik wacht met de jongste totdat die 6 jaar is. Dan zie je dat ze veel sneller gaan, omdat hun motoriek beter is en ze hebben meer kracht.
     
  11. JustSanne

    JustSanne Actief lid

    8 mrt 2008
    477
    0
    0
    Bibliothecaris
    Zoetermeer
    Onze dochter zit vanaf d'r 4de jaar op zwemles...daarvoor elke week ouder en kind/puppy zwemmen gedaan. We wonen aan het water dus vind ik het belangrijk dat ze wel al op zwemles zit. Ze vindt het ook erg leuk en gaat ook erg snel in vergelijking met andere (oudere) kindjes in haar groep.
     
  12. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    hier ook zo... en al heeft ze nog geen zwemdiploma nog: Ze weet inmiddels vást wel een beetje hoe ze zichzelf kan redden.
    Na 20 lessen kunnen ze al een héleboel. Zelfs als ze de schoolslag nog niet kunnen zwemmen. Als ze eenmaal goed op de rug kunnen drijven en redelijk kunnen trappelen/borstcrawlen zijn ze al een stuk veiliger...

    Dat is voor mij ook een reden om zeker ook niet tot 6 te wachten met het starten met zwemles.

    Met de jongste kijk ik het even aan: Ze maakt momenteel zo'n sprong. Even afwachten hoe haar concentratie vermogen is als ze 4 jaar is. Is die gemiddeld, dan wacht ik tot ruim 4,5 . Is ze net zo'n spons ;) als onze oudste dan start ik misschien toch wel met 4 - maar dan ga ik ervanuit, dat ze al wel de kracht heeft om zelf 10 meter te trappelen op buik en rug, net als de oudste.
     
  13. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Eerst met net 4 jaar , geen succes. Snel er vanaf gehaald, en toen hij net 5 was er weer op gedaan. Binnen 4 weken zat hij in het volgende bad, gaat echt heel snel.
    Goede beslissing geweest.
     
  14. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    Als het goed is mag dochter binnenkort beginnen, ze is nu 4,6 jaar.
     
  15. flipflop

    flipflop Fanatiek lid

    4 dec 2010
    3.250
    1.009
    113
    Zuid-Holland
    ik kreeg vorige week het telefoontje van het zwembad dat ze plek hadden voor mn oudste, ze is nu 4,5jr. Toch ervoor gekozen dat ze pas na de zomervakantie start. Ze zit nu een half jaar op school, toch komt ze nog vaak erg moe thuis. Ook denk ik dat haar concentratie (half u echt aanwijzingen opvolgen in de zwemles) nu nog wel eens wat ontbreekt.
    En tel daarbij alle voorgaande opmerkingen op dat kids ook sterker zijn met 5 jr....Lijkt het ons een wijs besluit om nog even te wachten tot ze 5 wordt en dan lekker beginnen met les!
     
  16. Kuki

    Kuki Fanatiek lid

    12 dec 2006
    3.195
    225
    63
    Gelderland
    Wij zijn begonnen toen ze 4 jr 4 mnd was en a.s. zaterdag mag ze afzwemmen! Ze heeft in totaal 13 maanden 2x per week gezwommen, hier hebben ze een zomerstop van bijna 3 maanden waarin geen zwemles wordt gegeven, dus die heb ik er even afgetrokken. Ze is nu 5 jaar en ben zo blij dat ze eindelijk mag!

    En bij ons is het zo dat het echte afzwemmen al geweest is, zaterdag is gewoon voor de show met de opa's en de oma's erbij. Iedereen die zaterdag gaat zwemmen, is allang geslaagd. Vandaag was het echte afzwemmen, gewoon tijdens de les maar zonder alle nieuwsgierige ogen van anderen. Echt super dat ze dat altijd op deze manier doen, zo is er ook nooit een kindje dat dus op de diploma-uitreiking nog te horen krijgt dat ie alsnog gezakt zou zijn (waar dus alle familie dan bij aanwezig zou zijn), dat zou echt sneu zijn!
     
  17. Marijke1982

    Marijke1982 Niet meer actief

    Ik mag mijn dochter pas met 4,5 jaar inschrijven voor zwemles. Dus dat gaan we binnenkort maar even doen. Geen idee of er een wachtlijst is trouwens.
     
  18. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Wij waren van mening dat het wennen aan school eerst even belangrijk was. Ze zit op school vanaf vorige jaar eind septmeber.

    Ze is wel ingeschreven en gaat dit jaar augustus beginnen.
    Zo heeft ze eerst goed kunnen wennen en is ze oud genoeg .... Bijna 5 jaar dus ;)
     
  19. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Wij zijn begonnen met 5,5 jaar

    Ze is er nu aan toe. Eerder niet.

    Maar er zitten ook kinderen op die net 4 zijn. Je ziet dan wel verschil in luisteren en de kracht. Ze moeten namelijk 1,5 uur en dat is lang voor die hele kleintjes. Mijn dochter houdt het gewoon prima vol en heeft genoeg energie.
     
  20. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.838
    113
    Hier "mogen" ze pas beginnen met 5 jaar, eerder worden ze niet opgeroepen. Dus hier met 5 jaar en dat vind ik ook wel een prima leeftijd.
     

Deel Deze Pagina