Ik vind het geen onzin maar denk niet dat dit de keuze van de moeders zal beinvloeden, heb ook flesvoeding gegeven. Je kunt ook nr 2 geven als je wil sparen toch? Las dat ze 7mnd is dus dan mag dat ook.
Dat wilde ik ook net zeggen toen ik haar banner zag dat ze 7 maanden oud was. want nr 2 mag je geven vanaf 6 maanden tot 10 maanden.
Ik vind het ook altijd zo'n onzin dat er zo krampachtig wordt gedaan over flesvoeding. Ivm medicatie mocht ik ook geen borstvoeding geven dus makkelijke keus het wordt flesvoeding, maar poeh kom dan maar eens aan info iedereen zegt ooh nee daar mogen we je niks over vertellen moet je zelf in de winkel maar op de verpakkingen kijken wij mogen hier van de overheid niks over vertellen omdat dat als reclame wordt gezien en dat mag niet omdat moeders borstvoeding meten geven. Gelukkig trof ik een lieve verloskundige met de eerste echo die wel bereid was info over flesvoeding mee te geven, zelf gemaakt en dingen te vertellen. Maar die druk die er van vele kanten wordt gegeven over wta slecht flesvoeding voor die kleintjes is echt schokkend. Dus ik vind dit ook altijd onzin
ja bizar he.. uitleg over de voeding ho maar.. Ik had gelukkig een hele lieve kraamverzorgster die het wel wilde uitleggen en in het ziekenhuis kreeg hij kant en klare friso flesjes. Hij is bijna nooit ziek en groeit als kool. is 2 jaar maar lengte van 4 jarige. Dus slechte voeding is het echt niet geweest
Hier om dezelfde reden fv en moest het ook maar uitzoeken,bachlijk!!! Zit niet op reclame te wachten van fv van welke leeftijd ook maar een fatsoenlijke voorlichting net zoals je die van bv kan krijgen zou wel prettig zijn.
Dat klopt. Maar ik kan me voorstellen dat moeders die flesvoeding geven onzeker kunnen worden door dit soort dingen.
Hier idem. Ben wel begonnen met BV maar omdat ik er de rust en tijd niet voor kon nemen en ik moeite had met kolven kwam mijn productie niet op gang. Toen ik info wilde over de FV die mijn zoontje kreeg ( speciaal voor prematuren ) kreeg ik niks dat mocht niet werd gezien als reclame. Maar als ik al FV geef waar moet je dan nog reclame voor maken
Ja ik vind het ook belachelijk maar op zich kan ik het begrijpen... Net zoals dat er geen korting mag worden gegeven op de 0-6 maanden voeding. Want stel je voor dat moeders hierdoor gestimuleerd worden om maar fv te gaan geven . Het zij zo...
Om te voorkomen dat vrouwen überhaupt niet aam BV willen beginnen. Dat verbod op reclame is dus niet specifiek voor de moeders met al inmiddels drinkende KV baby's maar voor de zwangeren. Als je dat begrijpt en beseft en accepteert dat BV de eerste keus of logisch vervolg op een zwamgerschap zou zijn, dat aanvaard je dat verbod ook beter. Jaja, niet alle vrouwen willen, kunnen of mogen BV geven.... Maar om die categorie zo klein mogelijk te houden en dus KV niet als een eerste of normale keuze/logisch vervolg op de zwangerschap neer te zetten wordt dit gedaan. Dit bedoel ik niet om een discussie te starten of om een knuppel in het hoenderhok te gooien, maar puur om informatief te zijn.
Dat snap ik. Als ik nu als zwangere zou vragen ik wil wat meer over FV dan snap ik dat ze zeggen dat mogen we niet geven. Maar als ik als moeder een pak FV koop en vraag aan de vrouw/man achter de balie ( want op de pakken van prematuur voeding stond dus niet hoe je het klaar moest maken in de zin van hoeveel scheppen hoeveel water en in het ZH waren het kant en klare flesjes. ) hoe je het klaar moet maken werd er ook gezegd ja dat mogen we niet zeggen is reclame. Maar als ik iets koop is het geen reclame maken van iets. Dan geef je advies over een product wat iemand koopt. Reclame maken is toch meer wat je ziet op TV over opvolg melk..
Reclame maken is ook een consument vertellen hoe je iets moet gebruiken. Als jij bij de Mediamarkt een gave camera wilt kopen en je aan de verkoper vraagt hoe dat ding werkt krijg je ook een leuk verkoop/reclamepraatje. Als jij niet weet hoe je KV moet klaarmaken is het nogal duidelijk dat je KV wilt gaan gebruiken als je met zo'n pak bij de kassa staat. Als jij als BV mama dan het door een verkoopmedewerker te horen krijgt hoe je het moet klaarmaken krijg je een adviespraatje. De KV industrie is vreselijk rijk. Voor je het weet, als je ook maar iets gaat toestaan hierin, is dat drogistmedewerkers genoeg 'informatieve' blaadjes opgestuurd gaan krijgen door N.utrilon of F.riso of welk merk dan ook, zodat ze 'goed kunnen adviseren'. En dat is nou niet de bedoeling. Want dan zou je het gaan omzeilen wat er juist al afgesproken is. En het is al zo'n dun lijntje qua wat nog toegestaan is en wat niet. Zo staan er bijv., om een klein voorbeeld te noemen, op KV-bedrijven websites al wanstaltige informatie om 'goed BV te geven'. Als je die 'adviezen' 'goed' opvolgt heeft het KV bedrijf er snel weer een KV klantje bij. Het is dus al zo dun, het moet m.i. niet nóg dunner.
Ja als je het zo stelt is het logisch. Maar vind dan wel dat er voldoende info op de pakken moet staan ( zoals ik net al aangaf ) Voorkom je wel die vragen. Bedoel ik had nog nooit een fles klaar gemaakt geen idee hoe ik dit moest doen en niemand die het me kon vertellen. Ja van een pak van Nutricia. Maar die gaf ik op dat moment niet en ook niet de hoeveelheden die op dat pak vermeld stond. Ik heb me er echt dood ongelukkig om gevoeld toen ik te horen kreeg dat ik die fles verkeerd maakte.
Daarnaast ook nog: zou je anders een geboorteakte mee moeten nemen naar een winkel om te bewijzen dag je kindje al geboren is? Sommige vrouwen zien er nog nogal zwanger uit wanneer ze net moeder zijn En sommigen zien er totaal niet zwanger uit en hebben de schattige baby van de zus ff mee om op te passen terwijl je om informatie komt vragen bij de Etos. Wanneer weet de medewerker nou wanneer iemand al KV geeft en wanneer nog niet??? hihi
Maar eigenlijk is het toch raar, iemand "kiest" niet voor FV omdat het de goedkoopste oplossing is...
Nja die info zou je dus als zwangere gewoon bij de vlk kunnen krijgen. Die weten er immers ook genoeg vanaf zonder dat ze er reclame voor hoeven te maken zoals een Etos of Kruidvat dat wel kunnen gaan doen.
Daar heb je gelijk in Geen idee dat het er niet op stond trouwens. Ik heb dat spul nooit gekocht of in de winkel bekeken. Niet dat mijn dochter nooit dat gehad heeft. In haar tweede nacht (eerste nacht ZH gebleven) en mijn dochter niet meer wakker werd, koud was en niet bij me wilde drinken. Er is in de nacht toen een verloskundige gekomen en had een kleine verpakking mee met kunstvoeding en hebben we met een spuitje 10 CC gegeven. Dat was alles. Maar achteraf vind ik het trouwens slecht dat het zo gelopen is. Hoe komt die verloskundige ook aan die pakken? Ik heb er geen rekening van ontvangen en ik kan me voorstellen dat ze niet dit soort pakken uit eigen zak schenkt. Ik vrees dat ze toch ergens leuke connecties met bedrijven heeft. Ik vind het jammer dat het zo gelopen is. Waarom? Niet omdat ik m'n kindje wilde Latem verhongeren, maar het was 1000 maal beter (mijn inziens geweest) als ze een (hand)kolf ofzo bij zich had (welke is uit te koken, anti-spruw ) en dat we dat met het spuitje hadden gegeven. Ik had geen kolf in huis, hoorde van iedereen dat dat niet verstandig was omdat ik eerst maar eens moest kijken of BV wel liep. Als ik daar maling aan had gehad, had ik een kolf in huis gehad en haar wat afgekolfde melk met een spuitje willen geven. Mocht ik het grote geluk hebben en ooit nog eens een kindje krijgen, dan zou ik dus niet zo'n gesponsorde 10 CC kunstmelk gaan geven. ik liet die verloskundige dat ook doen terwijl ik zo hard moest janken )
Klopt. Maar als reclame toegestaan wordt gaan de bedrijven naw enorm stunten met de prijzen. Die industrie verdiend heel veel geld, dus F.riso wil dan vast wel z'n uiterste best doen om meer pakken te verkopen en een grotere naamsbekendheid te krijgen dan N.utrilon en visa versa Of welk bedrijf dan ook met dat spul. En hoe goedkoper je het maakt, hoe meer mensen er voor zouden kunnen kiezen.