Hier gaan er vandaag ook twee de oven in. Een voor in de vriezer en een voor een paastaart voor a.s. Maandag. Denk dat ik die vsndaag ook maar in de vriezer doe en dan zondag ga afsmeren, vullen en decoreren. Zit te denken aan botercreme met nutella en dan binnenin ook beide kanten mee afsmeren en een dijkje met viervruchtenjam ertussen.
Weer een vraagje Waar kopen jullie de kleurstoffen? Ik zie alleen maar kleurstoffen voor marzepein of fondant, maar ik zoek om cake te kleuren. Ik heb altijd begrepen dat dat andere is. Of heb ik dat fout? Alvast bedankt!
Ik kleur mijn biscuit met de zelfde kleurstof de ik voor fondant gebruik. Gaat prima. Niet te veel erin doen. Het beslag moet een pastel kleur hebben. Afgebakken komt hij dan donkerder uit. Als je er teveel in doet dan wordt je biscuit te nat. Iemand een idee voor een vulling bij banketbakkersroom?
Bedankt! Dan weet ik waar ik het kan kopen En ik gebruik bij room altijd aardbeien of aardbeienjam. Maar andere rode vruchten kan ook, frambozen ofzo
Heeft er iemand een lekker recept voor een chocolade biscuit. Wil een biscuit bakken van 20 cm (rond) en wil ook graag een beetje hoogte 7 cm. Heb al een aantal recepten geprobeerd maar nog niet echt een ideaal biscuit gevonden, of te droog of niet hoog genoeg. Iemand???
De cars taart voor de verjaardag van het zoontje van een vriendin. Ik ben er zelf niet zo tevreden van, maar ze waren er blij mee.
Ik vind em leuk!! Vraagje: ik heb nu twee cakes gebakken. Kan ik ze beide afsmeren en vullen met jam en bekleden en decoreren en dan in de vriezer doen?? Of is het beter om na het invriezen te vullen etc?? Kun je botercreme ook invriezen en hoe werkt dat??
Ik heb vorige week ook de "lekkerder bestaat niet"-appeltaart gemaakt. Was wel fan, ik ga hem voor mijn verjaardag over een maand nog eens maken. Ik ben nu deze aan het maken: Pastiera Napoletana (Napolitaanse paastaart) - Recept - Allerhande - Albert Heijn Voor Pasen alvast. Hij staat nog in de oven, maar het deeg en de vulling smaakten rauw in elk geval al heel lekker, echt helemaal mijn smaak met die combinatie van rijst, citroen en kaneel <3
Yep. Invriezen in een taartdoos of ik deed het in plastic folie. Je kan ook alleen het beschuit invriezen. Botercreme kan ook. Ik vind verse lekkerder omdat het beter werkt. Doe je gewoon in een bakje geschikt voor de vriezer.
Dat zou wel het makkelijkste zijn Maar die kan ik hier niet krijgen in het buitenland. Heb momenteel wel een chocobiscuit in de oven staan en moet zeggen dat het er goed uitziet zover, mooi hoog geworden. Gewoon gemaakt van bloem en cacao.
Goeie tip die Napoletana!! Ik ben ook dol op die smaakcombi, ik denk dat ik ipv risotto dessertrijst gebruik. En de bodem van verkruimelde amaretti koekjes en boter.
Zo mijn paastaartje is af. Alle bolletjes met de hand gedraaid (heb geen mold) dat grote kuiken is nep zegmaar.