Nou hij is af hoor, mijn eerste taartje: bokkepootjes niet mooi, maar wel lekker! Volgende keer ga ik me aan marsepein wagen, hou mijn hart vast haha!
Dit is mijn resultaat! Ik heb het niet zelf ontworpen/bedacht hoor, ik had hem op internet gevonden en vond hem zó mooi! Had hem gevuld met chocolademousse en slagroom en hij was erg lekker! 2e grote taart die ik gemaakt heb.(eigenlijk 3e, ik heb de eerste een keer geoefend)
Ja mijn allereerste ik heb gewoon biscuitmix gebruikt. 8 minuten op de hoogste stand met de mixer (kitchen aid) en 2 minuten op de laagste stand. In de oven op 175graden onder/bovenwarmte. Heb wel een bake even strip om mijn bakvorm gedaan, maar geen idee of het heeft bijgedragen haha. (Ik ben een hebbert, dus heb drie dagen de online taartenshops afgestruind)
Ik heb deze een paar keer gezien en ik vind hem zo leuk! Mag ik vragen wat het recept is? Bak je gewoon een biscuit en vul je hem naar smaak? En dan afsmeren met ganache kitkats erop en varkens erin?
woooow wat een mooie taarten!!! Ik vind ze altijd leuk om te zien! Zelf maken niet echt, maar kijken is ook leuk!
Supermooie taarten weer!!! Volgende week ga ik er weer twee maken voor mijn dochter die twee word. Vraagje: Heeft iemand enig idee waar je een uitsteker van een konijn kan vinden? Ik heb er 1 nodig voor de zijkant vd teletubbietaart voor dl maar kan alleen paashazen vinden. Zelf uitsnijden ben ik echt slecht in dus dat word m niet.
Als ik google op uitsteker konijn vind ik veel verschillende soorten; kijk dan even bij afbeeldingen, dan kun je de juiste aanklikken. Mini : mini Haasje dit is een haasje, maar ik vond hem wel leuk
2e taart dit weekend, donderdag moet ik er weer 1 afhebben en dan ben ik even uitgebakken.. denk ik haha
Hoi, Hier een paar vraagjes van een startende taartenbakster. - ik bestel een kilo marsepein voor een 25 cm doorsnee taart te bekleden. Daar zou ik ongeveer 600 gram voor nodig hebben. Maar is dat wel te kneden voor je het kunt uitrollen? Lijkt me zon groot stuk. - blijf je poedersuiker zien als je knoeit op marsepein of rolfondant. mijn idee is om een 2 laags taart te maken, bekleden met knalgroene marsepein en bekleden met allemaal vrolijke gekleurde bloemetjes. - hoe veel dagen kun je marsepein of fondant decoratie van te voren maken zonder dat het hard wordt?
Wat een super leuke taarten komen er voorbij. Heb hier geen boterkoek-eitjes gemaakt,we hadden broodjes gebakken en dat werden er wat meer als verwacht haha.
ik zou de kilo eerst in stukjes snijden en doorkneden, vervolgens steeds een stukje erbij pakken zodat het weer 1 word ja poedersuiker blijf je zien.. crisco is een betere optie als je de decoratie in een afsluitbaar doosje bewaard word het niet hard en kun je het makkelijk en week van te voren al maken
Mooie taarten weer hoor. Ik ben alvast aan er voor bakken, wat biscuits in de vriezer al. Moet voor volgende week 3 taarten en 12 cup cakes maken en dan voor de 15e ook nog 1 dus is ff druk!
Idd de marsepein in stukken kneden tot het soepel gaat en dan alles samen. Ja, poedersuiker blijf je zien, crisco gebruik ik vooral om te zorgen dat de fondant niet zo aan mijn handen plakt, verder een doorzichtig tafelzeil om makkelijk uit te rollen zonder plakken aan de tafel.