Ik vraag me af waarom Nederland dit niet doet! Zo'n bloedtest is toch makkelijker als een vlokkentest/vruchtwaterpunctie en het brengt een stuk minder risico met zich mee! 'Zwangere vrouwen naar België om verboden downtest' | nu.nl/algemeen | Het laatste nieuws het eerst op nu.nl
http://www.zwangerschapspagina.nl/onderzoeken-echos/430587-alternatief-vlokkentest-vruchtw-punctie-0-risico.html
Waarom Nederland dit niet doet? Het zal vast een heleboel geld kosten en ik twijfel over de betrouwbaarheid. Alles lijkt vaak mooier dan het werkelijk is.
Het kost stukken minder dan een vlokkentest of een vruchtwaterpunctie. Verder is het net zo mooi als alle testen die ethische vragen oproepen mbt het Downsyndroom.. De test is nu nog niet 100% betrouwbaar.
Tsjaa geef ze groot gelijk, als ze een vergroot risico hebben dan. Liever een veilige bloedtest dan een vruchtwaterpunctie of vlokkentest met een risico. De betrouwbaarheid van het opsporen van down syndroom is 98 procent dacht ik, en de andere trisomies is een paar procent lager. Dus het is een afweging of die 2 procent pech dat je een miskraam krijgt met een gezond kind, of die 2 procent kans dat ze het down syndroom alsnog gemist hebben. Ik zou het wel weten denk ik.
Je mag blij zijn als je deze bloedtest over 10 jaar eens een keer hier kunt laten doen. Mij verbaast het weer niks, Op dit gebied loopt Nederland hopeloos achter.
Als ik dat stukje lees, gaat het om de twijfelachtige betrouwbaarheid van de test. Als die test te veel vals-positieve of vals-negatieve uitslagen geeft, vind ik het volkomen terecht dat hij in NL niet gedaan wordt. Dan moet je bij een positieve uitslag alsnog een vlokkentest of vwp doen, en kun je mensen een vals gerustgesteld gevoel geven met een ten onrechte negatieve uitslag. Iemand die hier meer vanaf weet? Want op grond van deze informatie kun je er eigenlijk niets zinnigs over zeggen.
Precies mijn gedachte toen ik het las idd. Denk dat er eerst meer bekend moet zijn. Als ik dit zo lees is die nog niet zo betrouwbaar dus ik kijk er om die reden dan ook niet van op.
Ik heb ongeveer 1 jaar geleden een vruchtwaterpunctie gedaan en toen hebben ze mij gevraagd of ik mee wilde doen aan een oderzoek waarbij ze kijken of dit voortaan ook gewoon via bloekdprikken nagekeken kan worden....heb verder niets gehoord misschien vodem ze het niet betrouwbaar genoeg
Alleen bloedonderzoek nodig voor nieuwe test op Down syndroom - VU medisch centrum academisch ziekenhuis Maastricht - Veilige bloedtest spoort downsyndroom op Hierin staat meer info. Overigens wordt deze test ondertussen aangeboden in duitsland, belgie, usa, china, oostenrijk, zwitserland, lichtenstein etcetc mevr. Schipper houdt het vooralsnog in NL tegen
Dat ziet er wel veelbelovend uit. Die trajecten kunnen lang duren, maar de UMC's werken dus samen om de bloedtest aan te bieden bij een verhoogd risico op Down (over andere trisomieën wordt niets gezegd), zodat er veel minder onnodige vwp's en vt'en gedaan hoeven te worden. Ik hoop dat dit gauw werkelijkheid wordt.
Als die test dus al in zoveel landen wordt aangeboden zal het met de betrouwbaarheid wel meevallen. Nederland ligt gewoon weer dwars, zoals met zoveel technieken betreffende vruchtbaarheidsbehandelingen en zwangerschap.