Poffertjes en Pannenkoeken-UNITED 2 (POF > Vervroegde overgang-Lage eicelreserve)

Discussion in 'MMM clubs' started by FSK, Mar 18, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Jolanda1971

    Jolanda1971 Actief lid

    Jul 20, 2012
    458
    0
    16
    Female
    Adminstratie
    Zuiden van NL
    Hey Bittersweet,
    Ik vroeg me af (en sorry als het een domme vraag is), waarom moet jij een maand van tevoren beginnen met deca en waarom juist dit hormoon ? Onze donor begint 04.05 met stimulatie, maar ik hoef pas vanaf 02.05 chlomid in te nemen, verder niets.

    Wat betreft je progynova na TP, heb ik niet echt een idee, ik lees wel vaker dat de utrogestan 3 x daags verder word ingenomen, maar progynova, heb ik nog niet over gelezen. Ik zou het advies van je ziekenhuis maar volgen, als je twijfelt. Vitamines lijken me geen kwaad te kunnen, maar aspirine zou ik ook even dubbelchecken. Die is wel goed voor de doorbloeding, maar hoe lang je die dan moeten blijven doornemen, daar heb ik geen idee over.
     
  2. FSK

    FSK Bekend lid

    Jan 18, 2013
    507
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ja dat gevoel heb ik ook wel eens, dat ik gek word. Gisteren dat ook met de HA besproken, vandaar de GGZ ondersteuning.
     
  3. bittersweet

    bittersweet Bekend lid

    Oct 23, 2011
    692
    0
    0
    Hoi,

    Dat weet ik ook niet. Ik heb een hele onregelmatige cyclus en daarom moet ik aan de decapeptyl om cyclus gelijk te maken met donor. Dit moet je minimaal 2 weken gebruiken dan wordt je ongesteld en door blijven prikken totdat de punctie afgesproken gaat worden. Vanaf 20 mei progynova in opbouwschema en op een gegeven moment utrogestan. Het is een speciaal schema voor acceptoren.
    Hoe werkt het bij jou dan en je menstruatie en gelijk trekken van cyclus met donor? Met clomid?? Ben benieuwd hoor.
    Voor jou gaat het nu ook opschieten spannend allemaal.
     
  4. Natasja84

    Natasja84 Fanatiek lid

    Jun 8, 2012
    2,951
    0
    36
    Veluwe
    Hopelijk kunnen ze je daar wat ondersteuning geven...!!
     
  5. Natasja84

    Natasja84 Fanatiek lid

    Jun 8, 2012
    2,951
    0
    36
    Veluwe
    Ik ben trouwens vandaag langs de HA geweest. Verteld dat ik al zolang hoofdpijn heb (nu al 4 weken) en niet goed weet of het hormonaal is of misschien toch van de antidepressiva. Hij kan helaas niet nagaan of het hormonaal is maar we hebben afgesproken dat ik de AD nu om de dag ga nemen en dan kijken we of dit verschil gaat maken. Neurologisch lijkt er gelukkig niets mis, hart klinkt goed en genoeg zuurstof. Alleen is mijn bloeddruk wel laag. Nu maar hopen dat het aan de AD ligt. Omdat paracetamol niet werkt heb ik nu ibuprofen 600 erbij gekregen dus dat scheelt ook al een stukje :D
     
  6. FSK

    FSK Bekend lid

    Jan 18, 2013
    507
    0
    0
    NULL
    NULL
    Gats, dat ellendige gedokter ook! Al die andere zooi kunnen we er toch helemaal niet bij hebben! Ik hoop dat je snel van je pijnklachten af bent Natasja!
     
  7. Natasja84

    Natasja84 Fanatiek lid

    Jun 8, 2012
    2,951
    0
    36
    Veluwe
    Dank je wel...!!
     
  8. kniffel

    kniffel Actief lid

    Jan 27, 2011
    380
    0
    16
    @jolanda1971 en bittersweet

    Ik heb een vraagje. Hoe snel na jullie laatste gesprek met de psycholoog is de donor begonnen met hormonen spuiten?
    Komende vrijdag moet we zelf naar de psycholoog, daarna moet de donor nog 2x naar de psycholoog en dan hebben we op 14 juni het laatste gesprek met zijn allen bij de psycholoog.

    Ik ben dus erg benieuwd hoelang het traject na 14 juni nog kan gaan duren.

    groet Kniffel
     
  9. Miss76

    Miss76 Bekend lid

    Jan 24, 2012
    797
    2
    16
    NULL
    Amsterdam
    #409 Miss76, Apr 10, 2013
    Last edited: Apr 10, 2013
    Hallo meiden!

    Nog bedankt voor jullie lieve reacties op onze goede uitslag vorige week. We zijn nog steeds erg opgelucht!!!

    @ Dolfijntje: ik ben vrijdag ongesteld geworden. Ik ging er inderdaad ook vanuit dat die 4 dagen overtijd door de DHEA kwamen. Goed om te weten dat meerdere meiden hier last van hebben. Ik probeer me maar niet teveel zorgen te maken omdat ik altijd heel stabiel ben, behalve met de DHEA.

    Wat balen voor jou dat je al zo'n last hebt van nachtzweten! Ik heb nog geen klachten dus ik kan je geen tips geven.

    Heb jij al een startdatum inmiddels?

    @ Klaasje: het geeft zeker energie dat we gaan starten! Ik vind het allemaal super spannend natuurlijk maar ik heb wel echt het gevoel dat ik er klaar voor ben :)

    Goed dat jij nog een keer al je waarden laat testen. Benieuwd naar je uitslagen joh!

    En ja, de tijd gaat langzaam als je wilt beginnen he? Heb je nog geprobeerd om je afspraak in DD naar voren te schuiven? Wanneer staat 'ie nu ook alweer gepland?

    @ Natasja: sterkte met je hoofdpijn meis! Niet leuk! :x

    @ Poppetje: fijn voor je dat je (bijna) geen bijwerkingen en veranderde cyclus hebt door de DHEA.

    Mooie droom had je! Wat ik er het mooiste aan vind (naast de gedachte dat je droom een teken was van boven), is dat je blijkbaar jezelf met een kindje durft te zien. Zo niet bewust, dan in ieder geval onbewust tijdens je slaap. Ik heb tijdens al die pogingen nooit echt durven fantaseren dat ik een kindje zou krijgen. Ik was daarin heel beschermend naar mezelf omdat ik altijd bang ben geweest dat het niet zou gaan lukken. Nu probeer ik juist wel regelmatig aan mezelf met een kindje te denken. Wie weet wat voor blokkade dat opheft, toch? Ook doe ik visualisatie oefeningen met de Imagery cd van Julia Indichova (www.fertileheart.com). Als nuchtere Zeeuw, voel ik me daar verrassend goed bij!

    Fijn voor je dat de paragnoste je kindje bij je mama zag. Ik kan me voorstellen dat dat idee je veel steun geeft.

    @ Maybe3: leuk dat je naar die beurs bent geweest. Ik ben me nu meer aan het focussen op mijn eigen kracht (zeer gezond eten, yoga, supplementen en visualisatie oefeningen) ipv op externe zaken, maar doe waar jij je goed bij voelt. Ik weet zeker dat iedereen zelf heel goed aanvoelt waar 'ie behoefte aan heeft. En als je ergens in gelooft, werkt dat ongetwijfeld voor jou!

    Wat betreft stenen: ik heb 1,5 jaar geleden 2 maanden lang stenen bij me gedragen, maar was steeds bang om ze te vergeten en als ik ze was vergeten, dan dacht ik 'je zult zien dat het deze maand niet lukt, omdat ik ze vandaag niet draag'. Terwijl ik er niet eens in geloofde, ik deed het voor mijn schoonmoeder, die ze aan me gegeven had! Mij leverde het dus meer stress en negatieve gedachten op, dan dat het iets voor me deed. Maar nogmaals: ik kan me heel goed voorstellen dat je er wel in gelooft!

    Lekker voor je dat jullie maandag een midweekje weggaan :)

    @ MI87: meisje, wat vreselijk schrikken voor je! En onbegrijpelijk dat je zoveel bloed verliest en dat je kindje toch stevig blijft zitten. Wat een sterk kind!!!

    @ FSK: Heel goed dat je wat ondersteuning zoekt. Ik heb er ook echt baat bij om af en toe met mijn therapeute te praten. Het is allemaal niet niks, waar we doorheen gaan!

    Hoe laat ben jij 2 mei aan de beurt? Ik om 15u! Ga met mijn moeder zodat mijn vriend niet weer een halve dag vrij hoeft te nemen. Er komen nog genoeg dagen aan dat we naar DD moeten. Al hoop ik dat het de eerste keer raak is natuurlijk :D

    Balen van je napijn, wat zei de tandarts?

    @ Bittersweet: wat fijn dat jullie bijna gaan starten! Het is zeker super spannend maar probeer inderdaad maar niet teveel te denken aan dat het de laatste keer is. Makkelijker gezegd dan gedaan natuurlijk, maar het lijkt me goed om je focus volledig op deze poging te houden. In het NU leven! Dit moet 'm gewoon gaan worden voor jullie! Ik duim heeeeeeeeeeeeel hard voor je :):):)

    Aan alle andere dames: zwaai!!

    Liefs, Miss
     
  10. Miss76

    Miss76 Bekend lid

    Jan 24, 2012
    797
    2
    16
    NULL
    Amsterdam
    Oh, haha.. vergeet ik helemaal over mezelf te vertellen!

    Ik ben vrijdag ongesteld geworden. Meteen Dusseldorf gebeld en op 2 mei hebben we de uitgangsecho en bespreken we ons behandelplan. I'm so excited! Het voelt echt alsof dit onze eerste echte kans gaat worden na 33 maanden proberen..

    Ik ben overigens ook alweer begonnen met stimuleren voor onze laatste (6e) IUI poging. Het leek ons handig om deze wachtmaand goed te benutten, want je weet maar nooit of de DHEA mijn systeem al een beetje heeft wakker geschud. Het zal je toch gebeuren dat je zwanger wordt van de allerlaatste poging voor de IVF :D

    Fijne dag allemaal!
     
  11. Jolanda1971

    Jolanda1971 Actief lid

    Jul 20, 2012
    458
    0
    16
    Female
    Adminstratie
    Zuiden van NL
    Pff..jij moet het ook niet makkelijk hebben, om je onregelmatige cyclus onder controle te houden, de juiste instructies te geven aan je lichaam en dan ook nog eens alles gelijk te zetten met die van de donor. Sta ik tegenwoordig toch wel (positief) van verbaasd (vindt ik), wat ze eigenlijk toch allemaal kunnen om ons toch te willen helpen.

    Eigenlijk doe ik niet zoveel extra. Ik moest gelijk met mijn donor aan de pil en zodra zij begint met stimuleren, moet ik (2 dagen van te voren) beginnen met clomid, meer hoefde ik niet te doen wat hormonen / medicijnen betreft. Moet wel nog een controle echo doen voor het bms rond die tijd.
    De dokter zei tijdens ons gesprek, dat het soms moeilijk is om 2 vrouwenlichamen (en daar legde die ook nog de nadruk op...vrouwen...hahahahaha) gelijk te krijgen, maar als het bij mij niet goed uit zou komen, dan konden ze de eitjes invriezen, zodat ik dan later bij een geschikt moment de behandeling kon verder zetten.
     
  12. Jolanda1971

    Jolanda1971 Actief lid

    Jul 20, 2012
    458
    0
    16
    Female
    Adminstratie
    Zuiden van NL
    Hoi Kniffel,
    Ik ben bang dat ik je daar niet echt een antwoord op kan geven.
    Ik heb helemaal geen gesprek gehad met een psycholoog.
    Bij ons is alles heel snel gegaan omdat onze donor al meerdere keren heeft gedoneerd en bekend is in het behandelend ziekenhuis.
    De dokter gaf ook aan tijdens ons gesprek met de donor, dat mensen die al meerdere malen ivf/icsi pogingen hebben gehad, al een heel traject hebben moeten doorstaan, dus wel weten waar ze aan toe zijn en mee bezig zijn.
    Als ik je verhaal zo lees, dan denk ik dat jullie na 14 juni toch vrij snel kunnen starten. Kwestie van kijken hoe jullie cyclussen ervoor staan en dan een behandelplan gaan opzetten, maar zeker weten doe ik dit ook niet. Misschien dat bittersweet je meer kan zeggen hierover ?
    Heel veel suc6 met jullie gesprekken. Ik merk dat hier op het forum niet zo veel over ECD wordt gesproken of als er iemand in een behandeling zit, dus als je vragen en/of opmerkingen hebt, dan stel ze maar, dan kijk ik wel in hoeverre ik antwoord heb.
     
  13. maybe3

    maybe3 Niet meer actief

    @natasja: hopelijk is de AD de oorzaak van je hoofdpijn en zal dat nu minder worden meid.. en fijn dat de Ibu werkt..

    @miss76: ik heb al verschillende "dieten" voor pcos en zwanger worden en dergelijke geprobeerd.. Maar daar viel ik helaas alleen maar veel en snel van af. En m,n BMI zit al op het randje dus vandaar dat we daar mee gestopt zijn. Verder heb ik inmiddels een halve winkel aan vitaminen en mineralen die ik beschouw als mijn dageijkse "cocktail" :D En ik ga voor jou heel heel hard duimen dat jullie laatste IUI raak gaat zijn meid..!!

    hier gebeurd momenteel niet zoveel.. het is nu wachten op m,n eisprong.. Heb van het EMC de mogelijkheid gehad mee te doen aan ee studie waarin ze gaan kijken wat na 6 maanden clomid het beste is om te doen. Ik kan dan uitgelood worden van 1 van onderstaande 4 behandelingen,

    - 6 maanden clomid
    - 6 maanden clomid + IUI
    - 6 maanden spuiten
    - 6 maanden spuiten + IUI

    Manlief en ik zijn er alleen nog niet overuit of we mee gaan doen op het moment dat het EMC toch echt nog steeds niet voor IVF of zelf al voor IUI wilt gaan (wel icm met spuiten) Wat zou jullie advies zijn? Ook omdat de intake in dusseldorf nog best ver weg is?!
     
  14. Miss76

    Miss76 Bekend lid

    Jan 24, 2012
    797
    2
    16
    NULL
    Amsterdam
    @ Maybe: haha, jij bent dus ook al een eigen drogisterij begonnen? ;). Een dieet volgen is in jouw geval dan inderdaad niet zo'n goed idee. Ach, als je maar gezond eet en leeft, toch?

    Wat betreft je intakegesprek: je hebt hopelijk al wel begrepen dat veel van ons naar voren zijn geschoven? Ik was op 24 juni aan de beurt (afspraak in februari gemaakt) maar toen ik 1 week later belde om te kijken of er al eerder een plekje vrij was gekomen (had met Irma afgesproken dat ik hier iedere week voor zou bellen) bleek er op 3 april al plek te zijn. Dat is 2 1/2 maand eerder! Gewoon proberen dus, er vallen altijd wel afspraken uit.

    Als ik je mag adviseren, zou ik met jouw AMH (hoe oud ben je?) direct beginnen met IUI. En liever ook zo snel mogelijk met IVF, als je eerder in Dusseldorf terecht kunt. Pas als je IVF doet, kun je zien of jouw eitjes uberhaupt nog te bevruchten zijn. Ik wou dat ik de tijd terug kon draaien en eerder met IVF was begonnen. Maar ja, dan had het VUmc me moeten vertellen dat ik zo weinig eitjes heb en dat hebben ze tot mijn grote frustratie niet gedaan :(

    Wat ik overigens niet snap, is dat je een lage eicelreserve hebt EN PCOS?! Ik dacht dat PCOS betekende dat je juist heel veel eitjes hebt iedere maand en dat je daardoor risico loopt op overstimulatie als je hormonen spuit?

    Succes met beslissen en ik duim voor je dat Dusseldorf ook voor jullie eerder een plekje vrij heeft! :)

    Wat betreft het EMC: er gaan veel slechte verhalen over dit ziekenhuis rond op dit forum. Ik weet niet zeker of daar de beste artsen rondlopen, zeker aangezien je geen 'standaard geval' bent. Ik wil je niet ongerust maken, maar het is me de laatste weken opgevallen dat veel dames daar erg ontevreden zijn. Ik weet niet meer op welk topic daar over geschreven werd. Was het hier dames, of misschien het ICSI in Dusseldorf topic?
     
  15. maybe3

    maybe3 Niet meer actief

    @miss76: Ja ik heb inderdaad een eigen drogist hihihi... Ik ben trouwens 25 jaar.. 26 april heb ik nog een gesprek met de FA in het EMC dan ga ik op advies dus vragen om de staf arts want ik wil gewoon IVF.. E als wij dat in Nederland kunnen krijgen zou het voor ons toch echt beter uitkomen. Mijn eitjes worden wel bevrucht alleen stoppen ze snel met delen en sterven dan alsnog af ( 2x MA en 7x VMK) Ik zal inderdaad als we terug zijn van ons midweekje weg nog een contact leggen met DD of er eerder plek is. En ja ik vond het dus ook heel erg raar en ik ben het ook nog steeds niet eens met PCOS.. Het is 1x voorgekomen dat er 14 eitjes in m,n linker eierstok zaten. En het stomme is is dat mijn ei elke maand rechts springt.. Heb de dominante follikel nog nooit links gezien op de echo..
     
  16. FSK

    FSK Bekend lid

    Jan 18, 2013
    507
    0
    0
    NULL
    NULL
    @Miss, wij zijn dan na jullie aan de beurt, om 15.30u. Dat is toevallig zeg!
    Wat betreft de tandarts, hij heeft gekeken, maar het zag er alsnog goed uit. Het zou kunnen zijn dat er een botsplintertje zit wat er nog uit moet, maar de kans is groter dat ik gewoon pech heb en langer pijnklachten hou. Als het na het weekend nog niet weg is, moet ik maandag weer bellen voor een nieuwe afspraak. Zo blijven we bezig.
     
  17. poppetje77

    poppetje77 Fanatiek lid

    Jul 11, 2012
    3,880
    330
    83
    Female
    ambtenaar
    regio rotterdam
    @miss76 ik heb in meer forums geschreven over mijn drama bij het EMC maar heb genoeg mede lotgenoten gelezen idd die dezelfde ervaringen hebben gehad..

    Maar ik moet ook zeggen dat een oud collega van mij daar met de eerste ICSI poging zwanger is geworden. Nu was er bij hen niets mis medisch gezien.. Het lukte gewoon niet :(

    Ze zijn alleen niet goed in gevallen die niet standaard zijn.
     
  18. Herfst80

    Herfst80 Lid

    Oct 4, 2011
    41
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hi meiden,

    Hoewel ik meestal niet reageer lees ik elke avond trouw mee. Ik merk dat het het prettiger voelt als ik "niet bezig ben" om wat meer afstand te houden, maar leef wel met alle dames mee, oud en nieuw dus volg jullie nog steeds.

    Ik kan het trouwens soms bijna niet meer volgen..;)

    Ik voel me dan ook vreselijk egoistisch dat ik nu wel reageer nu ik zelf een vraag heb. Voordat ik dat doe wil ik even reageren op het nieuws van MI87; meid wat spannend hoop zo dat je binnenkort zorgeloos kan genieten!
    En alle meiden die bijna gaan starten; ik wens jullie allemaal zo een succesvolle poging toe.
    En voor alle dames die even niks doen, in afwachting zijn , of net als ik in de meeleesmodus; ook jullie wens ik alle goeds toe.

    Morgen trouwens intake Dr S Dusseldorf, gezien mijn amh en slechte respons eerder maak ik me nav wat een andere dame (weet even niet meer wie) schreef toch wel zorgen of hij met ons "aan de slag" wil. En dit is toch wel echt het eindstation..maar goed...

    Mijn vraag; ben 6 dagen geleden begonnen met 50 mg DHEA (het "officiele spul" via Dr S via mijn eigen apotheek). Nu had ik afgelopen zondag en maandag miniscuul roze bloedverlies. Tevens heb ik pijnlijke borsten en wat lichte pijn in mijn onderbuik. Heb een aantal "theorieen" en vroeg me af of anderen een van deze ervaringen delen.

    * Las op een buitendlandse site dat DHEA voor spotting kan zorgen en pijnlijke borsten, ervaart iemand dit ook? Aan de andere kant; had slecht 3 pilletjes geslikt...misschien wel erg snel voor een bijwerking.
    * Had een cyste vorige cyclus die nog niet geheel weg was, ook de afgelopen twee weken wat pijn aan die kant gehad, wellicht is de cyste geknapt...maar lees tegenstrijdige berichten over wel of geen bloedverlies hierna.
    *De overgang zet door, hoewel geen opvliegers en nachtzweten, wie weet was dit een mini menstruatie heel vroeg in de cyclus. Had nl ook op dag 6 een donkerder gekleurde ovutest...dus teken dat alles verkort wordt.
    * Aan de andere kant, ovu testen bleven een streep geven (niet zo donker als controle streep trouwens).
    * En dan de laatste mogelijkheid; het kleine beetje roze bloedverlies zou precies rond mijn innestelingsdatum zijn...Hoewel ik er absoluut niet in geloof dat ik toch ook die ander kan zijn na 4 jaar..geeft het wel hoop en maak ik mezelf helemaal gek..zoals jullie begrijpen...

    Aan de andere kant ; het is gek; maar het is ook wel een fijn gevoel; tijdelijk in de veronderstelling zijn dat je heel heel heel heel misschien wel zwanger bent...

    Grtjs Herfst
     
  19. Natasja84

    Natasja84 Fanatiek lid

    Jun 8, 2012
    2,951
    0
    36
    Veluwe
    Correct me if I'm wrong maar wat ik begrepen heb is dat PCOS niets zegt over je eicelreserve. Ik heb me er toen een beetje over ingelezen omdat de HA in eerste instantie dacht dat dat de reden was waarom mijn cyclus uitbleef. PCOS zorgt er alleen voor dat er per cyclus heel veel eitjes tegelijk willen gaan rijpen waardoor er vaak geen een echt volledig kan rijpen. Vandaar dat er dan vaak geen eisprong komt en er van die ontzettend lange cyclussen ontstaan. Daarom denk ik dat het een erg vervelende combinatie is met een lage eicelreserve aangezien je reserve al laag is en je ook nog eens per cyclus heel veel eitjes verspeeld.
    Maar ik ben ook maar een leek natuurlijk ,dus misschien zeg ik nu wel hele rare dingen ;)
     
  20. Natasja84

    Natasja84 Fanatiek lid

    Jun 8, 2012
    2,951
    0
    36
    Veluwe
    Herfst: Niets egoïstisch aan hoor. Niet iedereen kan hier ook over dezelfde dingen meepraten. Ikzelf onderga op het moment ook helemaal geen behandelingen, geen intakes vaststaan en gebruik geen DHEA dus daar kan ik ook moeilijk over meepraten. Hier dus ook geen antwoord op je vragen hierover.
    Wel is dat gevoel heel herkenbaar dat je ergens toch hoopt dat het misschien een innestelingsbloeding is geweest. Je weet zelf eigenlijk ook wel dat die kans nihil is maar toch blijft die gedachte aan je knagen. Als je veel meeleest heb je misschien ook meegekregen dat ik een maand geleden ook een hele twijfelachtige menstruatie heb gehad (over 3 dagen een paar keer een beetje lichtbruin slijm bij afvegen en 1x slijm met een paar rode stipjes erin) Dit was ook precies 2 weken nadat ik dacht een eisprong te hebben. Realistisch gezien wist ik wel dat het waarschijnlijk een mislukte eisprong is geweest of in ieder geval een poging tot. Maar ook bij mij begon toen diezelfde gedachte te knagen. Vooral ook omdat ik dit nog nooit eerder heb gehad zonder echt ongesteld te worden, ook niet in die 11,5 maand dat ik geen cyclus heb gehad. Ik heb toen een paar dagen later voor de zekerheid een test gedaan maar deze was natuurlijk negatief. Ik heb het toen losgelaten maar het stomme is dat die gedachte nu ineens toch weer op begint te spelen omdat ik vanaf toen ineens de hoofdpijn en het lichte/duizelige gevoel in mijn hoofd is begonnen, waarvan ik sinds gisteren weet dat dit waarschijnlijk met een te lage bloeddruk te maken heeft. Dit heb ik nooit eerder gehad. Nu heb ik dus gisteren ergens gelezen dat dit ook van een zwangerschap kan komen en dan beginnen die radartjes ineens weer volop te draaien. Ik weet ook wel dat dat echt nergens op slaat, ik heb immers toen al negatief getest maar het is dat stomme stemmetje in je hoofd he ;)
    Ik denk dat ookal doe je je best om geen valse hoop te creëren, je toch altijd ergens een vleugje hoop blijft houden...!!
     

Share This Page