Ik heb samen met mijn klasgenoot een stage opdracht gekregen.. Een groep van ongeveer 30/35 kinderen bezighouden voor 3 uurtjes tussen het avondeten door. Helaas kan mijn klasgenoot niet komen dus ik moet het alleen gaan doen.. Tijdens onze studierichting hebben we nog niet echt dingen geleerd over hoe kinderen bezig te houden/activiteiten verzinnen enzo (doe maatschappelijk dienstverlening) dus vraag jullie hulp wamt ik kom er echt niet uit!! Hoe moet ik de kinderen gaan vermaken?! In principe sta ik er alleen voor maar ik zou het leuk vinden om de ouders erbij te betrekken. De leeftijd van de kinderen zit tussen de 4 en 8 jaar..
Tussen het eten door?! Bedoel je 'smuddags, of tijdens het eten? Wat is de lokatie? Ben je entertainment, moet het leerzaam zijn, blijven de ouders? De opdracht is me nog wat vaag .
waarom kan je klas genoot niet? andere dag plannen zodat je klas- genoot wel kan, 1 persoon op 35 (onbekende kinderen) lijkt mij vrij heftig hoor.
Ik snap de opdracht ook niet helemaal. - op welke tijden zit je met de kinderen (tussen het avondeten door begrijp ik niet); - op welke locatie? - mag je daar weg? - is het de bedoeling dat je als oppas/ entertaimentteam optreedt, of zijn de ouders ook bij en doen ze mee? - kennen de kinderen elkaar wel?
Tussen het avondeten door, begrijp ik ook niet helemaal. Je kunt vanalles bedenken, knutselen, speurtocht, koken/bakken. Als je ouders er bij betrekt zou je voor een speurtocht met opdrachten kunnen gaan, dan kan je klasgenoot in élk geval bij de voorbereiding voor 200% meehelpen. Maar het lijkt me geen 'vrijblijvende opdracht', waarom kan ze niet dan?
Het lijkt me raar als je alleen staat op zoveel kids als stagiaire. Je moet dan toch eigenlijk boventallig zijn? Kids in de leeftijd van 4-8 zijn erg verschillend. Je kan ze niet 3 uur entertainen, want daar zullen ze geen zin in hebben. Hopelijk is er speelgoed en papier/ stiften en andere knutselspullen. Je kan nog aan blindemannetje denken en hopelijk kan je daar nog buitenspelen. Je moet ff internet doorspitten. Ik zou iig doorgeven dat je niet alleen hoort te staan.
Als het om avondeten gaat misschien samen zorgen hiervoor? Ieder een taakje? Pizzabodems kant en klaar versieren. Eigen toetje maken? De tafel mooindekken, eigen placemat maken etc. Met zijn alleen een laken wat op de grond ligt schilderen? Verstoppertje? Liedjes zingen is ook leuk? Speurtocht ? Ik vind het nog al wat alleen op zo veel kinderen. Ik zou dat niet doen en toch een dag plannen als je klasgenoot ook kan. Zij moet de opdracht toch ook doen?
Zal het even duidelijker uitleggen. Het is een soort kinder restaurant (word gewoon in een buurthuis gedaan) waar kinderen hun ouders mee uit eten mogen nemen. De kinderen kennen elkaar allemaal. Tussen de 3 gangen door zijn de kinderen hartstikke druk en luisteren ze totaal niet (en de ouders zeggen ook nooit iets ervan..) dus ik heb de opdracht gekregen om een activiteit te verzinnen om de kinderen bezig te houden tussen de drie gangen door. Heb 1 lange tafel tot me beschikking en het moet helaas vandaag. Ik zei ook al dat ik het graag op een andere dag wilde maar mijn stagebegeleider vond dat als het zwaar was dat ik dan maar een activiteit moest bedenken waar de ouders ook in betrokken worden... O en de tijden zijn van 5 uur tot 8 uur Hoop dat het nu wat duidelijker is!
Simpele kleurplaat placemats met de plaatjes van ingrediënten van de gerechten die er geserveerd worden? Om te kleuren en met simpele vragen over de diverse menu's/gangen die er geserveerd worden? De vragen dan voornamelijk voor de oudere kinderen in de groep. Ouders kunnen prima mee helpen om de vragen te beantwoorden of om uitleg te geven nadat hun kind de vraag heeft beantwoord.
Ja kleurplaten dacht ik ook al aan maar dat hebben ze blijkbaar elke week al en het houdt ze niet rustig..
Het moet vandaag? Is dat niet wat laat om dan nog alles uit te werken in je eentje? Wat kinderen wel leuk vinden is rollen spellen, zoals poppenkast, maar misschien is dat voor zo'n korte termijn iets te hoog gegrepen. Kun je met de kinderen naar buiten, is er een speeltuin bij dat buurthuis? Wel lastig lijkt me om alle kinderen te entertainen in je eentje, aangezien het leeftijdsverschil wel groot is tussen 4 en 8 jaar. Wens je veel succes!
Waarom laat je de kinderen niet helpen, je verdeeld ze dan in groepen, de ene groep legt overal de messen en vorken neer, de andere groep pakt de borden etc etc. Laat hun de gastvrouw/gastheer zijn ofzo. Zet een kleine tafel neer met kleurplaten en kleurtjes voor de gene die wel willen kleuren.
In je eentje een activiteit voor zo´n grote groep kinderen bedenken is 1, maar voor vanavond voorbereiden. Good luck! Ik vind het erg veel gevraagd, wat is de reden dat jouw mede-stagiaire niet kan? Wat versta jij (of je stagebegeleider) onder rustig houden? Een grote groep kinderen kan je m.i. niet rustig houden en 1 activiteit doen is niet te organiseren met 1 begeleider. De ouders betrekken behoeft nog veel meer organisatietalent. Maar nu wat tips voor je: - een kleine, simpele activiteit aan tafel. Tussen iedere gang een andere activiteit. Ik zou de activiteiten in een thema doen. Dus bijv. Lente: Een tak versieren, bloemen knippen, een slinger maken. - heb je een buitenruimte ter beschikking? Dan 2 vakken maken met JA en NEE en dan vragen laten beantwoorden (kids laten rennen naar het goede vak). Geen kinderen laten afvallen, want juist dat groepje zal gaan lopen vervelen als ze lang moeten wachten. - een gek dansje aanleren. - puzzelboekje maken met 3 verschillende opdrachten. Bijv. woordzoeker, 5 verschillen zoeken etc. Wat ik zou zeggen tegen de ouders voordat je iedere activiteit begint dat je het fijn zou vinden als de ouders hun eigen kind begeleiden omdat jij maar in je eentje bent. Dat jij er bent om het grotere geheel in goede banen te leiden. Succes! Ik ben benieuwd hoe het zal gaan.
@ kirst ja erg laat. Me klasgenoot zou de activiteit verzinnen maar had dat niet gedaan en vertelde mij dat gisteren toen ik ernaar vroeg. @ kippiekip, om 5 uur komen de kinderen binnen en dan zijn alle tafels al gedekt.. Anders was dat ook inderdaad een oplossing geweest. Ik heb net even snel verzonnen om kroontjes te gaan knippen en die te gaan inkleuren voor koninginnedag. Hopelijk gaan ze het leuk vinden! In iedergeval bedankt voor het meedenken!
@ koon bedankt voor je tips! Ga ik onthouden voor vanavond en de activiteiten voor een eventuele volende keer!
Ok, dat is niet fijn! Zou haar daar wel op aanspreken, want dat kan niet (tenzij ze wel een hele goede reden had). Idd iets van knutselen is wel een goed idee en misschien ook kinderen zelf dingen laten bedenken, kinderen zijn creatief dus maak daar gebruik van!
Maar ik neem aan dat de opdracht eerder bekend was dan dat het familielid opgenomen is. Wel heel vervelend natuurlijk.