Iets te weten gekomen over iemand op t werk

Discussie in 'De lounge' gestart door MadeInNL, 11 apr 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MadeInNL

    MadeInNL Lid

    17 sep 2008
    9
    0
    0
    Ik plaats dit verhaal even onder een andere naam, omdat als ik herkend word, niet gelijk de rest van mijn topics vindbaar is.

    Sindskort (echt pas heel kort) heb ik een nieuwe collega die mij (en een paar andere collega's) is opgevallen. Ik werk op een vrij grote afdeling waar continue nieuwe collega's komen en weer gaan. Groot verloop van medewerkers, zeg maar.
    Het is nogal een popi jopi, omhooggevallen figuur. Dat straalt ie uit. Loopt rond op een aanwezige manier, m.i. om interessant te doen cq. gezien te worden door collega's. Terwijl andere nieuwe collega's altijd een wat meer bescheiden houding hebben. Niet gelijk al 'zie mij nou' uit willen stralen.

    Ik kwam onlangs achter zijn naam en die is toch wel wat je zegt vrij uniek. Geen Kees de Vries ofzo. Op een of andere manier dacht ik vanavond ik Google die gast gewoon. Even kijken wat voor een typ dat is, misschien heeft ie facebook.

    Maar de Google zoekresultaten waren verbijsterend. Eerste pagina zoekresultaten gelijk al internet o plichting. :$ Leeftijd die genoemd wordt komt wel overeen met wat ik hem zelf zou schatten. Mijn gevoel zegt gewoon 1 + 1 =2

    Hij is in een consumenten tv programma van tros geweest waarin zijn gedupeerden hun verhaal vertellen. Jullie kennen t programma wel, maar ik zet de titel hier bewust niet neer. De uitzending kan ik helaas niet meer terug kijken.

    Verder zou hij eind vorig jaar nog opgepakt zijn geweest.

    En nu... (als hij t is, maar daar ben ik 95% zeker van) dan zit hij bij ons als kat op t spek. In mijn werk beschik ik nl. over zeer veel persoonlijke gegevens van onze klanten. Volledige NAW-gegevens, geboortedata en rekeningnummers zijn beschikbaar (ook voor hem inzichtelijk).

    Alleen nu ik dit allemaal weet zit ik met een megadilemma... wat moet ik doen? Ja 't vertellen zou 't slimst zijn, maar ik kom toch als een of ander sick figuur over die zomaar collega's gaat zitten Google-en.

    Ik weet dat om in vaste dienst te komen iemand een verklaring van goed gedrag moet overleggen, maar zolang iemand niet in dienst is wordt daar helemaal niet naar gevraagd (echt heel raar als je t mij vraagt). Ik denk dat hij op geen enkele wijze gescreend is.
     
  2. Kletskoek

    Kletskoek VIP lid

    7 jan 2013
    5.719
    477
    83
    Tegenwoordig wordt toch veel gebruik gemaakt van Google door werkgevers? Hebben ze dat niet gedaan dan. Zeker gezien de informatie waar jullie over beschikken.
     
  3. evi83

    evi83 Fanatiek lid

    10 apr 2011
    2.748
    0
    0
    NULL
    NULL
    Zoals je al zegt, 1+1=2
    Doe desnoods een uitdraai van de google resultaten anoniem in de bus.
    Dan heb je in ieder geval eraan gedaan wat je kunt.
    Of een anonieme tip naar dat programma
     
  4. cherie

    cherie VIP lid

    18 okt 2009
    5.757
    0
    36
    Ik zou niet zeggen dat je hem zomaar gegoogled hebt.
    als er een vertrouwenspersoon is dan zou ik daar naar toe gaan en aangeven dat je dit nooit doet. maar dat je gewoon een raar gevoel bij hem had en zo bent gaan googlen en dat je het niet zeker weet maar dat je denkt dat dit hem is.
     
  5. MamaR

    MamaR Fanatiek lid

    4 jul 2010
    3.420
    17
    38
    Ik zou toch je vermoedens, naar je leidinggevende toe, uitspreken. Al zeg je alleen maar dat hij/zij zijn naam eens moet Googlen. Je kunt, bij vragen, toch gewoon uitleggen dat je nieuwsgierig naar hem was. Wij doen dat op het werk ook altijd met sollicitaties enzo.
     
  6. MadeInNL

    MadeInNL Lid

    17 sep 2008
    9
    0
    0
    Hij is extern geworven. Ze nemen alles wat door de eigen assessment komt aan. Verder wordt er niet gekeken volgens mij.
     
  7. Olifantje

    Olifantje Fanatiek lid

    25 sep 2008
    3.327
    298
    83
    Maar.. mensen kunnen ook veranderen toch? De dingen die je gevonden hebt, is dit jaren geleden gebeurt?

    *edit: ik lees iets over eind vorig jaar.. eind 2012 dus?*
     
  8. Romy1979

    Romy1979 Niet meer actief

    Lastig, maar ik neig om te zeggen melden.

    Aan de andere kant: wat als iemand een nieuwe start wil maken en nu al bezig is met terug betalen bijvoorbeeld. Je weet maar nooit...
     
  9. Pluis81

    Pluis81 VIP lid

    16 mrt 2010
    6.445
    2
    0
    Pedagogisch werker
    Brabant jonguh!!
    Wat ik me afvraag.. Als deze man binnen jullie bedrijf verkeerde intenties heeft,zou hij dan echt zo dom zijn om onder dezelfde naam door te gaan met deze praktijken? Als het echt zo'n enorme oplichter is,zorgt hij ervoor dat hij volledig gedekt is..toch?
     
  10. Amare

    Amare Niet meer actief

    Kun je niet aangeven dat je hem herkende van de televisie uitzending?
     
  11. MadeInNL

    MadeInNL Lid

    17 sep 2008
    9
    0
    0
    Eind 2012 idd. Dat is dus een maand of 4 geleden dat ie weer opgepakt is.

    Uit de vele dingen die op internet zijn te vinden is gebleken dat ie al meerdere keren beloofd heeft zijn leven te beteren en gedupeerden terug te betalen maar dat ie dat tot op de dag van vandaag nog niet gedaan heeft.

    Zodra t te heet wordt onder z'n voeten verdwijnt ie spoorloos om elders weer op te duiken.
     
  12. Berte

    Berte VIP lid

    24 feb 2011
    7.036
    3.854
    113
    Vrouw
    Thuis
    Ik zou het melden, desnoods via een vertrouwenspersoon. Dan weet straks niemand dat de informatie van jou vandaan kwam.

    Overigens, ik denk dat je er wel rekening mee moet houden dat de politie ook een onderzoek zal opstarten en daar zou je weleens ook informatie kunnen moeten gaan verschaffen.
     
  13. MadeInNL

    MadeInNL Lid

    17 sep 2008
    9
    0
    0
    Zou je denken, maar op internet blijft ie ook gewoon onder z'n eigen naam doorgaan. Of hij gebruikt z'n tweede naam. Maar altijd zelfde achternaam.

    Nee, want ik kan die specifieke uitzending niet terugzien. En wát als (de kans is bizar klein gezien de overeenkomsten ook gezien zijn specifieke hobby naast o plichten, maar niet uitsluitbaar) hij het tóch niet is? Dan ben ik straks degene met een probleem.
     
  14. MadeInNL

    MadeInNL Lid

    17 sep 2008
    9
    0
    0
    Oke, morgen dan maar eens uitzoeken wie die vertrouwenspersoon is. Ik heb nl. echt geen flauw idee.

    Ik zou niet weten welke informatie ik politie zou moeten verschaffen. Politie ziet me aankomen met ik heb gegoogled en ik dacht he dat is die gast van t werk?
    Als hij nu bezig is met plannen te smeden of gegevens van klanten te verzamelen om daar mee aan de weer te gaan dan kan ik dit niet zien nog aantonen.
    Feit is wel dat hij er direct bij kan.

    Om maar even mn fantasie erop los te laten hij zou bijvoorbeeld op naam van een van onze klanten bij webshops kunnen bestellen en vervolgens daar voor de deur wachten en pakketje in ontvangst nemen. Vervolgens krijgt die klant de rekening voor iets wat hij niet besteld nog ontvangen heeft.
     
  15. mamatje77

    mamatje77 Fanatiek lid

    14 aug 2008
    3.050
    1
    0
    Het is toevallig niet een zoon van een bekende nederlandse zangeres??
     
  16. mamavanmeisje

    mamavanmeisje Fanatiek lid

    17 jan 2010
    3.076
    0
    0
    Ik zou het uitprinten en anoniem bij de baas in het postvakje leggen.
     
  17. MadeInNL

    MadeInNL Lid

    17 sep 2008
    9
    0
    0
    Nee. Geen bekende ouders voorzover ik gevonden heb. Hij is zelf wel berucht. :)
     
  18. nijntje1983

    nijntje1983 Fanatiek lid

    21 nov 2012
    1.192
    0
    0
    vlakbij assen
    waarom zou jij een probleem hebben. Je kunt toch gewoon aangeven dat je de naam ergens bekend van voorkwam? En dat je toen ff bent gaan googlen. Ik vind daar eerlijk gezegd niks raar aan. Ik vind het erger dat het bedrijf waar jij werkt dat dus blijkbaar niet doet.
    Ze hoeven hem niet meteen op kantoor te roepen, maar ze kunnen wel een verklaring van goed gedrag vragen/opvragen. En dan komen ze er snel genoeg achter toch.
     
  19. MadeInNL

    MadeInNL Lid

    17 sep 2008
    9
    0
    0
    Ja, misschien ben ik ook wel bang om niks. Maar ik wil ook niet iemand vals beschuldigen, al denk ik dat ik t echt bij t juiste eind heb.
     
  20. Pluutje

    Pluutje Fanatiek lid

    3 jun 2010
    1.059
    0
    36
    NULL
    NULL
    Ik zou niet weten waarom je, in de situatie zoals jij die hier beschrijft, als sick figuur gezien wordt die zomaar collega's gaat zitten te googlen?
    Je hebt niet zomaar een collega gegoogled. Je hebt een nieuwe collega gegoogled die 'je op viel' door zijn gedrag dat in jouw ogen afwijkt van wat je van een nieuwe collega verwacht. Zijn gedrag was voor jou de aanleiding om eens op internet te kijken. Als ik jou stukje lees, maak ik daar helemaal niet uit op dat je standaard al je nieuwe collega's googled, maar hem wel omdat hij bepaalde bedenkingen bij jou op roept. En nu zijn jouw bedenkingen (niet pluis gevoel) zijn alleen maar toegenomen/ bevestigd door wat je aan gegevens bent tegen gekomen op het internet.


    Het lastige is altijd, als je gaat graven en je vind wat: hoe ga je daar mee om. De gegevens die jij hebt gevonden zijn publiekelijk, dus op legale wijze verkregen. Ik kan jouw situatie lastig inschatten, maar uitgaande van mijn eigen werksituatie zou ik, denk ik, de persoon in kwestie zelf confronteren met hetgeen ik gevonden heb, met uitleg waarom ik hem heb gegoogled. Of anders, zonder oordeel, de gevonden gegevens bij mijn leidinggevende neerleggen. Laat degene die voor hem verantwoordelijk is maar uitzoeken in hoeverre de info die jij gevonden hebt betrekking heeft op je nieuwe collega en wat daarvan de consequenties zijn voor zijn werk.
    Maar redenerend vanuit mijn situatie zou ik niet weten waarom jij dit stiekum of anoniem zou moeten doen.

    Succes, kan mij voorstellen dat dit best een lastige situatie is.
     

Deel Deze Pagina