Iets te weten gekomen over iemand op t werk

Discussion in 'De lounge' started by MadeInNL, Apr 11, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Bri

    Bri Niet meer actief


    Het is niet zo makkelijk om onder een valse naam aan het werk te gaan. Als je ergens gaat werken moet je een kopie van je identiteitsbewijs aan je werkgever geven, staat ook je BSN op. Is niet zo eenvoudig om dat allemaal te vervalsen...


    TS: je weet niet of hij het is, je weet niet of hij zijn leven aan het beteren is. Het is niet aan jou om hem te veroordelen. Wat ik zou doen, is een gesprek aangaan met degene in jullie bedrijf die verantwoordelijk is voor zijn aanname (leidinggevende, denk ik), en daar aangeven wat je over (waarschijnlijk) hem hebt gevonden. Het is dan aan die verantwoordelijke om er iets mee te doen, niet aan jou. Niet met andere collega's bespreken, voor je het weet ben je iemand zwart aan het maken terwijl het verhaal net een beetje anders in elkaar zit dan het nu lijkt.
    En dan mag het een les zijn voor degene die mensen aanneemt, dat hij wat meer de achtergrond van kandidaten moet controleren.


    Kandidaten googlen wordt enorm veel gedaan, maar is wel een grijs gebied. Het is niet netjes om het te doen, en je moet het als bedrijf in elk geval melden aan kandidaten dat je het doet. En het bedrijf zou de resultaten ook even moeten voorleggen aan de kandidaat, om na te vragen of dit echt over hem gaat. Hoe ongebruikelijk een naam ook mag zijn, er kunnen er altijd meer van rondlopen. Beetje lullig als je wordt verward met een oplichter terwijl je zelf zo eerlijk bent als wat.
     
  2. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    Jan 13, 2007
    16,251
    790
    113
    tilburg
    Zou tussen neus en lippen zeggen, hij komt me zo bekent voor, heeft hij iets op tv gedaan ofzo. Zal is Google want wordt nu wel nieuwgierig :)
     
  3. LieseLeentje

    LieseLeentje VIP lid

    Sep 18, 2008
    5,406
    138
    63
    Female
    Ik denk dat ik dit zou melden aan de leidinggevende.

    Raar dat iemand met zulke vertrouwelijke informatie werkt en helemaal niet gescreened wordt.

    Bij mijn man op het werk moeten zelfs de uitzendkrachten 2 verklaringen overhandigen.
     
  4. rosa08

    rosa08 Niet meer actief

    Misschien is deze baan een nieuwe start voor hem
     
  5. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Hoezo een grijs gebied? Alles wat je vindt staat openbaar.
     
  6. Bri

    Bri Niet meer actief

    Er zijn gedragscodes voor HRM m.b.t. sollicitanten. Informatie over iemand zoeken op Internet wordt in de meeste van die codes afgekeurd.
    Waarom? Omdat iedereen dingen over jou op Internet kan schrijven, omdat jij geen mogelijkheid hebt om informatie van Internet af te halen of onvindbaar te maken, omdat je een naamgenoot kunt hebben die bizarre dingen doet. Dat lijken mij wel genoeg redenen waarom je er zéér terughoudend mee moet zijn.
     
  7. MadeInNL

    MadeInNL Lid

    Sep 17, 2008
    9
    0
    0
    Update:
    Ik ben vanochtend in mn pauze op zijn leidinggevende afgestapt met verzoek tot direct gesprek onder 4 ogen.
    Ik heb eerst gevraagd of nieuwe medewerkers wel gescreend worden of ze wel betrouwbaar zijn. En toen heb ik gewoon 't verhaal eruit gegooid wat ik gevonden heb. De dingen benoemd die mij opgevallen zijn en de overeenkomsten tussen de persoon op internet en hem. Die overeenkomsten werden bevestigd in 't gesprek.

    Mijn melding is positief ontvangen (zij t wel dat leidinggevende er zichtbaar van schrok) en het zou uitgezocht worden en nagegaan worden of er iets aan gedaan moest worden.

    Na afloop van mn werk ben ik nog even naar de leidinggevende toegegaan. Zonder dat ik 't door heb gehad is hij nog binnen een uur na afloop van 't gesprek op staande voet ontslagen. Hij heeft zelf toegegeven dat hij idd problemen van dien aard had.

    Al met al viel 't best wel mee. Sterker nog ze waren blij dat ik 't gelijk gemeld heb en niet ermee ben blijven rondlopen.
     
  8. Smile

    Smile Fanatiek lid

    Sep 11, 2008
    4,358
    0
    0
    Top meid. Ik zeg: goed gedaan, goed gehandeld!!!
     
  9. cakeje34

    cakeje34 Actief lid

    Nov 7, 2012
    237
    0
    0
    pfff goed dat je het gemeld heb zeg, een vriendinnetje van mij is nu ook vollop aan het rechten omdat die l*l van een vent( nou ja jochie eigenlijk nog maar) haar ook heeft opgelicht, en niet zo;n beetje ook. zij heeft ook verhaal gedaan over hem op tv, dus het zou goed kunnen dat het over dezelfde gaat, hij was namelijk ook zo'n patser bah!
     
  10. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

  11. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    May 29, 2008
    20,418
    3,298
    113
    Goed gedaan hoor!
     
  12. Zomerbries

    Zomerbries Fanatiek lid

    Sep 20, 2008
    3,539
    0
    36
    Goed opgelost!
     
  13. SyrianBeauty

    SyrianBeauty Fanatiek lid

    Nov 28, 2007
    2,362
    0
    36
    Female
    Huisvrouw/Mama Zijn!
    Omgeving Rotterdam
    Edit:

    Zag dat je al wat hebt gedaan :) goed gedaan hoor. Jammer dat hij misschien een goede start maakte maar voor de gedupeerden is het erger ;)
     
  14. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,834
    19,172
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Goed gedaan. Een baas heeft wel recht om dit soort dingen te weten, zeker als je zo rechtstreeks met andere mensen en hun gegevens in aanraking komt.
     
  15. Smnee

    Smnee Niet meer actief

    Goed gedaan!
     
  16. evi83

    evi83 Fanatiek lid

    Apr 10, 2011
    2,748
    0
    0
    NULL
    NULL
    Gelukkig maar!
     
  17. pardoes

    pardoes VIP lid

    Apr 15, 2009
    7,675
    1,433
    113
    Erg oplettend van je goed gedaan!!
     
  18. Zus

    Zus Fanatiek lid

    Jun 25, 2008
    1,081
    0
    0
    Goed gedaan en fijn dat je werkgever het meteen serieus genomen heeft.
     
  19. Jeniyah

    Jeniyah Niet meer actief

    ZO heb t allemaal gelezen... knap gereageerd hoor!!

    Echt heel dapper ook...
     
  20. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    Aug 29, 2010
    12,876
    25
    38
    Rotterdam
    Goed van je!!
     

Share This Page