Hoe doen jullie dat? Speelgoed en andere rommel.

Discussie in 'De lounge' gestart door Partyrocker, 17 apr 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Na anderhalf jaar ga ik merken dat we toch wel een licht ruimtegebrek gaan krijgen als het gaat om babyspullen & speelgoed.


    Welk speelgoed gooien van jullie kinderen weg en wat bewaar je? Het voelt zo fout om ZIJN speelgoed weg te gooien, maar de niet complete setjes of kapotte speeltjes ga ik niet bewaren. Dat neemt te veel ruimte in.
    Zelfde voor de knuffels. Ik kom er in om. ;) maar wat moet ik er mee?

    Zelfde voor de babyspullen.
    Het liefst bewaar ik alles, maar van sommige dingen weet ik dat ik ze alleen maar ga opbergen en er niks mee doe omdat ze of vies of kapot zijn. :(

    Hoe doen jullie dat?
     
  2. lin80

    lin80 Fanatiek lid

    7 apr 2008
    2.798
    1
    0
    Ik wil zelf ook het liefst zoveel mogelijk bewaren, maar doe het toch niet. 2x per jaar ga ik drastisch door al het speelgoed, alles wat kapot is gaat per direct weg. Speelgoed waarvan ik denk het niet meer te gebruiken maar wat nog wel goed is gaat naar iemand die het goed kan gebruiken of wordt verkocht. Op zulke dagen ga ik er echt voor en probeer dat zoveel mogelijk "mijn gevoel" uit te schakelen en maar gewoon te doen.
     
  3. Leona

    Leona Fanatiek lid

    30 mei 2012
    1.195
    0
    0
    Ik heb eigenlijk van de kinderen alleen de eerste dingen bewaard
    Eerste romper, eerste setje kleding, eerste échte schoenen, eerste fiep, en hun lievelingsknuffel. En voor mijn dochter de jurk die ze droeg toen wij trouwden.

    Veel andere knuffels en babyspeelgoed staan op zolder voor ons derde kindje, en daarna gaat alles gewoon weg. Ik kan alles wel blijven bewaren maar dan heb ik mijn eigen ToysXL op zolder.

    Eens in de zoveel tijd kost het me een paar avonden om alles uit te zoeken, en dat wat niet meer compleet is, vies is, of kapot is gooi ik gewoon weg. Mits het een van bovenstaande is (dus de eerste dingen)
     
  4. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    alleen de dingen met emotionele waarde bewaar ik zoals favo voorleesboekje, eerste schoentjes, eerste knuffel, eerste kleertjes, etc.. maar ik ga echt niet al het speelgoed bewaren, zit voor mij niet echt een emotionele lading aan

    heb bijv 3 dozen met daarin geboortekaartjes, doopsel, doopkleedje, schoentjes, kleertjes, knuffel, boekjes, redressiehelm die hij ooit had, tekeningen, etc.. maar de rest geef of doe ik weg
     
  5. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ik bewaar het meeste wel. Omdat we niet weten of er nog een derde komt, ga ik nu geen babyspullen en speelgoed weggooien, beetje zonde als ik het dan straks opnieuw zou moeten kopen. Kleding die kapot is of met vieze vlekken gaat wel weg. Speelgoed doe ik weg als het kapot is of als ik het niet leuk meer vind (heel veel knuffels zijn al bij de kringloop beland, vind dat van die vieze stofnesten waar je niks mee kan). We hebben gelukkig niet overdreven veel speelgoed, vind ik ook nergens voor nodig, dus op zolder staan 2 opbergboxen met (baby)speelgoed geloof ik en de rest wordt gewoon gebruikt.

    Voor allebei de meiden houd ik dingen met een emotionele betekenis, zoals eerste pakje, mutsje, eerste schoentjes allemaal wel apart.
     
  6. Chaii

    Chaii Niet meer actief

    Ik zorg dat tijdens feest en verjaardagen maar 1 duur ding word gekocht. Iets van waarde, waarmee ze waarschijnlijk veel zal spelen en de rest is gewoon de ergste goedkoopste bende en gooi ik gewoon weg zodra ze erniet naar omkijkt.
     
  7. p1982

    p1982 Niet meer actief

    hier controleren we t regelmatig allemaal.wat kapot is weg ermee.waar jongste te oud voor is in doos rommelmarkt of marktplaats en spul oudstevbewaren we voor jongste

    met kleding net zo weg ermre als jongstte tvniet meervpast
     
  8. Romy1979

    Romy1979 Niet meer actief

    Kleertjes die ik eigenlijk toch niet zo leuk vind geef ik weg.
    En speelgoed wat kapot is gooi ik gelijk weg, maar eerlijk gezegd is dit nog amper voorgekomen.

    De rest bewaren we op zolder. Mocht er nog een tweede komen dan wordt het opnieuw gebruikt.
    Daarna zal ik het weggeven.
     
  9. vlavlip83

    vlavlip83 Bekend lid

    31 jul 2010
    795
    13
    18
    Gouda
    weggooien zoizo niet!!!
    Hier gaat het naar een vriendin van mij die het hard kan gebruiken.
    Als haar kleine er weer klaar mee is komt het vanzelf terug, en dan kijk ik wel of er hier nog ene kindje komt, of dat iemand anders het nodig heeft...
     
  10. Kaatje85

    Kaatje85 VIP lid

    14 jul 2006
    35.431
    47
    48
    Vrouw
    Zuid-Holland
    Levi zijn babyspeelgoed heb ik op zolder bewaard voor Elin. Waar Elin niets meer mee doet geef ik weg of breng ik naar de kringloop.Goede duurdere dingen gaan op mp.

    Kapot speelgoed gaat sowieso gelijk de prullenbak in.
    2x per jaar is hier een kledingbeurs. Speelgoed of boeken waar ze te groot voor zijn lever ik daar in. Hou je er zelf ook nog wat aan over.
     
  11. Chiggy

    Chiggy VIP lid

    29 aug 2010
    12.876
    25
    38
    Rotterdam
    Oh daar ben ik heel makkelijk in.. Alles wat gaar of kapot is gooi ik weg. Alles waar hij niet meer mee speelt en nog goed is verkoop ik via MP of geef ik weg.
     
  12. NooNoo

    NooNoo VIP lid

    18 jul 2010
    5.422
    1
    0
    Op zolder staat een grote curverbox waar ik alle emotionele dingen in bewaar; 1e pakje, 1e paar slofjes/schoentjes, eerste winterjasje (zo koddig ;)).
    Met speelgoed ben ik makkelijker. Sowieso staat er een deel boven, zo nu en dan wissel ik dat af. Wat kapot is gaat gelijk weg, wat ze niet interessant vindt gaat in eerste instantie naar de zolder. Als ze het dan na een tijdje nog steeds niet leuk vindt dan geef of gooi ik het weg (afhankelijk van de staat enzo).
    Knuffels heeft ze niet zoveel, boeit haar ook niet zo. Wat ze heeft staat op haar kamer (een stuk of 6), allemaal in het rek, samen met wat leesboekjes.

    Nu ik er zo over nadenk hebben we helemaal niet zoveel speelgoed eigenlijk, ik ben daar wel blij om ook. Maar ja... als ik mijn moeder d'r gang laat gaan, staat in no-time het hele huis vol speelgoed.. en weet het arme kind niet waar ze beginnen moet ;) (en krijgt arme mama kortsluiting in d'r hoofd)
     
  13. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    We hebben alle babyspullen nog (zie ticker) maar stelregels hier:
    - kapot of imcompleet: weg
    - vies? Wassen en lukt dat niet: weg.
    - beneden vol? Dan moet het naar boven (voldoende opbergruimte)

    Kleding uitgegroeid?
    Goed (merk) spul: in opbergbakken
    Vies, versleten, verwassen: vuilnis
    Geen merk, spijtaankoop etc: zak van Max
    "Eerste keer" kleding (kerst, geboorte, verjaardag) allemaal bewaren

    Het enige wat hier nooit weg zal gaan zijn boeken
     
  14. Partyrocker

    Partyrocker Niet meer actief

    Gefeliciteerd!

    Ja de echte babyspullen bewaren we ook. Het kamertje, kleertjes dat soort dingen.

    Maar zoals ik al zei begint onze bergruimte flink vol te raken en er MOETEN gewoon dingen weg. :(.
    Dus ben maar bezig met te selecteren wat er vies, incompleet of kapot is.
    Maar het is zo moeilijk.
    Voor mij zit aan alles sentimentele waarde.
    Stom heh?
     
  15. heleentje80

    heleentje80 Fanatiek lid

    30 dec 2006
    2.296
    28
    48
    Gent
    heb het ook dat gevoel,

    maar hier smeekt de school gewoon om oud speelgoed aan hun te geven.
    Vind ik dan weer heel goed, het is dan niet helemaal weg, ze kunnen er nog op school meespelen en je maakt er andere kindjes ook blij mee
     
  16. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Wow, gefeliciteerd!
     
  17. alamea

    alamea Fanatiek lid

    15 jan 2013
    1.270
    0
    0
    Ik bewaar alles in de kelder, die loopt onder het hele huis door en dus redelijk groot, voor het geval er een 2e kind komt.
     
  18. MrsSnuggels

    MrsSnuggels Actief lid

    9 feb 2013
    441
    0
    0
    NULL
    NULL
    Als ik merk dat er niet meer met iets gespeeld wordt dan gooi ik spullen weg. Speelgoed met hoge aanschafwaarde verkoop ik. Speelgoed met lagere aanschafwaarde of voor weinig te verkopen zet ik in een advertentie op marktplaats om gratis op te halen aan de deur. Ideaal, want het is dan dezelfde avond nog weg en vaak zijn het mensen die je er echt heel blij mee maakt!
     
  19. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    21 nov 2010
    3.051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort
    Hier heb ik alle baby kleding/speelgoed nog bewaard, heb ik nog nodig :D

    Voor de rest controleren wij regelmatig samen met onze kids wat er weg kan en niet.Als we dat niet doen, dan kan ik mezelf ook op gaan geven voor het programma, mijn leven in puin :D

    Met 3 grote kinderen aan speelgoed raakt er regelmatig wat kwijt, dus veel dingen incompleet. Dat gaat gewoon de prullenbak in. Speelgoed met meerwaarde, geef ik weg. Neem ik de moeite niet eens voor om te verkopen.

    Kleding die er nog goed uitziet, gaat naar de kledingbank, de rest prullenbak.
     
  20. MrsSnuggels

    MrsSnuggels Actief lid

    9 feb 2013
    441
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier ook zo'n kelder... Met kleding heb ik meer moeite... :)
     

Deel Deze Pagina