hoe kan je dat doen.....

Discussion in 'Zwanger worden' started by Yara3626, Apr 24, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Yara3626

    Yara3626 Bekend lid

    Apr 6, 2011
    774
    0
    0
    thuiszorg
    omg utrecht
    Misschien ben ik achterhaald maar ik hoorde in tv serie dat je in nl tot week 24 abortus mag laten doen...heb drie keer terug gespoeld..
    Kan het niet geloven....word er verdrietig van...
    Hoe kan je uberhaupt abortus laten plegen...uitzonderingen daar gelaten...maar hoe bij 24 weken...een compleet kindje...:(.......
     
  2. TempusFugit

    TempusFugit Niet meer actief

    Dat vind ik ook echt ontzettend ver in de zwangerschap. Dan heb je het kindje al gezien, voelen trappen, hartje gehoord enzo. Maar het is zo bij wet vastgelegd dat een kindje na die tijd pas levensvatbaar is buiten het lichaam.

    Vind het echt vreselijk.. maar volgens mij werken veel klinieken hier niet aan mee.
     
  3. nono

    nono Niet meer actief

    Ik vind dat heel erg. Ik snap dat sommigen wat bedenk tijd willen maar wachten tot 24 weken vind ik wel heel erg.
     
  4. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,555
    528
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Hoe je dat kan doen? Nou uit liefde voor je kindje met een ernstige lichamelijke handicap of een aandoening die niet met het leven verenigbaar is.

    Het is echt niet zo dat je zo maar abortus kunt laten plegen hoor, er moeten wel zwaarwegende redenen zijn om dat te gaan doen.
    Daar komt ook nog bij dat je ook ECHT gewoon vaginaal moet bevallen hè, het is niet zo als bij een abortus in een vroeg stadium dat je een pilletje krijgt of dat ze je baarmoeder schoonschaven.
     
  5. Jippie

    Jippie VIP lid

    Feb 3, 2007
    11,784
    776
    113
    Bij die termijn moet er inderdaad medisch gezien iets aan de hand zijn. Je kunt niet zomaar met die zwangerschapsduur een kindje laten weghalen, omdat het niet gepland was.

    Bij een goede medische reden is het niet aan ons om daarover te oordelen. Soms zal een kindje zwaar gehandicapt te wereld komen of is het niet levensvatbaar, waardoor besloten wordt om de zwangerschap af te breken. Dit lijkt mij echt geen gemakkelijke keus.:(

    De term abortus wordt in de medische wereld ook voor medische ingrepen gebruikt, hè? Ik heb met 13 weken een curretage moeten ondergaan, omdat het kindje met 8 weken gestopt was met groeien. Toen ik voor de ingreep werd voorbereid voor de operatie, werd dat door de operatieassistentes ook een abortus genoemd. Het heeft officieel meerdere betekenissen, niet alleen het laten weghalen vanwege het ongewenst zijn.
     
  6. TempusFugit

    TempusFugit Niet meer actief

    Hmm, bij een medische reden vind ik het inderdaad sowieso een ander verhaal. Ik dacht dat het vrije keus was om voor de 24 weken een abortus te ondergaan omdat het zo in de wet staat dacht ik dat iedereen dat kon eisen.

    Ik denk dat ik in de situatie van het medische verhaal namelijk precies hetzelfde zou doen, inderdaad uit liedje voor het kindje.
     
  7. Lovare

    Lovare Fanatiek lid

    Oct 12, 2012
    2,201
    9
    38
    Lekker muziek maken
    NULL
    Als het goed is mag dat alleen met medische uitzondering, zoals alle vormen van trisomie en monosomie. Of wanneer het kind een gevaar vormt voor de gezondheid van de moeder. In overige gevallen mag het niet legaal in Nederland. Helaas kan je in het buitenland in alle weken het kind laten verwijderen. Het ergste daarvan is dat ze het kind eerst vermoorden voor de bevalling met een chemisch stofje of iets dergelijks.
     
  8. MamaMel88

    MamaMel88 Bekend lid

    Sep 1, 2011
    738
    0
    0
    Brabant
    Ik heb van een verloskundige vernomen dat je wel degelijk zonder reden abortus mag plegen tot 24 weken zwangerschap in nederland. Zo vertelde zij dat ze heeft meegemaakt dat er een kindje net voor 24 weken is weggehaald omdat het kindje een hazenlip had. Ook beval he dan niet vaginaal hoor. Het kindje word in stukken operatief verwijderd vertelde ze. Daar draait je maag toch van om:(
     
  9. Jippie

    Jippie VIP lid

    Feb 3, 2007
    11,784
    776
    113
    MamaMel Sorry, maar volgens mij klopt dat echt niet.;) Zodra je kindje te groot is om weg te laten halen via curretage, zul je op de normale manier moeten bevallen. Een vriendin moest met 18 weken via de normale weg bevallen, omdat haar kindje niet meer leefde. En zo ken ik helaas nog meer verhalen. Het wordt echt niet in stukken gesneden! Dat zou toch onmenselijk zijn?!

    En wat het hazelipverhaal betreft: Jij weet niet wat er aan de hand was, misschien had het kindje wel hele ernstige afwijkingen aan het gezicht en hoofdje. Je kent de beweegredenen van de ouders niet. Er was dus blijkbaar een medische indicatie. Nogal kort door de bocht om hierover te oordelen.
     
  10. Yara3626

    Yara3626 Bekend lid

    Apr 6, 2011
    774
    0
    0
    thuiszorg
    omg utrecht
    Wikipedia schrijft dit....dus zeker hier in nl geen medische reden nodig....en ik zei ook uitzonderingen daargelaten als kindje niet levensvatbaar is zwaar gehandicapt etc...maar ik heb het over vrije wil bij gezond kind

    InBelgiëis abortus provocatus volgens de huidige wetgeving onder bepaalde voorwaarden niet strafbaar tot 12 weken na de bevruchting (14e weekamenorroe). Voorbij de 12e week tot aan de geboorte, is het niet strafbaar indien de zwangerschap een "ernstig gevaar" inhoudt voor de gezondheid van de vrouw of indien vaststaat dat het kind dat geboren zal worden, zal lijden aan een "uiterst zware ongeneeslijke kwaal".InNederlandis abortus provocatus onder bepaalde voorwaarden toegestaan tot de foetus levensvatbaar is buiten het moederlichaam. Dit wordt door de Nederlandse overheid op basis van dehuidige stand van de wetenschapgeïnterpreteerd als een zwangerschapsduur van 24 weken gerekend vanaf de bevruchting.[1]Volgens de overheid houden Nederlandse artsen veelal een veiligheidsmarge aan omdat ze er zeker van willen zijn binnen de termijn te blijven,[1]waardoor in de praktijk veelal een termijn wordt aangehouden van 22 weken en enkele dagen na de bevruchting. De onderste grens van levensvatbaarheid daalt door de vooruitgang die geboekt wordt in deneonatologie. De twee jongste kinderen die alsprematurengeboren werden zijn waarschijnlijk James Elgin Gill (geboren op 20 mei 1987 inOttawa,Canada, na 21 weken en 5 dagen zwangerschap)[2]en Amillia Taylor (geboren op 24 oktober 2006 inMiami,Florida, na 21 weken en 6 dagen zwangerschap).[3]Beiden werden minder dan 22 weken na de bevruchting geboren en groeiden uit tot gezonde kinderen.
     
  11. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    Jul 10, 2008
    13,555
    528
    113
    Female
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Nou ik ben echt wel vaginaal bevallen hoor!
     
  12. Prinsessa

    Prinsessa Niet meer actief

    Ja, maar er is dus blijkbaar wel een verschil tussen abortus omdat het kindje niet gewenst is en een medische reden. Hier staat precies hoe het verloopt bij een ongewenste zwangerschap:

    tweede trimester abortus | Casa.nl

    En wat ze met het tweede trimester bedoelen staat hier:

    Abortus is in Nederland toegestaan tot de levensvatbaarheidsgrens. Deze ligt bij ongeveer 24 weken. In de praktijk houden Nederlandse klinieken en ziekenhuizen een bovengrens aan van ongeveer 22 weken.
     
  13. MamaMel88

    MamaMel88 Bekend lid

    Sep 1, 2011
    738
    0
    0
    Brabant
    Als je kindje niet meer leeft is het ook een andere situatie. Dan heb je daar niet voor gekozen en had je natuurlijk liever je kindje na 9 maanden vast willen houden gezond en wel. Degene die het vertelde is verloskundige en heeft dit persoonlijk meegemaakt. Ik mag aannemen dat zij op de hoogte is over hoe zulke dingen in zijn werk gaan als iemand bewust het leven van hun kindje beëindigen in zn ver stadium. Overigens bestaat deze methode echt en dat is al heftig genoeg. In de situatie die zij heeft meegemaakt, wilde de mensen het kindje niet hebben omdat in hun ogen een hazenlip net zo erg is als een zwaardere handicap. Er was verder geen sprake van andere afwijkingen vertelde ze. Ik ken haar goed en ze is echt niet iemand die liegt of overdrijft en al helemaal niet net zulke dingen.
     
  14. MamaMel88

    MamaMel88 Bekend lid

    Sep 1, 2011
    738
    0
    0
    Brabant
    Wat erg dat jullie zn verlies hebben meegemaakt. Ik denk ook dat jullie situatie anders was en dat er dan wel eem bevalling plaats vind. Sterkte met jullie verlies.
     
  15. mol

    mol Fanatiek lid

    Feb 14, 2013
    1,860
    0
    36
    Female
    verpleegster(nu op ziekteverlof)
    belgie
    zag ik ook ....van dat meisje die abortus had willen plegen met breipriemen...brrrr
    ja vreselijk,maar dat zijn zo'n mensen die beweren dat ze niet eerder wisten dat ze zwanger waren...er zijn er zelfs die bevallen zonder dat ze wisten dat ze zwanger waren :(
     
  16. Yara3626

    Yara3626 Bekend lid

    Apr 6, 2011
    774
    0
    0
    thuiszorg
    omg utrecht
    Ikzelf wist het met 28 weken....en geen haar op mn hoofd die ooit gedacht heeft dit wil ik niet.....
    Maar ik vind als je een gezond kind draagt en dan bij 24 wk abortus vind ik gewoon moord.....


    En idd dat was bij dokters van de week ja
     
  17. mol

    mol Fanatiek lid

    Feb 14, 2013
    1,860
    0
    36
    Female
    verpleegster(nu op ziekteverlof)
    belgie
    oei sorry,het leek mij altijd onmogelijk dat je zo laat weet dat je zwanger bent maar nu weet ik dus dat het wel kan...ik wou jou zeker niet beledigen.maar de hele zwangerschap lang lijkt me nog steeds onmogelijk...al weet je nooit.
    in belgie is het geweten dat,als je een erg late abortus wilt,je in nederland moet zijn.mijn zus heeft het in nederland laten doen op 16 weken en zonder medische reden :( in belgie kan het zonder med reden maar tot 12 weken.
     
  18. Verox

    Verox Niet meer actief

    Hier schrik ik enorm van! Ik mag toch hopen dat dit niet waar is!?
    Zelf ben ik zonder aanwijsbare reden met 23 weken bevallen van een perfect gezond mini meisje. Ze leefde, was gezond, en helemaal compleet.
    Volgens mij realiseren een hoop mensen zich dat niet. Ik voel dan ook altijd de behoefte dat te benadrukken. Ze is op een natuurlijke manier levend ter wereld gekomen en in mijn armen overleden.
    De enige reden dat ze overleden is, is omdat op die termijn de longen nog niet voldoende ontwikkeld zijn en het kindje dus niet levensvatbaar is.
    Ik kan me dan ook niet voorstellen dat abortus op die termijn nog een mogelijkheid is.

    Gelukkig begrijp ik uit de meeste verhalen hier dat er een goede medische indicatie moet zijn om een zwangerschap op die termijn af te breken. Wanneer het kindje reeds overleden is, of geen kans heeft op een menswaardig bestaan, sta ik daar ook achter. Maar in uitzonderlijke gevallen is abortus toch ook nog na die termijn mogelijk?
     
  19. Bouwjaar1979

    Bouwjaar1979 VIP lid

    Apr 20, 2011
    8,087
    2
    36
    onderzoek in de gezondheidszorg
    Noord-Holland
    Ehh ik ben zelfs met 16 wk bevallen, "gewoon" vaginaal.
     
  20. mel78

    mel78 VIP lid

    Feb 12, 2008
    8,320
    242
    63
    Helaas is het inderdaad waar dat je tot 24 weken abortus mag laten uitvoeren, en dat de manier waarop het gebeurd erg wreed is. Mamamel heeft het al omschreven....
     

Share This Page