tuurlijk er zullen altijd mensen zijn die er niet zo ad rem in zijn om te sturen. Toch ben ik van mening dat nachten niet altijd zo makkelijk gaan of bij elk kindje heel erg simpel te sturen zijn in 2 wkn. Voorbeeld: Ik heb tot mijn 7e jaar echt regelmatig in bed geplast. Mijn ouders hebben er alles aan gedaan. Plaswekkers, dokter , wakker maken en alle andere kunstjes uit de trukendoos gehaald. Er was geen enkele medische reden waarom ik dat deed, maar gewoon een raadsel. toch gebeurde het..... En ineens was het spontaan van de ene op de andere dag afgelopen.
met 2,3 jaar. Overigens plaste ik niet elke nacht in bed hoor ,maar toch zeker wel een paar keer per maand.
Ik weet wel dat het niet bij iedereen zo gemakkelijk gaat hoor. Mijn zus heeft er nl ook ééntje die tot 10 jaar elke nacht in bed plaste en dat duurde dus ook tot 10 jaar omdat daarvóór de medische kant niet werd ontdekt. Mijn zus is nu dus zelf bang dat het niet gaat lukken bij de jongste... En alles is immers geoorloofd, zindelijk met 18 maanden of met 8 jaar? Alles valt binnen het 'normale'. In nederland dan, in andere landen komt dit niet voor. Ieder heeft zijn eigen aanpak. En misschien heb ik wel gwn geluk?
of misschien ook wel hele voortvarende kindjes hierin ,maar ben wel met je eens dat sommigen idd wel eens denken dat zindelijk worden maar vanzelf gaat. Je moet er als ouders zijnde zeker wel energie in stoppen. en niet na 2 ongelukjes zeggen ,oh ik doe die luier wel weer om
Mijn dochter gaat in september naar het kleuterschool en dan moet ze zindelijk zijn. In juni wordt ze 2,5 jaar. De pamper heeft ze nu uit. En ze heeft wel pipi op het potje gedaan rn een paar minuten later in haar onderbroek. Maar kan ik haar zindelijk maken?
Mijn oudste was met 2 jaar en 11 maanden zindelijk. Niet omdat ik niet wilde maar het kind was er niet aan toe. Weken achtereen zijn we bezig geweest ieder half uur op de pot nee hoor niets En 4 minuten later in de broek. Natte broeken maakte niet uit speelde gewoon door. Een wasmachine vol per dag maakte me niets uit maar het ging niet. 3 weken vrij gepland echt nergens heen geweest en het ging niet. Met 2 jaar en 11 maanden ging de luier in eens uit en dag en nacht zindelijk iets waar ik maanden mee bezig ben geweest ging nu vanzelf
Goed! Eerst een paar plasongelukjes, maar daar maakte hij geen drama van. Om 14u ging z'n luier af en om 17.30u had hij z'n eerste plas op de wc!!! Hij heeft afgelopen maanden talloze keren op de wc gezeten maar nooit was er ook maar iets gebeurt. Dus een mijlpaal! Door onze enthousiaste reactie en dat hij een sticker mocht plakken wilde hij meteen nog een keer haha. Toen perste hij er nog 10 druppels uit. Ik geloof dat het kwartje is gevallen mbt hoe je je plas 'loslaat'. Hij slaapt nu wel met luier. Als het over een paar dagen heel goed gaat doen we ook 's nachts de luier af! Tot nu toe een tevreden en trotse mama !!
Ik denk dat wij ook maar eens gaan beginnen. Dan maar lui... maar wij hebben een kindje dat echt panisch is geweest van het toilet (om over het potje maar niet te spreken). Dan wordt het een gevecht. Dat wilden wij niet aangaan. Lui? Misschien... ik vind dat een kind in veiligheid moet opgroeien en niet in angst. In de loop van (nu bijna) negen maanden trainen met een potje en het toilet komen we nu op het punt dat hij niet meer bang is. Daarom durf ik het nu aan. Ik vind het jammer dat ik het idee heb dat hij echt nog niet beseft wanneer hij plast. Ik ben benieuwd of deze methode hem over de drempel gaat helpen. Ik hoop het zeker, want met het oog op zijn overgang naar de basisschool (na de zomervakantie) zou het wel fijn zijn als het lukt. Wat doen jullie 's nachts tijdens die week? Ook de luier uit laten? Ik ben benieuwd! Groetjes, Josien
Geweldig nieuws Lili! Bij jullie ging dat dus wel goed, ondanks dat er tot op heden nog niets op de wc gebeurd was? Ik ben heel benieuwd hoe dat hier gaat! Succes morgen! Hoop dat je dan weer zo'n succesverhaal kan vertellen!
helemaal mee eens, hier ook van die drama's gehad maar ook wij vinden het inderdaad wel eens tijd worden, we hebben een nieuw potje besteld, die we hadden vond ik een beetje te laag dus nu eentje die echt op een wctje lijkt dus ben benieuwt hoe het zal gaan! Josien jij ook heel veel succes en ik hoop op een bult succesverhalen hier
@Palmie, dat hoop ik ook! Hier is het potje echt een drama. Daar durft hij echt niet op te zitten. Nu we hem zelf een wc-verkleiner (zo'n bril) hebben laten uitzoeken (natuurlijk moest het er een van Cars worden ) gaat het al iets beter. Samen zingen, tenen en vingers tellen, grapjes maken. Dit helpt langzaamaan. Maar het is niet gemakkelijk geweest. Die volledige paniek vond ik echt vreselijk om te zien. Inmiddels heb ik hem nu een week lang op vier momenten per dag op de wc ('s ochtends bij het opstaan, 's middags voor het slapen gaan, 's middags als hij uit bed komt en 's avonds voor het slapen gaan). En dat zonder gillen. Hij vindt het gelukkig nu geen ramp meer. Tijd voor de tweede stap dus...
Nou dat vind ik al heel wat, hier moet de eerste keer wc nog komen maar ben bang dat dat nog iets te veel van het goede is dus beginnen maar met het potje, kan niet wachten tot haar eerste plasje
Palmie/Josien: ik zal jullie op de hoogte houden idd!! We hebben wel een potje maar met ook nog een kruipende dreumes zou ik niet weten waar we die 'veilig' neer kunnen zetten. Misschien straks wel op z'n eigen slaapkamer ofzo. Dus daarom maar helemaal op de wc, hij wordt daar niet warm of koud van. Josien: jullie hebben al een hele weg afgelegd dus, poeh zeg, heel knap! Tijd om door te zetten! Ik duim voor je!