hoe kan je dat doen.....

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door Yara3626, 24 apr 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bouwjaar1979

    Bouwjaar1979 VIP lid

    20 apr 2011
    8.087
    2
    36
    onderzoek in de gezondheidszorg
    Noord-Holland
    #21 Bouwjaar1979, 26 apr 2013
    Laatst bewerkt: 26 apr 2013
    Ik kan me überhaupt niet voorstellen dat je op zo'n termijn nog besluit om zonder medische reden een zwangerschap af te breken. Dan vraag ik me echt af waarom iemand zich dat niet eerder bedacht heeft, het is niet zo dat het dan nog als een verrassing komt, toch?


    Edit: Ht informatieplatform voor gezondheid en idd bij casa.nl
    hier staat inderdaad dat verhaal van mamamel als optie na 13 wk zwangerschap. Ielll daar wil je toch niet aan denken?!
     
  2. mol

    mol Fanatiek lid

    14 feb 2013
    1.860
    0
    36
    Vrouw
    verpleegster(nu op ziekteverlof)
    belgie
    mijn zus wist dat ze zwanger was op negen weken en heeft gewacht tot 17 weken om het te laten weghalen....ik begreep er niets van maar het mocht in onze familie niet besproken worden :x ik vroeg me af op wat ze dan had zitten wachten...en nu leeft ze met een schuldgevoel...tja...respect voor mensen die een goede reden hebben(ook als deze niet-medisch is)maar dan zo snel mogelijk toch?
     
  3. Verox

    Verox Niet meer actief

    Ongelooflijk... wat wreed, cru, gewelddadig... ik dacht altijd dat het dan op de natuurlijke manier of via een keizersnede moest.
     
  4. Yara3626

    Yara3626 Bekend lid

    6 apr 2011
    774
    0
    0
    thuiszorg
    omg utrecht
    @mol ...je beledigd me niet hoor haha. Was ook altijd van menind van dat kan niet ...maar nu weet ik beter haha.
     
  5. Yara3626

    Yara3626 Bekend lid

    6 apr 2011
    774
    0
    0
    thuiszorg
    omg utrecht
    Edit: Ht informatieplatform voor gezondheid en idd bij casa.nl
    hier staat inderdaad dat verhaal van mamamel als optie na 13 wk zwangerschap. Ielll daar wil je toch niet aan denken?![/QUOTE]


    Hier word je toch misselijk van.....bah
     
  6. MamaPeetje

    MamaPeetje Niet meer actief

    Okee dus in stukjes hakken enzo dat is dus een sort van 'straf'.....;)
    Anyway, ziek vind ik het.. vaginaal of in stukjes.
    Zonder medische reden vind ik het na 12 weken al te idioot voor woorden. Die wet mogen ze van mij aanpassen.
     
  7. Yara3626

    Yara3626 Bekend lid

    6 apr 2011
    774
    0
    0
    thuiszorg
    omg utrecht


    +1....
     
  8. Kris81

    Kris81 Fanatiek lid

    14 mrt 2013
    3.418
    378
    83
    Vrouw
    Het verre Oosten ;)
    Gatver, ik krijg er gewoon koude rillingen van (van die methode), verschrikkelijk!!
     
  9. MamaMel88

    MamaMel88 Bekend lid

    1 sep 2011
    738
    0
    0
    Brabant
    Dat denk ik niet. Maar begreep dat een bevalling dan teveel tijd en geld kost, om Hey heel cru te zeggen. Ik vind het dus ook niet kunnen dat dit kan in nederland. Tenzij er een medische reden is uiteraard.
     
  10. lely27

    lely27 Niet meer actief

    +1
    Vreselijk :(
     
  11. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.555
    528
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Ik woon in Duitsland en ben ook daar bevallen. Hier is het strafbaar om de zwangerschap af te breken na, ik meen 14 weken. Exacte termijn weet ik niet.
    Ons zoontje had trisomie 18 en zou dus ondraaglijk lijden tegemoet zien en zou zeer snel overlijden.... als hij al voldragen ter wereld zou komen. Tijdens de gesprekken omtrent het afbreken van de zwangerschap (gesprek met gyn, gesprek met maatschappelijk werk en wachtweek zijn verplicht) werd dit duidelijk. Ik werd doorverwezen naar een algemeen ziekenhuis, omdat het katholieke ziekenhuis waar ik eerder van een gezonde dochter was bevallen me niet mocht helpen... zoontje leefde op dat moment nog.
    Ook daar weer uitgebreide gesprekken met twee gyneacologen, daar kregen we dus te horen dat niet alleen het "ziekzijn" van ons zoontje "onvoldoende" reden was om niet strafbaar te mogen zijn. Het ging vooral ook om het welzijn van de moeder. Wanneer de moeder geestelijk of lichamelijk in gevaar zou zijn, dan pas mocht het.

    Ik moet zeggen, ik vind het wel "goed" hoor dat de regels in Duitsland strakker zijn.
     
  12. MamaMel88

    MamaMel88 Bekend lid

    1 sep 2011
    738
    0
    0
    Brabant
    Heftig hoor wat jullie hebben meegemaakt. Inderdaad wel goed dat ze wat strenger zijn, is ook niet niets om zn keuze te moeten maken.
     

Deel Deze Pagina