Hier mag je alleen maar fruit mee geven. Drinken zonder koolzuur. Dochter krijgt hier dus altijd fruit mee en een pakje melk. Bij het overblijven haar broodje en soms wat lekkers erbij, zoals een paaseitje. En een beker limonade.
Wat ik wel jammer vind is dat ze bij ons op school graag ook 'gezonde' tractaties zien, maar zoonlief komt regelmatig thuis met de mededeling dat ze een zakje chips hebben gehad. Als ouders iets meer moeite ervoor doen kun je daar ook nog een aardig gezonde variant voor maken.
Ze krijgt fruit mee, en soms als ze slecht heeft ontbeten een volkoren boterham. En een beker met aangemaakte diksap. Ik begin gewoon niet aan al die koeken, heeft ze nooit gehad en ik vind het ook niet nodig. We eten altijd fruit om 10 uur dus dat kan ze net zo makkelijk blijven doen. Hm, een plakje ontbijtkoek is ook wel eens een goed idee. Of ik stop er heel soms een mini krentenbol met kaas in als traktatie.
Maar ik snap nu ook de mail vanuit school waarin gezegd werd dat in principe fruit mee gegeven moest worden. Ik dacht dat ik geen brood meer mee mocht geven maar het ging dus om snoep en koeken
1 x per week fruit mee voor het 10 uurtje. Ik schreef er bij dat ze op de andere dagen fruit eten uit school (thuis of bij de nso). Ze krijgen hier dus ook elke dag fruit, alleen op een ander tijdstip. Ik zou het overigens ook toejuichen als de school meerdere verplichte fruitdagen aangeeft. Maar ja. En wat is er mis met Liga's? Beter dan een roze koek dacht ik zo. Op school zijn ze trouwens helemaal niet blij met extra snoepjes die mama's in de lunchtrommel doen. De kids zitten samen aan tafel en dan zit er 1 een snoepje te eten..... Snoepjes eet je maar thuis, had de juf gezegd. En terecht.
Ik geef mijn kinderen nooit fruit mee naar school. Dat eten ze altijd 's avonds na het eten. Er mogen ook gewoon koeken/snoep ed meegegeven worden. Bij mij krijgen ze altijd biscuitjes,sultana's, of andere schoolkoekjes. Ik heb er geen problemen mee. Uit school eten ze hier vaak ook nog een snoepje en dan 's avonds bij het toetje gewoon fruit. Ik vind dat het de eigen verantwoording is van de ouders wat ze hun kinderen meegeven. Daar hoeft de school van mijn geen regels voor te maken. Ik snap best dat ze niet willen dat er hele zakken chips/snoep meegegeven worden. Maar een koekje of snoepje vindt ik absoluut geen probleem.
@sannebc: ligt allicht aan waar ik woon hoor.. Maar hoe kregen kinderen dus rustig een pak gevulde koeken mee voor de lunch. Dus bij ons toch regels inmiddels. Wat betreft de snoepjes in de broodtrommels... Hier hebben meeste kinderen wel af en toe wat mee en er wordt ook altijd druk gedeeld en geruild. Vandaar dat als ik wat mee geef... Ik ook altijd wel zorg dat er wat extra bij zit om weg te geven. (Zeg dat er ook altijd bij... Eentje voor jou EN wat voor iemand anders.. ) Officieel mag snoep en koek niet bij ons trouwens. Dus meestal is het (toch koek dacht ik?) liga's, ontbijtkoek of gedroogd fruit.
Ik zou het persoonlijk juist wel toejuichen als het elke dag "fruitdag" zou zijn Natuurlijk zijn ouders zelf verantwoordelijk, maar zien eten doet eten, zoon eet op school 10x meer dan thuis bij wijze van. Dus ik zie er de voordelen wel van in. En die tussendoortjes zijn dus vaak op school nu, ondanks de "regeltjes" minder verantwoord dan bedoeld. Op de BSO hebben ze om 17 uur ook nog een fruit moment en krijgen ze meestal tussendoortjes als rijstwafels of met pasen een paaseitje maar dat zijn uitzonderingen. Ze zijn verantwoorder qua tussendoortjes dan ik Erg prettig dus!
Hmm mja dat kun je thuis natuurlijk niet eten Anyway... Hier ligt nog een hele stapel paaseitjes... En die gaan dus niet in de broodtrommel. Maar ik zie het verschil niet zo tussen thuis een paasei of op school een paasei eerlijk gezegd En ik geloof dat dochterlief met de kerst nog een paaschocololly had en tja.. Die smaken met kerst net zo best als met Pasen bleek Gewoon thuis overigens..
Ik denk dat inderdaad ook wel ligt aan de ervaringen van school. En dat het ook wel wat zegt over de eetgewoonten van de meeste ouders. Anders worden die regels niet opgesteld lijkt me. Dat er regels gemaakt worden mbt de lunch vindt ik meer dan normaal, zeker als er pakken koek mee worden gegeven. Maar vinden jullie het zelf ook een probleem als jullie kinderen 's ochtends een koekje/snoepje eten ipv fruit? Of hebben jullie deze gewoonte ingevoerd omdat het op school moet?
Ik vind de regels van geen snoep/ongezonde koeken goed. Vooral lekker fruit promoten. En iets lekkers meegeven naast brood vind ik ook niet goed. Niet voor het snoepje op zich want anders krijgt hij het ook na schooltijd, maar meer dat het ene kindje wel wat "lekkers" heeft en het andere kindje niet. Paaseitje zou dus mogen van school voor een keertje, maar dan wel voor de hele klas eentje
Hier geen snoep ipv fruit. Ook niet op school. En daar kan ik niet zo mee zitten. Ook thuis 's ochtends fruit en 's middags na school evt koekje of snoepje. (En dan hebben wij dus geen gevulde koeken in huis maar kleine stroopwafels, biscuitjes en soms likkoekjes. Of zelfgemaakte mini-muffins, koekjes) En ook inde broodtrommel hier meestal gezonde extraatjes. Ze is gek op losse wortels, cherrytomaatjes en augurken.. Altijd goed En in een dolle bui doe ik er soms rozijntjes of gedroogde abrikozen in. Maar moet zeggen dat het zeker niet elke week gebeurd. Gewoon soms.. Maar wij zijn op zich best wel streng met eten en snoepen.. Dus tja.. Maar wonen hier in een "kansenwijk" en daar kijken meeste mensen iet zo nauw. Stond tijdje terug zelfs in de nieuwsbrief dat als je kind overblijft het wel de bedoeling is dat het lunch meeneemt. Daar kan ik me dus niks bij voorstellen.
Ik had hier eigenlijk nooit echt over nagedacht... Mijn dochter mag na de zomervakantie naar school en ik vond het vanzelfsprekend dat ze om 10.00u fruit eet en als lunch (alle kindjes eten op school) gewoon brood, net zoals thuis. Maar zo te zien is het niet zo vanzelfsprekend! Ik ga eens in de schoolgids bladeren wat de regels hier zijn.
@flutterby: er zal geen school zij die je verbiedt fruit en brood mee te geven hoor En 1x per week fruitdag betekent niet dat ze de rest van de week geen fruit mogen... Maar dat het die dag verplicht is. Rest van de week mag je dan ook bijv een boterham mee geven. (Vind dat zelf ook nooit zo nodig... Thuis krijgt ze om 10 ook geen boterham maar iets uit de fruitschaal als ze trek heeft )
Nee dat snap ik, maar ik was gewoon benieuwd of hier regels over waren! Tot nu toe lees ik alleen dat traktaties niet perse verantwoord hoeven zijn omdat ze met de kinderen bewust bezig zijn met het gezonde eten van alledag.
Dit dus. Mijn zoon komt dus thuis met verhalen van die en die had een koek mee, wanneer krijg ik ook een koek mee naar school?? Zo jammer dat de regeltjes aan de laars worden gelapt door bepaalde ouders! Terwijl school toch wel "streng" is. ik hoor althans van zoonlief terug dat de juf wel wat had gezegd toen die en die opo fruitdag een koek bij zich hadden... En toen ik eens rozijntjes had meegegeven in zn broodtrommel, had de overblijfjuf aangegeven bij m zoontje dat dat niet de bedoeling was Dus soms, om een compromis te hebben, geef ik hem nu dus een have liga mee of iets in die trant, náást zn fruit op de dagen dat hij ook naar de BSO moet. Dan mist hij zn "snoepmomentje" thuis, dus heeft hij toch even wat "lekkers". Een liga ( of plakje ontbijtkoek/ rijstwafel)vind ik overigens wel even van andere orde dan een roze koek, een stuk stroopwafel, een voorverpakt cakeje etc.
Nee wij hebben het altijd al ontbijt met brood 10 uur fruit 12 uur brood half 4 rijstewafel of ren halve eierkoek en.soms een snoepje 6 uur warm eten en yoghurt na. Moet erbij.zeggen eten hun fruit niet of slecht dam krijgen ze dat om half 4 weer en geen extra ding
Bij ons op school hebben ze vanaf het begin van het schooljaar tot aan februari Gruiten gehad. Hield in dat er door de groenteboer 3 dagen van de week groente en fruit aangeleverd werd die ze dan in de klas opaten. Geweldig want mijn zoon proeft niet vaak iets anders maar als alle kindjes het proeven wordt het natuurlijk anders. Dus is het fruit (appel, sinasappel, mandarijn, druiven, ananas) uitgebreid met kiwi en mango (thuis wil hij niets nieuws proberen) Nu het afgelopen is ook het verzoek om vooral op maandag en dinsdag fruit mee te geven zodat alle kinderen die dag gezamelijk fruit kunnen eten (ipv de helft fruit en de helft koekjes etc). Hier krijgt hij elke dag fruit mee, behalve de laatste vrijdag voor de vakantie dan mag hij een chocobruintje mee .