Hobby-fotografen tips en trucs.

Discussie in 'Algemene clubs' gestart door Spikkel19, 14 mrt 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mango26

    Mango26 Fanatiek lid

    10 aug 2010
    4.220
    62
    48
    around the corner
    Reggae... :D
    En juul maar draaien met zn kont, ze vroegen al (ook vanwege zn enorme krullenbol, haha) of hij soms van Jamaica afkwam... ;)

    Jammer van je foto's, maar dat is wel het gemak van digitaal, alles wat je niet mooi vindt gooi je gewoon weer weg, alleen wel handig als je weet waar het aan ligt...
    Ik wil tzt ook een cursus gaan doen, zit nog te twijfelen tussen gewoon eerst een basiscursus of gelijk natuurfotografie.
     
  2. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Hahah heerlijk!! Nou idd wat een prachtige krullen heeft hij zeg!

    Klopt is ook zo, maar het is idd vervelend dat ik niet weet wat ik nou fout doe.
    Ik wil het allemaal leren hahah, maar ik denk dat ik eerst een basiscursus doe.

    Nou hier wat foto's alvast, ik maak nooit foto's van dit soort dingen, maar ik wilde eens kijken wat ik ervan zou bakken.
    Ben er zo slecht in om te zien of ik daar nou wel of geen foto van zou moeten maken.
    Ik denk trouwens dat ze niet helemaal recht zijn...(horizon)
     
  3. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Sepia
     
  4. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Jammer dat je niet meer 2 foto's in een bericht kan doen.
     
  5. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Ik weet ook niet of ik ze nou wel of niet mooi vind hahah:D
     
  6. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Laatste..
     
  7. Marieke4mei

    Marieke4mei Niet meer actief

    @ Musty,
    Je foto zal ongetwijfeld prachtig zijn maar ik zie het niet omdat ik lekker buiten zit en de zon staat in mijn glazen beeldscherm van de laptop.
    Ik vind niet dat je je hoeft te verantwoorden als digitale bewerking niet je ding is ;). Natuurfoto's kan ik heel mooi vinden, maar mij zal je er alleen nooit eentje zien maken :D.
    Fotografie heb je in allerlei soorten en maten en bewerking kan je bijna niet zonder wanneer je aan studiofotografie doet....Vind ik dan he :p
     
  8. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Musty: ik vind m een tikkie overbelicht. Maar die stralen die je nog net ziet zijn prachtig!! Ik ben ook niet zo thuis in het bewerken hoor, ik doe ene beetje zoals mango denk ik: beetje uitsnedes maken en her en der wat verbeteren aan de helderheid of schaduwen/hooglichten. Meer niet eigenlijk.
    Ik vind het verschil hier juist erg leuk, je likt ervan wat je aanspreekt. ik zou juist wel wat meer met bewerken willen doen, vind sommige effecten die ik hier voorbij zie komen juist gaaf om eens te proberen!
    Blijven posten hoor!

    Mango: heb m gemist :(

    Buffy: Vind die brug in sepia erg sfeervol! De molen foto's spreken me qua compositie en kleuren minder aan.
     
  9. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    @druif ik weet zelf ook niet wat ik met die molen foto's aan moet. Ik zal straks even de originele plaatsen.
    De brug in sepia vind ik zelf ook het mooiste. De zwart/wit versie vind ik niet zo, maar ik dacht ik plaats ze gewoon even kijken wat jullie zeggen:)

    Hier nog 2 foto's van mijn ventje, ene is niet bewerkt, andere alleen zwart/wit gemaakt.
     
  10. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    2e...
     
  11. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Laatste 2 dan hou ik op met jullie spammen:)
     
  12. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    onscherp I know;)
     
  13. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Musty: wel of niet bewerken is een keuze. De meeste fotografen croppen en stellen hun levels/curves/hue/saturisation en highlights in. Gladpoetsen en complete filters erover heengooien zodat het duidelijk een bewerkte foto wordt, daar houd ik ook niet van.
    Eerlijk gezegd vind ik je foto niet goed, ik zie alleen maar 2/3 uitgebeten lucht waar helemaal niks geen doortekening meer in zit en de rest is te donker. Zonnestralen vangen is leuk werk, maar bedenk goed hoe je gaat belichten en hoe je je scherpstelpunten gebruikt. Deze foto had beter in verhouding kunnen zijn.

    Buffy: z/w foto brug en die met die twee molens vind ik heel mooi!
    Die sepia brug is te krap gekadreerd en tevens valt de brug naar voren.
     
  14. Maloutje

    Maloutje Bekend lid

    30 okt 2010
    620
    0
    0
    Brabant
    #3794 Maloutje, 1 mei 2013
    Laatst bewerkt: 1 mei 2013
    Voor mij gaan fotografie en fotobewerking hand in hand... Het ligt heel erg aan wat voor foto is, hoe hij bewerkt wordt.

    Bij natuurfotografie is het vaak maar wat bijsnijden en levels/curves/contrast. Bij studiofotografie probeer ik soms wat meer te experimenteren met bewerking.

    Ik vind het bewerken van foto's ook echt leuk om te doen en probeer regelmatig iets nieuws te leren via Youtube. Soms neem ik een verzoekje/projectje aan om een foto eens extreem te bewerken. Maar dat heeft dan meer met het resultaat van de bewerking te maken dan met fotografie.

    Weer veel foto's voorbij gekomen!

    Even goed denken welke foto's bij wie hoorden ;):

    @Buffy: Ik vind de liggende sepia foto waar 2 molens op staan mooi, mooie wolkjes ook daarin. De zwart/wit van je zoontje is ook erg leuk. Bij de laatste 2 vind ik het jammer dat zijn voetjes/been er net niet helemaal opstaat.

    @Musty: Ik vind de lichtstralen die van de zon afkomen supermooi, maar ook wel jammer dat de lucht verder zo overbelicht is. Is ook wel erg lastig zo tegen de zon in.
     
  15. Maloutje

    Maloutje Bekend lid

    30 okt 2010
    620
    0
    0
    Brabant
    Ook nog maar een fotootje plaatsen :D

    Onze kater Siem:
     
  16. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Leuke foto en wat een mooie kat!!

    Ik vind t ook wel jammer dat ik zijn beentjes er niet mooi op heb gezet.

    @zg ja bij die sepia heb ik m niet goed genomen, zonde!
     
  17. Musty

    Musty VIP lid

    2 jul 2008
    10.414
    0
    36
    die is gaaf!
     
  18. Musty

    Musty VIP lid

    2 jul 2008
    10.414
    0
    36
    t vetgedrukte bedoelde ik ook ;)


    en overigens begrijp me verder niet verkeerd hoor, extreme bewerkingen vind ik zelf ook geweldig om te doen
    alleen heb ik voor mezelf (let op mijn mening/gevoel) wel een grens ertussen

    ik heb meerdere geschoten met verschillende instellingen, deze trok mij het meeste persoonlijk aan

    ik ga eerst even eten dan kijk even op de camera
     
  19. Druif78

    Druif78 VIP lid

    11 feb 2008
    9.724
    1
    36
    Buffy: ik vind die van je zoontje met zn rug erg mooi, zeker de zwart witte! Zo puur... wauw!!
    De andere twee minder, jammer dat de voetjes er niet op staan en die tegen de boom heeft teveel schaduw in zn gezicht waardoor je een deel niet ziet...

    Maloutje: Poezenfoto vind ik ook erg mooi, de vacht komt super uit zo!
     
  20. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Mooi beest hoor, maar wat een korrelig katje is het zo.
     

Deel Deze Pagina