Mijn zoontje heeft vorige week bloed geprikt voor zijn eczeem idd niks eruit gekomen, blijven smeren en alshet erger word maar weer bellen, Wij gaan ze zwitzal bannen bij het douchen etc, ook had mn vriend het idee dat hij exzeem kreeg sinds we andere tandpasta hebben dus ga de andere tandpasta weer kopen. Zo zielig he
Nee, dat klopt niet. Ze willen meestal niet testen, omdat bij kinderen jonger dan 4 jaar veel allergieen niet aantoonbaar zijn in het bloed nog, terwijl ze dus wel allergisch zijn.
@rozemarijke.. dan zal mij kinderen hun kinderarts het zeker fout hebben en de longarts ook.. allebei mijn jongens lopen bij de kinderarts sinds hun geboorte wegens luchtweginfecties en eczeem.. de oudste werd pas na zijn vierde jaar getest om de reden die ik eerder al aangaf.. ze testen allee als het echt noodzakelijk is. kinderen groeien namelijk over dingen heen. en toen mijn jongste zoon uiteindelijk meerdere keren getest werd kwam er elke x wat anders uit. en bleken vorige allergieen verdwenen. weet je wat je zegt klopt ook veel allergien zijn nog niet toonbaar in bloed.. maar om te zeggen dat wat ik zeg niet waar is is erg krom.. precies hoe veel allergieen niet toonbaar zijn zijn andere allergieen er vandaag wel en groeien ze er overheen waardoor je kan blijven teste als ze zo klein zijn. en het dus weinig nut heeft. ik ga toch liever af op de info van mij kinderarts van sfg en mijn longarst van sophia en oh ja wat de praktijk mij x op x heeft getoond met mijn zonen.. dan weer overgevoelig voor het een dan het ander en elke x veranderde het en bouwde ze er weerstand tegen. en bij mij jongste zoon was het testen echt noodzaak aangezien hij er drie x bijna in is gebleven.. nu is hij zeven en nog steeds weten ze niet wat hem vanaf de geboorte ziek maakte.. want elke x met testen vonden ze wat anders.. ik zou trouwens ook nooit zomaar zeggen dat iemand ongelijk heeft.. iedereen praat vanuit zijn eigen ervaring.. na jaren van ploeteren met ziekenhuis in en uit wegens allerlei reacties en mij jongste zoon die bijna 5 jaar prednison en antibiothicas en antihistaminen heeft moeten gebruiken weet ik dat wat ik zei klopt..
Mijn info komt van meerdere kinderartsen. Dus ja: of jouw ka heeft iets niet goed uitgelegd, of jij hebt het verkeerd begrepen. Deze info kun je namelijk ook op medische sites vinden, dat bloedtesten beneden de 4 meestal niet gedaan worden vanwege vals negatief testen en NIET omdat kids dan weer wel en dan weer niet ergens allergisch voor zijn...
Mij hebben de kinderartsen ook uitgelegd dat bloedtest onder de 4 jaar onbetrouwbaar is, omdat het vals negatief kan testen. Dat kids kunnen wisselen in allergieën niet. Wel dat ze over bepaalde allergieën heen kunnen groeien. Als kids heel jong zijn, zijn de darmen ook nog volop in ontwikkeling en erg gevoelig. Hierdoor kunnen ze soms bepaald voedsel slecht verdragen. Zo kon mijn zoontje zijn 1e levensjaar tegen bijna geen enkele fruit. Mijn zoontje is 2 keer getest. 1e keer was met 9 maanden. Ze hadden toen alleen op melk, ei en soja getest. Waarvan ei en melk positief. 2e keer was hij 3 jaar. Weer kwam melk (die was wel sterk afgenomen) en ei eruit. Tevens ook andere allergieën omdat ze dit keer een uitgebreide test hebben gedaan. Volgens de KA is zijn noten / pinda allergie iets blijvends. Groeit hij hier niet overheen.
Hier in Duitsland wordt juist wel een bloedtest aangeraden bij kleine kinderen en een test op de arm vanaf een jaar of 5. Mijn oudste krijgt elk jaar een bloedtest om te zien hoe het met zijn allergieen zit.
Onze dreumes testte dus positief op pinda en ei, maar volgens de kinderarts hoefden we hier helemaal niks mee te doen...? Ik zou denken "niet meer geven dus", maar dat hoefde dus niet, omdat hij van mening is dat een bloedtest niet alleszeggend is. Als ze tot nu nooit pinda heeft gehad, is het vreemd dat ze positief op pinda heeft getest, aangezien ze nog geen antistoffen heeft kunnen aanmaken. Dus hoe komen die antistoffen voor pinda in haar bloed?
Omdat ze an ws dingen heeft gehad met sporen van pinda... je zult versteld staan waar dat allemaal in zit, als je op de etiketten gaat letten. Positieve uitslag van allergietesten is ook beneden de 4 jaar betrouwbaar. Niet geven dus idd en ik zou dan een afspraak maken bij een speciaal allergiecentrum, (als je even googelt vind je er wel eentje). Algemene ka's hebben echt te weinig kaas van allergieen gegeten om je daar goed in te begeleiden...
Ik denk ook dat de antistoffen ontstaan zijn door sporen van. Zo reageerde mijn zoontje gelijk hevig op 1 cashew noot. Nog nooit eerder gehad. Blijkbaar had hij er toch al antistoffen tegen. Ik zou ei en pinda dus vermijden!
Ok. En hoe zit het met die producten die "gemaakt zijn in een fabriek waar ook noten worden verwerkt"? Dat moet wel kunnen toch? Zo'n heftige reactie op pinda heeft ze niet (voor zover ik weet).
Wij zijn daarom voor Fay doorgestuurd naar een kinderarts gespecialiseerd op allergieen en eczeem. Die pakken moeten we idd zelf betalen. De werking in het dubbel en dwars waard. Ik kan me voorstellen dat het voor baby´s en kinderen die hard groeien een flinke hap uit het budget is. Goedkoper is Dermasilk. Hele andere werking, maar stuk goedkoper. Het helpt ook tegen het krabben. Dit wordt wel vergoed door je basisverzekering bij eczeem als het is voorgeschreven door een arts. matentabel dermasilk
Klinkt wel goed hoor, dat heeft mijn zoontje ook voor zijn klasse 3. Maar ik hou me er zelden aan en kijk gewoon naar de staat van zijn huid.
Nee hoor, mijn zoontje heeft al klasse 3 vanaf 5 maanden maar het is idd door de dermatoloog voorgeschreven
Oh ok, fijn om te weten Het is trouwens echt superspul! Gisteravond voor het eerst gesmeerd en misschien hoeft het morgen al niet meer! Haar huid ziet er alweer zo goed uit! Ja, nog wel verkleuringen, maar huid voelt glad. En dermatoloog zei dat we ruwe plekken moesten smeren, glad hoeft niet meer.
Ja, gaat snel hè? En je wordt er handig in. Ik droog mijn zoontje na het bad af en voel daarna even zijn huid na. Je wordt handig in vroeg ontdekken van eczeemplekken, die voelen wat hoornig nog voordat ze echt te zien zijn. Dan doe ik de vettende zalf erop, vaseline carbomeercreme. En als het daarmee niet weg gaat gaat er gewoon triamcinolon op.
rozemarijke.. ik vind je erg brutaal om jouw gelijk zo op te willen dringen en te gaan zeggen dat jouw artsen gelijk hebben en of de mijne fout zijn of ik al die artsen verkeerd begrepen heb.. ohja mijn medische studie is dan vast ook fout geweest aangezien ik de artsen niet begrijp.. ik geef jou geen ongelijk in wat je zei maar valt mij bij meerdere topics op dat jij je mening erg opdringt en alles beter schijnt te weten. ik heb nergens gezet dat kinderen wisselen van allergieen.. ik heb gezet dat kinderen het ene moment ergens allergisch voor kunnen zijn en een half jaar later niet meer omdat hun lichaam er een resistentie tegen opbouwt. daarnaast komen bepaalde allergieen pas later te voor schijn bij een test. maar zoals mijn kinderartsen en longartsen van het sfg en sophia kinderziekenhuis al die jaren gezegd hebben is dat ze liever niet testen omdat elke uitslag anders kan zijn.. wat dus neerkomt op wat ik zeg dat er een allergie naar voren kan komen bij de test die bij een volgende test er niet meer hoeft te zijn..maar ook kan er bij een volgende test allergien naar voren komen die er bij de vorige niet was. dat wil niet zeggen dat die allergie die ze dan vinden er voor de rest van hun leven zal zijn .. nee ze kunnen er overheen groeien wat bij veel kinderen ook gebeurt. helaas niet bij alle kinderen.. ik praat uit eigen ervaring van de vele allergie testen bronchoscopieen.. de vele keren zieke nhuis in en uit met mijn jongste zoon.. en stel het op prijs als dat dan ook gerespecteerd word als ik antwoord geef vanuit mij standpunt.. ipv dat je mij komt beledigen..iedereen heeft zijn eigen ervaring en deelt deze al die wil.. en niet omwat maar op medische sites staat meer dan genoeg wat niet altijd correct is.. maja geloof maar alles wat er op internet staat.. ik ben uitgesproken in dit topic.. emmarijne veel succes met je kleine en de eczeem hoop dat je kleine er overheen groeit..
Cook: lastig hoor dat jouw kindjes zoveel last blijven houden. Groeien zij er nog overheen? Onze oudste heeft dezelfde haarkleur als de jongste, maar duidelijk niet dezelfde huid. Bij haar maakt het allemaal niet uit. We hebben nu andere zonnebrandcreme, shampoo, badolie. Uiteraard smeren we haar met vette zalf... Op de opvang gaan we parfumvrije lotiondoekjes leggen die we thuis al gebruiken. Denk/hoop dat we er zo wel zijn.
@cook: ik snap werkelijk niet wat er zo verschrikkelijk is aan het feit dat ik zeg dat jij ongelijk hebt. Jij doet precies hetzelfde, maar dat is blijkbaar niet verschrikkelijk? Als je zo gevoelig bent voor dergelijke dingen blijkbaar, is het misschien handig om niet op een forum te gaan zitten?
Dat is hetzelfde als sporen van. Hoef je idd niet op te letten. Sporen van zit namelijk in heel veel. Zo heeft de dietiste dat tegen ons gezegd. Mijn zoontje reageert hevig op al 1 cashew, met opzwellen etc. Maar ik let niet op sporen van. @ Rozeroos, de dermasilk pakjes heeft mijn zoontje gehad. Ik vond ze niet wauw. Het zorgde ervoor dat hij zijn huidje niet zo kapot kon krabben, maar verder deed het niks.