Weinig Boodschappengeld: Wat eten? Deel 3

Discussion in 'De lounge' started by Bonkie, Apr 18, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. minon

    minon Niet meer actief

    Wat ik me dan weer afvraag:
    Ons meisje is nu 11 maanden dus ze mag emt de pot mee gaan eten. Voorheen kookte ik dus voor haar apart groente en meestal aardappel erbij. Wij eten veel lasagne, roti, macaroni, spaghetti, chicken toniht, babi pangang, chili con carne, ovenschotels met rode sauzen etc. Ook zijn we niet vies van sambal en knoflook en andere kruiden.
    Hoe doen jullie dat? Manlief lust echt geen aardappels alleen gebakken en twee keer koken heb ik het te druk voor. Eten jullie kinderen dan gewoon mee met lasagne etc. Dus dat ze meer pasta's en rijst eten dan aardappels? En hoe doen jullie dat met kruiden? De kruidenmixen zoals gehakt, kip, rundvlees, biefstuk en mexicaanse daar zit zout in (ketjap ook) maar zijn die hoeveelheden te veel bij normaal gebruik voor een kind? Verder gebruiken we alleen 'losse kruiden' dus pure kruiden zonder toegevoegd zout.

    Zal blij zijn als ze echt mee eet want dat apart koken kost ook extra geld.
     
  2. minon

    minon Niet meer actief

    Wat bedoel je met 40 euro meel??
    Misschien dat je je broden zelf kunt gaan bakken als je er zoveel eet? Lijkt me dat dat een stuk scheelt.
    Misschien kun je eens een lijst plaatsen met je weekboodschappen met de prijzen van elk product erbij zodat we je tips kunnen geven?
    Dus aan het eind van de week je bonnetje van de ah, ekowinkel, kaasboer en wat je op de markt koopt hier neerzetten met de prijzen per product?
     
  3. Junejunos

    Junejunos Actief lid

    Dec 23, 2012
    268
    0
    0
    NULL
    NULL


    Ik heb bij alle kinderen gekookt zonder pakjes/zakjes maar wel gewoon alle kruiden gebruikt (dus ook roti en pittige dingen)behalve dat de luiers weleens een heftig geurtje hadden ging het prima
     
  4. minon

    minon Niet meer actief

    Gewoon doen dus. Het enigste wat wij uit een pakje eten is lasagne en roti. Soms gebruik ik daar ook mn eigen pastasaus voor de lasagne, maar dan hebben de lasagne, macaroni en spaghetti alledrie dezelfde smaak. Ook zo saai. Verder met chili con carne wel bonen uit blik maar daar is volgens mij geen alternatief voor (kidneybonen)
     
  5. aora

    aora Actief lid

    Sep 6, 2012
    444
    13
    18
    NULL
    NULL
    Junejunos: dat zijn dan zeker 3 jong volwassen kinderen of niet?
     
  6. Junejunos

    Junejunos Actief lid

    Dec 23, 2012
    268
    0
    0
    NULL
    NULL
    Allemaal onder de vijf maar volgens het cb is het echt geen probleem zolang je er uiteraard geen 8 pepers in doet en pakken zout maar met een beetje gezond verstand koken :)
     
  7. minon

    minon Niet meer actief

    Haha het pittigste wat wij eten zijn roti en de pastasaus.
    Daar gaan 8 theelepeltjes sambal en 3 knoflookteentjes in. We eten er vier keer van dus 2 lepeltjes sambal per maaltijd.
     
  8. Junejunos

    Junejunos Actief lid

    Dec 23, 2012
    268
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik denk dat iedereen daar zijn eigen idee over heeft in andere landen geven ze kleine kinderen dingen die wij ze niet laten eten terwijl wij ze dingen geven die daar niet mogen
    Ik vind persoonlijk zakjes/pakjes/enummers en vooral suiker voor kindjes echt vreselijk en zoek daar altijd vervanging voor maar andere vinden dat weer geen probleem.
    Met hete kip heb ik wel langer gewacht dat leek me te heftig voor een kleintje ik wilde ook niet dat hij letterlijk opsteeg
     
  9. minon

    minon Niet meer actief

    En mn moeder/oma zou zeggen: jij bent er toch ook groot mee geworden en bent gezond ;)

    Suiker idd ben ik ook niet van. Dat kunnen ze nog lang genoeg eten als het goed is. Net als patat, snacks, chips etc etc. We gaan het wel gewoon proberen en dan zien we wel.. Misschien heeft ze de eerste paar keer een lekkere luier maar ja ze zal er toch een keertje aan gaan moeten wennen.
     
  10. En de veggiesate is vanaf morgen weer in de aanbieding!! :D

    Die dingen gaan hier echt hard: lekker bij de nasi, bami én bij een patatje... Dat wordt dus weer inslaan :)
     
  11. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,115
    1,801
    113
    Kraamverzorgende
    Wij eten ook zo puur en gezond mogelijk. Ik heb in het vorige deel veel meegeschreven voordat ik een lange tijd afwezig ben geweest van zp. Ik kan met 60 euro per week makkelijk rondkomen voor een gezin van 3 (2 volwassenen, 1 peuter die als een bootwerker eet en 3 huisdieren) en waarvan zeker 90% tot 95% biologisch. Ik ben daarom wel heel benieuwd wat jij precies allemaal haalt. En als je brood komt waar je de 40 euro aan meel dan precies voor gebruikt?
     
  12. Junejunos

    Junejunos Actief lid

    Dec 23, 2012
    268
    0
    0
    NULL
    NULL

    Het meel gebruik ik voor taart,cake,koekjes en de pasta
    Bij de ekowinkel is het stroop(agave,rijst enz )en heb ik dat niet nodig is het wel broodbeleg of pastavervangers muesli boter dus dat tikt snel aan.
    Bij de ah haal ik vooral kant en klaar zakken groenten(Italiaans,Chinees,Mexicaans ,thais we eten er daar twee van per maaltijd)en kip
    De 50€ op de markt is fruit en vis.
     
  13. minon

    minon Niet meer actief

    Ik denk dat je op die kant en klare zakken heel veel kunt besparen.
    Zo had ik pas op de markt 1 kg prei, 4 paprikas, 4 appels, 4 bananen en aardbeien voor 5 euro nogwat. Die zakken zijn als snel 2-3 euro per 300-400 gram. Dan kun je beter als het in de aanbieding is zelf snijden en in zakjes doen.
    De rest van de producten die je noemt zoals musiliboter zegt me niks dat eten wij niet.
    € 40 euro om dat per maand op te eten aan koekjes en pasta pfff...
    Bij de plus hier heb je een zakje van 500 gram macaroni of 500 gram spaghetti voor 33 cent.
     
  14. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,115
    1,801
    113
    Kraamverzorgende
    Deze week alleen bij de appie geweest. Ik heb 59,17 euro uitgegeven. Dit heb ik gekocht;

    8 bio kiwi's 4.00
    1 kg bio bananen 2.29
    2 bio citroenen 1.29
    2 bio avocado's 2.29
    400 gr bio sperziebonen 2.99
    300 gr verse spinazie 1.89
    Tasty Tom tomaten 2.29
    2 bio rode paprika's 2.98
    1 bak bio champignons 1.79
    1 bakje bio tuinkers 1.00
    1 bio pompoen 2.69
    verse bio gember 1.39
    2 bio courgette's 3.38
    500 gr bio witlof 2.49
    1 bio broccoli 1.19
    1 kg bio wortelen 1.49
    bio cherry tomaten 1.99
    2 bio komkommers 2.58
    3 kg bio aardappelen 3.69
    zakje Arla gemalen gratin kaas 1.89
    2 l bio volle yoghurt 2.28
    2 l bio volle melk 2.18
    1 l bio karnemelk 0.98
    10 bio eieren 2.68
    2 bio volkoren ontbijtkoeken 1.78
    2 bio volkoren beschuit 1.48
    1 pot bio pindakaas 2.19

    Ons weekmenu daarbij;

    Woe; Volkoren pasta met rode paprika, courgette en linzen
    Do; Pompoen curry met zilvervliesrijst
    Vrij; Verse aardappelpuree met gegratineerde witlof en geroosterde tomaatjes
    Zat; 'Groene' frittata met courgette, spinazie, champignons en doperwten
    Zon; Volkoren schelpen 'lasagne' uit de slowcooker
    Ma; Gratin van meiraap, aardappel en wortel met een zelfgemaakte vega burger
    Di; Driebonen salade met verse sperziebonen, kidneybonen en kikkererwten geserveerd met zelfgemaakt stokbrood en kruidenboter
    Woe; Left over dag


    Meiraap heb ik nog op voorraad. Wij drinken alleen thee, water en af en toe wat diksap. Verzorgingsproducten heb ik nog voldoende in voorraad.Verder ligt er nog een mango, 4 meloenen (was afgelopen week in de aanbieding bij onze groenteboer) en 3 kokosnoten op de fruitschaal dus aankomende week komen we met gemak door :)
     
  15. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,115
    1,801
    113
    Kraamverzorgende
    Ik zou inderdaad ook gaan proberen te besparen op de zakken groenten. Muesli maak ik zelf met een grote zak (a 1 kg havervlokken van de biomarkt), is erg makkelijk en bespaart heel erg in de kosten. Hoeveel kg meel heb je ongeveer voor die 40 euro? Misschien eens bij de boer/molen proberen te halen? Zelfde met bio stroop producten? Ik haalde die voorheen ook bij de ekowinkel, nu kan ik bestellen bij onze groenteboer (met een deel bio assortiment) en ben veel goedkoper uit, gewoon vragen.Boter kan je op besparen door een plantaardig alternatief te gebruiken in je bakken (denk aan appelmoes, olie, banaan, etc).
     
  16. toekomstigemam

    toekomstigemam Fanatiek lid

    Mar 7, 2011
    1,792
    0
    0
    overijssel
    Vandaag onze week boodschappen gedaag, 39,80
    Incl een pak luiers.

    Bij de lidl

    We zijn morgen tot zondag bij mijn schoonzus en maandag ,dinsdag en vandaag eten we uit de vriezer want die moet leeg voor de vakantie.Dus heb mooi voorraaddingen kunnen kopen. En het scheelt ook dat mn vriend met zichzelf heeft afgesproken tot de vakantie geen bier meer te halen. Scheelt gewoontien euro in de week

    Nu dus tieneuro over voor deze week heerlijk
     
  17. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,115
    1,801
    113
    Kraamverzorgende
    Onze zoon is bezig met zindelijkheid training dus niet veel luiers nodig, heb ook daar nog bijna 2 pakken van op voorraad dus zeker niet nodig voor het eind van de maand.
     
  18. Gnoha

    Gnoha Actief lid

    Jul 17, 2012
    139
    0
    16
    NULL
    NULL
    Misschien een tip voor mensen die Kipgehakt hebben gekocht.
    Met 1 pakje kipgehakt 1 zak groente en 4 wraps kan je heerlijk en goedkoop eten!
    De zak groente was toevallig met 35% korting koste ongeveer 1,50 (500 gram grote zak?) kan natuurlijk ook van zelf gesneden groente.
    De kipgehakt dus 1,25 voor 1 pakje. (2,50 voor 2)
    en 4 wraps (1 pak met 8 volgens mij 1,20)
    Hebben mijn moeder en ik dus 2x van gegeten waren goed gevulde wraps de kip en groente liep eruit!(nog aardappeltjes bij gemaakt)
    Gewoon de kipgehakt klaarmaken zak groente erbij wraps in de magnetron en een heerlijke en gezonde goedkope maaltijd heb je! :D
    Ons koste het dus uiteindelijk 3,25 voor 2 dagen 2 personen!
     
  19. FB1984

    FB1984 VIP lid

    Jul 17, 2010
    7,586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Maandag en Dinsdag bij c1000 van dat pangafilet vis (gekruid in vriezer) voor €1
    Echt super lekker hoor!
    Keertje ipv vlees :)
     
  20. Veertje87

    Veertje87 Bekend lid

    Jan 16, 2013
    811
    0
    0
    NULL
    NULL
    Die is super, maar helaas pas donderdag bij de c1000 erg jammer!
     

Share This Page