Weinig Boodschappengeld: Wat eten? Deel 3

Discussion in 'De lounge' started by Bonkie, Apr 18, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. aora

    aora Actief lid

    Sep 6, 2012
    444
    13
    18
    NULL
    NULL
    Waarom wil hij niet aan de weekmenu's?

    Die van mij vindt het wel handig, kan ie 's ochtens alvast spieken waar ie zich die dag op kan verheugen :). Hij heeft nu ineens ook inspraak bij het maken van het menu en dat vindt ie eigenlijk ook wel fijn.

    Als ie van verrassingen houdt dan moet ie gewoon niet kijken wat er op het menu staat :p
     
  2. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    Jan 20, 2011
    3,890
    0
    36
    Je kunt ook gewoon 7 menu's maken en niet op een dag vastpinnen en dan laat je je man kiezen waar hij die dag zin in heeft. Zo doen wij het
     
  3. Bubblez

    Bubblez Niet meer actief

    Ik ben tegenwoordig fan van de markt.. Zaterdag daar best veel gehaald voor 11 euro, ik had:

    3 komkommers,
    6 grote tomaten
    Een pak bleekselderij
    3 rabarberstengels
    1 krop sla
    1 prei
    3 mango's
    En 2 grote bakken aardbeien.

    Daar eten we nu van, mjammjam!
     
  4. Lionne

    Lionne Fanatiek lid

    Oct 24, 2011
    3,450
    0
    36
    Activiteitenbegeleider in de ouderenzorg.
    Bij Utrecht
    Mijn man wil op de dag bepalen waar hij trek in heeft (gevolg: koelkast vol, hij wil pizza)
     
  5. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,110
    1,795
    113
    Kraamverzorgende
    En gaan jullie dan pizza bestellen of zelf maken?
     
  6. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    Jan 20, 2011
    3,890
    0
    36
    Ja met de instelling van je man kom je er natuurlijk niet. Denk dat hij toch even heropgevoed moet worden :p
     
  7. vgg

    vgg Bekend lid

    Oct 8, 2010
    522
    21
    18
    NULL
    NULL
    Aardbeien blijven inderdaad ook maar duur. Groenteboer had ze in de aanbieding voor €2,99. Zoon is er gek op, maar voorlopig nog niet.

    @Nijntje: peer moet je even een tijdje laten liggen, dan wordt het heerlijk zacht. Was juist het eerst dat zoontje at en hij kreeg naast het geprakte ook meteen stukjes om te proberen, maar dan wel van superrijpe peer. Lekker zoet ook. ;)
     
  8. Schorpioen84

    May 26, 2011
    41
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hier veel in de vriezer... Manlief en ik kijken de avond van te voren waar we trek in hebben, en halen dat er dan uit ! Werkt voor ons prima. Maken wel samen een boodschappenlijst met daarbij de mogelijke menu's, ideaal hier... En scheelt in de kosten om daar niet van af te wijken !
     
  9. MissBianca

    MissBianca Fanatiek lid

    Jun 11, 2011
    1,143
    12
    38
    Uden
    Bij de c1000 is het vlees in de aanbieding, weet niet of iemand het al gezegd had. 5 bakjes voor 10 euro. O.a. shoarma, kipfiletblokjes, boomstammetjes, filetlapjes.
     
  10. minon

    minon Niet meer actief

    Ik weet het maar zodra ze rijper worden zijn ze te waterig en spuugt ze het weer uit (reflux) Beetje aanpassen dus geef nu stuk of 4/5 aardbeien als eerste en erachteraan een banaantje. Dat gaat goed. Toen ik het nog pureerde moest er ook altijd een banaan bij anders komt het er uit.


    Wij maken ook geen weekmenu's.
    Ik heb mn kast standaard vol met dingen. We eten veel b en c merken die zijn nooit in de aanbieding. Bij aanbiedingen denk ik dus aan groente, vlees, conserven, diepvriesspul of sap. Sap en conserven ook lang niet altijd want een aanbieding van hak is meestal duurder dan die goedkope potten op het onderste schap.
    Ik kies dus smorgens wat we gaan eten of plan twee á drie dagen vooruit. Sla of andijvie is bijvoorbeeld niet (rauw) in te vriezen dus denk ik als de prijs me aanstaat van deze neem ik mee dan eten we van de week een keer sla.
    Verder heb ik dus twee vriezers en een voorraadkast vol. Beslis ik vandaag dat ik macaroni eet, dan neem ik de volgende keer met de boodschappen een nieuw zakje macaroni mee. Dit schrijf ik dus op mn lijstje en daar houdt ik me aan. Dat werkt voor ons ook prima. In het begin ging ik zonder lijstje en had ik dus zomaar vier potten augurken staan ofzo :) Ik had geen idee wat ik al had en wat ik nu eigenlijk echt nodig had. Omdat wij allebei een heel druk leven hebben doe ik ook vaak tussendoor even een boodschapje omdat ik geen tijd heb om uitgebreid te bepalen wat we per week/maand eten en drinken en dan een keer per week een grote bups te halen.
    Mn man is elke dag bijvoorbeeld maar 30 minuten thuis voor het eten. Het is hier dus vaak snel maar gezond (lasagne, zelf pastasaus maken voor de vriezer zodat ik alleen macaroni hoef te koken etc etc)
     
  11. minon

    minon Niet meer actief

    De c1000 is inmiddels jumbo geworden :(
    We hadden er eentje in een plaatsje verderop maar de jumbo vind ik geen fijne winkel persoonlijk.
     
  12. DeeDeeBowtie

    DeeDeeBowtie Fanatiek lid

    Jan 20, 2011
    3,890
    0
    36
    Hier was het zondag braderie en daar verkochten ze ook aardbeien b keuze. Nou die dingen zagen er prima uit. Twee bakjes voor 3,50 en we mochten er uiteindelijk 3 voor 5 euro meenemen. We hebben er heerlijk van gesmuld!
     
  13. Gnoha

    Gnoha Actief lid

    Jul 17, 2012
    139
    0
    16
    NULL
    NULL
    Ik zag vrijdag een bakje aardbeien van 300 gram bij de jumbo voor 4,50 (afgeprijst nog wel eerst 5,-) :$ zou dat een druk fout zijn dan? Omdat iedereen andere prijzen zegt?
    En is het echt zoveel goedkoper op de markt? ik vind het aardig duur daar maar misschien kijk ik verkeerd?
     
  14. minon

    minon Niet meer actief

    Twee weken terug waren de aardbeien hier 1,75 voor 500 gram op de markt maar zagen er niet uit. Had een doosje die nog redelijk mooi waren haal ik de bovenste eruit zitten er drie onder met schimmel en de rest met van die beurse plekken.
     
  15. Lionne

    Lionne Fanatiek lid

    Oct 24, 2011
    3,450
    0
    36
    Activiteitenbegeleider in de ouderenzorg.
    Bij Utrecht
    Diepvries van de supermarkt.

    Heropvoeding lukt niet erg. Er zijn wel meer heropvoedpuntjes. Maar hij schermt dan heel fijn met zijn slechthorendheid en ADD.
    Heel vermoeiend soms.

    Maar goed.
    Net boodschappen gedaan bij Aldi en AH. Man moet straks alleen even cola en melk bijhalen, dat kreeg ik niet meer meegesleept.

    Aldi:
    Aardappels 2,5 kilo. 2.79
    Elstar appels 1,5 kilo. 2.49
    Potje pesto 0.89
    Kipfilet 3.70 (doen we 2 keer mee)
    Kaas in plakjes 2.39
    Schouderham 0.69
    Tomatenblokjes 0.45
    Courgette 0.75 (zag later dat er bij AH 2 voor 1€ waren :( )
    Champignons 0.79
    Doperwt en wortel uit vriezer 1.25
    Tomatenblokjes 0.45
    Geraspte kaas 1.39
    Kalkoenfilet 0.89
    Pangasiusfilet 2.79
    Lasagne 2.69 (kilobak, ik moet het weekend 's avonds werken en man kookt dan niet)
    Tomaatjes 1.19
    Hollandse groentemix 1.29
    Bananen 0.79
    Peterselieplantje 0.99
    Kippenbouten 2.82

    ------------------------------
    Totaal : 31.48


    AH
    Houdbare melk 0.55
    Diepvrieserwten 0.79
    Diksap 2.69
    Cola 0.99
    Statiegeld 0.25
    Bak en braad vloeibaar 0.99
    Ah babyvoeding 0.79
    Olijven 0.57
    Bambixpap 1.55
    Bruinbrood 0.99
    Bruinbrood 0.99
    Rozijnen 0.89

    ----------------------------------
    Subtotaal: 12.04
    Bonus: -0.48
    Totaal: 11.56

    Totaal aan boodschappen:
    31.48 + 11.56 = 43.04
    En er komt dus nog cola en melk bij.

    Best duur eigenlijk :(

    Het menu deze week:

    * Aardappel, doperwt&wortel en vis
    * macaroni met kip, tomaat, olijfjes (en voor ons wat pesto)
    * pasta met gehakt, courgette, champignon en tomatensaus
    * kippenpoot, aardappel en zelfgemaakte appelmoes (en groentemix)
    * kant en klare lasagne
    * soep uit de vriezer
    * aardappel, sperziebonen (uit pot), hamburger
     
  16. FB1984

    FB1984 VIP lid

    Jul 17, 2010
    7,586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Zo doe ik het ook!
    In de ochtend kijken wat we in de avond kunnen eten
    En eventueel vlees uit vriezer halen.

    En dan doorstrepen op de lijst :)
    Werkt hier veel beter
     
  17. vgg

    vgg Bekend lid

    Oct 8, 2010
    522
    21
    18
    NULL
    NULL
    Ik heb vanmiddag bij de groenteboer ruim 500 gram aardbeien voor €1,99. De Hollandse waren nog wel duur, maar heb hier het mooiste bakje van uitgezocht.
     
  18. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,110
    1,795
    113
    Kraamverzorgende
    @Lionne; lastige situatie hè. Als mijn man eens niet wilt eten wat er op het menu staat prima maar dan wel iets anders wat in huis is of hij betaald het van maar lekker van zijn eigen geld en niet ons huishoudbudget.
     
  19. Daphne1990

    Daphne1990 Actief lid

    Apr 25, 2012
    496
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ga vaak naar de c1000 voor de weekboodschappen, hebben vaak ook wel goede nuttige aanbiedingen alleen t valt mij op dat ze met steeds meer producten jumbo prijzen gaan hanteren zoals de macaroni/spaghetti groenten, waren 1,99 en nu al 2,49!!
     
  20. FB1984

    FB1984 VIP lid

    Jul 17, 2010
    7,586
    0
    36
    Zuid-Holland
    Ja c1000 heeft vaak hele leuke aanbiedingen.
    Maar met de rest ligt de prijs net wat hoger dan bijv de jumbo.
    Bijna alles is tussen de €0,05 en €0,15 duurder bij c1000 ben ik sindskort achter...
    Ook hebben ze de goedkope afbakbroodjes niet meer a €0,35
     

Share This Page