Toekomstige PCOS mama"s (PCO topic deel2)

Discussion in 'MMM clubs' started by Bbibi, Nov 2, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. djoon

    djoon Niet meer actief

    @marytje, ja heftig on te lezen allemaal he.
    Ik heb geen overgewicht en verder was alles goed geen mannelijke hormonen en bloedsuiker ook goed. Ik ben bloed donor dus best handig ik krijg om de zoveel maanden een gratis bloed onderzoek:)
    Veel plezier in de vs:)

    @butterfly, wat ontzettend stoer!! You go girl!

    @maria78, ik ga naar een grieks eiland:)

    @tempus, ja kreeg ontbijtje van vriendlief voelde me een klein beetje zielig:) hihi, ja ik heb geen idee of het in de familie zit. Mijn moeder werd zo zwanger en die is enige vrouw in haar familie, bij me vader hebben bijna alle tantes enzo stuk of 4tot6 kids dus weet niet of daar iets zijn.
    Wel is er bij twee tantes wat maar die zijn aangetrouwd dus is noet echt onze kant zeg maar.
    Maar wat me wel opvald is dat je nu weet wat het is heb ik in januari sinds dat ik het weet al 5mensen over pcos gehoord dan voelt het ook wel als kijk ik ben niet alleen:) en zeker in dit forum niet:)
     
  2. Maria87

    Maria87 Niet meer actief

    @ djoon: hier ook een bloeddonor, is inderdaad handig he, die check! Bij mij is mn ijzer soms wat aan de (te) lage kant, maar verder ook alles in orde :)
    En inderdaad: door dit forum wist ik ook voordat bij mij pcos was vastgesteld gelukkig al een beetje wat het was, daar was ik wel blij mee. Daardoro was het niet ineens een grote bak met nieuwe informatie die over je heen wordt gestort. En nu is het idd fijn om te weten dat je niet de enige bent :)

    @ parelbloesem: wat lief van je oma :)

    @ all: ik heb gelukkig niet zo'n moeite met moederdag. Af en toe wel even zo'n "jammer" gevoel... hopelijk is voor de nog-niet-zwangeren onder ons moederdag volgend jaar onze dag met een beebje onderweg of al in onze armen :)
     
  3. Parelbloesem

    Parelbloesem Niet meer actief

    Ik heb met Moederdag wel wat moeite, maar dat komt omdat dit mijn 3de Moederdag was geweest anders ;) Ach we gaan weer door en hoop volgende Moederdag wel te mogen vieren voor me zelf ;)
     
  4. marytje

    marytje Bekend lid

    Jan 29, 2013
    946
    0
    0
    Wetenschap
    NULL
    Lieve allemaal, het komt goed met ons!!

    Vandaag negatief getest helaas :(.

    Ik heb gelukkig niet zo'n moeite met vandaag, moederdag zie ik echt als de dag van mijn moeder :) haha.

    Plezier in de VS zal zeker wel lukken. Ik ga naar Washington DC (heb ik congres voor mijn werk) met een uitstapje naar New York. Het is daar 28 graden :). Ik neem mijn vader mee, erg leuk. Misschien een goede gelegenheid hem ook te vertellen van deze situatie. Zoals ik eerder al schreef heb ik er bij niemand moeite mee, maar wel bij mijn ouders, die het dus als enige zo'n beetje niet weten... Wat is dat toch!! GR!

    @Parel, fijn om bevestigd te krijgen dat je genetisch belast bent lijkt me; dat voelt wellicht meer alsof je er niets aan kunt doen.

    @Djoon, een grieks eiland... HEERLIJK!!! GENIET ERVAN!!!!! Even weg van dat rare weer hier.. regen wind.. brrr.

    Inderdaad, sinds ik de diagnose PCOS heb, heb ik ook al meer mensen gehoord die het hebben!!! Waarom is het zo'n taboe, als er zoveel vrouwen zijn die het hebben!! Ik snap er echt niks van, het maakt het alleen lastig om erover te praten, mensen stappen minder makkelijk/snel naar de huisarts.. Kan er niet iets van een PCOS-awareness day worden georganiseerd ofzo :).

    Wat goed dat jullie allemaal bloeddonor zijn. Fijn om zo'n regelmatige bloedcheck te krijgen. Alleen testen ze daarbij helaas niet op alles, zoals hormonen ed.

    @Nadine, leeftijdgenootje!!! Jeeej!!! High-five! Trouwens, de gemiddelde leeftijd om een kind te krijgen in NL is 29, dus we wijken niet af van de algemene norm, hihi ;). Ik besef me btw wel ineens dat een kind voor mijn 30e niet meer lukt :(. Maar ja, had ik maar eerder moeten beginnen. Wat was bij jou de reden om te "wachten", Nadine?
    Balen van je gewicht Nadine!! Me zo'n schildklier en zulke heupen wordt het je ook niet bepaald makkelijk gemaakt. Gelukkig mag je wel aan de behandelingen, hoef je niet eerst gewicht te verliezen!

    FIJNE ZONDAG!! xxx
     
  5. NadineW

    NadineW Actief lid

    Jan 3, 2013
    308
    0
    0
    Zwanger worden
    Lelystad
    Hey,

    Nou vannochtend ook getest (Een week te vroeg) maar ik heb nu al een avond of 3 echt heel erg last van misselijkheid als ik in bed lig (de avonden er voor had ik het ook, maar nog niet zo heftig, dat ik echt moest overgeven). Tepels nog steeds mega gevoelig en ik voel mij een emotioneel wrak.
    Reageer chagerijnig op mijn man en gister bij de Hazes musical heb ik echt mega gejankt.. (wel stiekem, maar het was heel heftig) en overigens kan ik nu bij alles janken..

    Dus ergens de hoop dat er misschien al een heel licht streepje te zien zou zijn en dat de kwaaltjes niet allemaal in mijn hoofd zitten...
    Nou nog maar een paar dagen wachten :S

    @Marytje Jeej high five terug! :D We hebben niet zo heel erg bewust gewacht.. We zijn met alles wat langzamer, omdat we het goed willen doen (Vandaar dat ik ook zeg dat we een tweeling krijgen, een jongen en een meisje, in 1x goed :D). We waren 7 jaar samen voor we een huis hebben gekocht (En dus gelijk een huis die geschikt is voor gezinsuitbreiding met een grote tuin), tot dat ik ook een jaar zou werken.
    Met trouwen hebben we gewacht tot we 11 jaar samen waren (niet alleen vanwege de leuke datum 11-11-11), maar zodat we goed konden sparen om op ons droom kasteel te trouwen met alles erop en eraan.
    En ik wilde wel eerst getrouwd zijn voor we ons gezin gingen uitbreiden..
    Ik had na ons trouwen nog een staafje (implanon) die in juli eruit moest. Natuurlijk kriebelde het al wel eerder, maar we wilde graag nog even samen genieten van het getrouwde leven. Dus tot juni gewacht om hem te verwijderen. Toen ook nog niet zo zeer echt besloten dat we 'aan kinderen begonnen', maar toen PCOS geconstateerd werd, kwamen we automatisch in het traject, zonder overleg met elkaar eigenlijk. Nu is de wens bij mijn man ook enorm geworden hoor hahaha, maar eigenlijk was het wel apart...

    En hoe is dat bij jullie gegaan?
     
  6. TempusFugit

    TempusFugit Niet meer actief

    @djoon: Wat ontzettend lief! En ja, hoor er best veel mensen over. Toch jammer dat er een taboe op rust bij veel mensen, maar da's misschien ook vanwege onbegrip/kutreacties van anderen.

    @Marytje: Balen zeg.. En ik hoop dat het lukt om het je vader te vertellen, zal uiteindelijk wel opluchten!

    @Nadine: Jammer! Maar er is nog hoop :D Mijn duimen draaien!

    Tof dat jullie bloed geven trouwens, ik mag dat niet vanwege piercings/tattoos (laat er iedere keer als ik weer bloed zou mogen geven, wel net eentje bij zetten haha)

    En ik ben aangekomen, wel weinig maar het betekent zeker dat deze hormonen dat effect dus ook bij mij hebben. Kan normaal eten wat ik wil, heel veel, heel weinig: Er verandert niets.
    En nu ben ik er wel huiverig voor, want ik ben eerder door andere medicatie (Seroquel, Alprazolam, Risperidon) aangekomen en dat liep op tot 18kg en ik kreeg last van mijn gewrichten. Toen kon ik ermee stoppen maar met deze medicatie natuurlijk niet zo.

    Ik hoop stiekem maar dat het eraan ligt dat ik weer bijna ongesteld moet worden. Of aansluitend een zwangerschap, dan valt het ook niet meer zo op haha.
     
  7. NadineW

    NadineW Actief lid

    Jan 3, 2013
    308
    0
    0
    Zwanger worden
    Lelystad
    @Djoon Ik ben plasma donor, maar idd handig die checkup altijd, hoewel ik er niet meer mee bezig ben geweest na de eerste zwangerschap (weet ook niet hoe lang er tussen moet zitten) maar nu met de kans op een zwangerschap houd ik mijn plasma even voor mijzelf.
    Maar ga zeker weer beginnen als alles goed gaat..
     
  8. djoon

    djoon Niet meer actief

    @nadine, oow plasma ik alleen bloed. Vroeg de laatsye z of ik met clomid ook bloed mag geven. Vrowu zei van wel maar ze drukte op me hart dat ik niet omwille wat bloed moet geven. Ze zei als je alleen maar denkt zwanger te zijn niet geven.
    Dus denk dat ik ook even wacht ermee.

    Hoe wij er aan begonnen. Ik was de pil zo zat al die hormonen ik had tegen me vriend gezegt ik stop met de pil.
    Heeft ie ongeveer 2maanden aan moeten wennen en toen was ie al om;) haha
     
  9. marytje

    marytje Bekend lid

    Jan 29, 2013
    946
    0
    0
    Wetenschap
    NULL
    Wauw Nadine, jullie hebben het mooi voor elkaar zeg!! En wat zijn jullie al lang samen! Als ik het zo lees, dan past het feit dat jullie ook wat langzamer zijn met de bevruchting ook wel bij jullie haha. Toch hoop ik dat je snel zwanger bent. Het proces is zo frustrerend! Tweeling zou leuk zijn!! Daar hebben wij PCOS'ers wel verhoogde kans op, dus wie weet... :).

    Balen dat je negatief getest hebt! Symptomen klinken echter "veelbelovend". Ik duim voor je!!

    Ik ga woensdag weer. "Helaas" niet veel klachten meer. Tepels zijn niet meer zo gevoelig, buikpijn voelt niet meer stekerig/prikkering, meer menstruatie-achtig, ik voel me niet moe, misselijk, of "speciaal".

    Hoe het bij mij gegaan is? Ik heb nu 5 jaar een relatie, waarvan we er 4,5 samenwonen, waarvan de laatste 3,5 jaar in ons eigen koophuis in het centrum van Rotjeknor. Zoals je ziet hebben wij juist alles heel snel gedaan hahaha. Meteen samenwonen, bijna meteen een huis kopen.
    Toen we elkaar ontmoetten was ik 24 en had ik heel wat vriendjes en scharrels gehad. Na keihard bedrogen te zijn was ik van plan nooit meer een relatie te nemen. Maar zoiets neem je niet; het overkomt je. Met mijn huidige vriend klikte het zo goed dat hij op een gegeven "ineens bij me woonde".
    Ik had eigenlijk nooit een kinderwens. Het paste niet in mijn leven. Ik was student, leefde erg losbandig (roken, drinken, feesten, scharrelen, etc) en wilde uiteindelijk carriere gaan maken. Mijn vriend was een beetje hetzelfde, dus samen ook lang veel lol gemaakt, maar met 1 verschil: hij had een hele grote kinderwens.
    Na een paar jaar hieraan blootgesteld te zijn, en met het verstrijken van de jaren en het bijkomende verliezen van een groot aantal wilde haren, begon het bij mij ook toch ook meer te kriebelen. We hebben gewacht tot ik gepromoveerd was aan de universiteit (stressvolle periode) en een nieuwe baan had (lastig met crisis). Dit wachten was niet heel bewust. Laat ik zeggen dat we er door alle stress en drukte niet serieus mee bezig waren. Echter, op de eerste dag van mijn nieuwe baan ben ik ook gestopt met de pil. Ergens wel goed dat ik niet meteen zwanger raakte, zou een slechte binnenkomer zijn geweest hahaha. Daarnaast had mijn vriend op dat moment nog geen werk en inmiddels wel!
    Aan de andere kant kon ik het ook niet uitstaan dat het niet meteen lukte. Zoals je misschien begrijpt uit het voorgaande ben ik gewend dingen heel impulsief te doen. Daarna zie ik vanzelf wel hoe het uitpakt, ik pas me wel aan aan de consequenties. Dus als ik impulsief besluit te stoppen met de pil, dan wil ik verdorie ook meteen zwanger zijn. Helaas is de waarheid anders. Door het hele gedoe met die PCOS heb ik, als ik eerlijk ben, wel regelmatig getwijfeld of ik nog wel een kind wilde. Zeker omdat ik sinds het stoppen met de pil ongeveer 50-75% van de tijd buikpijn heb. Terug aan de pil gaan zou alles oplossen. Op een gegeven moment ben ik ook teruggevallen met roken (na een jaar), maar inmiddels weer clean. Inmiddels weet ik ook zeker dat ik echt een kind wil. Ik merk dat ik kinderen steeds leuker begin te vinden. Ik pas steeds grager op op mijn neefje en het kindje van mijn beste vriendin. En ik wil het uit liefde voor mijn fantastische vriend, als kroontje op onze relatie. Sorry voor dit zoetsappige verhaal hahah.

    Ik ga weer even aan het werk! Goede week deze week!
     
  10. Babke

    Babke VIP lid

    Oct 24, 2011
    5,895
    4
    0
    Roosendaal
    Ik dacht, ik ga weer eens kijken. De club is bijna helemaal anders dan aan het begin joh!!
    Hoe gaat het met iedereen?

    Pearl, kijk je hier nog wel eens? Hoe is het met jou?
    Nog zwangeren toegevoegd?
     
  11. LW85

    LW85 Fanatiek lid

    Jun 24, 2012
    4,082
    604
    113
    Hey Babke (en de rest),
    Ik kom hier ook weer!

    Na de vroege miskraam van afgelopen maand was vorige week m'n baarmoeder zo goed als schoon en mn hcg 2 dus eigenlijk niks meer. Ik mag beginnen met puregon nu! Ik start met 75 eh.

    (Clomid heeft nooit gewerkt bij mij)

    Spannend!

    Babke, hoe is het met jou, welke dag zit je nu?
     
  12. marytje

    marytje Bekend lid

    Jan 29, 2013
    946
    0
    0
    Wetenschap
    NULL
    Ha Babke, hoe is het nu?
    Nee geen nieuwe zwangeren volgens mij, merel en niero zijn de laatsten.
    Parel heeft en nieuw lijstje gemaakt.
     
  13. NadineW

    NadineW Actief lid

    Jan 3, 2013
    308
    0
    0
    Zwanger worden
    Lelystad
    Leuk om je verhaal te lezen! :) Wel naar dat je zo'n buikpijn hebt...
    We gaan gewoon voor een mooie zomer! Voor iedereen op het forum natuurlijk..
    In de tijd dat ik nog netjes mijn implanon had, hebben we ook even een tijd gehad waarin we twijfelde of we kinderen wilde (We hebben vrienden zonder kinderen en die hebben zoveel vrijheid), maar ik kwam al heel snel tot de conclusie dat ik echt iets zou missen in mijn leven. Screw de slaap en vrijheid :D

    Verder is het wachten verschrikkelijk.. Ik heb enorm last van mijn emoties... Gister 'Over de streep' zitten kijken en ontzettend mee gejankt.. De uitslag van het songfestival, ontzettend gejankt.. even op het forum lezen, wederom gejankt (Topic, zwangerschapskwaaltjes, echt ontzettend emotioneel ;) ) . En chagrijnig tegen Maarten (arme jongen) Tepels nog steeds pijnlijk.. moet helaas wachten tot de testen bezorgt worden en dit zou zo maar eens zaterdag kunnen zijn.
    Zaterdagmiddag en zondag zitten we in nijmegen bij mijn achternichtje, dus daar willen we niet testen, dus met een beetje "pech" moet ik nog tot de echte dag wachten.. :)



     
  14. marytje

    marytje Bekend lid

    Jan 29, 2013
    946
    0
    0
    Wetenschap
    NULL
    Haha, jankebalk ;). Nu moet ik eerlijk toegeven dat ik altijd bij dat soort dingen moet huilen, hormonen of geen hormonen.. :). ERG!:D

    Maar echt superspannend voor je meid... Al je symptomen zijn zo veelbelovend! Zondagavond testen?? Idd, screw de nachten hahah.

    Vandaag helaas ook nog een traantje weggepinkt toen ik zag dat mijn test weer negatief was... verdorie. Ik ben nu op dag 31. Het voelt zo zo zo.. normaal. Alsof die test zo omo-wit hoort te zijn. Ik ben dus ook niet zenuwachtig meer als ik ga testen. Ik heb nu om precies te zijn (ik heb zo'n app) 47 keer een test gedaan. Wit, witter, witst. Ik kan me gewoon niet voorstellen dat er ooit iets roze kan worden.....

    BOEWHOE :(
     
  15. NadineW

    NadineW Actief lid

    Jan 3, 2013
    308
    0
    0
    Zwanger worden
    Lelystad
    Oh wat vervelend zeg! Wanneer zou je echt mogen testen?
    Ik duim echt voor je!!

    Ik kan normaal ook wel goed janken bij emo dingen (Lang leven Oprah! :) ), maar nu overkomt het mij ook echt..het is net of ik zulk triest nieuws heb gehad, dat ik niet meer kan stoppen met huilen..voel het ook heel erg in mn keel..
    Maar ja.. dan denk ik weer, wie weet is het nog wel de clomid..

    Waarom duurt dat wachten zo lang.. wanneer wordt er eens een test uitgevonden dat je na de daad meteen kan zien of het goed is :)
     
  16. marytje

    marytje Bekend lid

    Jan 29, 2013
    946
    0
    0
    Wetenschap
    NULL
    Hoi LW, welcome back (helaas).
    Wat verdrietig van je vroege miskraam. Voel je je ok?
    Fijn dat je weer verder kunt met de behandelingen. Wat is puregon precies?

    Succes! En voeg jezelf even toe aan het lijstje!


     
  17. marytje

    marytje Bekend lid

    Jan 29, 2013
    946
    0
    0
    Wetenschap
    NULL
    Haha, Nadine, leuk naspel zou dat zijn hahahaha. Samen checken of het raak is.

    Janken is gezond!! Wel apart dat je dat nu zo sterk hebt!! Hopelijk zijn de tranen voor een goed doel.

    Ik weet niet wanneer mijn nod is. Mijn laatste menstruatie begon 15 april. Ik heb Clomid genomen van 17-21 april. Dan heb ik denk ik ergens tussen 1 en 10 mei een ei. Dan heb ik mijn NOD tussen 14 en 24 mei ergens. Klopt deze berekening?

    Hoeveel dagen na clomidkuur (dag van laatste tablet) hebben de meeste dames hier een ei? Of indien onbekend: menstuatie?
     
  18. NadineW

    NadineW Actief lid

    Jan 3, 2013
    308
    0
    0
    Zwanger worden
    Lelystad
    De eerste ronde had ik 14 dagen na de laatste pil een eitje van 20 mm
    Die is vermoedelijk de volgende dag gesprongen. Ik mocht toen 30 dagen na laatste clomid pil testen (soort van positief)

    De tweede ronde had ik 11 dagen na de laatste pil een eitje van 19,8 mm, vermoedelijk dag 12 of 13 gesprongen. Na 25 dagen ongesteld geworden (had twee dagen daarvoor ook al wat lichte bloedingen), planning was na 28 dagen, dus niet eens de kans gehad om te testen :)

    Ronde 3: 7 dagen na de laatste pil een eitje van 19 mm en een eitje van 17 mm. Eisprong vermoedelijk op dag 8 of 9 of 10 (voor de mogelijke test, ga ik uit van dag 10) en na 26 dagen zou ik ongesteld moeten worden (wat ik dus niet hoop)

    Als ik jouw berekeningen een beetje naloop met die van mij, dan zou ik zeggen dat je ei rond de 29e is geweest, maar dan zou je nu al ongesteld moeten zijn...
    Hoe zijn je andere cyclussen geweest?
    Krijg je ook geen controle met de eitjes?
     
  19. marytje

    marytje Bekend lid

    Jan 29, 2013
    946
    0
    0
    Wetenschap
    NULL
    Tnx Nadine, voor je uitleg. Als ik uit zou gaan van jouw langst, 15 dagen na laatste clomid-pil een eisprong, dan zou ik mijn eisprong hebben gehad op 6 mei. 6+14 = 20 mei nod. Misschien ben ik wel veel te vroeg met al deze drama en is er nog hoop!!

    Dit is mijn eerste ronde clomid, dus ik weet nog niet zo goed wat voor mij normaal is. In de ronden hiervoor heb ik geen eisprong gehad (waarvan ik dat voor de laatste 3 rondes 100% zeker weet vanwege alle echo's). Ik werd wel ongesteld, maar heb dus eigenlijk alleen steeds een soort van "doorblaakbloedingen" gehad. Op het begin had ik erg lange cycli, 38, 56, 38, 55. Hoewel de kans groot is dat ik toen ook geen ei had, zou het goed kunnen dat ik van nature een langere cyclus heb. Beter zet ik mijn nod ook wat later.

    Ik krijg de eerste 2 rondes geen controle. Ik was eerst blij, maar nu baal ik wel. Als ik pas na dag 35 ongesteld word, dan moet ik "blind" met 100mg clomid starten.

    Ik ga nu mijn koffer pakken en vertrek morgen naar Washington DC & New York city. Hopelijk kan ik daar een beetje genieten en ontspannen, dan gaat de tijd snel voorbij!
     
  20. NadineW

    NadineW Actief lid

    Jan 3, 2013
    308
    0
    0
    Zwanger worden
    Lelystad
    Oeh jij dan ook 20 mei! Gaat een goede dag voor ons worden!
    Wel apart dat je geen controles krijgt. Helemaal omdat het je eerste ronde clomid is, dan lijkt het mij wel handig dat ze weten wat het doet?
    En als je veel eitjes krijgt dan mag je ook niet door.. Blijkbaar gaat elk ziekenhuis er ook weer anders mee om.

    Wat leuk zeg dat je naar New York en Washington gaat! Hoe lang ga je? Is wel goed voor de afleiding!

    Ik duim voor ons dat we de 20e een positieve test hebben! :D

    Geniet ervan!
     

Share This Page