Familielid doet negatief over zwangerschap

Discussion in 'Zwangerschap' started by MeiNoNa, May 17, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MeiNoNa

    MeiNoNa Actief lid

    Mar 30, 2012
    135
    0
    0
    Directie-Secretaresse
    Overijssel
    Heeej dames.. zijn er hier meer mensen waarvan een familielid zo negatief doet over de zwangerschap? Hoe gaan jullie daar eigenlijk mee om?

    Ik word echt gek van mijn broer. Ik ben nu 16,4 weken zwanger en het gaat super goed met mij en de baby. Ik geniet intens van het prachtige wonder in mijn buik, maar elke keer maakt mijn broer opmerkingen zoals; 'hopelijk blijft alles goed gaan', 'ik heb mijn twijfels of het wel goed blijft gaan', 'ik moet 't nog maar eens zien' enz...

    Best pijnlijke opmerkingen en hij zegt dit omdat ik overgewicht heb. Het maakt me gewoon zo onzeker.. zal wel weer aan de hormonen liggen, maar soms denk ik echt wel eens: 'Zou 't dan toch misschien mis gaan?' :S

    Wat moet ik hier mee? Hij heeft echt een plaat voor zijn hoofd, dus als ik zeg dat ik die opmerkingen niet leuk vind, dan doet hem dat niks.. :S
     
  2. 3butterflies

    3butterflies Bekend lid

    Aug 11, 2012
    642
    0
    0
    Amsterdam
    Dan zit je hummeltje gewoon extra beschermd ;) Gewoon negeren meid! Ga op je eigen intuïtie en gevoel af.
     
  3. JoyofLiving

    JoyofLiving Fanatiek lid

    Apr 10, 2013
    2,571
    0
    0
    Inderdaad negeren! Wie denkt je broer wel niet dat ie is om zo over je zwangerschap te praten ;)
     
  4. Janna

    Janna Fanatiek lid

    Ik zou tegen hem zeggen dat je die opmerkingen niet leuk vindt en vragen of hij er mee op kan houden.
     
  5. monedoos

    monedoos Actief lid

    Mar 12, 2011
    261
    0
    0
    utrecht
    Probeer eens er achter te komen waarom hij zo doet. En als hij zo lomp blijft doen dan duidelijk melden dat je even geen contact wenst, en jou kindje niet zo'n oom nodig heeft.
     
  6. MeiNoNa

    MeiNoNa Actief lid

    Mar 30, 2012
    135
    0
    0
    Directie-Secretaresse
    Overijssel
    Ik zou echt niet weten waarom hij zo negatief doet. Hij heeft totaal geen verstand van zwangerschappen of überhaupt het menselijk lichaam, dus hij weet niet eens waar ie over praat. Hij doet vanaf het begin af aan al zo. Áls ie wat zegt over mijn zwangerschap dan is het negatief. :S

    We hebben gisteren net te horen gekregen dat we er vanuit moeten gaan dat mijn moeder zal sterven in mijn zwangerschap, dus ik kan dat negatieve gedoe van hem er echt niet bij hebben. Deze zwangerschap sleept me zo door deze verschrikkelijke periode.. ik hou zoveel van m'n nog ongeboren kindje en ik wil alles voor hem/haar doen en dat houdt me op de been en dan komt m'n broer met z'n gezeur.. :(
     
  7. Ntje

    Ntje Fanatiek lid

    Nov 11, 2012
    3,720
    90
    48
    Almere
    Je zou met humor kunnen proberen de nare opmerkingen te stoppen. Ik kreeg ook wel eens zo een opmerking en toen maakte ik een opmerking als wat goed genaaid is dat scheurt niet of we hebben het goed spuitwerk blijft wel zitten.

    Het hielp hier in ieder geval wel.

    Maar leuk is het niet op zulke opmerkingen te krijgen. Ik hoop hij d'r snel mee kapt!
     
  8. MeiNoNa

    MeiNoNa Actief lid

    Mar 30, 2012
    135
    0
    0
    Directie-Secretaresse
    Overijssel
    Haha.. super opmerking! Die ga ik zeker onthouden.. hopelijk werkt het als ie weer eens zo'n opmerking maakt. :D
     
  9. DotjePK

    DotjePK Bekend lid

    Nov 11, 2012
    959
    0
    0
    Hilversum
    Tjonge, wat vervelend :(

    Rare opmerkingen, blijkbaar zit hij ook niet goed in zn vel. Ik neem aan dat het je eigen broer is en dus ook zijn moeder????
    Even goed ruzie maken kan misschien de lucht even klaren.

    Wat een onwijs zware situatie zeg, ook met je moeder.

    Ik wens je veel sterkte en met je kleintje komt het ook wel goed;)
     
  10. MeiNoNa

    MeiNoNa Actief lid

    Mar 30, 2012
    135
    0
    0
    Directie-Secretaresse
    Overijssel
    Dank je! :)

    Het is inderdaad ook zijn moeder, maar hij is al vanaf het begin van mijn zwangerschap negatief. Ik heb het hem verteld met 5 weken.. met mijn moeder ging het toen goed en ging ze met stappen vooruit na een operatie in november. Ze is vanaf zaterdag ineens heel erg achteruit gegaan en uit onderzoek is gebleken dat de uitzaaiingen van borstkanker in haar hersenen zich verder hebben uitgebreid en ze niet meer te redden is.
    Natuurlijk vindt hij dit ook verschrikkelijk moeilijk, maar die negativiteit is er dus altijd al geweest. Alleen ging het toen het ene oor in en het andere uit, maar het begint me nu echt de neus uit te hangen.. :x
     
  11. kimberly22

    kimberly22 Fanatiek lid

    Jan 24, 2007
    1,039
    0
    0
    wat dotje ook al zegt denk ik ook, hij zal waarschijnlijk ook door een moeilijke periode gaan. niet dat het goed praat wat hij doet, dat absoluut niet, maar het kan misschien wel zijn opmerkingen verklaren. misschien kan hij niet met de situatie omgaan??

    ik denk dat je eerlijk moet zijn en zeggen dat het je verdrietig maakt en dat het pijn doet.

    heel veel sterkte in deze moeilijke tijd en hopelijk kun je nog even genieten samen met je moeder. dikke knuffel voor je
     
  12. Blemma

    Blemma Fanatiek lid

    Mar 11, 2013
    2,472
    16
    38
    Female
    Verpleegkundige in de wijk
    Kan het niet jaloezie zijn? Dat hij ook een gezin wil?
    Praat natuurlijk niet goed om zulke nare opmerkingen te maken.
    Praat er met hem over, want er gaat jullie een zware tijd tegemoet en dan hebben jullie elkaar nodig.
    Heel veel sterkte en probeer alsnog van je zwangerschap te genieten!
     
  13. chantal6790

    chantal6790 Actief lid

    May 13, 2013
    368
    10
    18
    Mijn broertje precies zo. hij wil zelf ook absoluut geen kinderen (hij is nog maar 21 dus misschien ook stoer praat). toen ik vertelde ik zwanger was van de eerste was het ook maar stom en was hij ook negatief. en ook opmerkingen toen ik hoogzwanger was als zeekoe en wat dan ook. Maar toen ik eenmaal bevallen was. mag je 3x raden wie er als eerste op de toep stond. Ik was om half 12 snachts bevallen. om 9 uur smorgens stond hij als eerste in het ziekenhuis nog voor mijn ouders. er waren

    Nu nog moet hij niet echt wat van lieke hebben, kinderen zijn stom en dom vind hij. maar zodra er niemand bij meer bij was van de familie was hij poeslief en tilt hij haar op en leest boekjes

    voor nu zal ik zeggen negeer het gewoon. oor in oor uit. maak je er niet druk om. als je babytje er straks is draait hij wel bij. (tenminste zo was het dus bij mij)

    sterkte
     
  14. MamavanM1

    MamavanM1 Fanatiek lid

    Jan 23, 2013
    1,347
    0
    0
    Overijssel
    Pff lastig he!! Mijn broers deden in het begin ook heel 'stom'. (en ik heb er 3)

    Bij mijn 1e (toen ik was 17) kon er geen normaal woord vanaf dat ik zwanger was.. Het was stom dat ik nu al zwanger was, ik was nog een kind. OP een gegeven moment dat mijn buik groeide was ik een vetzak blablabla.. (ze zeiden het niet altijd, maar wel veel als ik bij mijn ouders kwam). Mijn zus was ook net zwanger geweest, en daar was het leuk dat ze een nichtje kregen, en vroegen erna.. Dus t was allemaal heel gemeen!
    Op een gegeven moment toen mijn dochter geboren was, vonden ze het maar al te leuk, en nu ze ouder is 1.3 jaar willen ze spelen en vinden het leuk om haar te zien lopen wat ze sinds kort kwam.

    En nu ik weer zwanger ben (19 jaar) is er ook wel eens een opmerking geweest van : goh nu al een tweede, dat kan nog niet blabla..

    Maar het word dus nu hun 1e neefje na 3 nichtjes, dus ze vinden het wel heel leuk stiekem.
    En straks als hij geboren word, zijn ze er weer net zo dol op!

    Ik kon ze ook wel vertellen dat ze gewoon normaal moeten doen, maar ik deed gewoon net zo dom terug en maakte er een grapje van!

    Laat je niet kleineren, heb t erover, dat het je erg pijn doet, en dat hij gewoon normaal kan doen!! En gaat hij alsnog door, dan maar een beetje sarcasme er bij in gooien en maak er een grapje van!

    Ik weet hoe je je voelt, en het is echt niet leuk als er alleen maar negatief word gedaan... En nu ook nog met je moeder wat er allemaal gebeurd, dat doet t extra veel pijn.

    Ik wil je heel veel sterkte wensen in deze moeilijke tijd, en t komt echt wel goed!! :)
     
  15. Aquilegia

    Aquilegia VIP lid

    Apr 19, 2007
    8,914
    3
    36
    Female
    psycholoog en astroloog
    Midden-Nederland
    Ik zou het hem gewoon vragen wat de reden is. Probeert hij zichzelf soms te behoeden voor een teleurstelling, mocht er toch onverhoopt wat fout gaan? Of probeert hij jou te behoeden?

    Vervolgens zou ik gewoon duidelijk zeggen dat de kans dat het
    met 16 weken goed blijft gaan, enorm groot is. En dat je nu gewoon wil genieten! Als hij niet luistert, schrijf je hem een brief waarin je uitlegt dat je even geen contact wil om deze reden.
     
  16. Skyscrapper

    Skyscrapper Fanatiek lid

    May 11, 2013
    2,604
    3
    38
    mocht hij na een keer rustig bespreken nog zo raar blijven doen zou ik toch echt even flink boos worden en hem even goed op zijn nummer zetten
    (aangezien hij niks van het zwangere menselijk lichaam afweet)
    Zeker nu jullie moeder zo slecht ligt zou hij jullie moeten steunen ipv kwetsen.
     
  17. MeiNoNa

    MeiNoNa Actief lid

    Mar 30, 2012
    135
    0
    0
    Directie-Secretaresse
    Overijssel
    Enorm bedankt voor jullie lieve reacties! <3
    Voor nu zie ik het nog even aan, maar mocht ie weer zo'n kwetsende opmerking maken, dan zeg ik er direct wat van. ;)
     
  18. Line

    Line Fanatiek lid

    Jan 7, 2007
    2,694
    266
    83
    Het lijkt me dat hij zich zorgen maakt. Zoals ik het lees zegt hij het uit bezorgdheid en 'broederlijke' bescherming.
    Misschien kan je daar naar vragen? Ik zou niet teveel invullen wat hij denkt en voelt, vraag er naar en dan weet je het.

    Sterkte in deze moeilijke tijd met je moeder.
     

Share This Page