Hier ook een heel onrustige baby die veel wakker is en moeilijk in slaap komt. Ons zoontje is nu bijna 5 weken en we hebben nog steeds geen oplossing gevonden. Nu ik dit aan het typen ben zit ik ook bij hem om hem steeds het speentje in te kunnen doen zodat hij rustig wordt en hopelijk op een gegeven moment in slaap valt. We zijn nu ook sinds donderdagmiddag begonnen met pepti om te kijken of zijn onrust misschien door KMA komt. Hij heeft vorige week ook drie dagen in het ziekenhuis gelegen ter observatie maar we kregen daar alleen maar te horen dat hij heel goed sliep en er behalve een moeizame ontlasting (lactulose voor gekregen) niks was. Je raadt het al, zo gauw hij thuis was begon het huilen en wakker liggen weer. Vanochtend heeft hij bijvoorbeeld van half zeven tot half 1 wakker gelegen en af en aan gehuild. Toen weer even geslapen om erna weer wakker te liggen en te huilen. Dus ik lees even mee, kijken of er nog bruikbare tips langskomen.
Wat zijn de symptomen nog meer, jippie01? Overstrekken? Niet op rug willen? Na fles huilen of juist tijdens of na uurtje? Draagdoek een optie?
Overstrekken doet hij ook regelmatig. Dan is het net een plankje. Na de fles is hij heel rustig, en valt soms bijna in slaap op de arm, om vervolgens klaarwakker te zijn zo gauw je hem in bed legt. Het stomme is, het wisselt steeds wanneer hij een lange periode wakker ligt. De enige die elke keer gelijk blijft, is die na de fles van half zeven. Nu is hij eindelijk in slaap gevallen, maar zijn we dus alweer ruim twee uur verder. Pffff. Verder heeft hij schrikreacties ook tijdens z'n slaap, waardoor bv hij na vijf minuten slaap ook weer in een keer wakker is. Ook slaapt hij regelmatig een klein uurtje om dan in ene huilend wakker te worden. Dan heeft hij echt ergens last van, maar wat het is...?
Heb je al medicatie geprobeerd tegen de reflux? Misschien heeft hij nog pijn en is daardoor onrustig. Dan kun je hem van de onrust en ook hazeslaapjes afhelpen? Heb je al eens (als je dat durft) zonder inbakeren op zijn buik te slapen gelegd? Veel reflux kindjes hebben er baat en ze kunnen zich niet wakker maaien met de armpjes. En, sommige kindjes zullen nooit slapen tijdens een uitje. Mijn oudste is daar het voorbeeld van. Nooit gedaan. Net als slapen in de auto, trouwens Maar probeer vooral zijn ritme te volgen...
hij is 5weken zeg je,die van ons zat lag hing toen nog hele avonden beneden bij mij aan de borst of op schoot. ging pas tegdn24:00 slapen ,heeft hij/zij geen mama honger? in de avond? hij ging pas met 7maanden tegen 21:00 naar bed
Lactulose kunnen ze erg veel lucht id darmen krijgen wat pijn doet... Hier movicolon voorgeschreven gekregen ivm te weinig drinken.... Maar weet niet of ze dat zo klein/ jong al mogen? Wij gaven overigens niet de volledige dosering, was vaak niet nodig en wel weer extra belasting vd darmen... En ligt hij dan bij je als je speentje terug stopt iedere keer? Ik zou hem niet op de rug plat laten liggen dan... Op buik tegen buik tegen je aan liggen werkt erg goed ook voor darmkrampjes... Helemaal bij een vijf weken oude baby, die wil gewoon ook dicht bij je zijn! Sterkte.
Hoi, Dat van de lactulose wist ik niet. Maar dit hebben we van t ziekenhuis voorgeschreven gekregen voor een makkelijkere ontlasting. Na de fles houden we hem altijd een tijdje bij ons en daarna leggen we hem pas in bed. We kunnen hem wel bij ons houden tot hij slaapt, maar zou gauw in bed wordt hij weer wakker
Allereerst: ik wil je niet ontmoedigen, maar 'nog steeds geen oplossing terwijl hij al 5 weken oud is'.... stel je in op dat dat nog wel even zal duren. Binnen het medische circuit worden veel dingen eerst aangekeken en als er echt naar oplossingen gezocht gaat worden, worden eerst de meest voor de hand liggende oplossingen gezocht. Als er echt dingen spelen bij je kind, kan het dus wel even duren voor je stabiliteit hebt. Lactulose veroorzaakt winderigheid, dus bij alle onrust die er al is, is dat niet zo'n hele handige keuze. Wij gebruiken vanaf 3 maanden al forlax en dat gaat goed. Wat betreft de onrust en het schrikken: heb je inbakeren al geprobeerd? Dat kan ervoor zorgen dat je kleintje zich niet wakker maait en dus beter slaapt. Een draagdoek kan ook een enorme uitkomst zijn dan. Dan moet je wel echt een doek of een ergonomische drager hebben en geen babybjorn, (die mogen sowieso pas vanaf 4 maanden, maar zijn geen geweldige dragers).
Bedankt voor al jullie reacties! Averlhach, ik ga zeker het op zijn buik slapen eens proberen! Met name overdag als we toch in de buurt zijn. Jippie01, inderdaad het inbakeren zou ik eens proberen. X. maaide zichzelf continue wakker met zijn handen in zijn gezicht en ook door zelf zijn speen eruit te trekken. Dan stoppen we hem daar overheen strak in zodat hij zijn benen ook moet ontspannen. Dat helpt al stukken beter. Verder misschien een hangmatje proberen in de box? Inderdaad ik ben nu 10 weken verder en heb van alles al geprobeerd. Het ene product na de andere aangeschaft om alles maar te proberen.. Veel helpt niet maar je komt vanzelf dingen tegen die voor hem wel prettig zullen zijn. Jij ook succes!
Kim078 Ik kan je paar adviezen geven want we hadden het zo: - lange moezame bevalling van 36 uur uiteindelijk ks - verborgen reflux - weinig slapen - huil baby - moeizame ontlasting (1x5dagen) - hangerigheid - voorkeurshouding - gespannen lichaam - overstrekken Wat geholpen heeft: - osteopaat ( ga na enige die gespecialiseerd is met babys: pb mij als je wil weten onze den haag). Hij doet wat en je baby kan zich ontspannen! 1-3sessies voldoende. Bij ons gelijk kwam alles los zei die. Veranderingen merken gelijk binnen 1-2 dagen: - meer slapen minder huilen - geen spanning - geen overstrekking - ontlasting gelijk een keer per dag! - reflux minder - minder kraampjes We hadden een andere baby! Daarnast hebben we rr toegepast: Rust en regelmaat. Voeden-spelen- wakker in bed leggen bij teken van vermoeidheid. Laten huilen zodat ze zelf in slaap vallen. Je moet wel zeker weten dat ze niet huilen van pijn maar als dat huil is wat stopt vaker of stopt bij oppaken en troosten dan is vaak niet het geval. We hebben veel baat daar gehad. Ze is nu super rustig we inbakeren haar ook af en toe maar niet altijd. Nacht slaapt ze erg goed. Overdag met in slaap huilen. Maar elke dag huilt ze minder
@kim. Ja, inbakeren is nog iets wat we zouden kunnen proberen. Ik herken het allemaal volkomen. Blijven proberen wat misschien helpt. We blijven ons best doen. Jij ook succes. Dinsdag hebben we weer een afspraak staan bij de osteopaat.
Osteopaat zal zeker helpen: hij kan baby helpen ontspannen. De babys die moelijk of niet natuurlijk zijn ter wereld gekomen hebben te korte vliezen vaak bij nek en rug. Osteopaat kan die 2mm op plek zetten zodat baby ontspannen kan. Daardoor slaapt hij beter huilt minder en kan goed ontlasten. Wel oppasen omdat osteopaat die geen ervaringen met babys heeft kan het alleen verergeren!!dus ga alleen naar iemand die ook iemands anders baby heeft geholpen. Kost wel 100euro per sessie en we waren ook sceptiesch maar na een dag andere baby! Wat een verschil! Het was onze laatse hoop voordat we gingen met medicatie en pepti beginnen. Osteopaat verricht geen wonderen hij kan de medische oorzak niet verhelpen zoals reflux,kma of kraampjes maar hij helpt baby ontspannen zodat baby het zelf kan oplossen.
ja, dat klopt. hij is na de osteopaat veel rustiger. alleen helpt t tot nu toe maar tijdelijk helaas.
Bij ons helpt het ook nog steeds niet helemaal 100% inderdaad. Met 6 dagen, 2 weken, 4 weken en aankomende week ook weer zijn we bij de manueel therapeut geweest. Met 6, 8 weken en aankomende week de kinderfysiotherapeut (geeft vooral voor ons tips) Met 8 weken en volgende week ook weer de osteopaat We zitten niet stil dus.... Vooruitgang is er zeker maar als hij zit blijft zijn hoofdje naar rechts hangen net zoals het overtrekken en continue willen staan wat echt aanwezig blijft. Gelukkig merken we wel dat hij er veeeel minder last van heeft en ook veel minder pijn! Bedankt voor jullie reacties.
Was hier na elke behandeling verbetering, en elke keer hield dat langer aan. Na 4 behandelingen was het hier klaar en hadden we een heel ander kind in huis!