Zijn er dames die ervaring hebben met bevallen terwijl hun neus (door verkoudheid) helemaal potdicht zat? Ik ben net naar de apotheek geweest maar mag geen otrivin of iets vergelijksbaars gebruiken en ben nu bang dat als het begint ik amper lucht krijg. Ik heb wel zoutwater neusspray, als ik dat gebruik komt er wel wat los, maar even later zit m'n neus weer net zo dicht
Ohh, dat lijkt me inderdaad erg naar! Je zou kunnen proberen om te stomen met vicks vaporub in het water. Of vicks onder je neus smeren... Dat houdt het vaak wel open. Alleen zou ik dat tijdens de bevalling zelf niet doen, want eucalyptus brandt natuurlijk best wel en als je de kleine dan een kusje wilt geven dan is dat misschien een belemmering (al zou je het wel kunnen gebruiken, maar dan tijdens het persen niet meer)
Zout water oplossing? Het is vreselijk vies, maar als er echt geen doorkomen aan is, ga ik liggen en druppel ik de oplossing in mn neus. En het helpt... Maar zoals gezegd, het is echt vies... (alsof je zeewater in je neus hebt gekregen...) Ik probeer ook altijd te stomen (met tijm en munt uit de tuin), maar als je echt potdicht zit... Sterkte meis!
Gelukkig zal je hoogst waarschijnlijk niet aan je neus denken als je bevalling daadwerkelijk begint enne... je hebt nog een dikke week te gaan (of langer). Ik zou er vooral niet al te veel mee zitten en proberen lekker te stomen e.d. Je kunt Otrivin baby gebruiken.
Ik heb zelf altijd last van moeilijk ademen door de neus door overgevoelige slijmvliezen..ik heb wel gewoon otrivin duo in de tas gedaan.. ik ga dat dus alleen gebruiken bij de bevalling.. je moet het niet nu gebruiken een paar dagen bv.. Ik gebruik nu gewoon van vsm neusspray..dat helpt ook wel een beetje.. Als ik jou was zou ik nu ook gewoon gaan sprayen.. vicks schijnt ook niet goed te zijn.. Gewoon zoutoplossing en met bevalling otrivin duo.. gegarandeerd vrij ademen..
Ha dat dacht ik ook! De reden dat je het niet mag/het af word geraden is toch dat je er weeën van kunt krijgen? Nou als je ze hebt straks sprayen maar dan kan het toch geen jwaad meer. Of ben ik abuis was er nog een andere reden dat je geen "echte" neusspray mag gebruiken? Groetjes paula
Ook tijdens de zwangerschap en bevalling mag je normale otrivin (met xylometazoline) gebruiken mits je je aan de gebruiksaanwijzing en de daarin genoemde dosering houdt. Je kunt er voor kiezen om de kindervariant te gebruiken (met 0,5mg ipv 1mg). Dit staat er in de gebruiksaanwijzing: Otrivin XylometazolineHCl Care 1 mg/ml Neusspray in de zwangerschap en bij het geven van borstvoeding. Otrivin XylometazolineHCl Care 1 mg/ml Neusspray kan voor zover bekend zonder gevaar volgens voorschrift en niet langer dan een week worden gebruikt tijdens de zwangerschap.Opname in het bloed kan optreden, maar blijft meestal zonder nadelige gevolgen. Voorzichtigheid is geboden wanneer er sprake is van hoge bloeddruk of een verminderde doorbloeding van de placenta (moederkoek). Bij langdurig gebruik van hoge doseringen kan een verminderde doorbloeding van de placenta niet worden uitgesloten. Raadpleeg in deze gevallen eerst uw arts. Succes met de bevalling!!
Ik was voor mijn bevalling 5 weken lang verkouden. Ben bevallen met 39.2. Heb met 37.3wkn een antibioticakuur gehad van de huisarts. Daarnaast veel stomen met Rhinocaps en neusspray van A. Vogel gebruikt. Tijdens de bevalling was mijn neus nog niet helemaal los, kon er niet een flinke teug lucht mee binnen krijgen. Elke keer een beetje rochelen van de snotjes zeg maar (sorry voor de details ) Ik kon dus ook niet puffen zoals ze me hadden geleerd, door neus in, door mond uit. In het ziekenhuis hebben ze me wel 100x gezegd dat ik door de neus moest ademen en wel 100x ben ik heel boos geworden dat het niet ging... Ze zijn dan bang voor hyperventilatie omdat de kans daarop met door de mond ademen groter is. Bij mij is het helemaal goed gekomen! Uiteindelijk is onze dochter gewoon geboren hoor . De verloskundige had mij trouwens verteld dat de bevalling echt niet begint als je je nog knap ellendig voelt. Die zou pas op gang komen zodra je je weer wat beter voelt, en bij mij klopte dat dus wel aardig. Hoop dat je je snel weer wat beter voelt!
ik zou wat hier al eerder is gezegd ook voor zoutoplossing gaan. Pak een bakje, vul het met lauw water (een klein bodempje) en doe daar keukenzout instrooien. Pak een theelepel en snuif met je ene neusgat op. Wel boven de gootsteen want het loopt er ook weer uit Dat werkt als directe pijnverlichting als je druk in je hoofd hebt/neus en de eerste uren kan je weer vrij ademhalen. Wel genoeg zout erin doen natuurlijk.. en dan iedere dag (of 2x per dag) herhalen. Ik kan je beloven dan ben je er zó vanaf..
Je kan igg voor de bevalling gewoon otrivin gebruiken hoor. Bij veelvuldig gebruik kan er vernauwing plaatsvinden in de bloedvaten naar het kindje toe. Maar van een paar keer sprayen gebeurt er niets hoor.
Mijn ervaring is dat met een zoutoplossing je neusslijmvliezen niet slinken. Zeker die laatste dagen en tijdens je bevalling moet je goed adem kunnen halen om je fit te blijven voelen. Zoals Jetje schrijft, mits met beleid gebruikt, als er geen complicaties zijn, mag otrivin. Als je verstopte neus verband houdt met inhalatie allergie, overleg dan even met je huisarts, want er zijn middelen die je kunt gebruiken.
Ik heb de hele zwangerschap door xylo spray gebruikt(otrivin). Zolang je het met mate gebruikt zijn de risico's te overzien. Niet slapen en hele dagen koppijn door de verstopping zijn ook niet bevorderlijk. Was lichamelijk verslaafd aan die troep en kon echt niet zonder. Hier is het goedgegaan. 29 april geopereerd en sindsdien er gelukkig (na 5jr!!!) weer van af. Maar ik zou gewoon een flesje in de vluchttas doen. Als je dan nog verstopt zit wanneer het begint gewoon gebruiken.
Hoi dames, bedankt voor jullie reacties! Ik gebruik Physiomer maar dat helpt niet om m'n neus open te houden. En Vicks mag ik ook niet volgens mij omdat ik astma heb, maar bedankt voor het meedenken! Ik denk dat ik inderdaad een flesje otrivin in de vluchttas stop en dat gebruik als het echt niet gaat. Als de baby bijna gaat komen dan zal het allemaal wel meevallen met die bijwerkingen. Het is voor mij geruststellend dat mocht het nodig zijn dat ik dan ergens naar kan grijpen. Voor nu moet ik maar even doormodderen met die dichte neus en al het mogelijke eruit krijgen met zout water, het is even niet anders. En wie weet misschien ga ik pas over een paar weken bevallen en voel ik me dan al een stuk beter. Maar ik denk zelf dat het 25 mei wordt, ik had het bij m'n eerste kindje ook goed dus wie weet! Ik stuur mijn man zo naar de apotheek, nogmaals bedankt voor jullie tips en raad!
Ik werd op een zaterdag ingeleid met 38w en precies die dag ervoor zat heel me neus pot dicht. En die verpleegkundige maar roepen dat ik daar me neus moest ademen
Je hebt ook nog de kinder versie. Ipv 1 mg zit daar 0,5 in.! Die heb ik met toestemming van de VL mijn hele zwangerschap gebruikt.!
Ik had dat ook tijdens mijn bevalling en mocht van mijn verloskundige de kindervariant (is geloof ik van 0 tot 6 jaar) gewoon gebruiken, want het alternatief is ook niks: bevallen met een dichte neus..
Toevallig hier ook sinds gisteren heel erg verkouden. Ik gebruik wel neusspray eigen merk met xylometazoline (zelfde als Otrivin). Ik gebruik het alleen als mijn neus echt dicht zit, dus dat is maar 1 keer sprayen 's nachts. En als de bevalling begint neem ik de neusspray mooi mee. Ik heb zo'n hekel aan een verstopte neus.
Otrivin mag gewoon hoor.Ik heb hem zowel bij m'n vorige zwangerschap als nu gebruikt.De vorige keer stond nog in de bijsluiter dat het niet mocht,nu staat er in dat het wel mag.Met mate natuurlijk,maar dat is altijd zo.
Ik gebruikte voor dat ik zwanger werd best veel neusspray, toen was ik zwanger en heb ik het niet meer gebruikt. maar ik had voor de zekerheid wel een flesje voor de bevalling gekocht. als je het alleen tijdens de bevalling gebruikt kan het echt geen kwaad.