Welk bedrag staat er op jullie spaarrekening?

Discussie in 'De lounge' gestart door serena15, 23 mei 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Ik heb niet het idee dat mensen elkaar de ogen uit willen steken hier. TS heeft al een paar keer aangegeven dat ze onzeker is en graag wil weten hoeveel andere mensen hebben gespaard, zodat ze weet of ze op de goede weg zit met haar spaarbedrag.

    Dit onderwerp is nou eenmaal iets wat je niet snel bespreekt in je vriendenkring; er rust toch een taboe op. Dan is het toch fijn dat je het hier op het forum anoniem kunt bespreken en op die manier kunt bekijken of je inderdaad een beetje goed zit qua buffer??
     
  2. Loesie1982

    Loesie1982 VIP lid

    25 dec 2008
    5.486
    0
    0
    Juffrouw
    Overijssel
    Ik heb geen moeite met het topic, er staan wel vaker hele persoonlijke topics bij en dat is prima, dat is ieder voor zich of je daarop reageert of niet.

    Maar de zin: 18000 en denk een heel normaal bedrag, is een beetje overbodig. En denk dat daar wat meiden over vallen. Want dat klinkt idd wel een beetje opschepperig...;)
     
  3. Zomerrr

    Zomerrr VIP lid

    5 jun 2011
    5.097
    503
    113
    Gelukkig op dit moment 10.000 aangezien ik mijn baan kwijt ben geraakt en weer verder ben gaan studeren.
     
  4. Elena22

    Elena22 VIP lid

    10 feb 2010
    8.110
    1.795
    113
    Kraamverzorgende
    Ik zou dolgraag willen sparen maar we zijn eerst alle financiële ellende aan het weg werken van de afgelopen paar jaar ( ook opeens werkloos, daarna leerlingsalaris, belastingdienst die kwam aankloppen, studieschuld, etc). Zodra er weer financiële ruimte is gaan we zeker zoveel mogelijk sparen. Voor een fijne buffer, voor een fijne reis (zijn al 8 jaar niet op vakantie geweest) en voor een tweede kindje in de toekomst :)
     
  5. annet1985

    annet1985 Fanatiek lid

    14 okt 2011
    4.136
    0
    36
    friesland
    Zegt dat dan niet meer over jou denkwijze dan die van TS? ben altijd wel blij dat dit soort topics er zijn.
     
  6. Meijtje

    Meijtje VIP lid

    24 nov 2011
    5.086
    187
    63
    #86 Meijtje, 23 mei 2013
    Laatst bewerkt: 23 mei 2013
    Onze spaar rekening net geplunderd (missen een deel van een loon) dus nog 100 euro over. Aankomende maand weer een beetje aanvullen. zo goed en zo kwaad. Ben al blij dat we voor onze kleine meid kunnen sparen.
     
  7. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.480
    113
    maar is dat eigenlijk niet ook een vorm van sparen. Geld besparen om je financiële ellende weg te weken.
     
  8. annet1985

    annet1985 Fanatiek lid

    14 okt 2011
    4.136
    0
    36
    friesland
    Dat is toch ook afhankelijk in welke situatie ze zit? als dat is omdat haar man een eigen bedrijf heeft, vind ik dat niet heel veel hoor, 18000 is zo op.
     
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    weet idd hoe dat met een eigen bedrijf zit....Nibud geeft ook een richtlijn aan: ......x je maandsalaris, maar weet dus niet hoeveel??? 2x, 3x???
     
  10. ooo nog steeds open hier...had ik niet verwacht ;)

    vroeger toen ik nog geen kinderen had en ik en manlief meer dan 60 uur in de week werkten, hadden wel meer dan 18.000 op onze bankrekening.

    Maar inmiddels na 1 loon minder en 5 x te zijn verhuisd en een x aantal auto's/motoren en 2 kinderen is het gemiddelde wel wat lager.

    Maar nog steeds tevreden
    geen schulden.
    en vooral gezond, want dat is toch het allerbelangrijkste
     
  11. Dani11

    Dani11 Niet meer actief

    0,0 en het interesseert me werkelijk niks wat anderen hebben ;)
     
  12. Elena22

    Elena22 VIP lid

    10 feb 2010
    8.110
    1.795
    113
    Kraamverzorgende
    Ja daar heb je wel gelijk in :)
     
  13. Delta

    Delta Niet meer actief


    Ik bedoel dus echt geen onderdak hebben he. Ik weet dat de banen niet voor het oprapen liggen en er veel weklozen zijn!
     
  14. Emmarijn

    Emmarijn Fanatiek lid

    21 jun 2011
    2.548
    2
    0
    Ik moet eerst maar eens mijn studieschuld afbetalen voordat ik kan sparen... ;)
     
  15. sjanniee

    sjanniee Fanatiek lid

    15 aug 2012
    1.533
    0
    0
    49.543.19
     
  16. De daklozenopvang en crisisopvang voor gezinnen zitten vol met mensen die dachten dat het bij hun zo'n vaart niet zou lopen, helaas. :(
     
  17. Delta

    Delta Niet meer actief


    Wie weet? ;)

    En ja, ik weet dat er veel mensen ontslagen worden, dat is heel erg, en als je kunt sparen, doen! Doen wij ook als het kan, ik werk niet, vriend wel, soms lukt het wel, soms niet.
    Maar het is niet zo dat wij alleen maar sparen en geen leuke dingen doen. Want dat vinden we ook belangrijk. We leven nu.
     
  18. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.480
    113
    dan zou ik toch 8.000 lekker gaan opmaken, zit je weer net onder de belastinggrens :D
     
  19. Delta

    Delta Niet meer actief


    Ja dat is heel erg! Maar ook dan is je geld zo op, al zou je 50.000 euro of meer op je rekening hebben, als je paar jaar werkloos bent en je een gezin moet onderhouden en huur/belasting moet betalen is dat ook zo op.
    Dan zou je heel veel geld moeten hebben om echt paar jaar zonder werk te kunnen. In dat geval is het goed dat er crisisopvang is.
     
  20. wij hebben ook nog een studieschuld openstaan, maar zo lang ik daar minder rente over betaal dan ik ontvang op de spaarrekening ga ik daar niet mijn complete spaargeld ingooien. Zou die schuld ook liever zo snel mogelijk kwijt zijn, maar tegelijk is het ook wel prettig om wat geld achter de hand te hebben voor het geval er iets misgaat en als ik het eenmaal versneld heb afgelost krijg ik het nooit meer terug... We lossen nu zo'n 100 euro per maand extra eraan af.
     

Deel Deze Pagina