Flesweigeraar

Discussie in 'Borstvoeding' gestart door Chocoladekoekje, 24 mei 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Chocoladekoekje

    Chocoladekoekje VIP lid

    25 mei 2010
    7.799
    43
    48
    Ik zit inmiddels met mijn handen in het haar!
    Dochter is nu 5, 5 maand, krijgt borstvoeding en weigert de fles, maakt niet uitd wat voor een ik haar aanbiedt. Nu heb ik enorm veel moeite mijn productie op peil te houden, nu voor de vierde keer deze maand weer drama en het duurt dan echt drie volle dagen voor ik weer genoeg heb. Huilend kind aan de borst, bijvoeden gaat dus ook niet. Ze is sowieso een erg onrustige drinker, wil alleen op bed drinken, liggend, zonder anderen erbij en het liefst ook nog in het donker. Lastig met een peutertje in huis! Als we een dagje druk zijn geweest (dagje naar mijn familie aan de andere kant van het land), ben ik daarna weer 3 dagen bezig om weer genoeg melk te produceren. Dat dagje drinkt dochter natuurlijk helemaal onrustig, gok dat dat er ook wel mee te maken heeft.

    Nu moet ik echt weer gaan werken, we komen nu gewoon niet rond. Opzich brn ik best bereid haar zo naar de oppas te brengen, die kan voor die twee dagen haar desnoods met een lepeltje voeden en ze krijgt ook fruit en vanaf volgende week groente, dus echt uithongeren zal ze niet. Maar ik ben bang dat dan mij productie echt terugloopt en overstappen op flesvoeding gaat niet zolang ze iets anders dan de borst weigert. Tuitbeker (harde of zachte tuit) wil ze ook niet, bekertje of rietje gaat nog niet.

    Grootste probleem is dus dat ik bang ben dat mijn productie zover gaat teruglopen als ik weer werk, dat we wel op kunstvoeding over moeten, maar we het dan dus niet bij haar binnen kunnen krijgen.
    Hebben jullie de gouden tip? Wij weten het echt niet meer!
     
  2. miepmiep83

    miepmiep83 Bekend lid

    6 feb 2012
    509
    0
    0
    Weigert ze de fles ook als jij niet in de buurt bent?

    Misschien kun je de melk indikken en van een lepeltje laten geven?

    En om op werkdagen je productie op peil te houden liever vaak wat korter kolven dan minder vaak en lang.
     
  3. SportySteenbok

    SportySteenbok Bekend lid

    14 mrt 2012
    915
    1
    16
    Utrecht (provincie)

    Onze dochter weigerde de eerste drie maanden de fles. Van alles geprobeerd!
    Met een lepeltje was inderdaad de tip van de lactatiekundige. Niet heel handig, maar dan hongeren ze in ieder geval niet uit.
    Wij hebben dochterlief na 3 maanden toch maar gewoon naar het kdv gebracht. De eerste week 3 uurtjes per dag, de tweede week 5 uurtjes per dag en zo verder uitgebreid naar een hele dag. We hebben flesjes met gekolfde melk meegeven. En alsof ze doorhad dat ze geen keuze had, dronk ze daar direct zonder problemen uit haar flesje. Difrax had ik toen meegegeven en daar hebben we het bij gelaten. Was het met drinken niet gelukt, dan was ze in 3 uurtjes tijd niet uitgehongerd natuurlijk ;)
    Misschien is dat een optie: iemand anders het ergens anders laten proberen?

    Kolven is bij mij ook een "probleempje", ik kolf niet zoveel als zij drinkt. Dus ze krijgt nu naar het kdv een fles borstvoeding en een fles kunstvoeding mee. Thuis drinkt ze alles bij mij. En zo gaat het hier goed.

    Misschien heb je er wat aan.
     
  4. Chocoladekoekje

    Chocoladekoekje VIP lid

    25 mei 2010
    7.799
    43
    48
    Het maakt niet uit wie de fles geeft of waar hij gegeven wordt. Laatst een avond bij mijn stiefvader: Half 5 gevoed, weggegaan en toen we 's nachts om half 1 terugkwamen had ze geen slok op! Normaal drinkt ze om de 3 uur...
    Met een lepeltje is een optie voor overdag en bij de oppas, maar als ik het's nachts zo moet doen slaap ik helemaal niet meer! Ze drinkt nog on 22u, 2u en 6u en overdag om de drie uur...

    Wil proberen haar morgen alleen maar de fles aan te bieden (en haar fruit uiteraard). Het móet! Ben al drie dagen dag en nacht heel veel aan het kolven en aanleggen, maar productie lijkt alleen maar minder te worden :(
     
  5. SportySteenbok

    SportySteenbok Bekend lid

    14 mrt 2012
    915
    1
    16
    Utrecht (provincie)
    Neem anders contact op met een lactatiekundige. Ze kan je misschien helpen met het flesweigeren.
    En vast wel met het op peil houden van je productie. Mocht je in de omgeving van Utrecht wonen, kan ik je een goede aanraden.
    We hoeven tenslotte niet allemaal zelf het wiel uit te vinden als er ook kennis en hulp beschikbaar is.
     
  6. Chocoladekoekje

    Chocoladekoekje VIP lid

    25 mei 2010
    7.799
    43
    48
    Lactatiekundige zou ik héél graag willen, maar wordt niet vergoed en we kunnen dat nu echt niet betalen :( Moet ik eerst weer aan het werk, maar ja... Vandaar dat ik hier verhalen van ervaringsdeskundigen zoek, wie weet zit dé tip erbij!
     
  7. miepmiep83

    miepmiep83 Bekend lid

    6 feb 2012
    509
    0
    0
    Als een lactatiekundige bellen er even niet in zit, kun je misschien bellen met vrijwilligers van een van de borstvoedingsorganisaties?
     
  8. SportySteenbok

    SportySteenbok Bekend lid

    14 mrt 2012
    915
    1
    16
    Utrecht (provincie)
    Dat inderdaad!

    En hier onder het kopje "stel je vraag aan de lactatiekundige" je vraag stellen.

    En onder het motto "wie niet waagt wie niet wint": je situatie aan een lactatiekundige uitleggen en vragen of je over een paar maanden of in termijnen mag betalen?
     
  9. SportySteenbok

    SportySteenbok Bekend lid

    14 mrt 2012
    915
    1
    16
    Utrecht (provincie)
    Door de stress er omheen, waarschijnlijk. Volkomen begrijpelijk overigens! :(

    Is er niet iets van thuiswerk wat je kunt doen, zodat je je dochter gewoon kun voeden?
     
  10. Chocoladekoekje

    Chocoladekoekje VIP lid

    25 mei 2010
    7.799
    43
    48
    Even snel een berichtje, derest komt later.
    Productiedip lijkt van de pil (Cezarette) te komen, die gebruik ik sinds 2 weken en gaat nu dus de deur weer uit. Nu het flesverhaaltje nog.
     
  11. Chocoladekoekje

    Chocoladekoekje VIP lid

    25 mei 2010
    7.799
    43
    48
    Ok, nu even tijd voor een uitgebreidere update.

    Huisarts gebeld en inderdaad bevestigd dat de pil hoogstwaarschijnlijk de boosdoener is. Assistente heeft me echt met een rotgevoel achtergelaten na opmerkingen als ' Je gaat je baby toch niet laten uitdrogen omdat jij zo nodig wilt dat ze aan de kunstvoeding gaat?' en 'Je moet jezelf een hele harde schop onder je kont geven, een beetje doorzettingsvermogen kan geen kwaad'. Na 3 dagen dag en nacht om de 1 a 2 uur gekolfd/gevoed te hebben zonder resultaat, ik ben gewoon gesloopt! Al een maand gedoe en daarbij dat dochter alleen liggend op bed, als er niemand bij is, in het donker, wil drinken. Niet handig met een peutertje in huis en ben dus de hele dag bezig met voedingen plannen. Ik wil echt niet stoppen met borstvoeding! Bij de oudste mislukt omdat ze de borst niet wilde, heb ik 3 maanden fulltime gekolfd. Nu wil ik echt heel graag een jaar borstvoeding geven, ik geef echt niet zomaar op, maar zag gewoon even geen andere oplossing meer!

    Nu toch maar besloten de pil de deur uit te doen en eventjes te wachten met de fles. Productie is even onze eerste prioriteit, als die weer stabiel is eens kijken of we de strijd kunnen winnen.
    Maar ik blijf wel iedere dag de fles even proberen, wie weet ziet ze toch ineens het licht! Als jullie nog tips of ervaringen hebben, zou ik ze toch nog heel graag willen horen!

    Pff, ben nog steeds aan het huilen, de assistente heeft me echt het gevoel gegeven een hele slechte moeder te zijn... Ik weet dat het niet waar is, maar pff! Vermoeidheid eist zijn tol denk ik.
     
  12. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.491
    13.945
    113
    Vrouw
    Lekkere assistente! Wat je moet doen is gewoon terug bellen, die opmerkingen die ze gaf onder haar neus duwen en vertellen dat je nu erg onzeker bent geworden en het gesprek niet leuk vond. Want wat ze zegt kan echt niet! Ben zelf ook assistente bij een grote ha praktijk en wij worden juist geacht om erg pro bv te zijn!
    Heeft die zelfde assistente je al neusspray aangeraden voor je productie?

    Hier had ik ook een flesweigeraar, en nog steeds bij mij. Na bijna een hele dag op het kdv heeft ze uiteindelijk toch de fles gepakt en sindsdien drinkt ze daar prima! Was ook wel pas met 4.5 maanden. Ook bij mijn man drinkt ze nu de fles of bij de oppas, maar zodra ik ook maar de kamer inloop stopt ze en wil mevrouw alleen nog maar bij mij drinken. Ook wil ze hier de melk wat warmer dan dat je zou verwachten.

    De pil staat inderdaad bekend om het feit dat ze een productiedip kunnen veroorzaken, zowel de cerazette als de 'gewone pil' zoals de microgynon.

    Ik vraag me af, als je dochtertje zo onrustig drinkt, is er al eens naar haar oren gekeken? Hier was/is een oorontsteking de boosdoener dat ze aan 1 kant erg moeilijk en onrustig drinkt.

    Hopelijk gaat het binnenkort wat beter! En je bent juist een erg goede moeder dat je er alles voor doet en overhebt om je kindje bv te geven!
     
  13. Chocoladekoekje

    Chocoladekoekje VIP lid

    25 mei 2010
    7.799
    43
    48
    Ze was ook erg pro borstvoeding hoor! Kwam er op neer dat zij vond dat ik moest stoppen met de pil en die fles uit m'n hoofd moest zetten, gewoon de borst aanboeden zolang ze nog niet anders wil. Man heeft haar nog even teruggebeld en het kwam er op neer dat ze het niet zo bedoelde als dat het over kwam. In het gesprek voelde het alsof ik afgeschilderd werd als een slechte, makkelijke moeder die bij het eerste pijntje de borstvoeding al opgaf. Terwijl ik bij de oudste 3 maanden gekolfd heb, omdat ze de borst niet pakte, ik ben nu al een maand heel veel aan het kolven om genoeg te houden en voeden is hier iedere keer een ramp, omdat ze alleen liggend op bed, in alle rust, in het donker wil drinken. Niet echt te doen met een peuterzus in huis! Borstvoeding gaat hier dus zeker niet van een leien dakje, dus een opmerking als 'misschien moet je jezelf eens een harde schop onder je kont geven en gewoon even doorzetten' schoot een beetje in het verkeerde keelgat! Maar goed, zij is blijkbaar niet zo tactisch geweest en ik heb het verkeerd opgevat, is in ieder geval weer rechtgetrokken.

    Gister borstvoedingsthee van weleda gehaald en vanmorgen de pil laten liggen. Die thee lijkt al te helpen, productie gaat weer wat vooruit!
     
  14. Akira1978

    Akira1978 Actief lid

    3 mrt 2013
    109
    15
    18
    Vrouw
    Hier ook een flesweigeraar en wij hebben veel baat gehad bij een prelogopediste. Dit wordt ook vergoed uit de basisverzekering. Onze zoon eet op het KDV alleen van een lepel; dit hebben we gecombineerd met live voeden op het KDV in het begin. Nu krijgt hij daar alleen nog maar van de lepel; porties worden ook steeds groter. Onze logopediste is ook sensomotorisch therapeut. Zij hielp ons met het achterhalen van de oorzaak van het flesweigeren; zeer prikkelgevoelig. Het fijne is ook dat ik nog steeds om de zoveel tijd met haar mag overleggen. Dit gaat allemaal via de verzekering. Het is fijn als iemand met je meedenkt. Op het KDV bleef hij ook echt de flesweigeren, dus we gaan het daar niet meer proberen. Een wat grotere lepel werkt ook goed; hij slurpt het ervan af, nu 100cc in 5 minuten. Je zou elke avond 30 cc ingedikte mm op een lepel kunnen geven om thuis te oefenen? Wij gebruiken biologische JBPM. Dan heb je iets achter de hand voor als je straks moet werken. Zo hebben we het hier ook gedaan. Heel veel succes!
     
  15. bunchy

    bunchy VIP lid

    21 aug 2009
    6.677
    515
    113
    Hoe merkte je dat oorzaak prikkelgevoelig is?? Even nieuwsgierig hoe je tot zo'n conclusie komt?


     
  16. Chocoladekoekje

    Chocoladekoekje VIP lid

    25 mei 2010
    7.799
    43
    48
    Bedankt voor je reactie! Prikkelbare kindjes hebben wij sowieso. De jongste lijkt het iets minder te zijn dan de oudste, hoewel de oudste erg extravert is en de jongste wat meer introvert, dus misschien vergis ik me daar wel in. Oudste was een borstweigeraar, dus misschien heeft het er toch mee te maken... Ik ben inderdaad ook wel benieuwd op grond waarvan jullie die conclusie konden trekken?

    Lepeltje is inderdaad een optie, maar waar ik bang voor ben ik dat mijn productie nog meer gaat teruglopen als ik aan het werk ga en ik dan uiteindelijk gedwongen op kunstvoeding over moet. Dan zouden we alle voedingen, inclusief de nachtvoedingen die ze nog krijgt, met een lepeltje moeten geven en dat zie ik niet zo zitten! Of gaat het al heel snel zo vlot van een lepeltje? Hoe oud is je zoontje? Dochter krijgt nu wel al gepureerd fruit van een lepeltje, maar vindt het nog wel moeilijk, het is nog een heel geklieder, ondanks dat ze het erg lekker vindt!
     
  17. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.809
    5.946
    113
    Vrouw
    Aan mijn CB zit een LK verbonden! En dat schijnt zo bij veel CB's te zijn. Die is gratis. Heb je daar al aan gedacht/naar gevraagd??
    Dat zou een uitkomst zijn.
    Wat betreft je productie, als je zoveel moeite hebt om die goed te houden, zou je tijdelijk domperidon kunnen gebruiken. Dit geeft in bijna de meeste gevallen vrij snel goed resultaat.
    Maar....dit is een medicijn en het is zeer aan te raden dit eerst met een LK te bespreken.
    Het is ook al eerder gezegd, bel eens met een contactpersoon van LLL of VBN. Zij weten (door hun opleiding) ook echt heel veel en kunnen met je meedenken!
    Je hoeft het niet allemaal alleen te doen, probeer de hulp die je kan vinden te gebruiken!
    Succes :)
     
  18. SportySteenbok

    SportySteenbok Bekend lid

    14 mrt 2012
    915
    1
    16
    Utrecht (provincie)
    Oeps sorry, Domperidon is de laatste tijd erg slecht in het nieuws geweest... Wat doet dat voor je productie dan?
    Onze dochter kreeg het in eerste instantie voorgeschreven tegen reflux.
     
  19. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    9 feb 2013
    11.809
    5.946
    113
    Vrouw
    Dat klopt idd! Domperidon wordt voorgeschreven tegen misselijkheid maar het heeft als bijwerking dat het de productie stimuleert :) Ik heb het zelf gebruikt en het werkt echt.
    Het is idd negatief in het nieuws geweest. Dit heeft te maken met het feit dat het medicijn bepaalde reacties kan geven bij patienten die bepaalde klachten hebben. Iemand die bijv last heeft van zijn hart daar is domperidon niet goed voor, en zo zijn er nog wat voorbeelden. Er moet dus wel voorzichtig mee om gegaan worden.
    Daarom is het belangrijk om het te bespreken met je huisarts of een LK. Soms zijn huisartsen niet eens op de hoogte van domperidon, maar wellicht kan je met wat goede info (uitprinten?) het wel voor elkaar krijgen!
     
  20. Akira1978

    Akira1978 Actief lid

    3 mrt 2013
    109
    15
    18
    Vrouw
    #20 Akira1978, 26 mei 2013
    Laatst bewerkt: 26 mei 2013
    Onze zoon was na de geboorte al onrustig hiervoor hebben we vrij snel verschillende soorten hulp ingeschakeld; inbakerverpleegkundige, lactatiekundige, huisarts, babymassage (waar ik telkens met hem rond moest lopen, hij vond het helemaal niks; huilen!) en een osteopaat (en 2x telefonische consult gehad met 2 andere lactatiekundigen i.v.m. flesweigeren). Telkens viel hij op door zijn gedrag; onrustig veel huilen, maar goed te troosten. Ze vonden het een zeer alerte baby; zoon kan zeer lang gefocused kijken en reageerde toen al op alles wat er gebeurt. Wij waren er inmiddels aan gewend maar als we hem vergeleken met andere baby's vonden wij hem wel een onrustige baby.

    Wij zelf hadden niet het gevoel dat er een medische oorzaak was voor zijn gedrag. Hoewel we wel bij een huisarts zijn geweest hiervoor. Hij reageerde op veranderingen vrij extreem. In het begin was het bijvoorbeeld een ramp op het KDV; tijdens de wendagen heb ik hem eerder moeten halen (hij was toen 4 maanden, nu ruim 6,5 maand). Ook op het KDV vonden ze zijn gedrag afwijkend; veel huilen, overstrekken en met moeite fles drinken (uiteindelijk dus ook daar weigeren). KDV dacht aan iets medisch. Wij dachten van niet.

    Osteopaat was dit met mij eens (hoewel hij geen arts is). Ook had zoon wat blokkades door de bevalling overigens. Toen kwamen we bij de prelogopediste (die ook sensomotorische therapie geeft). Zij heeft zoon geobserveerd toen pappa een flesje en lepelvoeding gaf. Zij typeerde hem als "prikkelgevoelig" op basis van ons verhaal in combinatie met haar observaties (wat ze allemaal zag is te uitgebreid om nu te beschrijven). Zij verklaarde het flesweigeren vanuit onvermogen om met prikkels / veranderingen om te gaan. Ook omdat zoon vanaf 6 weken gewoon goed uit een flesje heeft gedronken bij pappa. Later ging hij steeds meer de flesweigeren. Vervolgens hebben we nog een genormeerde vragenlijst ingevuld die prikkelgevoeligheid meet bij baby's.

    Wel ingevuld door de ouders maar zoon scoorde op een paar factoren bovengmiddeld (in vergelijking met andere baby's van dezelfde leeftijd; lage prikkeldrempel en hij registreert meer prikkels dan gemiddeld). Deze uitkomst klopt in onze ogen wel. Zeker omdat we nu al een paar maanden borsteltherapie met hem doen en het ontzettend goed met hem gaat. Op het KDV gaat het heel erg goed; hij is vrolijk, slaapt en eet er goed. De fles weigert hij nog steeds, maar van het lepeltje gaat het supersnel (100c cc in 5 tot 10 minuten). Hij is wildenthousiast als hij zijn bakje eten ziet. Laatst had hij een terugval omdat ik bijvoeding had laten geven door het KDV (geprakte groenten). Hij ging weer afweren en ging vervolgens op het KDV zijn andere eten minder goed eten.

    De bijvoeding laten we nu zitten op het KDV (hij is een gevoelig jongetje, bouw veranderingen langzaam op). Bij opa en oma gaat het iets minder; hij ziet hun 1x in de 2 weken en iedere keer moet hij enorm wennen als hij hun ziet. Hij eet dan bijna niks de ochtend. In de middag eet hij een beetje (wel af en toe de fles, maar dit gaat nu weer steeds moeizamer). Onze zoon heeft dus baat bij regelmaat. Als ik thuis ben haalt alles wel weer in.

    Tot zover mijn uitgebreide reactie; lepelvoeding gaat dus steeds sneller als je het vaak oefent. Dit is overigens ook zo met een bekertje. Dit oefen ik af en toe. Succes!
     

Deel Deze Pagina