Maar waarom zeggen CBs dit, klagen jullie dan? belangstelling hoor, ons CB geeft weinig tips, posi/of negatief..
Bij ons adviseerden ze dit toen ik bij ze kwam met een baby van 2 weken oud, terwijl ik zelf compleet in tranen was omdat mijn baby zo ongelukkig was en veel huilde. Toen zei de verpleegkundige: sluit lichamelijke ongemakken uit (ga naar de osteopaat... officieus advies) en als er lichamelijk niks is, ga inbakeren en dan mag ze best even huilen om in slaap te vallen.... Vaak raken baby's oververmoeid door te weinig slaap en veel huilen en om die cirkel te doorbreken, wordt laten huilen geadviseerd (omdat een kindje dat oververmoeid is niet meer goed in slaap kan vallen)... Vind ik heel raar. Je kunt ook zorgen dat je kindje eerst meer slaapt (lekker op je schoot laten slapen) en daarna proberen wakker weg te leggen.
Het CB geeft dit advies volgens mij ook als ze horen dat je baby bij jou slaapt. Dan zeggen ze "een baby hoort in zijn eigen bed te slapen en moet leren zelf in slaap vallen"... Dat die baby 1 maand is of 11 maanden lijkt voor hun geen verschil te maken...
o ik krijg gewoon tranen in mn ogen als ik zoiets triests lees. Van het cb die zoiets belachelijks onmenselijks adviseren en ouders die dit ook maar overwegen.... Voor mij persoonlijk neigt dit echt ergens naar
SUPER advies heb je gekregen. Hier ook gedaan en het werkte enorm goed! Vond het ook lastig om het op te volgen, maar wel gedaan. Resultaat een baby die zelfstandig in slaap valt en doorslaapt. En overdag ook nog eens gelukkig is en niet oververmoeid
Nee nog niet, kreeg eerst advies dit te proberen alvorens daarheen te gaan. Wij kregen dit advies omdat ik aangaf dat ons meisje bij ons sliep omdat ze haar wiegje en/of ledikantje weigert snachts.
En hoe heb je dit precies gedaan in stappen van voeden, in slaap wiegen of niet, welke hulpmiddelen en hoe lang voordat je de kleine liet weten dat je er wel degelijk bent.. Vind het zooo moeilijk!
voor iedereen die voor deze methode is, doe eens een testje bij jezelf ga in een kamer liggen, doe een dunne blinddoek om (baby's zien ook extreem wazig), je moet wel hoofdpijn,buikpijn of iets anders hebben. geen klok in de buurt blijven liggen, ondanks de pijn, ondankt minder besef van tijd om de 10 min mag je man even zonder een woord te zeggen je even op je bol aaien en weer weggaan. zeer belangrijk! val niet in slaap, dit doen de babys ook meestal niet de eerste dag! na de test vond je het leuk? hoelang duurde dat uur gevoelsmatig? hoe voel je je? jij hebt besef van tijd, jij weet dat je na een bepaalde tijd de kamer mag verlaten een baby niet! alles is eng en groot en het enige betrouwbare wat je kent negeert je,... natuurlijk geven babys het na enkele keren op, er komt toch niemand,.... helemaal off topic maar iemand die ontvoerd word schreeuw ook om hulp, na een tijdje geven ze het op want het is toch alleen maar afwachten en hopen op redding,...het schreeuwen stopt, het gevoel niet
jij hebt ZO gelijk!!!!! Degenen die nu roepen bij mij werkte het, kunnen blij zijn hoor, want die hebben nu een kindje dat beseft ik kan wel blijven roepen, mama reageert toch niet op mij. Ze hebben niet geleerd om zelf in slaap te vallen, ze hebben opgegeven om om hulp te roepen.
ik probeer me altijd in mijn baby te verplaatsen als ik raad krijg hoe zou ik dat vinden? wat zou ik denken? zou ik verdrietig zijn? ...
Pff m'n hart breekt als ik dat lees! Ze is gewoon mijn meisje en ik moet haar beschermen! Als ze niet rustig lekker tevreden in slaap valt kan t cb me wat..
wat een goeie reactie....echt geloof me, het kost je vast wat meer moeite, maar het zal zo'n goed gevoel geven als je daaraan toegeeft..
En jij bent een heel onzekere mama, net als alle eerste mama's! Echt meid, volg je gevoel, wat je volgens mij nu ook gaat doen. Mooi verwoord sydneys! Ik krijg ook een brok in mijn keel als ik dit soort adviezen lees. Natuurlijk mag je het af en toe heel zaar vinden, datis het ook. Praat erover met je partner, vaag hulp. Maar alsje alsje alsjeblieft, ga deze tip niet op volen. Een hulpeloos guppie alleen in een bed huilend, brrr, ik zit echt bijna te huilen hier.
Het is ook wel zo dat het cb overladen wordt met babytjes, waardoor ze niet emotioneel meer betrokken zijn, alleen medisch, en de kindjes zijn gewoon een nummer.
Bij mij gaf het cb dit ook als advies toen wij aangaven dat onze dochter nog niet doorsliep. Ik klaagde helemaal niet, maar de verpleegkundige vond haar oud genoeg om door te kunnen slapen en gaf zodoende dus het 'laat maar huilen'-advies. Moet er bij zeggen dat zij ook wel een buitengewoon hard advies gaf, namelijk dat we onze dochter ook niet moesten gaan troosten, dus van 19 tot 7 alleen op haar kamertje laten, ook als ze maar bleef huilen. Na drie dagen zou ze dan doorslapen. Ze was toen bijna 11 maanden. Ik heb later overigens wel aangegeven dat ik haar methode echt onnodig hard vond, en dat wij het dus op onze manier hebben geprobeerd (wat neer kwam op; als ze wakker werd, ging ik haar voeden op haar kamer, en legde ik haar weer in bed; als ze dan huilde, probeerde ik haar in bed te troosten, anders weer even knuffelen en weer in bed, ze heeft dus nooit alleen liggen huilen), die manier was ook zeer succesvol, want sindsdien slaapt ze echt als een roosje.
ytest, het is misschien niet de gemakkelijkste weg maar op lange termijn wel de veiligste en de leukste weg voor je kindje als je raad krijgt, maakt niet uit over wat, probeer je altijd in de gedachtegang van je kleintje te plaatsen met de gedachte erbij dat voor je kleintje alles onbekend is vind je het dan nog goed dan kan je de raad opvolgen je kan het zeker elke dag proberen! dit raad ik ook aan maar laat je kleintje niet onnodig huilen, dat is voor beide partijen niet leuk ik heb het stilaan opgebouwd maar zonder te laten huilen, eerst in de box en wiegje, daarna op zijn kamertje overdag slaapt hij nog in de box
En jullie kindjes sliepen ook allemaal bij jullie in bed de eerste weken? of het eerste deel van de nacht tot de eerste voeding in het bedje en daarna bij jullie? En dan gewoon na iedere voeding proberen, maar niet laten huilen, anders slapend wegleggen?