Maart 2013 Mama's!

Discussion in 'De mama's' started by bamjolan, Apr 5, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. nathalie2012

    nathalie2012 Fanatiek lid

    Oct 5, 2012
    1,581
    0
    0
    Hier had E ook een huiluurtje gisteravond. Ze huilt sowieso wat meer de laatste tijd. Ze heeft namelijk het idee in haar bolletje dat ze wil zitten. Ze is pas 10 weken dus ja dat is nog lastig. Maar ze is driftig aan het oefenen en begint elke keer te huilen als het niet gaat zoals zij wil. Het is dus nu echt zoeken naar wanneer ze tevreden is. Soms wil ze op schoot en dan proberen te zitten, soms met haar gezichtje naar mij toe, soms in de box, bed, etc. Het is zelfs zo dat ze af en toe alleen rustig wordt als ik met haar op de arm door huis loop! Vermoeiend hoor om uit te vinden wat ze wil. Maar ze kan al zitten, echt knap! Wel met hulp natuurlijk. Vraag me af of het wel goed is dat ze hier al mee bezig is, maar ja hoe ga je haar weigeren als ze maar blijft huilen?

    Wat ze nu ook heeft is dat ze overal op wil sabbelen. Ik dacht dat baby's dat pas deden als ze wilden eten, maar dat is blijkbaar niet zo. Mijn nichtjes komen zondag langs die heb ik maar om een bijtring/sleutels gevraagd zodat ze daar op kan gaan sabbelen. Maar ja ik weet niet of we dat uit gaan houden tot zondag!

    Verder gaat het aardig. Ik ben nog wel erg moe. Kan door de narcose komen. Slapen gaat eigenlijk wel prima, E slaapt goed 's nachts. Alleen laatst toen ze verkouden was en prikjes had gehad was ze wat onrustig maar mag nog niet klagen want ze heeft niet de hele nacht lopen spoken.
    In huis dingen doen gaat redelijk. Ze krijgt nu om de 4 uur de fles sinds zondag dat geeft wat meer rust. Maar het gaat nog niet zoals ik graag zou willen. Ik kan gelukkig wel weer wat meer tillen en doen.

    Komt er bij jullie ook nog kraambezoek? A.S. zondag komen dus 2 nichtjes en laatst waren een tante en oom geweest. En a.s. vrijdag komen de collega's van mijn mans werk. De meesten zijn dan wel geweest hoor, al hebben we nog 2 stellen vrienden en ooms en tantes die nog niet geweest zijn.
     
  2. Gism0w

    Gism0w Bekend lid

    Nov 15, 2012
    836
    1
    0
    Fryslan boppe
    Heeft ze niet gewoon zuigbehoefte en wil ze op de speen sabbelen?
    H. sabbelt ook op alles wat los en vast zit en als ik haarde speen geef is ze tevreden. Dat zitten is hier ook herkenbaar. Ik zet ze dan wel in de wipper naast me neer en vind ze prima. Je kunt ook proberen om een kussen in de hoek van de box te leggen en haar daar op zitten/liggen. Zo doe ik als ze net fles op heeft. Als ik haar dan eerst neer leg dan spuugd ze.

    Gister heeft ze haar eerste prikjes gehad. Ooohhh.... Mama had er meer moeite mee dan haar zelf. Bij de prikjes heeft ze even een krijs gegeven en 2 minuten laten lachte ze al weer vrolijk. Gisteravond werd ze er wat suffig van. Ze had ook wat verhogen. Bij de laatste fles heb ik haar een zetpilletje gegeven en daarna heeft ze lekker geslapen. Vanmorgen ging het al weer een stuk beter met haar. Viel me al met al helemaal niets tegen eigenlijk.

    Kraambezoek hebben we hier alles gehad (denk ik). Af en toe nog eens een verdwaalde tante die langs dwaalt.
     
  3. Smile82

    Smile82 Fanatiek lid

    Nov 29, 2010
    1,023
    0
    0
    NULL
    Rotterdam
    Kwam even spieken :)
     
  4. Molenbloempje

    Molenbloempje Actief lid

    Mar 25, 2012
    215
    0
    0
    NULL
    NULL
    - Prikjes,
    O. was er de eerste dag wel goed ziek van. De dag erna ging het ook veel beter!

    - Mondje,
    Hier stopt hij liefst zijn hele knuist in z'n mond, wat niet past, dus dan 3 vingers tot hij kokt, dan toch maar een stukje terug, en dan even sabbelen en dan er weer uit etc. Gisteren vond hij zelf zijn duimpje. Naar mijn idee is het wat spelen en ontdekken.

    -BV,
    Hoeveel voorraad hebben jullie aangelegd?
    Voor je weer gaat werken?
    Hoeveel laat je ontdooien en geef je mee voor 1 dag?

    Fijne dag allemaal!
     
  5. Jolie13

    Jolie13 Bekend lid

    Jul 10, 2012
    966
    0
    0
    NULL
    Bv: ik heb nu 12 potjes van 150-160 cc in de vriezer. Over iets minder dan 3 weken ga ik weer aan de slag, denk dat ik stop bij 20 potjes. Kan veel live voeden dus heb maar 6-7 flesjes per week nodig en die vul je toch steeds aan.
     
  6. Gespannen

    Gespannen Bekend lid

    Jul 14, 2012
    905
    3
    18
    In de zorg
    Noord-Holland
    Ik kolf slecht. Dus kolf op mijn werk nooit wat zij drinkt op de momenten dat ik weg bed. Ik ben al vanaf week 1 begonnen met een voorraad. Heb denk ik wel 50x zo'n 100/130 cc liggen.
    Ik heb in het begin kleinere beetjes ingevroren en een deel in ijsblokjes zakjes.
    Het probleem is dat ik alleen nog niet geprobeerd heb om haar ontdooide melk te laten drinken. Er zijn kinderen die dat dus weigeren.

    Ik moet zaterdag mijn eerste dienst draaien. Heb nog geen idee wat ik er voor haar uithaal. Ik denk 100ml per keer, als ze er niet genoeg aan heeft (slechte/slome flessen drinker) dan kan manlief nog wel een ijsblokje ontdooien.
     
  7. nathalie2012

    nathalie2012 Fanatiek lid

    Oct 5, 2012
    1,581
    0
    0
    Nee ze wil geen speentje, die wil ze eigenlijk helemaal niet meer.
    Gisteren toch maar van die bijtsleutels gekocht maar die zijn best groot en die kan ze nog niet vastpakken. Dus dan maar met haar op schoot en de sleutel bij haar mondje houden. Ze likt er tot nu toe alleen nog maar aan. Echt dingen in de mond stoppen doet ze nog niet.

    In de wipper wil ze hier ook niet altijd, het wisselt bij haar nogal. Dus dat is erg zoeken. Na de fles zet ik haar vaak even in de wipstoel als ze nog geen boertje heeft gedaan (soms lukt het niet) dan zit ze wat rechterop ivm spugen.

    Wel grappig dat H ookal wil zitten. Ik dacht dat E vroeg was maar H is net zo oud!
     
  8. nathalie2012

    nathalie2012 Fanatiek lid

    Oct 5, 2012
    1,581
    0
    0
    E valt soms wel eens in slaap in de box dan laat ik haar maar liggen, al weet ik dat het beter is als ze in bed/wandelwagen slaapt.
    Hoe doen jullie dat?
     
  9. Gespannen

    Gespannen Bekend lid

    Jul 14, 2012
    905
    3
    18
    In de zorg
    Noord-Holland
    Waarom is dat beter?

    Sarah slaap overdag nooit in haar bed. Als ik er niet opuit moet ook niet in de wandelwagen. Ze slaapt dus best veel in de box. Lekker bij mij in de buurt.
    Met al mijn kids zo gedaan. Eigenlijk totdat ze meer regelmaat (2 slaapjes op een dag) hadden. Werkte prima.
     
  10. Gespannen

    Gespannen Bekend lid

    Jul 14, 2012
    905
    3
    18
    In de zorg
    Noord-Holland
    Ik heb me net maar aangemeld/gesloten bij de mamas die een afval poging doen.
    Na de bevalling zaten er nog 20 kilo aan.
    Nu moet ik er nog 7 tot startgewicht. Motivatie is even ver te zoeken.
    Hopelijk krijg ik de overige kilos er ook nog af voor de zomervakantie. Dan durf ik tenminste weer in korte broek en bikini.
     
  11. nathalie2012

    nathalie2012 Fanatiek lid

    Oct 5, 2012
    1,581
    0
    0
    Ik dacht dat het bedje beter was voor de rug i.v.m. een dikkere matras. In de box liggen alleen een paar boxkleden: zo'n plastic kleed onderop en dan 2 dunne boxkleden er boven op. En in bedje slaapt ze langer en dieper, in de box wordt ze van alles wakker als ik geluid maak.
     
  12. gebakje

    gebakje VIP lid

    Dec 15, 2010
    5,130
    0
    0
    Heerle (NB)
    hier in de box ligt een boxmatras, en daar op een boxkleed. Dus Lieke slaapt overdag altijd in de box. Hier slaapt ze vele malen beter in overdag dan in haar bedje.

    Was bij mijn oudste ook zo.
     
  13. nathalie2012

    nathalie2012 Fanatiek lid

    Oct 5, 2012
    1,581
    0
    0
    Ik weet niet met welk gewicht ik begon (en ik ben ook nog afgevallen in het begin omdat ik misselijk en vol gevoel had) maar volgens mij ben ik ongeveer net zo zwaar als voor de bevalling. Alleen mijn buik is wel dikker/slapper nu. Daar wil ik ook weer wat aan gaan doen. Begin september gaan we naar Center Parcs en dan wil ik natuurlijk wel met de kleine meid bij het water zitten. Je zit dan wel in de kijk en kan je niet verstoppen in het water. Maar ja hoe vind ik er de tijd voor om te gaan bewegen en oefeningen te doen? Ik heb al niet eens tijd voor het huishouden! E is al vanaf 7uur op en is net eindelijk in slaap gevallen (en eerder ook al even kort slaapje gedaan) in de box. Omdat ze af en toe alleen maar gedragen wil worden loop ik maar te wiebelen met haar.
     
  14. Gespannen

    Gespannen Bekend lid

    Jul 14, 2012
    905
    3
    18
    In de zorg
    Noord-Holland
    Ik heb niet eens een boxmatras, wel 2 boxkleden op elkaar. Maar mijn dame is een buikslaper, dus dat maakt denk ik wel iets verschil.
    Hier slaapt ze heerlijk in de box, zelfs al staan haar zussen naast haar te gillen. Ze is niet anders gewend.

    Moeilijk hoor Nathalie, dat ze alleen maar gedragen wil worden, dan kom je inderdaad aan weinig toe. Mijn dame vermaakt zich best goed in de box. Wandelwagen al wandelend gaat ook goed en als ik mijn 20 minuten shred doe zit ze vaak in de wipper te kijken en krijg ik geweldige glimlachen van haar.
    Huishouden heb ik toch een hekel aan, dus dat doe ik zo min mogelijk.
     
  15. Gism0w

    Gism0w Bekend lid

    Nov 15, 2012
    836
    1
    0
    Fryslan boppe
    Als H onder het spelen in saapt valt in de box laat ik haar ook mooi liggen hoor! Als ik verder geen plannen heb om weg te gaan, gaat ze smiddags in haar bedje slapen. Middag slaapje en snachts valt ze zelf in slaap zonder gejengel ed. Vind het wel belangrijk dat ze een 'slaapritueel' heeft. Luier-pyama-slaapzak-fles-slapen.
    Als ze in de box slaapt kan ik hier gewoon mijn eigen ding doen. Ze word er niet wakker van hoor. Vaak als ik begin met stofzuigen valt ze zo in slaap. Net als ik de auto. Ik ben de straat nog niet uit en ze slaapt als een roosje.
     
  16. nathalie2012

    nathalie2012 Fanatiek lid

    Oct 5, 2012
    1,581
    0
    0
    Ik heb gemerkt dat het wisselt met of ze wakker wordt of niet. Hangt natuurlijk een beetje van haar slaapcyclus af...
    Slaapritueel is een beetje hetzelfde als overdag: luier-flesje-slaapzak-slapen. We proberen soms ook al de slaapzak eerst aan te doen. Maar pyjama doen we haar nog niet aan, ze vindt het aan en uitkleden niet zo fijn. En als ik haar in bed leg krijgt ze een kusje en doe ik het muziekdoosje aan.

    Waar ik wel naar uitkijk is wanneer ze hapjes mag gaan proberen. Lijkt me zo leuk. En wanneer ze zelf wat meer kan. Maar je ziet evengoed al vooruitgang in die 10 weken tijd!
     
  17. Gespannen

    Gespannen Bekend lid

    Jul 14, 2012
    905
    3
    18
    In de zorg
    Noord-Holland
    Zo snel als ik mijn andere kinderen groot wilde kijken, zo graag wil ik deze klein houden. Mijn laatste baby mag lang baby blijven :)

    Ik ben van plan om pas met 6 maanden met bijvoeding te gaan beginnen, dus dat alleen houdt haar lekker klein.
     
  18. Molenbloempje

    Molenbloempje Actief lid

    Mar 25, 2012
    215
    0
    0
    NULL
    NULL
    @gespannen.
    Waarom wil je dat met 6 mnd?
     
  19. Gespannen

    Gespannen Bekend lid

    Jul 14, 2012
    905
    3
    18
    In de zorg
    Noord-Holland
    Ik geloof dat het huidige advies 4 maanden is. Bij mijn oudste was dat 6 maanden. Ik heb zelf het gevoel dat ook dan pas de darmen er meer op gericht zijn, dus kind minder kans op kramp heeft. Daarnaast is een kind van 6 maanden beter in staat zelf te eten (eten naar zijn mond brengen). Ik ben groot voorstander van replay. Dus dat kind zelf eet, stukjes ed. Bij mijn andere kids bijna nooit potjes gebruikt (vind ik zelf echt ranzig smaken, lijkt niets op gewoon eten), ook nooit wat gepureerd. Zeaten gewoon vanaf 7 maanden met de pot mee (eerste maand alleen fruit en wat groente). We koken dan ook bewust een periode zoutloos.
     
  20. Molenbloempje

    Molenbloempje Actief lid

    Mar 25, 2012
    215
    0
    0
    NULL
    NULL
    Klinkt idd erg logies. Krampjes zijn zo vervelend!
    Ik weet niet wat ik ga doen. Ik heb me er nog niet in verdiept. Maar ik vind dat de ontwikkeling nu al zo snel gaat elke week kan O weer iets nieuws!! :)
     

Share This Page