Gewoon, uit nieuwsgierigheid... Stel, je krijgt een geboortekaartje met een top 10 naam, wat is dan je eerste reactie? Alwéééér een Daan/Bram/Emma/Sophie... Of leuke naam!
Als eerste reactie toch leuk! Maar ik denk dat dat vooral komt omdat het bijzondere van een nieuw leven er veel meer toe doet dan de naam. Maar heel eerlijk,ik zou daarna ook wel denken wat saai
Leuke naam! En daarna; maar alweer één.....en daarna; maar alles beter dan die zogenaamd hippe namen.
Grappige vraag. Hier pas een Emma geboren en zei gelijk 'oh volgens mij staat Emma op 1' maar mag niks zeggen want onze naam komt ook uit de top 20! Dus eigenlijk wel een beetje maar dan niet in negatieve zin..
Ligt er maar net aan of ik de naam echt leuk vind of niet! Want dat staat bij mij los van wel of niet top 10 naam zijn.
Een naam vind je leuk of niet leuk. Wat dat betreft maakt het mij niet uit of het op 1 of op 300 staat. Daarnaast heb ik al vaker gezegd de top 10 namen komen relatief weinig voorkomen: 0,79% van de meisjes geboren in 2012 heet Emma... Dus dat is nog minder dan 1 op de 100 kinderen!
Die is afhankelijk van de naam, maar dan bv. 'leuke naam' of 'mwah' of 'niet mijn smaak' of wat dan ook.
als mensen zich goed voelen bij een naam is het toch prima. En je heb toch geen vat op of een naam een top 10 is of word. Toen mijn zoontje Bram geboren was hoorde je de naam nauwelijks en was het weer een orgineele naam. 3 jaar verder is het een top 10 naam.
De naam op zich is vaak nog wel leuk, maar daarbij denk ik wel vaak 'en dat is er weer 1'. We hebben er zelf bewust voor gekozen geen naam te geven die in de top 20 staat (op dit moment althans haha).
Ligt aan de naam Daar let ik meer op dan op populariteit. Ik vind 'die hoor je nu zoveel' ook niet echt een argument om een naam niet te kiezen. Ik heb met top-10 namen wel snel dat ik ze neutraal of 'algemeen' vind, een beetje risicoloos. Vind daar niet echt iets uitspreken, voelt voor mij dan snel als een 'massakindje' en dat is wel jammer. Er zijn nog zoveel meer leuke namen ^-^ Om de top10's van 2012 erbij te pakken: Lucas en Sem vind ik leuk. Bram en Tim vind ik wel schattig. Daan, Thijs, Luuk 'neutraal en algemeen'. Levi begin ik inmiddels een beetje te waarderen, maar vind ik gewoon niet zo. Milan en Jayden vind ik sowieso al niets, dus nu ze zo allemachtig populair zijn al helemaal niet meer. Tess, Isa, Saar en Eva vind ik leuk. Sophie 'neutraal en algemeen'. Lotte en Emma wel een lieve klank. Julia en Anna te tuttig. Lisa een te harde, kattige klank. (Over meisjesnamen heb ik duidelijk een meer uitgesproken mening )
ligt eraan of ik de naam mooi vind of niet. Jayden heb ik nu echt wel gehoord. In mijn omgeving zijn er al heel wat Jayden's geboren en daar ben ik nu wel flauw van. (en daarbij vind ik het ook geen mooie naam) Maar als ik een Sophie of Fleur hoor denk ik mooi! ondanks dat het een top 10 naam is.
Ik vind het altijd leuk als er een kindje geboren wordt, maar sommige namen vind ik niet zo spannend. Dan krijg ik altijd de indruk dat het kindje gewoon een naam moest hebben. Namen als Vlinder, Steen, Rav of Raaf vind ik persoonlijk daarentegen nog minder leuk. Een naam vind ik leuk als het wel normaal is, maar iets meer gedurfd of uitzonderlijker dan bv Emma of Lars.
van veel populaire namen kan ik opzich wel begrijpen dat die populair zijn.. dus dan zou ik het alsnog een mooie naam vinden, alleen ik hou er zelf wat meer van als de naam wat origineler is.. anders heb je al gauw kans dat iedereen al een buurkindje, neefje of nichtje, oid heeft met diezelfde naam en dat het kindje straks bij 3 naamgenoten in de klas zit
afhankelijk Hoevaak de naam in de omgeving voorkomt. Hier in de omgeving komen bijna geen tot 10 namen voor. Onze naam staat in de top 10 maar hier zijn er over heel 2012 4 geboren. Terwijl er in amsterdam bij wijze van 300 geboren zijn.