Als je echt geen andere oplossing hebt, dan tot morgen koffiemelk met water geven en ik weet niet of je dat hebt wat zuigenlingenmelk.
Tja, meningen verschillen. Zelfs onder dierenartsen. Hier tijdens de opleiding ook geleerd dat gewone melk echt uit den boze is. En notabene de uithof die dierenartsen opleid, adviseerd tijdelijk verdunde koffiemelk. Juist omdat het wat vetter is en geen melksuikers bevat.....
Mij is overigens verteld door een dierenarts dat je idd beter verdunde koffiemelk kan geven als volle koemelk. Ivm diaree... Zielig voor het kittentje, vraag mij ook af of er niet meer kittens van het nest weg zijn?
Dit was mij ook door een dierenarts als uiterste noodoplossing geadviseerd.maar ik had geluk voor de twee kittens die ik in een vuilniszak vond (in Griekenland waar ik toen woonde).ik heb toen een grote bus met poedermelk gekocht.speciaal voor kittens.elke twee uur voeden inderdaad.plas en poep opvangen.masseren etc...dagtaak!maar het was t waard want de katjes zijn groot geworden en kregen een liefdevol thuis samen!sterkte!
Hoe komt ze alleen dan? Voor tips even op kattenplaza forum kijken, heel veel mensen met verstand van dexe dingen. ( en veel die willen opvangen en ervaring hebben )
En warm houden met een kruik! Bij moederloze kittens zult u de kittens moeten helpen met eten en drinken. Hiervoor is speciale kittenmelk te koop. Gebruik geen koeienmelk of geitenmelk, deze zijn niet geschikt. Bij de meeste kittenmelk pakketten zit ook een speentje, dit maakt het makkelijker voor het kitten om te drinken. De eerste weken moet het kitten om de 2 tot 4 uur gevoed worden, dus ook in de nacht! Er moet per voeding ongeveer 4 ml per 100 gr lichaamsgewicht gegeven worden. Met de kittenmelk krijgen ze voldoende vocht, energie en voedingsstoffen binnen. U moet ook het kitten helpen met poepen en plassen. Dit moet direct na de voeding gebeuren door met een wattenstokje of een doekje rondom de anus te masseren en daardoor de poep en plasreflex te stimuleren. Het kitten gaat dan direct poepen en plassen. Op 3 weken leeftijd kan het kitten zelf poepen en plassen zonder daarvoor gestimuleerd te moeten worden. Moederloze kittens zijn veel gevoeliger voor infecties en achterlopen in de groei, ze moeten dan ook de eerste weken om de 12 uur gewogen worden om de groei goed in de gaten te houden.
Hopelijk pakt je moeder poes het als nog over kan wel even duren maar dat lijkt het handigste. De rest van de andere tips natuurlijk maar leg haar wel na het verzorgen als nog bij jou moederpoes je weet het natuurlijk maar nooit. Soms als ze beginnen te piepen wil een andere moederpoes daar nog wel eens op reageren. Maar wat is de reden is de moederpoes dood of zo of pakte die het kitten niet op? Mijn zusje had een kitten dat duidelijk ( gehandicapt was moeder poes lied het eigenlijk links leggen maar mijn zusje heeft toch steeds de kitten aan gelegd bij moederpoes uit eindelijk is ze toch dat kitten gaan verzorgen duurde wel veel langer dan bij haar andere jongen.) Deze poes leeft nog en je kan duidelijk zien dat het ( speciaal is)
Hallo dames, Ik heb de kitten zojuist laten ophalen door de dierenbescherming. De nacht is goed gegaan. Ben om de 2 uur gaan voeden en veel warm gehouden.. Moederpoes nam het kitten helemaal in het nestje op, likte het schoon en alles maar de kitten hapte niet aan voor voeding. Vanmorgen begon de kitten voor het eerst bewegingen te maken met het bekje.. (hap/zuigbewegingen) Bewegen verder deed het goed en afentoe een piepje kon er ook af. De man van de dierenambulance kwam hier thuis de kitten halen en heeft meteen nagekeken. De kitten was zover te zien gewoon helemaal gezond.. geen opengehemelte ed Onze moederpoes Nora was haar redder.. deze heeft haar helemaal opgenomen. Aaaah, toen die man die kleine kitten in de box had gedaan ging moederpoes er meteen achteraan Zelf had ik een erg mooi en gezond nest.. en bijzonder mooi getekend zei hij nog even Waarschijnlijk is het een zwerfpoes geweest.. het gebeurt TE vaak zei de meneer al... Vind het echt zielig.. had het graag zelf gedaan maar heb helaas de tijd er niet voor op moment (en goedkoop is het ook niet).. Gun dat beestje ook het beste.. Schrok alleen wel even toen hij zei "we hebben gelukkig opvang kunnen vinden, anders moest ik door naar de DA dan krijgt het een spuitje" Nou dan had ik het zelf wel gedaan, alles beter dan dat!
Goed nieuw maar vergeef me waarom heb je dat kitten niet bij jou moeder poes gelaten en het nog een dag aan gekeken of het ook bij haar ging drinken je zegt dat ze de verzorging overgenomen had?? Dan had het drinken waarschijnlijk ook wel goed gekomen.
Het probleem was niet moederpoes, deze accepteerde het kitten volledig.. De kitten zelf wilde niet aanhappen... Moederpoes keek eerst wel even op, maar bij het eerste piepje is ze meteen gaan wassen en ging zelf liggen voor voeden..
Dat hij een spuitje krijgt is wel mal.. Ik loop nu stage bij de dierenambulance en daar worden ze eerst hier opgevangen en gaan ze naar het asiel. Hier zitten ze bij het asiel echt te wachten op kittens, die nemen de vrijwilligers dan mee naar huis en voeden ze op. Daarna zijn ze vrij snel geplaatst.. Hoop dat het goed komt met de kleine
Ja maar nu heb je ook kans dat het niet goed gaat hoor. Ik had ze bij jou poes gelaten. Nu is nog de kans groot dat de kitten het niet gaat redden.
vast niet elk dierenasiel is hetzelfde.. hier zitten ze juist overvol met katten.. Nu hadden ze gelukkig een plekje
gelukkig hebben ze een opvang gevonden. Het is inderdaad gebruikelijk dat kittens die zelf nog niet kunnen eten worden afgemaakt. Zelf 4 jaar geleden een nestje gehad, en daar zat ook een zwakke kitten bij. Die werd door broertjes en zusjes aan de kant geschoven. Uiteraard kon ik daar niet tegen en heb het beestje om de 2/3 uur de fles gegeven.. wat een opgave! Kreeg er een band mee en heb de lieverd dan ook gehouden. Het is uitgegroeid tot een klein zwart poesje die toch niet helemaal 100% is.. ze is bijv nog nooit krols geweest.. en mager maar eet wel genoeg kortom een tevreden poesje..
De kitten komt nu bij een moederpoes en ander gezin die er alle tijd voor heeft.. Ja ik kan me heel schuldig voelen dat ik dit nu zo gekozen heb, maar als het beestje vandaag niet haalt omdat het niet genoeg voeding krijgt (omdat het zelf gewoon niet wilt eten!) zou ik me nog schuldiger voelen! Heb het beestje niet voor niks gister meteen opgenomen in mijn nest, om te kijken of dit goed zou gaan en die klein iets vooruit zou gaan!