baby loopt 4 weken voor

Discussie in 'Onderzoeken en echo's' gestart door sm1990, 13 jun 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sm1990

    sm1990 Bekend lid

    28 nov 2012
    618
    9
    18
    vandaag weer n groeiecho gehad. baby loopt nu vier weken voor op groei. eigelijk vanaf de twintig weken rcho al behoorlijk voor..
    suikers waren gister goed met prikken.. vandaag zat er wel wat in mn urine.
    volgende week weer prikken en weer n groeiecho.

    de arts wilde niet zeggen op hoeveel hy se baby schat qua gewicht bij geboorte..

    iemand die hier ook vier weken voor lag en hoe zwaar is de baby uiteindelijk geboren?
     
  2. eknein

    eknein Lid

    17 mei 2011
    66
    0
    0
    Noord-Brabant
    Dat had ik bij de vorige zwangerschap ook. Ik dacht dat er een oeuter uit zou komen rollen. Uiteindelijk was het echt wel een baby'tje, maar lekker stevig: 3815 :) heerlijk dus!

    Ze gaven bij mij aan dat de buikomvang bij 36 weken al op 42 weken zat,...
     
  3. sm1990

    sm1990 Bekend lid

    28 nov 2012
    618
    9
    18
    oke en is dit vaak gecontroleerd? want tkan eventueel n fout zijn.. maar by my is hy zovaak opgemeten dat t echt zo is..
    hoeveel weken ben je bevallen????:)
     
  4. lisa123

    lisa123 Fanatiek lid

    16 jul 2008
    1.410
    0
    0
    Hier een gelijkaardig verhaal, bepaalde dat mijn zoontje 5 weken voor liep ipv 4 weken!
    Ik ben op 39.4 weken bevallen en hij woog 4315gram/53cm, hij werd op 32 weken 2600gram geschat!
    Geen zwangerschapsdiabetes trouwens
     
  5. sm1990

    sm1990 Bekend lid

    28 nov 2012
    618
    9
    18
    heb jij vaak echos gekregen? ikwel nl dus kan geen foutje zijn..
    myn vriend was 5500gram ik ben doodbang...
     
  6. lisa123

    lisa123 Fanatiek lid

    16 jul 2008
    1.410
    0
    0
    Ik woon ik belgie, wij krijgen sowieso een heel stuk meer echo's.
    Ik heb er gehad op 6,7,12,16,20,24,28,30,35,37,39 weken ;)
    Heeft hij gezegd hoeveel de baby nu weegt?
     
  7. medinalil

    medinalil Bekend lid

    25 mrt 2013
    799
    1
    16
    zo 5550 gram!!! dat is echt veel :) heb je dat ook aangegeven? misschien laten ze je dan niet zolang lopen tot de 40 wk.
     
  8. sm1990

    sm1990 Bekend lid

    28 nov 2012
    618
    9
    18
    ja erg he...
    hij heeft niet gezegd hoe zwaar dat kan hij niet zien zeggwn de gynacologen in ons ziekenhuis.. maar hij wilde me misschien niet bang maken.
    ik zei misschien eerder inleiden? en toen zei hij; daar krijg je geen prettigere bevalling van en hij is nu al heel groot dus dat gaan we niet doen.. ik vind t allemaal maar vaag!
     
  9. kleinesam

    kleinesam Fanatiek lid

    15 mrt 2009
    1.409
    0
    0
    Sam liep ook altijd een aantal weken voor in groei. Uiteindelijk is hij met 34 weken geboren met een gewicht van 2620 gram, dat was flink volgens de kinderarts. Nu ik weer zwanger ben krijg ik meer echo's om de groei in de gaten te houden.
     
  10. eknein

    eknein Lid

    17 mei 2011
    66
    0
    0
    Noord-Brabant
    Ik ben bevallen met 39 weken en 5 dagen. We hebben verschillende echo's gehad omdat ze dachten dat ik zwangerschapssuiker had (wat achteraf echt niet het geval was, maar dat terzijde...mijn bloedwaarden waren altijd goed, behalve bij de test :( )
    Je moet maar zo denken: een groot kindje heeft meer kracht om mee te werken tijdens de bevalling. Een klein kindje heeft die kracht niet. Niet bang zijn. Je kindje komt hoe dan ook ter wereld. Is het niet op de ene manier, dan wel op de andere. Gewicht schatten doen de specialisten weleens, maar kan idd moeilijk nav een echo. Ze zitten er heel vaak gewoon naast. Bij mij gaven ze aan ze het kindje rond 40 weken wel wilden gaan halen, maar ik beviel dus vanzelf...komt goed!
     
  11. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.973
    15.606
    113
    Nabij Utrecht
    #11 RoGiJuLi, 14 jun 2013
    Laatst bewerkt: 14 jun 2013
    Oeps dubbel gepost
     
  12. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.973
    15.606
    113
    Nabij Utrecht
    Bij de omvang vd buik meten kunnen ze echt niet met duidelijkheid zeggen of de baby voorloopt.

    Ik had altijd mega grote buiken. Qua omvang zou ik met 30 weken al op 40 weken moeten zitten en mijn kids waren bij de geboorte slechts 2640 en 2275 gram.
    Beide met 38 weken geboren.
    Buikomvang zegt dus zeker niet altijd wat ;)
     
  13. Summer1987

    Summer1987 Bekend lid

    18 apr 2012
    583
    0
    16
    Ik had dat ook.
    De baby lag altijd iets voor qua groei.. en met 24 weken zei de vk dat mijn baarmoeder al op 27-28 weken zat, dus ook 3-4 weken verder.
    Met de groei echo van 30 weken kwam naar voren dat de baby wel aan de grote kant was, hij zat op bijna 32 weken (maar dat was nog maar bijna 2 weken vooruit i.p.v. 3-4).
    Bij de controle erna vonden ze mn buik weer erg groot en wilden weer een echo maken om te kijken of de baby ook zover voor lag, maar met die echo lag hij nog maar 4 dagen voor.. dus maak je niet druk het wil niet veel zeggen.
    Ik ben ook in nog geen 10 weken tijd, van 4 weken "te ver" naar 4 dagen gegaan dus alles kan nog..
    En als je vriend groot was kan het dus dat ie best iets aan de grote kant is..
     
  14. Roosje83

    Roosje83 Fanatiek lid

    4 jun 2012
    2.195
    11
    38
    NULL
    NULL
    Onze kleine liep ook veel voor, met 20 weken al boven de p95. later in de zwamgerschap zat ze boven de p100. Met 32 liep de kleine 5 weken voor, met de laatste echo met 36 weken was het 6 weken. Ik kreeg iedere 2 weken een groeiecho, suikertesten waren ook allemaal goed. Tot 34 weken zeiden ze elke keer het kan nog alle kanten op, en pas als we zien dat kindje over de 9-10 pond gaat komen gaan we eerder inleiden. Met 36 weken werd de kleine al 4 kg geschat en werd er dus besloten om met 38 weken in te gaan leiden. Uiteindelijk met 37 weken gestript en begon de bevalling, werd helaas wel spoedkeizersnede omdat ontsluiting niet verder kwam, mogelijk omdat hoofdje klem zat/niet verder pastte. Ze is dus geboren met 37.4, 4225 Gram en 54 cm. Boven de p100 lijn.

    Bij mij gaven ze elke keer aan eerder halen is niet altijd goed voor een baby ook niet als het te groot is, grote baby's gebruiken hun energie meer voor groei als voor ontwikkeling van de organen. Hierdoor kunnen ze een wat moeilijkere start hebben.

    Hier had dochter ook echt geen makkelijke start, moeite met ademhaling, er werd al gesproken over opname op neonatologie, maar na een half uurtje ging het wat beterder en mocht ze mee naar de kraamafdeling, onder goede controles. de eerste 48 uur werd haar bloedsuiker ook telkens geprikt. Ze was er gewoon echt nog niet klaar voor, qua grote wel, maar voor de rest van haar lichaam dus niet.
     
  15. Kache

    Kache VIP lid

    11 jan 2012
    6.257
    1.165
    113
    Mijn zoontje liep ongeveer 4 wkn voor bij groeiecho rond 31-32 wkn, werd toen geschat op 2400 gram. Mijn baarmoeder liep al 4 wkn voor op gemiddeld vanaf week 20 of zo, wat reden was voor groeiecho.

    Tegen het einde schatte de gyn zijn geboortegewicht rond de 9-10 pond. Omdat ik geen suiker had, zelf 9 pond was bij geboorte en mijn man bijna 2 meter lang is, leek genetische aanleg meest logische verklaring en besloten om niet in te grijpen en gewoon natuur zijn gang te laten gaan (maar wel in ziekenhuis dus).

    Met 41+3 wkn spontaan, heel snel en soepel bevallen zonder complicaties. Zoonlief was 'slechts' 4355 gram en 54 cm, viel dus ontzettend mee. Zijn hoofd was relatief groot (nu nog ;)), 39 cm, waardoor de schattingen hoger uitvielen, denk ik.

    Maar goed, schattingen zeggen ook niet alles. Mijn oudste dochter liep maar 1-2 wkn voor bij groeiecho en zou vrij gemiddeld zijn, volgens iedereen, maar was 4520 gram bij de geboorte...
     
  16. eknein

    eknein Lid

    17 mei 2011
    66
    0
    0
    Noord-Brabant
    Met de buikomvang bedoel ik de buikomvang van de baby.. Jij ook? ;)
     
  17. Onje

    Onje Niet meer actief

    Het opmeten blijft echt een schatting hoor. Ze zitten er vaak wel ongeveer bij maar niet altijd en zeker niet precies.
    Ik liep bij mijn eerste in het ziekenhuis en had iedere week een echo. En onze zoon liep zo ontzettend voor dat ik ze mij op een gegeven moment de volgende dag direct wouden inleiden, liefst dezelfde dag maar er was geen plek.
    Lemmy was uiteindelijke 3648 gram met 38.4 dit was dus niet verbazingwekkend groot als dat ze dachten.
     
  18. sm1990

    sm1990 Bekend lid

    28 nov 2012
    618
    9
    18
    ja met buikomvang bedoel ik ook die van de baby niet van mezelf natuurlijk.. word hier niet eens gemeten en gevoeld..
     
  19. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.973
    15.606
    113
    Nabij Utrecht
    Oooh haha ik dacht de buikomvang vd moeder haha
     
  20. lunap

    lunap Fanatiek lid

    15 okt 2011
    2.064
    6
    38

    Hebben ze alleen nuchter geprikt? Zelf moest ik vorige week namelijk naar de HA om mijn urine te laten controleren op een blaasontsteking en toen bleek er ook te veel suiker in te zitten... nuchter was mijn waarden goed maar wel voor de zekerheid een GTT gehad en toe bleek dat ik wel degelijk zwangerschapsuiker had! We zijn er dus toevallig achter gekomen want bij het prikken alleen kwam het niet naar voren!
    Dus als je nog geen GTT test heb gehad zo ik dat wel vragen!

    Hier loopt de kleine ook voor, p91 op de curve-lijn en krijg over drie weekjes weer een groeiecho!
     

Deel Deze Pagina