Zo oneerlijk..

Discussie in 'De lounge' gestart door Shaddixxx, 14 jun 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MamaR

    MamaR Fanatiek lid

    4 jul 2010
    3.420
    17
    38
    Dit dus. Normaal ben ik echt geen voorstander van ziek melden zonder ziek te zijn, maar deze situatie is wel zo ontzettend kinderachtig!

    Wat je zegt over dat hij dan misschien niet meer terug hoeft te komen, kan ik me wel voostellen. Dat is natuurlijk een punt bij heel veel werknemers. Werkgevers denken dat ze alles maar kunnen maken omdat werknemers bang zijn dat ze er anders uitvliegen..

    Gewoon lekker bijtijds ziekmelden. Eventueel aangeven dat hij die dag naar de dokter ofzo moet, als ze dan komen controleren heeft hij meteen een reden dat ie niet thuis is..
     
  2. Silinde

    Silinde Fanatiek lid

    8 dec 2011
    1.385
    29
    48
    NULL
    Bij mijn mannen
    Geen idee hoe het in NL werkt, maar in BE moet je een doktersattest binnenbrengen als je ziek bent, behalve voor eerder vertrekken bij ziekte als de medische dienst in het bedrijf je naar huis stuurt. Daarnaast hebben wij ook kans op controle thuis (of op het adres waar je tijdens je ziekte zal zijn, dat moet je doorgeven als het elders is). Ik zou dus geen ziekte gebruiken als excuus voor wat dan ook, wel evt. voor raadplegingen in het ziekenhuis maar die schrijven daar ook netjes een "ziekte-attest" voor.
     
  3. Sleepless

    Sleepless Bekend lid

    1 jun 2013
    892
    173
    43
    Vrouw
    Brabant
    Wat een ontzettende rotsituatie voor je vriend! En voor jou want het doet pijn aan je hart als je vriend iedere dag naar zo'n werksituatie moet waarin hij zo behandeld wordt... Hoe moeilijk alles ook is, het allerbelangrijkste lijkt me dat je vriend een baan heeft en geld verdient. De kans bestaat wanneer hij nu zijn kont tegen de krib gaat gooien (wat emotioneel gezien heel begrijpelijk is), hij na de 26ste geen werk meer heeft. Wanneer dat geen probleem is of te overzien is, zou ik alles op alles zetten om de 26ste vrij te krijgen (het hogerop zoeken, nogmaals baas benaderen etc). Wanneer jullie deze baan met inkomsten echt niet kunnen missen nu, dan zal ik eieren voor mijn geld kiezen en ervoor proberen te zorgen dat hij zijn baan houdt en ondertussen blijven solliciteren. Na het lezen van jouw verhaal, lijkt me sowieso de vraag of hij mag blijven als iedereen zo ontzettend naar en belachelijktegen hem doet... Hoe dan ook, is het een enorme rotsituatie en ik wens je vriend en jou veel succes! Ik hoop dat jullie de 26ste samen heerlijk kunnen gaan genieten!
     
  4. MB2005

    MB2005 Fanatiek lid

    30 apr 2006
    1.290
    0
    0
    Spijkenisse
    Wat kinderachtig zeg, wat kunnen mensen toch raar doen onderling.
    Maar hadden die collega's niet al eerder vrij gevraagd voor die bruiloft? dat wisten ze neem ik aan ook al eerder dan nu pas?
    Misschien was dat de reden wel dat ze anders met te weinig mensen zouden staan?

    Ik roep maar wat hoor, probeer altijd nog iets goeds te ontdekken bij dat soort bedrijven en mensen;)

    Gr MB2005.
     
  5. Nee, dat hebben ze gisteren gevraagd! En meteen akkoord gekregen! En mijn vriend dus al een paar weken geleden! Eerst was het de bedoeling dat ze alleen naar het feest zouden gaan (iedereen trouwens, behalve m'n vriend) en kregen ze allemaal vanaf 4 uur vrij (en mijn vriend mag die dag de late dienst voor zijn rekening nemen..), maar nu hebben die twee bedacht dat ze ook naar de ceremonie willen en daar extra vrij voor gevraagd..

    Hij kreeg net nog te horen dat dit is goedgekeurd omdat het om de bruiloft van de baas gaat en het dus een 'speciale gelegenheid' is.. Maarja, voor ons is de 26e een speciale gelegenheid..
     
  6. Siren84

    Siren84 VIP lid

    8 jul 2010
    5.115
    1
    0
    Groot rijkdom! 2 meiden!
    Breda, Noord-Brabant
    Wat is dat daar? Een kleuterklas?!?!
     
  7. ashleyp

    ashleyp Niet meer actief

    Ik weet het niet zeker hoor, maar ik zou eens uitzoeken of ze die dag wel mogen weigeren. Ik meen ooit eens te hebben gehoord dat wanneer je ergens gaat werken de werkgever vakanties, etc. die al zijn geboekt/gepland voordat hij daar ging werken niet mag weigeren. Maar ik weet niet zeker of dit klopt hoor!
     
  8. beauty2012

    beauty2012 Fanatiek lid

    4 mei 2012
    3.184
    16
    38
    Dit dacht ik dus ook net... Dit verwacht je toch niet van een stel volwassen...? Idd het lijken net kleuters hoe ze zich gedragen tegenover jouw man!:$
    Ik denk dat wat betreft hun gedrag hij ze het beste gewoon kan negeren. (goed gedrag belonen, slecht gedrag negeren! Zo doet je dat met kleuters:p)
    Maar dat hij geen vrij kan krijgen de 26e en andere collega's wel is een lastig verhaal. Als hij gewoon weg blijft wordt hij waarschijnlijk ontslagen...
    Ik denk dat hij nog eens naar zijn leidinggevende moet gaan en duidelijk maken dat dit niet een normale gang van zaken is. Werkt dit niet? Dan zou ik het hogerop zoeken.
     
  9. Hij heeft het dus bij HR aangegeven en die hebben dit, en het wel vrij krijgen van de anderen vanwege een 'speciale gelegenheid', dus bepaald.. En tja, meer hogerop kan volgens mij niet.. :(
     
  10. A2CA

    A2CA Niet meer actief

    Ik zou mijn vriend per direct ziek melden. Klinkt heel kinderachtig maar waar hun mee bezig zijn kan echt niet. En de reden van ziek zijn; Overspannen.
     
  11. lioness74

    lioness74 Niet meer actief

    Ik zou helemaal niet ziekmelden....
    Ik weet niet hoe het met jullie zit, maar ik hou niet van liegen. Ik zou dus absoluut niet op mn gemak naar het concert gaan, wetende dat je jezelf er voor ziek hebt moeten melden...

    Maar goed, dat ben ik.
    Ik zou gewoon eerlijk zijn en verhaal gaan halen.
    Waarom hun wel en ik niet????
    Dat je dat erg oneerlijk vind, en dat je al langer het gevoel hebt dat je genegeerd word.
    Dat de 26ste staat, en dat ze maar moeten zien hoe ze het redden.
     
  12. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Ik zou me voor die dag níet ziekmelden. Ze zullen er aan twijfelen en controle langs sturen. Als hij dan niet is, is dat een reden voor ontslag en zul je geen uitkering ontvangen.

    Neemt niet weg dat ik het een hele nare streek vind, erg kinderachtig!
     
  13. WanneBeMommy

    WanneBeMommy Fanatiek lid

    25 nov 2012
    1.211
    7
    38
    Ik zou als ik hem was langsgaan bij degene die die andere twee collegas vrij heeft gegeven voor de bruiloft van zijn baas. Ze kunnen het nu namelijk niet maken om hem geen vrij te geven, en al helemaal niet als hij de compromie wil maken door een halve dag te komen werken.
    Vind het een raar verhaal!
     
  14. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    dit dus en ik zou niet akkoord gaan met hun smoes dat het voor hun een speciale gelegenheid is en daarom dus WEL vrij hebben gekregen. Wat een raar bedrijf zeg!
     
  15. Ze zouden eigenlijk dit topic eens moeten lezen.. :)

    Ik heb nog geen flauw idee hoe we het gaan doen.. Mijn vriend is van plan om eerst nog langs de manager supervisor te gaan, omdat zij die dag degene is die beslist of hij eerder weg mag of niet. Misschien dat zij alvast goedkeuring kan geven.. En anders.. Geen idee..
     
  16. nana33

    nana33 VIP lid

    17 nov 2008
    5.536
    3
    0
    Hoe blij is je vriend met z'n baan en hoe groot is de kans dat hij binnen afzienbare tijd een andere baan vindt? Ik zou dit laten meespelen bij de overweging wat te doen. Als hij misschien liever ergens anders werkt (wat ik me heel goed kan voorstellen gezien z'n van de pot gerukte baas en collega's ;))en het natuurlijk niet al te moeilijk is om een nieuwe baan te vinden , dan zou ik me ook gewoon ziek melden en lekker naar het concert gaan. Dit hebben ze dan gewoon over zichzelf afgeroepen met dit rare gedrag. Kan je vriend niet een keer een klacht indienen bij de baas van de baas en dit verhaal vertellen?
     
  17. Jatobe

    Jatobe Fanatiek lid

    9 jun 2013
    1.868
    2
    38
    Ik heb zoiets meegemaakt, omdat ik vanwege een neurologisch aandoening tussen 10-15 werkte, had ik zogenaamd nergens recht op. Ja, want men 'startte' toch samen, ik was daar nooit bij. Ook vergaderingen werden met opzet extra vroeg gepland. Ik ben uiteindelijk weggegaan, ik KON gewoon niet meer. ZElfde ellende aan de telefoon, lastige vragen enzo. Continu lastig gevallen worden eigenlijk. Had dit nog nooit eerder meegemaakt, had deze baan aangenomen om destijds bij mijn vriend te kunnen gaan wonen. Daarvoor me ontzettend veel plezier bij een andere vestiging gewerkt, wel acht jaar lang. Het is onvoorstelbaar hoeveel ellende mensen uit jaloezie (ja, wees maar blij dat ik 'zo kort' werk, ik gun jou die neurologische aandoening dan ook wel hoor!) of 'meelopen' of wat dan ook collega's pesten, want dat vind ik het. Ik vind t echt onvoorstelbaar. Het doet vreselijk veel pijn, ik weet zeker jouw vriend ook. Want meestal laat je nog niet het achterste van je tong zien ook bij dergelijke verhalen, want je hebt soms nog iets van schaamte ook, hoe belachelijk dat ook is.
     
  18. MamaPeetje

    MamaPeetje Niet meer actief

    Gatverdamme wat een walgelijke lui bij dat bedrijf :x En dat zijn volwassen mensen? Wat onwijs sneu voor je vriend.. :(

    Heb me ook ooit eens (te vaak) ziek gemeld waardoor ik ontslagen werd bij zo'n rotbedrijf die ook niet vies was van soortgelijke praktijken. Maarja als hij kostwinner is... de banen liggen helaas niet voor het oprapen dus dat heeft hij echt tegen zich. Maar ik weet wel als zulke dingen te lang doorgaan dat dit niet bepaald goed is voor je gezondheid...

    Hoop dat hij dit op kan lossen, kan hij zelf niet een vervanger inschakelen of is het bedrijf daar te klein voor?
     
  19. Helaas.. Ze zitten dus maar met z'n 5en op kantoor en er mag 1 persoon vrij zijn, dat is dus degene die gaat trouwen.. Verder moet iedereen aanwezig zijn, zeggen ze. Het lijkt er op dat die regel alleen geldt als m'n vriend degene is die vrij wil ;)

    Dat hij geld binnenbrengt is ontzettend belangrijk.. Zoals ik al schreef gaat elke overgebleven euro naar onze behandelingen en als er geen geld binnenkomt kunnen die überhaupt niet betaald worden. Toen hij 3 maanden terug op zoek naar een andere baan ging, had hij een andere baan binnen 3 weken (en was uitgenodigd voor een 2e gesprek bij een ander bedrijf en kreeg nog een paar andere uitnodigingen binnen), maar niemand kan natuurlijk garanderen dat het deze keer weer zo makkelijk gaat..
     
  20. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Zeggen dat je zus 26-06 spontaan gaat trouwen en dat ook een speciale gelegenheid is ;)

    Maar wat een klojo's zeg, bah bah

    Heeft hij een vast contract? Zo nee, dan zie ik hem binnenkort wel eruit vliegen aangezien ze hem zo vernederen en naar beneden halen bah!
     

Deel Deze Pagina