Leasebak? Bij ons hebben ze een lease-plaza. Daar kun je je lease auto op zetten als je er eerder vanaf wil. Collega's, die die auto dan willen overnemen, kunnen je zo vinden. Hebben ze dat op het werk van je man niet? Skoda Superb trouwens super auto!
Hoeft niet. Hangt ook van bouwjaar af. Volgens mij zijn de modellen onlangs breder geworden. Dus als die Superb ouder is dan jullie Fabia, kan het zijn dat de Fabia breder is. EDIT: Correctie. Zojusit gecheckt en de Fabia is hoe dan ook smaller Scheelde 7 cm in mijn vergelijking.
Waarom zet je geen stoeltje op de passagiersstoel (met uitgeschakelde airbag!!) en ga je zelf achterin zitten? De informatie op de website van de rijksoverheid is bedoeld als uitzonderingssituatie voor heel incidentele gevallen. Veilig is het niet als je je zoon zonder zitverhoger in de gordel zit. Of gebruik een verhoger zonder rugleuning? Misch past dat wel?
Volgens mij staat er in de OP dat de MC voorin staat en ze zelf achterin zit maar daar misselijk van word... Collega heeft dezelfde auto met achterin 1 zitverhoger met rugleuning en 2 MC priori opvolgstoelen. Lijkt me dat het in auto van TS dan combi met MC groep 0 stoel ook moet passen? Priori is breder dan de groep 0 stoel...
Wij hebben de skoda fabia en als we met zijn allen weg gaan zit de oudste in het midden zonder stoel. Als mijn man niet meegaat gaat de mc voor in de auto. Maar een mc, stoelverhoger en een stoelverhoger met rugleuning past er bij ons niet naast mekaar in.
Maar let op, hierbij moet de gordel nog steeds wel goed zitten bij je kindje, dus hij moet groot genoeg zijn om zonder zitverhoger te zitten of je moet zo'n gordelspanner geraken om de gordel lager over de schouder te krijgen. Bij ons past het echt net in de auto.
Maar een heupgordel is dus veilig en mag gewoon wel?? Wij zitten juist te zoeken om een andere auto omdat 3 stoeltjes(of zitverhoger) echt niet gaan passen en we hebben alleen een heupgordel. En zijn ook juist blij met deze auto (zuinig, goedkoop in de maand, diesel, ruime kofferbak) dus als we deze nou kunnen houden met 3 kindjes zou het helemaal leuk zijn. Wist niet dat dit mocht!
Ons kindje van vijf zit ook in het midden zonder verhoger, tussen twee stoeltjes in. Na het foldertje van dat gordeldier kwam ik uit dat er inderdaad een uitzondering op de regel is. Heb de folder nog ergens liggen, kreeg ik in een van de pakketten die je gratis krijgt.
Hier een Octavia met ook drie kids achterin gepropt. Wij hebben: 1 kind van 3 jaar in een Rodi 1 kind van 2 jaar in een Tobi 1 kind van 0 jaar in een Maxi Cosi bak Onze oudste zit in het midden. Die moet ook instappen en de gordel vast doen voordat de Maxi Cosi bak op zijn plaats gezet moet worden en vastgezet. Ik ben juist bang wat er gaat gebeuren als mijn zoontje niet meer in de Maxi Cosi bak past. Die moet dan naar een Tobi en dat gaat echt niet meer passen naast een andere Tobi en Rodi....
Jet mag idd maar veilig is anders. Het is dan aan jezelf of je dat risico wil lopen. Zelf zou ik er voor kiezen in het midden te gaan zitten op de achterbank, zo kun je de weg zien wat de kans op wagenziekte verkleind. Anders eventueel een pilletje, die ene keer dat je een lange rit maakt met de auto van je man. Of tijdelijk alle ritjes met je eigen auto doen waar wel 3 zitjes passen. Ik vind dat elk kindje een veilig plekje in de auto verdient.
Nee. Het is alleen veilig als de gordel goed aansluit dmv een zitverhoger of dat je kind lang genoeg is. Het feit dat de wetgever toestaat dat het zonder verhoger mag betekent niet dat je kind er onveilig in mag zitten. Dus jij blijft verantwoordelijk voor het feit dat de gordel goed aan moet sluiten. Dus ik denk niet dat je je auto kunt houden maar ik zou het aan de politie vragen als ikjou was.
Ik denk dat de enige 'veilige' manier is dat je met drie stoeltjes werkt. Voor lange ritten haal ik een andere auto waar wel drie zitjes langs elkaar kunnen. Een kindje op de passagiersstoel in een zitje vind ik ook niet veilig bij die situatie heb ik bij vrienden al een kindje tegen het dasbordkastje zien gaan, ook geen fijn idee.
Een zitverhoger dient ervoor je kind goed in de gordel te laten passen. In tegenstelling tot wat veel mensen denken, draait het goed passen voornamelijk om de heupgordel ipv de schoudergordel. Als de heupgordel te hoog zit, dus op de buik ipv op het bot van de heupen, is de kans op inwendig letsel groot. Schijnbaar zijn er mensen die denken dat als een kind niet goed in de gordel past, je de schoudergordel dan maar niet om of achter de rug moet doen. Dat is natuurlijk hartstikke gevaarlijk want het bovenlichaam wordt dan helemaal niet beschermd! Er zijn geen ongevallen bekend waarbij een kind gewond is geraakt doordat de schoudergordel langs de hals liep. Gevaarlijk schijnt het dus niet echt te zijn, wel vervelend.
Kan die Graco ook zonder rugleuning eventueel? Bij mij gaat het maar incidenteel om 3 kindjes (als er 1 komt spelen uit school) maar op mijn achterbank passen ook maar 2 stoeltjes. 1 Verhoger met rugleuning en een groep 1 stoeltje (die tot 18 kilo, zeg maar) Zou jij voor mij eens willen meten hoe breed de zitting is? Dan kan ik hem vergelijken met wat ik nu heb. Dank je wel! Ik heb nu een losse zitverhoger in de auto liggen voor als er eens een kindje mee moet rijden, maar ik krijg dat ding met geen mogelijkheid vast op de middelste zitplaats. De verhoger past er net tussen, maar dan kom ik er met de gordel niet meer tussendoor. Zou hij 2cm smaller zijn, is mijn probleem opgelost. Wat ik nu doe: Ik zet Jelle op de voorstoel op de verhoger, en het "vreemde" kind in Jelle's verhoger met rugleuning, en rijd dan heel voorzichtig door de polder naar huis, maar dat is ook niet ideaal. edit: Ik heb trouwens ook een Renault Scenic, uit 2003 en daar is de middelste stoel beduidend smaller dan de andere 2. Ik met mijn 50 kilo en 1.64 kan daar net zitten, mijn schoonmoeder, die wat forser is, past er niet tussen. Als stoeltjes heb ik een Romer king van 5 jaar geleden en een MC Ferro. Allebei aan de ruime kant, qua breedte.
Maar je kan toch even en stoeltje loshalen wat aan de buitenkant staat? Zo heb je wat meer ruimte om de gordel van de middelste verhoger vast te zetten. Dus eerst kind op middelste stoel en vast zetten. Dan stoel bij de deur terug op zn plek. Even omslachtig maar wel veilig. Je haalt er nu ook een stoel uit om voorin te zetten en denk dat dit evenveel werk is.. Ik snap eigenijk niet waarom het bij zoveel mensen niet past.. mn moeder heeft een oude opel astra. Bij de deuren een MC priori. Ik zit daar vaak tussenin. Ik maak eerst mezelf vast, maak wat ruimte door 1 stoeltje wat naar buiten te schuiven. Als ik zit dan gaat er een kind in de priori, stoel word weer wat meer naar midden verplaatst/"aangeduwd" en we gaan. En ik ben echt , echt niet 1 van de smalste en zeker niet smaller dan een zitverhoger