Hoe lang smeren op brandplekje

Discussie in 'De lounge' gestart door stampertje, 21 jun 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. stampertje

    stampertje Fanatiek lid

    24 okt 2007
    3.086
    19
    38
    Mama
    Een dorpie
    Ik heb vandaag wat stoms gedaan en daarbij vier vingertoppen verbrand nou heb ik crème gekregen en ik moest het verbinden. Mijn vingers zijn rood met op bijna heel mijn vingertoppen witte blaren. Ik heb er nu geen last van (toen het net gebeurd was tot drie uur later natuurlijk wel) Ik moet twee weken goed smeren maar ik kan toch niet twee weken met verband lopen? Weet iemand hoelang ik het moet verbinden?
     
  2. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    2 weken tot het weg is.


    Jammer genoeg
     
  3. Daenerys

    Daenerys Fanatiek lid

    21 jun 2013
    1.399
    15
    38
    Je hebt waarschijnlijk een tweedegraads verbranding opgelopen..
    Het is belangrijk dat de blaasjes indrogen en indien ze open gaan moet je het de eerste dagen wel goed verzorgen omdat dit een 'steriele wond' is. Zodra je blaasjes ingedroogd zijn kun je het best zonder verband doen hoor alleen wel even goed smeren.. Wat voor zalf heb je gehad? Flammazinezalf? (Ben zelf doktersassistente)
     
  4. wendelaa

    wendelaa VIP lid

    30 nov 2008
    8.641
    0
    36
    Noord Brabant
    Ik zelf zou even afwachten hoe het met de blaren gaat, als ze ingedroogd zijn kun je in mijn ogen het verband eraf laten.
    Maar anders vraag je het maandag toch even aan je huisarts?
     
  5. stampertje

    stampertje Fanatiek lid

    24 okt 2007
    3.086
    19
    38
    Mama
    Een dorpie
    Ja die zalf heb ik gekregen maar ik moet het er dik opsmeren dat gaat niet als je er niets meer op heb dan is dun smeren genoeg? En hoelang duurd het ongeveer eer dat het ingedroogd is?
     
  6. Daenerys

    Daenerys Fanatiek lid

    21 jun 2013
    1.399
    15
    38
    Voor een zalf kan het wel een halfuur duren voordat het echt een beetje ingetrokken is.. Het gaat vooral om de blaren dat die goed indrogen en genezen. Je zou eventueel ook gewoon een pleistertje over de zalf heen kunnen doen na het smeren als je echt 'verbinden' teveel een gedoe vind. Het is belangrijk dat de blaasjes niet open gaan en er geen bacteriën bij kunnen komen. Ik denk trouwens dat ze met de zalf dik smeren geadviseerd hebben omdat Flammazine ook een verkoelende werking heeft, ik werk ook in dermatologie en daar zeggen wij altijd dat dik smeren niet echt zinvol is, dat daardoor niet de werking van het zalfje word versterkt... ik wil niet in het beleid van je huisarts zitten dus misschien is het handig dat je nog even contact met hun opneemt??
     
  7. Daenerys

    Daenerys Fanatiek lid

    21 jun 2013
    1.399
    15
    38
    Oh en om op je blaren terug te komen voordat die indrogen.. tsja dat kan eigenlijk per individu wel verschillen daar kan ik helaas niet veel over zeggen, geduld is wel belangrijk want het zal voorlopig wel even gevoelig blijven
     
  8. stampertje

    stampertje Fanatiek lid

    24 okt 2007
    3.086
    19
    38
    Mama
    Een dorpie
    Ik moest dik smeren zodat het gaasje niet alles opneemt en dat de huid niet blijft plakken en dat er geen wrijving komt met het gaasje en blaar. Ik bel maandag anders wel even en haal morgen even van die condoomachtige vinger verband. Dat is makkelijker als zelf zitten klooien met drie keer per dag een nieuw verbandje erop. Bedankt :)
     
  9. Daenerys

    Daenerys Fanatiek lid

    21 jun 2013
    1.399
    15
    38
    Ja precies dat is handiger, succes :)
     

Deel Deze Pagina