Dat potje; geen idee.. Daar weet ik niets van.. mbt tot het ziekmelden, volgens het UWV kon dit echt niet..
Ik weet niet hoor,zou dit goed gaan uitzoeken,je man is toch nog aan het werk?Gelijk ziek melden morgen ochtend. Bel nog een keer ik denk dat die medewerker gewoon snel van je afwilde. Alles tot op de bodem uitzoeken waar jullie recht op hebben.
Is dat zo? Ik dacht dat het gewoon iets wettelijks was. Zal jij wel weten denk ik aangezien het je werk is. Ik ken in ieder geval 2 gemeentes die dat wel doen Maar goed wist niet dat dat niet overal dus was. Heb er zelf ook ooit gebruik van moeten maken. (voor een wasmachine en stofzuiger)
Net maatschappelijk werk weer aan de telefoon gehad. Wordt er niet echt wijzer van.. Ze kunnen ons pas helpen nadat de bijstand is toegewezen.. Nu nog maar een keertje het UWV bellen..
Hypotheek is als het ware ook een schuld. Omdat mensen zeiden dat je huis als vermogen gezien word betwijfel ik dat aangezien je (neem ik aan) geen overwaarde hebt? Dit is wel iets om uit te zoeken. Aangezien we hier nu allemaal andere dingen gaan zeggen is het handig om er echt met iemand over te praten die er verstand van heeft. Maar was je al van plan las ik. Ik zat 3 jaar geleden (kort) in de bijstand, dus regels veranderen ook natuurlijk.
Oh dat is minder Moet je het toch zelf uitzoeken. Zou een persoonlijk gesprek bij het uwv aanvragen. Daar ben ik toen ook goed geholpen.
Zie ook: Net uit dienst en ziek Zodra uw werknemer uit dienst is, is hij niet meer verzekerd voor de Ziektewet. Maar als hij dan ziek wordt, kan hij soms toch een Ziektewet-uitkering krijgen. Dit heet: nawerking. Een werknemer heeft namelijk recht op een Ziektewet-uitkering als hij ziek wordt binnen 4 weken nadat hij uit dienst is. Maar alleen als hij op dat moment geen baan of uitkering heeft. Wordt uw werknemer ziek tijdens zijn onbetaald verlof? Dan heeft hij geen recht op een Ziektewet-uitkering. http://www.uwv.nl/Werkgevers/ziektewetuitkering/fase_1/Net_uit_dienst_en_ziek.aspx Je moet niet van alles uitgaan wat de klantenservice van het uwv zegt per telefoon. Degene die je dus direct aan de lijn krijgt na het intoetsen van het tel nr. Komt zo vaak voor dat de een dit zegt en de ander dat van de 100000 medewerkers.
Als zijn contract nu nog loopt, moet hij zich nu direct ziek laten melden bij het UWV!! Volgens mij gaat ie dan de ziektewet in... Als hij daarmee wacht tot maandag, dan is het (misschien) te laat!!
Net weer het UWV gebeld en kreeg nu een erg behulpzame vrouw aan de telefoon. Mijn man heeft inderdaad wel recht op een ziektewetuitkering.
Ik heb met de dame van het uwv afgesproken dat ik hem ziek meld bij werkgever, huisarts en psychologe op de hoogste stel. Dinsdag weer contact met het uwv of ze hem daadwerkelijk ziek uit dienst hebben gemeld. Zo niet, nemen zij alsnog de ziekmelding van ons aan.
Dit was ook gelijk mijn gedachte. Je kan een huis bezitten, maar als de hypotheek net zo hoog is (of nog hoger) als de waarde van het huis, dan heb je toch geen vermogen? Of zie ik dat nu verkeerd? Maar vraag het idd allemaal na bij de betreffende instantie. Desnoods maak je een afspraak om er naar toe te kunnen en zet je van tevoren al je vragen op papier.
Nog ter toevoeging: Nawerking voor de Ziektewet speelt als een werknemer ziek wordt binnen vier weken nadat zijn Ziektewetverzekering is geëindigd. Zolang een werknemer een nieuwe baan heeft of recht heeft op een WW uitkering, zal er dus geen sprake zijn van nawerking. Dat is immers niet nodig want hij of zij is gewoon Ziektewetverzekerd. Is er wel sprake van nawerking dan wordt deze uitkering bekostigd via het sectorfonds of, indien van toepassing de eigen risicodrager van de Ziektewet. Nawerking Ziektewet - ebex.nl Zover je kunt lezen is er dus wel een recht op ziektewet, omdat de nawerking op je man van toepassing is. Je valt onder de nawerking als je geen recht hebt op ww en niet meer verzekerd bent. Zou even uitzoeken of je je bij de werkgever of uwv moet ziekmelden. Zelf zou ik denken bij werkgever, omdat hij daar nu nog in dienst is en dan kan uw het verder overnemen?
Goed zo!! Volgens mij is dat het beste wat je nu even kunt doen, wat betreft de financiële kant van het verhaal...
Niet alleen het financiële, maar ook de rust voor mijn man. Nu kan hij zijn traject intensiever in gaan zonder zich ook nog druk te moeten maken om de sollicitaties die hij moet doen. Ik heb liever dat hij nu echt aan zichzelf gaat werken en daar sterker uit komt, dan dat hij nu weer aan het werk gaat en we over drie maanden weer met deze ellende zitten.
Dat is ook nog eens zo! Fijn dat hij dan in elk geval die rust even kan pakken om aan zijn herstel te gaan werken!
Ik heb geen tips, maar wilde even zeggen dat je goed bezig bent! Niet afwachten, maar dingen uitzoeken, bellen en actie ondernemen. En heel verstandig dat je het uwv nogmaals hebt gebeld... Succes de komende tijd!
Werkgever is gebeld. Zij gaven aan direct mee te willen werken en hem per gisteren ziek gaan melden. Hij gaat dan per 2 juli ziek uit dienst. Werkgever benadrukte ook echt dat het niet aan mijn man lag, maar ze kunnen hem niet bieden wat in het contract afgesproken is. (hopelijk beurt dit mijn man zo wat op..) Psycholoog is ook op de hoogte.. Zo ook de huisarts..